MODULY pro GPS navigaci - které fungují a které ne?

O všem co můžeme využít s 9.x telefony

nokia gps

Příspěvekod Tom_F v stř čer 18, 2008 6:42 am

mohl bych poprosit jaké jsou praktické rozdíly v LD-3W a LD-4W. U té 4ky se mi líbí přísavka na sklo, jinak mi ta LD-3W přijde s lepší pohotovostí i s výdrží. Máte s tím prosím zkušenosti?
Tom_F
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod lukas26 v stř čer 18, 2008 8:45 am

LD-3W se chytá na 12 satelitů, LD-4W na 20...takže by měla být ještě o něco přesnější...jinak by to mělo vyjít na stejno...
každopádně zrovna včera si kámoš koupil LD-4W, já mám 3W, designově je 4W určitě hezčí no :D
lukas26
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: iPhone 4S 16GB

Příspěvekod zskal v stř čer 18, 2008 8:51 am

Nevíte prosím někdo, jestli existuje nějaký prográmek na zjištění stavu baterie v BT modulu GPS? Prý na to Nokia něco snad má, ale zatím jsem na nic takového nenarazil...
zskal
Nový uživatel
Nový uživatel

Evolve Solar

Příspěvekod Vitalish v stř čer 18, 2008 8:53 am

přidám svoji trošku do mlýna...

GPS Evolve Solar - používám už skoro rok

Obrázek

* čipset MediaTek MT3 - 32 kanálů
* podpora geocachingu
* dosah až 10 metrů (class II)
* ideální pro komunikaci s notebookem, PDA nebo smart telefonem
* solární článek pro dobíjení interního akumulátoru
* podpora GPS protokolů NMEA 0

Jednoznačně můžu každému doporučit. Výdrž bez solar dobíjení kolem 30ti hodin se solarem skoro 50 hodin, cena okolo 1400,- Kč

// 2 Tom_F: vyzkoušeno N73, N95 8GB, srovnání s Nokia modulem nemám, měl jsem předtím GPS Microstar (ten s Evolve vůbec nesrovnávám, byl to jeden z prvních dostupných BT GPS modulů - pouze 12 kanálů - ale funguje do dneška)
Naposledy upravil Vitalish dne stř čer 18, 2008 3:15 pm, celkově upraveno 3
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Tom_F v stř čer 18, 2008 11:17 am

takže ten GPS Evolve Solar ve spolupráci s N73 bude v pohodě? jak je to ve srovnání s nikia gps moduly?
Tom_F
Nový uživatel
Nový uživatel

gps

Příspěvekod Jet81 v úte čer 24, 2008 2:00 pm

Já mám tenhle: http://www.itlevne.cz/zbozi/gps-modul-i ... p=z:185098 a maká v pohodě.
Jet81
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod w.i.n.k.i v pon čer 30, 2008 11:26 am

Modul: GPS modul I-TEC Bluetooth 20-ti kanálový - slim ,doopravdy zatím funguje.
w.i.n.k.i
GamesUploader
GamesUploader

Model telefonu: Samsung Galaxy S

GPS modul Evolve touchTraXX

Příspěvekod ramonm v čtv črc 17, 2008 1:20 pm

GPS modul Evolve touchTraXX & NOKIA N73 verze fw.Vodafone 3.... & TomTom6.02 - vse funguje v pohode bez problemu.Modul ma 51 kanalu,rychly start,super citlivost,super design a velikost,sehnal jsem z oficialniho zdroje za 1120,-.Zatim se vzhledem k velikosti obavam pouze vydrze baterie,ale to ukaze praxe
Nokia N73 + 2GB SandDisk + GPS modul Evolve touchTraXX
ramonm
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Lazar v pon črc 28, 2008 1:06 pm

Modul Haicom HI-406BT+N73.
Zkoušel jsem již všechny GPS navigátory co jsou ke stažení na N73, ale nepodařilo se mi nikdy modul rozjet. Nemáte s tímto modulem zkušenosti??díky
Naposledy upravil Lazar dne stř črc 30, 2008 5:29 pm, celkově upraveno 1
Lazar
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod prokop v pon črc 28, 2008 1:45 pm

Obecně se dá říct že telefony Nokia budou komunikovat snad(?) se všemi moduly. Obráceně už to není tak jisté - například zařízení s Windows Mobile se dají jen těžko rozchodit s GPS moduly od Nokie.

verze fw ani verze map/navigačních aplikací nemají na funkčnost modulu žádný vliv. Vyjímkou jsou jen telefony s vestavěnými GPS moduly ale to už je snad taky vyřešeno.

