Funkce hledat

Pravidla fóra, diskuze o tomto fóru, uživatelé

Funkce hledat

Příspěvekod Dr. Nebolí to v sob zář 20, 2008 6:47 am

Pár tipů, jak správně používat fci hledat

1. Pro zobrazení co nejméně výsledků a následné lehčí listování zvolíme vždy sekci, ve které chceme hledat. Čili pokud hledáme aplikaci, v kolonce "Fórum" zvolíme sekci aplikace.

2. Je možné, že aplikace tu už je, ale někdo ji pojmenoval jinak (třeba jen symbol navíc), nebo i udělal v názvu překlep. Čili zkrátíme klíčové slovo na co nejkratší tvar a doplníme na jeho konec symbol * (hvězdička). Potom najde fce hledat všechny výsledky obsahující zadané slovo, ať je po něm cokoliv za symboly.

3. Pokud hledáte nějaký postup či řešený problém, je možné, že se neřešil ve vlastním topiku, ale padl jen jako zmínka v topiku jiném. Proto při zadání klíčového slova dole v "Zobrazit výsledek jako" a zvolíme "Příspěvky" . Místo seznamu s tématy se zobrazí přímo příspěvky, kde můžeme informaci dohledat.

4. Při příliš velkém množství zobrazených témat i při vybrání příslušného "Fóra" zkusíme upřesnit hledání rozšířením klíčových slov. Někdy se napsat hodně zkrácený tvar nedá.

5. Pokud víme, že se zde věc nalézá a známe nějaké bližší okolnosti, můžeme si dopomoci dalšími možnostmi hledání, jako je "Stáří" po vybrání příslušného termínu v kolonce "Prohledej předchozí" nebo "Setřídění podle autora", když známe autora tématu či příspěvku, a nebo pokud se nám zdá, že fce hledat zobrazuje vyhledané příspěvky příliš zkráceně, vybereme si počet zobrazovaných symbolů v kolonce "zobrazit prvních" ... "znaků z příspěvku"

6. Doufáme ve Štěstí.

7. Protože jsme se na jaře 2009 potýkali s velkými technickými potížemi, vyhledávání na fóru nám nefunguje tak jak by mělo.

V některých případech se tedy může stát, že přestože daný termín na fóru je, tak vyhledávač na váš dotaz vypíše např. "Následující zadaná slova byla při vyhledávání vynechána, protože jsou příliš obecná...." (např. výraz Autosisinstaller)nebo "Nebyl nalezen žádný příspěvek, protože slovo XXX není obsaženo v žádném z příspěvků" (např. výraz X-plore)
Může se stát i to, že nenalezne dané téma, a najde pouze několik témat kde je výraz zmiňován (např. výraz Videoeditor).

V těchto případech můžeme použít operátory našeho vyhledávače - tedy například zadáme část slova a doplníme ji hvězdičkou či hvězdičkami i (např. *plore)

//added by prokop:Spolehlivé jsou Google operátory, např do vyhledávacího pole můžeme zadat:
Kód: Vybrat vše
Videoeditor site:n73.eu

V tomhle případě nám Google vrátí výsledek se všemi příspěvky ve kterých se vyskytuje slovo "Videoeditor" na doméně http://n73.eu (naše fórum je na subdoméně, proto bude Google hledat na všech stránkách n73.eu, takže i na forum.n73.eu) Důležité je udělat mezeru za hledaným výrazem (může to být i několik slov), a naopak za operátorem site:mezeru nedělat.

