INFO o novinke (Vaše názory)

Pravidla fóra, diskuze o tomto fóru, uživatelé

Příspěvekod Rusnak-COBRA v pon led 11, 2010 1:14 pm

Ahoj všetci ľudia vo vedení fóra a užívatelia...
(niektorí ma snáď poznáte, som užívateľ mnohých a funkcionárom niekoľkých SK a CZ fór so zameraním na mobily.)

Možno už niektorí viete, že zakladám nové fórum o mobiloch. Nápad v hlave je už pomerne starý, ale doteraz som ho nemohol realizovať. Zakladám teda niečo ako fórum mobilných fór - Českých a Slovenských. Zakladám to preto, lebo myslím že niečo také na scéne chýba a je to dosť jedinečný nápad. Väčšine ľudí sa nápad páčil, prisľúbili účasť a dokonca predbežne aj niektoré celé fóra. Teda začať by sa dalo.

Viac o nápade: Je bežné, že niekoľko fór na scéne sa na seba hnevá (ak už nie celé fóra, tak aspoň užívatelia), a to kvôli krádežiam článkov, návodov, uploadov hier atď. Alebo minimálne kvôli reklame konkurencii, arogancii atď (odchody z fór kvôli nezhodám, zakladanie ďalších). Na tomto fóre by som práve chcel združiť ľudí z mobilných fór ktorí majú nejakú funkciu a aj tých bez funkcie o ktorých je jasné že sa tomu venujú, rozumejú a majú dobré zdroje a skúsenosti. Týmto z tohoto fóra spraviť uzavretú skupinu bez hlúpych otázok. Schvaľovanie registrácií má na starosti administrátor, teda zatiaľ ja. Toto by mohlo byť fórum kde by sa riešili "vyššie" problémy medzi odborníkmi, ale aj problémy medzi fórami. Mohli by sa teda stanoviť a dodržiavať isté pravidlá medzi členskými fórami.
Predstavujem si to tak, že fórum by bolo ľuďom zvonku prístupné iba na čítanie, samozrejme mimo nejakej sekcie a bez viditeľnosti CODE. Registácia by bola podmienená istou doterajšou preukázateľnou činnosťou na fórach mobilného zamerania. Pravidlá by mohli byť napríklad pre kopírovanie návodov alebo uploadov. Ak chcete dať z iného fóra niečo na to Vaše, a uvediete zo slušnosti autora a iné fórum odkiaľ to je, a to je často označené ako konkurenčné. Mohlo by to byť teda tak, že každý kto k sebe ako prvý na SK CZ scéne pridá niečo nové, prípadne niečo vytvorí, preloží - pridá to aj na toto nové fórum. A samozrejme aj link na tému na svoje fórum. Odtiaľ ak sa niečo bude kopírovať, uvedie sa už len autor a link na toto fórum. Keďže budeme uzavretá komunita, nebudeme konkurencia. Ak to niekto bude kopírovať k sebe, napíše sem že to kopíroval, a link na ktoré fórum. Tieto linky na iné fóra budú viditeľné aj neregistrovaným. Samozrejme bude si to vyžadovať istú kvalitu toho čo tam dáte. Teda pri aplikáciách by som navrhol pôvodný popis + preložený popis (hoci vlastnými slovami) + nejaký návod alebo základné nastavenia, prípadne ešte stránku výrobcu či pôvodný zdroj. Samozrejme nejaký ten screen a zbaliť to do ZIP archívu pre lepšiu prácu rovno v mobile. Upload minimálne na 2 verejne dostupné servery. Takto by to už mala byť kvalita, ktorú netreba mať na scéne 10krát. (Potom je totiž každá verzia/upload iná/ý, niečo nejde a podobne). Rovnako kým jedno fórum má niečo najnovšie, iné je dosť pozadu vo verziách. Takto by bolo všetko vlastne pokope a prístupné. Pre obyčajných ľudí by to bola akási smerová tabuľa. Videli by ktoré fórum sa čím zaoberá, kto kde na čom pracuje, v čom je dané fórum najlepšie. Toto bude reklama pre každé fórum úplne zadarmo. Tam budete môcť ukázať v čom ste najlepší a zabrániť krádežiam vlastného obsahu. Budete tam môcť vyriešiť problémy s ktorými už odborníci na Vašom fóre nevedia pohnúť, tiež problémy krádeží obsahu, a možno časom dokonca aj problémy stavby a chodu samotného fóra na úrovni PHP (predsa len, budú tu aj administrátori a technická podpora zúčastnených fór).

