Pravidla psaní příspěvků

Pravidla fóra, diskuze o tomto fóru, uživatelé

Pravidla psaní příspěvků

Příspěvekod lukas26 v pát črc 13, 2007 6:52 pm

Chtěl bych upozornit na skutečnosti, které se zde často vyskytují a není to tak, jak si někteří z vás myslí...
pokud někdo napíše příspěvek a vy na něj chcete odpovědět, použijte k tomu buď dole rychlou odpověď nebo tlačítko odpovědět.

Mnozí z vás totiž i při odpovědi na poslední příspěvek používají tlačítko citovat.

A potom to vypadá asi nějak takhle:
Obrázek

Když máte procházet celé vlákno, kde je spousta těchto citací, tak to za prvné zabírá moc místa a za druhé vlákno se stává celkem nepřehledné.

Citace slouží k tomu, pokud chcete třeba vytrhnout některou část příspěvku, na kterou chcete odpovídat a nebo pokud odpovídáte na starší příspěvek, který je třeba o stránku dále a tak by nebylo jasné na co reagujete.
Někteří mohou namítat, že když odpovídají na příspěvek, mají strach, že někdo odepíše dřív a nebude zřetelné komu jejich příspěvek patřil. Proto stačí udělat jednoduchou věc a to sice, že před tím, že budete psát příspěvek, napíšete komu patří, jako např zde:
Obrázek
a to klidně můžete udělat, i když už před vámi někdo odpověděl, nemusíte hned citovat příspěvek...

Pokud napíšete nějaký příspěvek a za chvíli vám dojde, že chcete napsat ještě něco, není potřeba psát další příspěvek, taky to není moc fajn, když jsou třeba 3 příspěvky od jednoho uživatele pod sebou...k vyřešení této situace slouží tlačítko Edit. Následně může příspěvek vypadat takhle:
Obrázek

Pokud chcete přidat něco do tématu kde máte poslední příspěvěk a chcete aby to bylo aktuální tak nepište prosím nový ale opět použijte Edit připište to co chcete a celé si to zkopírujte, následně příspěvek smažte pak Odpovědět a vložit zkopírovaný text + Odeslat a máte aktuální příspěvek po Editu.

Další možností jak svůj příspěvek dostat opět mezi aktuální, je použití funkce "Oživit téma" . Tato možnost se vám objeví po 2 dnech kdy na váš příspěvek v daném tématu nikdo nereagoval. Pro upřesnění: tím je myšleno, že je váš příspěvek poslední v tématu. Ne když po vás někdo reagoval, ale na něco jiného.

Tímto vás všechny žádám, abyste se těmito "pokyny" řídili, je celkem únavné upravovat za den x citovaných a needitovaných příspěvků...ani byste nevěřili kolik jich je...

//prokop/:
Všechny linky na nelegální obsah vkládejte bezpodmínečně do tagů [code]! Je to ostatně uvedené v základních pravidlech fóra
Pokud byste nevěděli jak na to, podívejte se prosím >>sem<<.
Jinak totiž může snadno dojít k tomu že o fórum přijdeme, několik podobných případů už znám.

Postupně se snažíme dávat do code i staré linky, ale je to mravenčí práce, tak nám ji prosím ještě neztěžujte.

Doporučuji dávat do code všechny linky vedoucí ven z fóra - pro jistotu, a proto abyste si zvykli :wink:
Děkuji.
Naposledy upravil prokop dne pon čer 08, 2009 1:25 pm, celkově upraveno 4
lukas26
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: iPhone 4S 16GB

Příspěvekod lukas26 v sob črc 21, 2007 7:43 pm

napsal jsem tohle pravidlo, aby se dodržovalo a ne, abyste na to kašlali...zkuste si na to dát pozor...sice už to není až tak časté, ale pořád u některých a to i u "starých mazáků" se tyto problémy objevujou...
lukas26
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod renek v čtv říj 04, 2007 7:07 am

Nicméně mam ten pocit,ze citace slouzi k tomu aby komunikace a rozhovor mezi dvěma lidma byla přehledná a aby komunikující nemusel dohledávat o cem se bavil v predchozím prispevku a jak na to odpovedel a aby se do rozhovoru pripadne pripojil někdo další a vse bylo prehledne(otazka-odpoved)Jelikoz se kolikrát mezi primýcha jiné tema a pak clovek zdlouhave musí hledat kdo a jak mu odpovedel nebo zareagoval.
Pokud je to nejaky systemovy problem pouzivat citaci pak bych to chapal,ale jinak to nechapu,ze na ostatních fórech to zadnemu moder. nevadi
Je to jen muj nazor a chapu ze na tomto foru urcuji pravidla jini.
Nechci aby se muj nazor kohokoliv dotkl,ale je to protiargument tomuto pravidlu.
N8 Dark Grey, CFW Belle N8-FeReT v2.0-ofiko Obrázek
renek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v čtv říj 04, 2007 7:19 am

