Navrh - navod pro novacky

Pravidla fóra, diskuze o tomto fóru, uživatelé

Navrh - navod pro novacky

Příspěvekod Mijo v pát led 30, 2009 9:30 am

Zdravim vsechny,

mel bych prosbicku spis na starsi a zkusene uzivatele fora. Registroval jsem se teprve vcera, ale s fory mam docela dost zkusenosti, proto me prekvapilo, jak vsichni odkazuji jakykoliv dotaz na FAQ nebo na hledej, jenze pokud je clovek novacek, tak nema nejmensi sanci rozpoznat treba z 15ti stranek, kde je informace, kterou potrebuje. Pokud by to bylo mozne, mohl by nekdo sepsat uplne ten zaklad? Telefon mam od vcerejska a narazil jsem hned na dva problemy, ktere se tu resi hodne, ale radu jsem nenasel. Jedna se o hlasitost hovoru, kde to mam nastaveny na max a stejne je ten druhy clovek spatne slyset a druhy je zamrzani telefonu pri posilani sms. Je sice hezky, ze radite, aby si clovek stahnul novy FW, ale to jak to udelat, jak zjistit jaky ma a jaky je funkcne nejnovejsi se nikde neuvadi. FAQ by podle meho melo byt vylozene o techto zakladnich vecech.

Diky za cas venovany cetbe :)
N 73
Mijo
Nový uživatel
Nový uživatel

Re: Navrh - navod pro novacky

Příspěvekod prokop v pát led 30, 2009 9:51 am

Nemám moc času tak zatím jen tak v rychlosti:

Téma pro čerstvé uživatele na které máš odkaz v aktivačním e-mailu jsi viděl? Vede z něj odkaz i na téma "Flash firmware..." kde je pokud vím odpověď na tvoje otázky okolo firmware.

Kdyžtak konkretizuj co ještě by v obou těchle tématech mělo podle tebe být. Nápady jsou vítané, my už to přece jen vidíme trochu jinak. Na druhou stranu nebudeme člověka provádět manuálem k telefonu nebo stránkami výrobce (to ber s nadsázkou )
Já osobně si myslím že některé věci které jsou jak tom tématu pro nové uživatele tak i v tom "Flash firmware..." by stály za aktualizaci.

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod Vlafo v pát led 30, 2009 10:02 am

flash firmawrare spravis celkom jednoducho, pojdes na stranky nokia.sk/cz/com jak chces a tam si najdes program nokia updater (tusim tak sa to vola teraz sa mi to nechce hladat) a ked to stiahnes a nainstalujes tak tam mas podrobny obrazkovy postup co mas spravit cize ziaden problem, pripjis telefon a on sa ti aktualizuje, predtym si ale zazalohuj veci lebo sa ti vymazu, potom ale ak chces instalovat niektore aplikacie tak ho musis mat hacknuty alebo tie aplikacie certifikovane ale to uz si musis tie temy a faq pozret
Vlafo
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod hanni v pát led 30, 2009 10:02 am

Ja chapem,ze si novy uzivatel a tazko sa tu orientujes...ale ked uz chces vyriesit nejaky problem,musis tomu venovat trochu casu...inac to proste nejde. Ja by som Ti odporucil precitat si tento rozcestnik pre zacinajucich uzivatelov nasho fora:

:arrow: viewtopic.php?t=5525

Su tam odkazy na vsetko podstatne, aj na flash FW a rozne FAQ. Ak nenajdes odpovede, skus pohladat podla klucovych slov diskusie, kde sa riesili podobne problemy. A ak ani tam nenajdes odpoved, kludne sa opytaj v prislusnej diskusii, ktora riesi podobny problem a podrobne tam popis,aky mas problem. Ak bude niekto z fora vediet, urcite Ti poradi alebo Ta navedie na miesto, kde sa problem vyriesil.

Neviem, co podrobnejsie by sme tu mali este urobit, aby to bolo novym uzivatelom jasne, lebo problemov s telefonmi su na mraky a neda sa to vsetko sustredit na jedno miesto.

Inac to zle pocutie pri hovore riesi novy FW, zamrzanie pri SMS bud novy FW, alebo na starsie FW to riesila nejaka aplikacia od Nokie,ale teraz si uz nespomeniem aka...urcite to tu najdes,ked pohladas.
hanni
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Nokia N8 Blue

Příspěvekod Mijo v pát led 30, 2009 10:13 am

jestli myslis toto:

Vítejte na fóru Nokia N73 Fansite Fórum

Prosím uschovejte si tento email pro případné zapomenutí údajů, následují
vaše přihlašovací údaje:

----------------------------
Uživatelské jméno: Mijo
Heslo: *********************

URL fóra: http://forum.n73.eu
----------------------------

Váš účet je momentálně neaktivní, aktivovat ho můžete kliknutím na
následující odkaz:

Prosíme nezapomeňte, že vaše heslo je zašifrováno v naší databázi a nelze
získat zpět. Pokud ho přesto zapomenete nebo ztratíte, zašleme vám nové,
které ale budete muset aktivovat stejným způsobem jako tento účet.

Děkujeme za vaši registraci.