Som teda maximálne zvedavý na Vaše názory, prípadne chuť sa zapojiť. Nič nie je ešte dané, dokonca ani názov. Všetko sa dá zmeniť, záleží na (aj Vašej) diskusii.

Rovnaký text píšem na X fór kde som registrovaný, o ktorých vôbec viem že existujú a ktoré by ma potešili svojou účasťou. (Poteším sa aj individuálnej účasti členov). Ďakujem za prečítanie, a vyjadrenie svojho názoru.
Rusnak-COBRA

(neskor s Vasim dovolenim by som rad tuto temu dal ako globalne oznamenie. Dakujem)
Rusnak-COBRA
Potrebujete pomoc? Ozvite sa kde ma najdete :D

Symbian & MeeGo fan, skor cestny funkcionar par for vratane Nokioteca

ZBIERAM MOBILY - stare, rozbite a pokazene... POTESTE MA AJ VY ;)
zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Jolla, BB Z10, N950, N9, Peak

Re: INFO o novinke (Vaše názory)

Příspěvekod prcek15 v pon led 11, 2010 2:10 pm

Rusnak-COBRA
Ahoj, mě se to také zdá jako dobrý nápad. Dalo by se to využít i jako CZ-SK rozcestník všech fór zaměřených na všechny mobily a PDA. Rozhodně toto chybí a tak dávám ANO pro to, aby se to začlo rozjíždět. Pokud budeš potřebovat s něčím pomoct, rád ti budu nápomocen. ;)
Pravidla fóra | Pravidla psaní příspěvků
Pro nové uživatele | Sygic 8.06 2010 CZ-SK
Neposkytuji podporu přes SZ, napište do diskuze!
prcek15
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: HTC HD2, N95 8GB

Příspěvekod .:Generic:. v pon led 11, 2010 3:04 pm

Mně se to nějak nezdá. Vypadá to jako vytvořit fórum pro elitu, sdružit rozhádaná fóra a uživatele, kteří se stejně dohádají...
Je to Tvoje věc a můj názor nemusí nic změnit, ale přijde mi to ujetý ;) jak máš naplánovanou propagaci "rozcestníku" ..musel bys mít sakra přístupů a správný tagy s názvama, aby si tě google všimnul a předhazoval link na stránku do výsledku vyhledávání. Většina uživatelů zadá do googlu "symbian forum" "typ telefonu forum" "nokia forum" ..teď si z toho vyber.
Navíc většina adminů/modů/uploaderů už má svojí práce už nad hlavu s obsluhou "domovského" fora.
..ale to je jen můj skromný názor :t
.:Generic:.
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Galaxy SII

Příspěvekod Smith.F v pon led 11, 2010 3:45 pm

Myšlenka je pěkná, ale trochu utopická a stojí a padá na tom, jak se k tomu ten vršek fór postaví. Někdo řekne, že je to jen ztráta času, druhý že si vystačí sám a třetí, že přece nebude na stejným fóru s támhletěma :)
Ale přesto se mi líbí myšlenka fóra, kde by mělo každé fórum svou sekci a tam psalo o několika svých zásadních projektech, to by mohlo být zajímavý. Ale nepočítej s tím, že tam bude někdo psát každou verzi každé aplikace, co se na scéně objeví - to by to musel někdo hlídat na každém fóru a přeposílat, někdo jiný na tvém fóru z toho udělat seznam.. no to už je fakt ujetý.

