Sluchátka HS-23: Přetržená membrána

O všem co můžeme využít s 9.x telefony

Příspěvekod Richie v ned úno 14, 2010 5:04 pm

Zdravím,

nešťastnou náhodou se mi stalo, že jsem šlápl na pravé sluchátko. Zřejmě jsem tímto roztrhl basovou membránu, protože při zvýšení hlasitosti nad 60% začne basový efekt v pravém sluchátku rezonovat jak staré rádio z NDR - čili zážitek z hudby nula. Výšky jinak v naprostém pořádku. (Chvíli se mi sice zdálo, že vynechávaly i výšky, ale tohle je už v pořádku.)

Ptám se vás: Co doporučujete? :)
- Mám se to pokusit rozkuchat a membránu slepit zpátky s tělem sluchátka, nebo
- mám se pokusit sluchátko odpojit a sehnat někde nové (jedno sluchátko ale asi těžko) :) , nebo
- mám to dát do servisu, zda jsou schopní si s tím poradit, nebo...
- opatřit si rovnou nová sluchátka? :D Jsou ale zbytečně drahá, nevím, zda to stojí za to.

Kupovat si sluchátka z druhé ruky moc nechci, můžou to být používaná a omlácená sluchátka, čili bez záruky.
Ještě mě napadá pořídit si redukci na normální sluchátka; otázkou ale je, jestli vetší sluchátka s větším výkonem mobil výkonnostně "uživí"...

Děkuji vám za jakékoliv příspěvky, resp. názory na věc!
Richie
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia E52 091.003 h@cked

Příspěvekod prokop v ned úno 14, 2010 7:41 pm

Jednoznačně redukci + nová sluchátka.
HS-23 mají podprůměrný zvuk i na mobil.
Myslím že pokud nebudeš chtít používat studiové dynamické mušle, tak se nemusíš bát o to, jestli ti zvukový modul telefonu sluchátka "utáhne". Vyzkoušel jsem k mobilům dlouhodobě už určitě přes 50 sluchátek a nikdy jsem se s ničím takovým nesetkal. Akorát v několika málo málo případech hrála sluchátka tišeji kvůli impedančnímu přizpůsobení. A i jedny studiové Senny-mušle mi E61 utáhla, což jsem tedy moc nečekal :D . Už jenom kabel k nim mě v souvislosti s připojením k mobilu děsil, a k tomu to šlo ještě přes 4 redukce :D

Za sebe doporučuju redukci AD-41 + něco z těchhle: Koss Porta Pro, Sennheiser CX 400, Sony Ericsson HPM-70
Ty Senny a HPM+70 už se myslím nevyrábějí, ale ještě se dají celkem běžně koupit.

Když ti tyhle nebudou vyhovovat, tak si dej pozor na cenu - za 300 kvalitu prostě nekoupíš. Osobně bych se řídil cenou asi tak 700-1800, Levnější slušnou kvalitu pořídíš asi jen výjimečně, dražší mají smysl asi jen v případě že bys je chtěl používat taky jako fajnšmekr v klidu ke kvalitní aparatuře. A i na to se mi zdají ty Koss Porta Pro nebo Senny docela dobré.

Ostatně o sluchátkách tu topic je, tak si v něm počti.

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Re: Sluchátka HS-23: Přetržená membrána

Příspěvekod Richie v úte úno 16, 2010 1:17 pm

Díky za odpověď!

Ale realizace rady je ještě nákladnější, než jsem čekal. :D
Každopádně, koupit si drahá přenosná sluchátka jsem chtěl už dávno. Uvažoval jsem například o nějakých Sennheiserech, příp. jsem byl ochoten i připlatit a koupit si opravdu kvalitu - sluchátka Shure. Poskytují opravdu výstup, který si myslím je schopen uspokojit i kdejakého fajnšmekra. Nevím, jak dalece jsou známá, ale řekl bych, že lepší než kdejaké Kossy. U Kossů mi vadí příliš naddimenzované basy. Nepotřebuju si ještě vymlátit uši i s mozkem. :D

Co se týče té redukce, tak o ní jsem uvažoval taky už dávno předtím, ještě než jsem rozmlátil to sluchátko. Jde ale o to, že ta redukce je přesně na tento typ telefonů (N73). Pokud si pořídím nový mobil (a to jakože určitě, což nebude trvat moc dlouho), tak redukce bude k ničemu. Já nijak zvlášť často neposlouchám hudbu z mobilu, proto si říkám, zda je to rentabilní... Ale to je jenom má úvaha.

Ještě bych chtěl potvrdil slova Prokopa ohledně těch sluchátek HS-23, jaké jsou to shity. Zvuk je dost bída, ale je lepší od doby, co mám aktualizovaný FW, kde je Music edition přehrávač, navíc výstup vyplepšený pomocí fyziologické korekce a ekvalizéru v mobilu. Pořád to ale není ono. Sluchátka mají navíc dost non-ergonomic tvar, takže z uší vypadávají (pokud teda nemáte zrovna lopuchy-uši). Mít to jako handsfree v uších při jízdě terénním vozem v terénu je absolutní utopie... :roll:
Richie
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia E52 091.003 h@cked

Zpět na Příslušenství