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod TopGun v pon črc 28, 2008 2:55 pm

Asi pred rokom som si kupil z HongKongu nejaky bluetooth GPS modul, ktory mal aj solarny panel a 32 kanalov, no presny nazov neviem. Kolegovi na N73 nefungoval (niekde sa docital, ze N73 maju bug vo firmware okolo BT spojenia), no mne na N80 isiel uplne v pohode, ovela lepsie nez interny modul v terajsej N95.

//prokop/:
aha, tak to pardon, ale o ničem takovém jsem nikdy nečetl - spíš se všude píše že Nokia se spojí přes BT třeba i s ďáblem ale výjimky asi opravdu existují
TopGun
Uživatel
Uživatel

Dotaz

Příspěvekod Firen v úte črc 29, 2008 6:19 pm

Uz zde bylo popsano mnoho GPS modulu, ale stejne bych se rad zeptal, ktery byste doporucili me. Potreboval bych neco na kolo (to znamena pomerne presny). Rad bych, aby fungoval i do auta. Poradte jaky nejlepsi nejkvalitnejsi. Piste pouze odzkousene na N73. Dik za odpoved. :D :arrow:
Firen
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Lazar v stř črc 30, 2008 5:31 pm

modul se s mobilem spáruje ale v mapách nefunguje.čím to může být?
Lazar
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod TopGun v čtv črc 31, 2008 9:49 am

Sparovat znamena, ze nadviaze BT spojenie. Cez toto spojenie chce od GPS modulu prijimat retazce v jednom z niekolkych GPS "jazykov". Ak mobilu GPS neposiela "polohu" v jazyku, ktoremu mobilovy SW rozumie, mobil polohu nezisti.
TopGun
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Lazar v čtv črc 31, 2008 12:17 pm

TopGun: A co s tím teda??

sulda: necituj prosím tě poslední příspěvek viz. pravidla psaní příspěvků, citace odstraněna
Lazar
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod johanis v čtv črc 31, 2008 7:44 pm

Tak se připojuji k teamu testování GPS modulů. Dnes jsem si pořídil Evolve iTraxx solar a spárování se povedlo až na druhý pokus. Podle návodu jsem nechal 20 minut modul nastavit a pokoušel jsem se připojit a nepovedlo se. Přesunul jsme se na jiné místo (pod širým nebem) a modul se za chvíli připojil a zatím jede OK s Nokia Maps.
N73 - 4.0750.31.2.1 - 2GB - Evolte iTraxx Solar
johanis
Nový uživatel
Nový uživatel

Moduly GPS

Příspěvekod Pajdo_A v čtv srp 07, 2008 8:02 am

Ja používam modul od Nokie, model LD 4W. Spárovanie s mojou Nokiou N95 8GB prebehlo absolútne bezproblémovo, súčastou balenia bola autonabíjačka, ktorá sa určite hodí, troška ma mrzí, že Nokia pozabudla na klasickú "domácu" sietovú nabíjačku. Pozitívne hodnotím výdrž batérie, na jedno plné nabitie, bola schopná udržat modul pri živote niečo cez 11h aktívnej navigácie. Ešte spomeniem nevýhodu vstavanej, čiže nevymenitelnej batérie, to zrejme nás turistov nepoteší.
Čo sa týka skúsenosti so štartom, tak po studenom štarte bolo zariadenie pripravené navigovat cca do 1min, po horkom štarte je to praktický do 5s. Uskutočnil som 10meraní, v priebehu 10 dní, tak som praktický mal možnost získat hodnoty tak ako pri jasnej oblohe, tak aj pri uplnej černave, čo vobec nebolo tažke, vzhladom na divoko sa striedajuce počasie na britských ostrovoch. :wink:
Sony Ericsson T300->T310->T610->T630->K750->K800i->K810i->K850i->Nokia N95->Nokia N95 8GB->N97->N97mini->N900 + Nokia LD 4W GPS modul
Pajdo_A
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod cyrusc2 v čtv srp 07, 2008 10:50 am

http://www.promobil.cz/zbozi/3370/gps-b ... 20-kanalu/

tenhle mám já a jsem s ním nadmíru spokojen....používám ho jak pro klasickou silniční navigaci, tak pro geocachnig a zatím nebyl žádný problém :D
Naposledy upravil cyrusc2 dne čtv srp 07, 2008 2:38 pm, celkově upraveno 1
Siemens C25 -> Nokia 5110 -> Nokia 3100 -> Philips 755 -> Nokia 6230 -> Sony Ericson K700i -> Nokia 6300 -> Nokia N73 (4.0748.2.8.5)
cyrusc2
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod TopGun v čtv srp 07, 2008 11:58 am

Lazar píše:TopGun: A co s tím teda??