Ale pokud se to založí na jednoduchosti, malém množství vybraných lidí a prezentování hlavních projektů každého fóra, pak jsem pro a držím palce. ;)
Dřív Symb-magor, nyní Androiďák.
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: Samsung Galaxy S

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pon led 11, 2010 3:46 pm

Já osobně jsem pro to to nekomplikovat. My tu odkazy na cizí fóra nemažeme, spousta lidí na jiných fórech i působí. Samozřejmě vyjma Superfóra, který je na úplně jiný vlně, i když taky o mobilech. Přijde mi jako slušnost uvíst zdroj, odkud to bylo přejato plus autora. Stačí dodržovat tohle a není potřeba žádná aliance a sjednocení mobilních maniaků. Pokud si chtějí mobilní maniaci udělat vlastní fórum pro komunikaci v řeči nesrozumitelný běžným uživatelům, tak klidně. Ale vznik nějaký legislativy a dalších pravidel se mi nelíbí. Já jsem pro dodržování jedinýho pravidla - pravidlo slušnosti. A právě z důvodu, že na Superfóru nestrpěj odkaz kamkoliv, všude je cenzura a celej systém C-pressu je jedna nechutně zakonzervovaná plechovka, tady odkazy na superfórum nemají moc co dělat. Navíc tam není nic, co tady není taky. Spíš přesně opačně ;)

Berte to jako čistě můj názor. Jsem pro co nejjednodušší a přirozenej systém - naučit lidi chovat se slušně. To už je na vedení jednotlivých fór. Pokud sem přijde ten a ten člověk, řekne mi "hele, někdo vám sem okopíroval náš návod, tady vidíš datum mýho postu a tady vašeho, a je to naprosto stejný", tak na to budu reagovat a zdroj tam dopíšu - pokud teda už není tak slušnej sám autor, co to sem flákne. Ale takhle vám já osobně nikam líst nebudu. Čím jednodušší systém, tím menší časový ztráty ;)
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod šulda v pon led 11, 2010 3:50 pm

Můj názor už znáš a je koukám v podstatě stejnej jako u doktora a Generica :P
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Příspěvekod Rusnak-COBRA v pon led 11, 2010 4:30 pm

Nemusia to byt ziadne pevne pravidla. nemusia byt tam vsetky aplikacie. ale je pekne ak sa to tam prida - za prve to najnovsie, za druhe uz kvalitne.
s hrozou zistim ze niektore forum ma powermp3 v17 ked je davno 2O a este CZ...
a urcite by to mohol byt priestor pre tych co vytvoria vlastne cestiny, pripadne python aplikacie to tam prezentovat, mozno aj pre Vas ak vyriesite nejaky vacsi problem ako tu zvyknete a v com ste naj.

je to trochu utopisticka myslienka, urcite potrebuje ludi aby sa pridali, takisto fora a nejaky cas. teda vyvoj ;)
nebude hned oszajtra to naj...

aj keby ste sa ako cele forum nepridali, alebo dokonca nikto, reklamu mate u mna urcite zadarmo.
na scene vobec nieste zanedbatelni
Rusnak-COBRA

zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod prcek15 v pon led 11, 2010 5:10 pm

Rusnak-COBRA
Mohl bys tu zveřejnit ty stránky? :)
prcek15
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Rusnak-COBRA v pon led 11, 2010 5:28 pm

noo, mohol. zatial sa to len stavia v PHPBB3 a neni tam nic (ja to nerobim, moj je len napad)
registrovat sa ale da. domena je len docasna, ak sa vymysli nazov, zmeni sa - to je iste.

www2.embrio.cz
Rusnak-COBRA

zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod R@ptor v pon led 11, 2010 5:56 pm

Vidím, že kluci mají poměrně stejný názor, jako já. Já zde s dovolením uvádím odkaz na mou odpověď. :)

Kód: Vybrat vše
http://www.forumno.net/viewtopic.php?f=26&t=18720&p=150742#p150742
Nokia N900 ->20.2010.36-2 -> 8GB microSDHC Transcend (class6)
Nokia N95 (Deep Plum) -> FW 35.0.002 -> 8GB microSDHC Transcend (class6)
Obrázek
R@ptor
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: Nokia N900 (20.2010.36-2)

Příspěvekod Smith.F v pon led 11, 2010 6:28 pm

Vidím to tak, že pokud chceš pokračovat, tak jedině úplně skrytou formou - forum čistě pro elitu, kde neregistrovaní neuvidí vůbec nic. Pak to jistou šanci i cenu má - jakožto prezentace projektů, případně na vícefórové řešení zapeklitých problémů.
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod Rusnak-COBRA v pon led 11, 2010 6:34 pm

urcite tam bude aj uplne skryta cast. taku ako vyzadujes.