--
http://www.N73.eu

tak to jsem dostal, web jsem si prohledl taky, projel jsem návody atd. ale nikde to tam nebylo. Mel jsem na mysli problemy, ktere telefon ma a dotazy na ne se tu objevuji casto. S tim, ze pak by bylo na miste lidem rikat, ze ty informace jsou na forku snadno dostupne. Samozrejme by se musel promazat ten ostatni spam, aby se to v tom zase neztratilo. Urcite to jsou jedny a ty same veci furt dokola. S tim ze by to mohlo byt rozdelene do kategorii pro novacky, pokrocili a experti a podle toho by tomu odpovidali problemy a jejich reseni v tom uvedene

EDIT: dekuji za venovany cas, urcite se tomu budu venovat, ale klasika, clovek ma telefon, neco nefunguje, tak se to snazi resit co nejdriv:) forko samozrejme projizdim a seznamuji se s nim
N 73
Mijo
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pát led 30, 2009 11:10 am

EE, tak tam je chyba. Asi přechodem na phpbb3 :) Chybí tí tam odkaz na tohle téma
Kód: Vybrat vše
http://www.forum.n73.eu/viewtopic.php?f=1&t=5525

FAQ jsou zřízena v jednotlivých sekcích zvlášť (témata, aplikace, hry, fotoaparát), vždy navrchu, je tu i poučení jak používat funkci hledat
Kód: Vybrat vše
http://www.forum.n73.eu/viewtopic.php?f=1&t=8028

Jsou tu návody na základní věci, jako je flash firmwaru (i varování, proč v některých případech neflashovat), jsou tu důležitá témata, oznámení, hanni udělal perfektní seznam všech aplikací na mobil i s odkazy a teď přidává popis jednotlivých aplikací (má ho v podpisu, jen jeden příspěvek nad tebou)...

No já myslím, že když nováček bude mít zájem sám na něco přijít, vodítek tu má skutečně hodně. V aktivačním mailu bude nějaká chybka, resp. ten odkaz pro nově příchozí tam má být. Jináč si opravdu myslím, že když si nováček přečte téma pro nové uživatele i s doporučenými odkazy, tak bude o mobilu vědět většinu věcí, co potřebuje :wink:

Není to vážně dost? No, pokud ne, tak zkuste dát konkrétní návrh a klidně budeme moct zrealizovat.
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod šulda v pát led 30, 2009 6:47 pm

prokop píše:tak i v tom "Flash firmware..." by stály za aktualizaci.

Jakou aktualizaci máš na mysli? Můžu to zaplácat screenama a našminkovat to ale podstata bude stejná flash FW je stále stejnej. Jinak souhlasím s hannim ale je dobrý když se nováček ozve protože my už to opravdu vidíme jinak :wink:
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Příspěvekod prokop v pát led 30, 2009 9:12 pm

>Mijo:
Omlouvám se, ten link do tématu pro čerstvé uživatele měl zhruba poslední rok každý nový uživatel v aktivačním e-mailu ale nedávno jsme přešli na phpBB3 takže asi došlo k nějakému nedopatření.

>4all:
Když nám tady nějaký mírný začátečník napíše svoje nápady tak se je budeme snažit v rámci časových a technických možností zrealizovat. Naší snahou je fórum dělat přehledné ale jak píše sulda: my už to vidíme trochu jinak než člověk který přijde zvenčí a notabene když je to fórový i symbianový začátečník.

>sulda:
bylo mi jasné že se ozveš :D .
Jen tak v rychlosti s tím tématem o flashi:

- Změnit název třeba na "Flash firmware + Čeština v telefonu" protože na tu se lidi dost často ptají tak ať je to jasné hned z názvu

- upravit to aby bylo jasné že to je jen příklad na N73 ale jinak je to všeobecný návod pro flash fw u Nokií.
(a celkově pro Lukáše: Sekce "Obecné informace, parametry" --> podsekce pro jednotlivé modely telefonů jak už tam je tuším něco o N96 a 5800)

- napsat že Flash = upgrade/update/aktualizace

- Napsat tam že nejde jen o aktualizaci ale taky o reflash, jak reflesh udělat a případně doporučit místo reflashe napřed zkusit trojhmat (přidat tam ty důvody jak jsem tu někde před pár dny psal)

- přidat tyhle odkazy:
*
*
*

to jen tak co mě teď momentálně napadá, když si vzpomenu na další tak ti napíšu SZ, ale tohle je spíš tvoje a Lukášova parketa.

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod Mijo v pát led 30, 2009 11:01 pm

Diky za nasmerovani, uz mam upgradnuto. Stacilo kopnout spravnym smerem:) ale to prvotni kopnuti tam muselo byt, to deleni na jednotlive modely si myslim je super, je to o dost prehlednejsi a pak samozrejme problem se spamem, ten je na vsech forech a boj proti nemu je jak s boj s vetrnymi mlyny (to pak anuluje funkci hledat, protoze kdyz nevite presny nazev a hledate postupne, tak ten okruh je obrovsky a vyjede strasne moc stranek s vysledky hledani, na kterych to ani nemusi byt), mozna by nebyla na skodu sekce kos, kam by se mohly psat tyhle kraviny a ktera by se jednou za par dni sama promazala, docela se mi to osvedcilo u novacku (kteri to meli v hlave srovnano), ze si nejdriv zalozi v kosi, aby nespamovali kam nemaj, zeptaji se na veci, ktere potrebuji vedet urgent, aniz by se bali nejakeho postihu a az se rozkoukaji tak se zapoji do normalni debaty. Protoze co si budeme nalhavat, bud je clovek fanousek nebo hleda reseni problemu a kdyz se jedna o problem, tak tu odpoved potrebuje co nejdriv, aby ho vyresil a nema cas zkoumat a hledat a proste to nekam flakne. Je to vzdycky o tom prejiti z neceho na co je clovek zvykly.
N 73
Mijo
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod šulda v ned úno 01, 2009 6:45 am

Mijo píše:uz mam upgradnuto.

Nenapsal jsi jestli to vyřešilo tvůj problém :idea:
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Příspěvekod Mijo v pon úno 02, 2009 10:40 am

vyresilo problem s rychlosti odeslani SMS, nevyresilo to problem s hlasitosti pri volani
N 73
Mijo
Nový uživatel
Nový uživatel

Zpět na Pravidla, o fóru, uživatelé