Na komunikaci mezi 2 máš soukromý správy. Tam si citovat můžeš jak chceš. Citace od toho skutečně je, ale citovat 2 příspěvky hned pod sebou, to je to, o čem je tu řeč. Když cituješ něco o pár příspěvků dál, nikdo nic neříká. Protože když je to přímo pod sebou, má podle mě lukas pravdu, že to vypadá strašně a predevším to zbytečný je! Protože máš všechno stejně sousledně pod sebou. Ta hláška je "necituj poslední příspěvek"...ale nic ve zlym. Když v tom pak něco rychle hledáš, tak bych vraždil :twisted:
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod prokop v čtv říj 04, 2007 7:23 am

S tímhle pravidlem jsem se setkal snad na všech fórech a myslím že je rozumné. Především nováčci používají citaci předchozího příspěvku a pokud se někdy sejdou tři takoví, zbytečně to uzabírá místo a znepřehledňuje.
lukas26: včera se mi stalo, že při psaní příspěvku v diskusi o symbiansigned mi v telefonu nějak zahaprovalo spojení a poslal jsem ho 2x. Opravil jsi to dřív, než jsem na to přišel a mohl to smáznout, díky a sorry. Jen by mě zajímalo jaktože byl ten druhý delší... To už se asi nedozvím...
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod renek v čtv říj 04, 2007 7:55 am

Dr. Neboli to
Ano mas pravdu,ze na komunikaci mezi dvema je SZ,ale je to o tom ze ti dva mluvi k tematu spolu a to treba nekolikrat tak je dobre vedet co jsem mu odpovedel v nekolika predchozich a navic je tu to ze se muze k tomuto pridat nekdo dalsi ktery do celeho rozhovoru muze vnest novou myslenku a pak je lepsi kdyz je to vec verejna nez SZ a hlavne kazdy vi co odpovedel a nemusi to dohledavat.
Ale jak rikam co clovek to jiny nazor a ja ty pravidla neurcuju a proto se podridim a budu se snazit dodrzovat!
renek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod jamaica v čtv říj 04, 2007 8:47 am

:arrow: Možná by neuškodilo závést i nějaké antihodnosti a označení pro lidi kteří porušují pravidla webu stále a mnohdy i úmyslně.
:arrow: pro komunikaci dvou lidí slouží SZ,chat,ICQ a další.Pokud chci reagovat na něčí post na jedné stránce, není přeci probém na začátek příspěvku napsat nick toho dotyčného místo citací.
Tolik muj názor.
Bůh odpouští,JÁ NE!
Ostřejší než Chilli
Samsung Innov8 i8510 8+8GB
jamaica
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod toxiczek v čtv říj 04, 2007 9:41 am

Můj názor je ten, že jednou je to pravidlo, které bylo určeno, tudíž by se mělo dodržovat bez dalších zbytečných diskusí.
Nokia N82, Firmware 30.0.019, SanDisk 4Gb, T-Mobile, Bav se, Internet +
;)
toxiczek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod hanni v čtv říj 04, 2007 11:19 am

toxiczek to napisal uplne presne :wink:

Nikto tu citacie nezakazal,lebo mam stale pocit,ze je tu rec,ako keby ich niekto zakazal.Zakazane je citovat posledny prispevok a to si myslim ma opodstatnenie,to musi uznat aj renek :wink:
hanni
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Nokia N8 Blue

Příspěvekod renek v čtv říj 04, 2007 11:31 am

Tak uz toho nechme vzdyt jsem jen rekl svuj nazor,jelikoz jsem se s tim na jinych fórech nesetkal.Kazdy si o tom myslime sve ale ja to budu dodrzovat!
renek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod lukas26 v čtv říj 04, 2007 1:57 pm

halelujaaaaa :)
ještě aby to dodržovali i všichni ostatní a nemám tady co na práci :D
lukas26
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Han v sob říj 06, 2007 4:10 pm

sakra...udelal sem to aspon 3*, ted uz to neudelam
My Equipment: N73 (Black)
Han
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Wolf v stř pro 26, 2007 9:39 pm

Ad citace: Mně to zase s citacema přijde přehlednější a že to zabírá místo, no tak bóže... Ale je to můj osobní názor a zkušenost z jiných fór.
Nokia N73 Plum/Silver, 2GB SanDisk miniSD
Wolf
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N73

Příspěvekod cardi v stř dub 02, 2008 3:36 am

mi se to zda s citecema taky lepsi ale co nadelam je tu takove pravidlo tak ho budu dodorzovat :)
Nokia N5800XM fimware v.40.0.005

http://www.bonsai-dnes.cz
cardi
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia 5800XM

Zpět na Pravidla, o fóru, uživatelé