verejna cast bude len pre prezentovanie tych naj uploadov veci, na fakt novinky a kvalitne releasy
Rusnak-COBRA

zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod Smith.F v pon led 11, 2010 6:46 pm

.. a to je právě podle mě ta chyba. Proč veřejná? Může být soukromá a odsud to přítomní pánové zkopírují na svá fóra ;)
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod prcek15 v pon led 11, 2010 6:49 pm

Smith.F
To je dobrý nápad. Rusnaku, veřejných fór o S60 je už až dost. ;) Ale soukromé, to je trochu jiný soudek. :)
prcek15
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod hanni v pon led 11, 2010 7:33 pm

Myslienka je to dobra..ale na roznych forach posobim uz mnoho rokov, takze s istotou viem, ze aj utopisticka :D dovody tu uz spomenuli chalani predo mnou... ja osobne uz sledujem tolko for, ze na dalsie by som nemal cas a hlavne chut... :naughty
hanni
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Nokia N8 Blue

Příspěvekod Rusnak-COBRA v pon led 11, 2010 8:14 pm

čo povedať. Neviem či ste to pochopili s tou verejnou sekciou. Vidieť bude len popis, nastavenia, obrázky a linky na fóra - na témy na nich ktoré sa danej veci venujú. Aby bol prehľad. Je ale možné že bude celé uzavreté. Čakám na pripomienky ďalších fór a užívateľov.

Prípadný názov niekoho napadol?
Rusnak-COBRA

zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod prcek15 v pon led 11, 2010 8:27 pm

Rusnak-COBRA
homemobileforum.cz?
prcek15
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod mila6032 v pon led 11, 2010 8:49 pm

No, já vám tedy nevím...
Rusnak-COBRA, tobě se hlavně musí podařit "odlovit" a nadchnout pro tento nápad někoho z "velkých" ryb. Namátkou: R@ptor a spol. z Forumno, Vlasykovi kluci ze symbianmanie, hanni, šulda, prokop od nás. Lidi půjdou za těmy svými, kterým věří. V případě, že nebudeš mít po svém boku nějakou takovouhle "symbianovou celebritu", tak si namydlenej i s celým svým projektem a z celého projektu bude jen další symbianové fórum, které je IMHO předem odsouzeno k zániku. Podle mě jsou na CZ/SK netu tři kvalitní fóra. Symbianmania, Forumno a n73. Pokud se ti podaří alespoň ze dvou těchto fór zlanařit místní/tamní stálice(tzn. lidi, kteří ho tvoří - bez ohledu na funkci, titul, hodnost) k tomu, aby se podíleli na rozvoji takového projektu, tak tady určitá šance je. A v případě, že se tito "ostřílení kozáci" budou na projektu podílet dlouhodobě a dělat to kvalitně, tak je i naděje, že se budou přidávat další "protřelí symbianisté" z menších fór(kde jsou samozřejmě taky odborníci...bohužel nejsou tak na očích. Napadá mě třeba Kaper77 z n82). Ale popravdě, bych si na úspěch tohoto projektu nevsadil. Ano uznávám, je to hezká představa. Dokážu si živě představit debaty o hacku třeba s mil24 ze symbianmanie. Věřím, že třeba Sároš s prokopem by si mohli hodiny povídat o pythonu s Qertym z téhož fóra a i si umím představit "bitvu" o krále československých uploaderů mezi hannim a darth.hokro z forumno, ale má to jeden háček. Podle mě je to nereálné.
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Blackberry 9105 Pearl

Příspěvekod prcek15 v pon led 11, 2010 8:54 pm

mila6032
Ano, jako pohádka je to dobrá představa, ale všude je jedno ale. V tomto případě víc. Jak říkáš: celebrity, rozvoj, atd atd... :) Ale pokud se Ti to podaří. Tak klobouk Chucka Norrise dolu. :D
prcek15
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Rusnak-COBRA v pon led 11, 2010 9:00 pm

tak ono je to tak. z toho nechcem len forum o nokiach, alebo len o symbiane. toto by mohlo byt multi forum ludi co sa vyznaju. a mozno nielen o tychto odbornych veciach, ale aj o pobaveni, fakt aj o pisani lamerskych hlasok z for atd. pre uzavretu komunitu.