Pokud jsou pro nás výsledky přiliš obecné nebo je jich velké množství, můžeme samozřejmě dotaz upřesňovat, např. vyhledávat v určité sekci fóra:
Kód: Vybrat vše
X-plore site:http://forum.n73.eu/viewforum.php?f=4

V tomhle případě vrátí Google výsledky se všemi příspěvky, které obsahují slovo "X-plore" a nacházejí se pouze v sekci "Symbian i Java aplikace" (ta má ID 4 , proto to "´?f=4")

Tým N73fóra Vám přeje rychlé a úspěšné hledání :wink:
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod Tuxx v sob zář 20, 2008 11:16 am

ja to mozem potvrdit. Asi pred tyzdnom som s niecim potreboval poradit tak som to zadal do vyhladavania. A ono mi naslo 1 vysledok. V tom topicu mal zakladatel podozrivo rovnaky problem ako ja. :? Ked som sa kukol lepsie tak som zbadal ze ten topic som zakladal ja :lol
Presne riesenie som tam sice nenasiel ale alternativne ano. :)
Momentalne iPhone 4 16GB
''Když už člověk neví kudy kam, je načase otevřít manuál'' ™ by prokop
MacBook Pro 13''
Tuxx
Krotitel šelem

Model telefonu: iPhone 4 16GB

Re: Funkce hledat

Příspěvekod Zdenek444 v pát bře 27, 2009 1:40 pm

Chtěl bych se zeptat, jestli se vám chová "funkce hledat" stejně jako mně, to je, že nachází výsledky pouze v příspěvkách přidaných po tom výpadku v minulých dvou dnech, a jestli se to také dočká nápravy? Do té doby asi budu hledat na tomhle fóru přes google :D
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N79 FW 31.002

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pát bře 27, 2009 2:41 pm

Jo, chová. Napíšeme adminovi, taky jsem hledal přes google :wink:
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod Potkan007 v pát bře 27, 2009 3:00 pm

Mě zase v opeře nejde vyhledávat když nejsem přihlášenej. Prostě tam to políčko neni. Stačí se přihlásit a jde vpohodě.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Příspěvekod Zdenek444 v pon bře 30, 2009 3:05 pm

Potkan007: To asi nebude Operou :) Když nejsi přihlášený, tak tu vůbec nemůžeš vyhledávat - například když klikneš na nějakého uživatele, tak nemůžeš dát Hledat uživatelovy příspěvky, a když se mě někdy omylem UCWeb automaticky nepřihlásí a já jdu rovnou na nové příspěvky, tak mi to napíše "Je nám líto, ale nemáte oprávnění vyhledávat v tomto fóru" :D Z jakýho důvodu to tak je, je asi záhadou :)
Edit:Tenhle příspěvek jsem nepsal teď, jen jsem nechtěl zbytečně psát další. Vím že kdo si počká, ten se dočká, ale nedalo mi tohle:
sulda píše:Aj sem si to myslelDíky beerky a pro onši jesaka příště prosím hledej bo funkce Hledat funguje :evil:

Jsem výjimka, nebo ne :D ? Mě totiž funkce hledat nefunguje, aspoň tedy ne tak, jak by měla... Příklad - na slovo galerie mi to napíše, že slovo je příliš obecné a že musí mít od 3 do 14 znaků :) , u TTPod mi napíše, že se to slovo nikde nevyskytuje, čemuž nevěřím a na dotaz- nokia web browser si ze mě dělá vyloženě legraci : Následující zadaná slova byla při vyhledávání vynechána, protože jsou příliš obecná:browser nokia web Musíte zadat minimálně jedno slovo, které chcete vyhledat. Každé slovo musí obsahovat nejméně 3 a maximálně 14 znaků (kromě *). Takže nevím, nakolik je funkční, ale každopádně je pravda, že to, o čem se jedná v tom tématu, najde :wink:
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N79 FW 31.002

Příspěvekod šulda v pon bře 30, 2009 3:29 pm

Zdenek444: Tak já co jsem zatím zkoušel mi funkce hledat našla :? Ale když sem teď zkusil tu galerii tak je to tak a browser nokia web nemlich to samý ale NWB najde v pohodě :lol: Prostě to co hledám nacházím ale šotek tu zřejmě ještě obchází :evil:
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Zpět na Pravidla, o fóru, uživatelé