Pravdepodobne nic. Mozno autori toho programu v buducej verzi pridaju/osetria typ komunikacie, ktoru pouziva ten GPS modul. V starsich GPS aplikaciach na PC som videl moznost manualne zvolit "jazyk" medzi GPS a programom, no dnesne programy uz pouzivaju bud autodetektciu, alebo jeden z najpouzivanejsich protkolov. Myslim, ze dnes uz kazdy GPS modul dokaze pouzivat viacero druhov komunikacnych protokolov, takze sam nechapem, ze programy este stale maju problem komunikovat, no stava sa to dost casto..
TopGun
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod marzon v úte zář 09, 2008 4:08 pm

ahoj,chtěl jsem se zeptat zdali mi poběží N73 s tímnto http://aukro.cz/item434051664_gps_modul ... a_24m.html

Díky za názory
marzon
Uživatel
Uživatel

Evolve goTraXX

Příspěvekod blackburn v čtv zář 25, 2008 6:16 pm

Při rozmýšlení, kterou GPS si pořídit, mi velice pomohlo při výběru pročtení tohoto tématu a témata přímo o softwaru. Ale dost plků. Po dlouhém roozmýšlení jsem si pořídil Evolve goTraXX za 1200,- Kč. Samozřejmě přes oficiální zdroj.

Chipset MediaTek MT3 - 51 kanálů, plná podpora geocachingu (hledání pokladů), BT dosah až 10 metrů (class II), ideální pro komunikaci s notebookem, PDA nebo smart telefonem. Přijímač plynule ukazuje změny směru při pěší turistice s ohledem na souřadnice cíle. Připojení k PDA, smart mobilnímu telefonu, notebooku nebo PC je realizováno pomocí technologie BlueTooth až na vzdálenost 10 metrů. Zařízení má extrémně vysokou citlivost, která umožní provozování i za ztížených podmínek jako jsou města, hory apod. Využívá standardní protokol NMEA a je tak plně kompatibilní s navigačními programy jako TomTom, iGo, Nokia Maps, Sygic McGuider a další (podpora GPS protokolů NMEA 0183 v.301, GGA, GSA, GSV, RMC, VTG, MTK NMEA Command). Je dodáván se síťovým adaptérem a napájením do automobilu.

Samozřejmě jede na N73
Nokia N73 RM-133 Plum & Silver, FW. 4.0839.42.0.1; Evolve goTraxx; Hacked
Nokia E52 RM-469 Gold Aluminium, FW. 071.004; Hacked
Nokia 701 RM-774 Silver Light, FW 111.030.0609

Než-li se budete ptát, nejprve pořádně čtěte, čtěte a hledejte!!!

Nábytkové posuvné kování, dřezy, pinkovačky, hřebíkovačky a mnoho dalších.
blackburn
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia 701

Příspěvekod xxxObiWan v čtv říj 09, 2008 8:35 pm

Navilock BT 308 - funguje se všema programama

Navilock BT 338 - TomTom funguje, Nokia Maps a Nokia Sports tracker ne :-(

...je toto možné? :cry:

Edit: vyřešeno. Stačilo smazat ze spárovaných přístrojů (v aplikaci Bluetooth) ten starý modul BT 308 :-)

Takže fungujou oba dva :D
xxxObiWan
Uživatel
Uživatel

GPS Evolve Solar

Příspěvekod jartoo v sob led 03, 2009 1:05 pm

pouzivam uz dlouho tento model, a naprosta spokojenost, co se tyce vydrze samozrejme dle meho nazoru nema konkurenci...
celkem uz stoji za uvazenou, alespon u me, po case zmenit mobil, a mit GPS kvalitni cip integorvanej..uz je to dost neprakticke mit u sebe krabicku externi, starat se o dobitej dalsi pristroj..
ale obecne na spolupraci s N73, nemuzu mit namitek, spokojenost, nadcasovej mobil, ktery si me ziskal na nejdelsi moznou dobu a porad slouzi
jartoo
Nový uživatel
Nový uživatel

Re: MODULY pro GPS navigaci - které fungují a které ne?