takisto nechcem mat tam vsetky uploady aplikacii ake existuju, vsetky hry atd... len nejake novinky ktore by mali prerazit. skor alebo neskor - a s prispenim tohoto skor.
nove uploady map napriklad, nova navigacia, novy hack atd... aby bolo o vsetkom vcas informovanych co najviac ludi co s tym ma co docinenia, a aby to bolo uz aj dobre spracovane, a nezavesil to na forum len nejaky lamer ktory nevie presne co to robi, ze jemu to tak nejde a my zistime ze ono to je vlasne super :t

nechcem z toho kolosalny projekt o brutalnom pocte ludi. ako tu pisete, mozno to urobit aj uplne neverejnym. je to moznost ktoru vdaka Vam zvazujem.
na symbianmanii o tom este ani nevedia (ja sa tam totiz s nikym extra nepoznam...) ono by to bolo dobre tuto "dobru zvesť" poslat dalej. ak nakoniec zaujem nebude, ja projekt zrusim a hotovo. v tom problem neni. ale myslienku mam, xcel som zacat. a Vas by som tam rad mal minimalne ako divakov, ak nie rovno činnych
Rusnak-COBRA

zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pon led 11, 2010 9:35 pm

Možná tady budu za mrzouta, co není pro žádnej pokrok, asi jako když jsem posledně brblal proti nahánění prokopa, kterej je teď mimo signál, aby založil sekci maemo. To hořelo, to bylo apelování. No, a že toho teď v ní je :D Martin se rozhod, že tam jednu sekci zúží na topik, a je tam 1 video, který náhodou někdo zkonvertoval původně pro úplně jiný zařízení :) Na titulní stranu, na který se teď bez prokopa stejně nic neděje, reklama nepřibyla, a tak sem moc lidí nezavítalo. Hlavně, že je tu ta sekce.

V jistejch směrech v tom vidím podobnost :)

Pokud by to bylo centrum pro ty hlavičky z fóra, kde by se mohli veřejně bavit o problémech se Symbianem, namísto užívání šílenejch IM messangerů, tak bych si na to možná i vsadil ;)

Apropo je tady sakra dost práce, a z drtivý většiny stojí na prokopovi a případně McLarenovi, kdyby to prokop nezvládal. Jako je zprovoznění titulní strany, dokončení jednoho už ne možná překvápka apod.
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod Rusnak-COBRA v pon led 11, 2010 9:46 pm

Dr. Nebolí to
Pokud by to bylo centrum pro ty hlavičky z fóra, kde by se mohli veřejně bavit o problémech se Symbianem, namísto užívání šílenejch IM messangerů, tak bych si na to možná i vsadil ;)

ano aj takto som to myslel. s tym ze historiu riesenia by videlo viac ludi ako Vas co to mate na svojom ICQ, FB, IRC, GTalk alebo kde este...
nikoho nebudem nutit vyuzivat vsetky "vymozenosti" fora. kazdy si tam dufam najde to svoje
Rusnak-COBRA

zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod Vlasyk v pát led 15, 2010 10:18 pm

Ahojte, dostal som ponuku, tak oficialne odpovedam za Symbianmaniu. Odpustite mi, ze prave u Vas, ale ja som neotvoril o tom verejnu diskusiu. Prvotnu odpoved som odoslal cobrovi cez PM s tym, ze si to prejedname v nasom "kolegiu". Tak sa aj stalo. Samozrejme snazil som sa v tom najst pozitiva ako napriklad spolocne centrum vzorne pridanych app, ktore by boli k dispozicii pre jednotlive fora, vyriesene zlozitejsie problemy pripravene na zdielanie atp. Technicky by to mozno islo, ale vlastna realizacia by asi priniesla vela nezhod veducich k zaniku samotneho projektu alebo nedajboze aj jednotlivych for. A to asi nechce nikto riskovat. Predsa nevytvorili sme si krvopotne vlastne forum pre to, aby sa teraz cast energie, person, vlastnych zamyslov a projektikov presunula niekde inde. Kde mam zaruku ze mi nezdrhnu ludia (je to ich rozhodnutie) a s nimi odide aj ich praca a problem je na svete. Uz staci, ak sa budu rozhodujuci ludia venovat niecomu inemu. Cize tieto vztahove otazky, zaujem elit, modov a adminov budu neustale v konflikte. V utopicky francuzsky socializmus na nasej pode neverim. Niekolko nazorov zo skupiny VIP (nemusite citat):

