Ochranná fólie

O všem co můžeme využít s 9.x telefony

Ochranná fólie

Příspěvekod BioBijec v pon říj 26, 2009 7:03 pm

Zduř! V každém případě chci mít na displeji N73 ochrannou fólii. Ale potřebuji vědět, jestli ta, co je tam od výroby (s modrým rohem :D ) k něčemu je, nebo jestli ji mám rovnou sundat a koupit si v obchodě "Ochrannou fólii". Ta od výroby je asi jenom na transport a bude bezpochyby příliš měkká a moc to neochrání, že?
Naposledy upravil prokop dne pon říj 26, 2009 7:58 pm, celkově upraveno 1
Důvod: Přesunuto z "Obecných informací a parametrů"
BioBijec
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N73

Re: Ochranná fólie

Příspěvekod Potkan007 v pon říj 26, 2009 7:17 pm

Mě tam vydržela na N73 až do konce a kámošovi taky. Je ale pravda, že se po nějaký době vydře a je přes ní při vypnutym podsvícení blbě vidět.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Příspěvekod prokop v pon říj 26, 2009 8:14 pm

To bude asi kus od kusu jiné, kdoví jestli se používá pokaždé stejná fólie, a asi taky záleží na tom, jak je na tom displeji "přilepená".

Jednomu mému známému vydržela na N73 i při tom nejšetrnějším zacházení jen měsíc, jinému zase při běžném používání asi půl roku. Mně osobně vydržela na prvních dvou E61 při ne zcela ohleduplném zacházení několik měsíců a strhl jsem jí až když byla dost poškrábaná jak píše Potkan takže přes ní fakt už bylo dost špatně vidět. Ale držela pořád dobře a navíc tam byla docela zbytečná - E61 má snad minerální sklíčko, či co, protože jsem do něj zkoušel vyloženě rýt a dalo mi dost práce udělat škrábanec.
Naopak fólie na E71 při dost opatrném zacházení mi vydržela jen pár dní - a na E71 už to sklíčko stojí dost za houby, poškrábe se docela snadno :(

moje přítelkyně jí strhla okamžitě protože nesnáší ochranu...
Nekecám, fakt nesnáší fólii na displeji, bylo to na N95 :D

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v pon říj 26, 2009 9:41 pm

to co urobila robim ja so vsetkym co ma na sebe nalepenu foliu :D ci uz mp3 prehravace a mobily a vsetko. a myslim si ze pravom > ta folia je tam fakt asi tak potrebna jak slepemu televizor. Nic to nepomoze a ked tak > aj tak ju raz date dolu. Na n73, n95, 6500 a vsetkych telefonoch s podobne nechranenym displejom ako je aj na notebookoch (po jeho stlaceni sa na nom vytvara duha :D ) je prakticky nemozne spravit ryhu NAHODNE pretoze povrch displeja je velmi zvlastny plast ktory sa viac podoba na sklo nez na umelinu. Moj telefon ma krystalicky cisty displej az tak ze na nom vidno prach a odtlacky pri zapnutom podsvieteni ma len jedinu malinku ryhu asi 2mm ktoru obcas vidno pri hrach (skoda ze je uprostred displeja :D ) narozdiel od kamaratovej 5800 ktora ma po 2och mesiacoch pouzivania udeleny invalidny dochodok v podobe obmedzeneho pouzivania dotykoveho stylusu. Ten taak donicil ten plastovy displej ze je to az skoda. Ked po displeji prechadzate stylusom citite vyslovene kazdu ryhu. Nevyhodou vsak pri n95 n73 atd. je ze displej je v podstate nechraneny a silnejsi uder ostreho alebo hranateho predmetu ho moze rozbit (napr. roh stola). Ak chces chranit displej kup si foliu urcenu na dlhodobe pouzitie ktora ma dobre vlastnosti a daj pozor na to co kupujes nevyhod peniaze za nejaky cinsky smejdovy nedorobeny priesvitny gumolin cez ktory za tyzden neuvidis ani hodiny :D najlepsie nejaku dobru znacku ktoru na nete vsetci ospevuju :D

Edit:
Skoro by som zabudol spomenut ze poznam cloveka co ma 6500vku a pravidelne ju nosi vo vrecku s drobnymi a s klucami. Kryt vyzera uboho a navyse si domrvil GSM modul :D (odvtedy ho tak nenosi :D ) ale ma na displeji asi len dva skrabance.
NOKIA N95-1 (RM-159) FW 35.0.002 Deep Plum + 4GB Kingston MicroSDHC HACKED! with HelloOX2
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N95-1, FW 35.0.002

Příspěvekod prokop v pon říj 26, 2009 10:06 pm

LeUKopLaSt3 píše:poznam cloveka co ma 6500vku a pravidelne ju nosi vo vrecku s drobnymi a s klucami

Tak tohle je můj případ s E61, akorát že jí to ani po těch pár letech nijak neublížilo ani na krytech (ta je poničená od běžného používání. Někde v "Pro pobavení" jsou tu její fotky a fakt je to jen normálním používáním, sice intenzivnějším, ale pořád normálním).
Na E71 si ale musím dávat trochu větší pozor, ta už je znatelně náchylnější na škrábance.

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Zpět na Příslušenství