- ...Skor mi to pripada ako tie megakoalicie,kde jeden tuzi po moci a potom sa vsetci hadaju kto utrhne najviac. Kvalita je skor ked je konkurencia...
- ...nic to neriesi, z "neutralnej pody" vznikne ohnisko...
- ...Ked tak velmi chce megaforum nech sa prida k nam :lol (pozn Vlasyk: bingo, pod k nam cobra! (nic v zlom)
-...Porusuje to pravidlo o konkurencii, ktora je dovodom pre zlepsovanie kvality... zanika konkurencia a bude viac "prizivnickych" for ako aktivnych...Admini a modi musia spravidla tahat za jeden koniec a pri tak velkopocetnych "egach" ake by tam vznikli nie je mozne... Uzivatel sa uz viac-menej musi prisposobit modom a adminom... Je to zlozity system... Parlament na fore neexistuje a riesenim by zdanlivo bolo vsetkych zrovnopravnit, teda aj rusnak-COBRA seba s ostatnymi... Tym padom by bol vlastne kazdy moderator resp. admin... Viete si predstavit forum zlozene len z moderatorov? Haha, chaos a pad... Kazdy by si robil svoje...
-...No ja som toho názoru že sa mu tam pridá málo fór ( asi ani jedno). Každy na tom svojom fóre tvrdo pracuje aby vyzeralo tak ako vyzerá, každý začal od ničoho, a teraz by mu všetci mali pristúpiť na jeho názor a celá ich snaha vyšla na zmar???
-...moj nazor je nie!!! teda aspon ja nie. .
ak by to bolo teoreticky mozne a funkcne postupom casu by odchadzali uzitocni ludia k nim. .ja sa chcem naplno venovat iba SM.sk zacal som tu a tu aj ostanem.
-...Fajn, ctim si Vas patriotizmus. Myslim ze cobrov navrh je naozaj prilis idealisticky... (francuzsky utopicky socializmus?:)...Beriem to vzdy z tej lepsej stranky. Tej horsej stranke ste prisli na koren hned!... Je dobre, ze viete o tomto navrhu ak sa to bude este niekde na inom fore rozoberat... Dakujem (Vlasyk)
-...takze som zasadne proti takemuto spajaniu...staci pozriet kam sa sm.sk vdaka konkurencii (myslim, vdaka tomu, ze sa jej chcela vyrovnat) dostala...
-...Muj osobni nazor podlozeny zivotnimi zkusenostmi : tohle by nedelalo dobrotu - driv nebo pozdeji (spise driv). Mimojine to jde i proti zakladnimu principu internetu - nezavislosti a mnoha zdrojum informaci (prijde mi to proste jako pokus o "monopol"), neprineslo by to nic dobreho

Nebranime sa akymkolvek navrhom (dakujeme aj za tento), povazujem ho za uzavrety a vyrieseny po zvazeni vsetkych pozitiv aj negativ. Odpoved: NIE! Dufam ze som tu nikoho nenastval (ked tak to zmazte). Srdecne zdravim moje "srdcove" forum N73.eu a rusnaka-cobru, ktory to urcite nemysli zle! Vlasyk
N95 8GB Black, FW 15.0.015
GPS Evolve 3M
symbianmania.sk
Vlasyk
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod prcek15 v pát led 15, 2010 10:35 pm

Vlasyk
Velice pěkný příspěvek. Ikdyž jsem měl a mám názor, že by to mohlo být dobré, tak nejsem tak zkušený jako vy všichni, co jste psali něco podobného jako vlasyk. Určitě to nemyslí rusnak špatně, ale když už tu skoro všichni odhlasovali, že ne, tak s tím asi pár jedinců nic neudělá. Tak možná někdy příště něco jiného. ;)
prcek15
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod mila6032 v pát led 15, 2010 10:48 pm

A já jsem hlavně rád, že tady Vlasyka po asi šesti milionech let vidím. Tož vítaj :D
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Blackberry 9105 Pearl

Příspěvekod Rusnak-COBRA v pát led 15, 2010 11:01 pm

Vidim ze s tym nic neurobim, 3 najvacsie symbianove autority podla mna (N73, ForumNO a SymbianMania) to zamietli, takze to bude len forum o jednotlivcoch co nemaju s kym co na svojom fore...
(teda ludia zo symbian-os, 4allmobile, my-mobile, modryzub, mynokia - nokiaforum snad, kde to prijali skor pozitivne)

s ludmi z tychto for sa zacnu rozvijat znacky a rozne OS platformy, ale vela tam toho nebudem kedze nikde neposobia fakt odbornici... sam sa za takeho nepovazujem, a nechcel som tam tomu vladnut. logicky mi to prislo ze ludia co uz nieco vedia a maju nejaky rozum by sa tak strasne nehadali a forum by dokazalo fungovat. padu sa da vzdy zabranit.

forum teda naozaj zalozim, bude fungovat aspon ako tak, nedavam mu uz ani ja velky uspech, ale snad aspon nieco - casom sa uvidi ci to malo nejaky vyznam, ci to moze takto fungovat aspon trochu. proste bude nejaka skusenost.

tymto ale aj chcem povedat ze vidim ze som trosku urobil chybu tym kde som doteraz venoval svoj cas a usilie.
robil som na forach ktore mi nemohli (takmer) nic dat, skor tam davam nieco ja im. takze prehodnocujem svoje pririoritne fora a asi sa zameriam na ucast na tych prvych troch menovanych. (ak este bude cas)

dakujem vsetkym za vyjadrenie nazoru (a pripadnu idividualnu ucast na projekte)
Rusnak-COBRA

zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod .:Generic:. v pát led 15, 2010 11:12 pm

...život není o tom jen dostávat, ale taky dávat ;)
.:Generic:.
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Galaxy SII

Příspěvekod Rusnak-COBRA v pát led 15, 2010 11:20 pm

nechytaj ma za slovicka PLS ;)
myslel som to tak ze som sa na tych forach nemohol tak vela naucit, nebol tam kolektiv s ktorym by som mohol "rast". vzdy to bolo o poskytovani rad tym "najmensim" uzivatelom ktorych je milion a maju tie najhlupsie otazky. a to zaberie neskutocne vela casu, takze na svoj vlastny rozvoj mi neostalo. takze co som sa naucil bolo len nahodou, a na vlastnych omyloch. bohuzial.

myslim ze keby som rovnaky cas posobil na tychto 3 forach, mohol som byt na tom odborne ovela dalej. toť len kompliment pre Vas.
Rusnak-COBRA

zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod Smith.F v sob led 16, 2010 9:28 am

Tady se Rusnaka zastanu. Práce na malých fórech je ze začátku výzva, ale nakonec ubíjející rutina. Viz třeba vedle na N82.cz, kde moderujeme fórum s Kaperem sami, takže místo snídaně máme každý den "Jaktože mi GPS žere peníze??" "Todle nejde instalovat." "Co je to certifikát?" na v podstatě mrtvém fóru - to pak motivace rychle klesá :)

Jinak na to tvoje fórum se možná někdy ze zvědavosti podívám, až se trochu rozjede, ale jen jako šedá myška jednotlivec ;)
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod Rusnak-COBRA v sob led 16, 2010 9:38 am

diky ;)
mas cistu pravdu takato cinnost ubija, a ak mi za den napise 50 novych kontaktov na icq ze ide instalovat moj sygic, ale este to neskusal, tak radsej mi pise aby som bol pri tom, tak ma ide porazit...
ja rad pomozem, ale to uz potom nerobim nic ine len pomaham (vid šulda, dalsi clovek ktory nerobi nic ine len pomaha, niekedy ma na to nervy a uz je to vidno)

forum ako take by malo byt do mesiaca hotove a clenovia dalsich for by uz mali zacat aj nieco robit tam. tak dufam ze sa to rozbehne.

svoje napady ako by to mohlo fungovat + napady na nazov mi sem ale mozete napisat, budem len rad za kazdu dobru pripomienku. diky
Rusnak-COBRA

zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Další

Zpět na Pravidla, o fóru, uživatelé