Příspěvekod Jirkafil v ned led 11, 2009 6:10 pm

Ahoj všem,nevím zda jsem ve správné sekci ale mám trochu problém.Dostal jsem pod stromeček N73,je v ní aplikace NOKIA Maps.Když tuto aplikaci otevřu zadám třeba "Najít místo - poloha GPS tak hlásí že bluetooth je vypnutý zda se má zapnout.Dám zapnout - hledá a nenajde další.Prostě se mi nedaří vyhledat trasu.Z návodu jsem nic nevčetl a tak prosím Vás znalé o pomoc.Prosím ale polopaticky je mi 50 a musí se ma mně pomalu,dík za pochopení
Jirkafil
Jirkafil
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod šulda v ned led 11, 2009 7:44 pm

Jirkafil: Ahoj a vítej na fóru. Tohle už sem tu jednou četl. Jak už ti doktor odpovídal tak bych odpověděl stejně:
Dr. Nebolí to píše:2. N73 nemá integrovanou GPS navigaci, hledá externí modul, kterej se připojuje přes bluetooth. Ten si musíš koupit, dát k telefonu a zapnout, aby ho přístroj našel :wink: Jinak máš v mobilu pouze mapy, s navigací nepočítej.

Tak ještě jednou,
Jirkafil píše:NOKIA Maps.Když tuto aplikaci otevřu zadám třeba "Najít místo - poloha GPS tak hlásí že bluetooth je vypnutý zda se má zapnout.Dám zapnout - hledá a nenajde další.Prostě se mi nedaří vyhledat trasu

Bluetooth prostě hledá GPS a N73 ho opravdu nemá, GPS modul je malá krabička která zajišťuje spojení se satelitem právě pomocí Bluetooth a tak tě může navigovat protože ví kde se nacházíš, (novější telefony už mají GPS namontován v pajšlu takže tam není potřeba mít modul ) :P Tady v tom tématu si můžeš přečíst o GPS modulech které s N73 fungují a podle toho se zařídit pokud chceš používat navigaci tak tady viewtopic.php?t=6012 je téma o tebou zmiňované Nokia Maps. Pokud máš v úmyslu používat navigaci tak ti ale doporučuju pročíst si témata o navigacích a hledej v rozcestníku což je zde viewtopic.php?f=4&t=8239 :wink:
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Příspěvekod Jirkafil v pon led 12, 2009 4:38 pm

Díky a moc se omlouvám jsem i v 50 začátečník.
Jirkafil
Jirkafil
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod creshpo v pát led 30, 2009 6:45 pm

Caute. Neviete ako je na tom Evolve routeTraxx so statickou navigaciou? Ostatne Evolve gps-ka, ktore ju maju vypnutu su vybavene mediatek mt chipmi a tento ma venus 5...ani na oficialnych strankach som nic nenasiel...a stryco google mi tiez moc nehelfol...
hvala
Nokia N73 Black, FW 4.0839.42.0.1, SanDisk 2GB, Evolve touchTraxx
Nokia N95 8GB, FW 20.0.016
creshpo
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N73 Black

Příspěvekod jan l v stř bře 04, 2009 9:56 am

Dobrý den.
Chtěl bych koupit GPS, který poběží se všemi zatím aplikacemi pro GPS v mobilu. Měl jsem starší GPS Evolve solární 32 kanálů. A běží na 100% a se vším perfektně.Chtěl bych pro někoho taky dobrou GPS. A koukal jsem, že mají nové. Ale nevím jestli jsou tak dobré jako tento GPS modul a hlavně jsem někde četl, že myslím s navigací Garmin je u těch nových problém. Zjišťují signál častěji než 1Hz a pak se zasekne navigace...
Tak jestli máte nějaké zkušenosti budu rád.
Děkuji.
jan l
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N95 8Gb

Příspěvekod simsa v čtv bře 05, 2009 7:10 pm

Mám otázku...sice budu vypadat jako vůl,ale co to je podpora geocochingu (hledání pokladů)???Jinak jsem jsi objednal Evolve go TraXX...51 kanálů je víc jak dvacet,tak by to asi mělo být přesnější...Díkes za odpověď :pivo Už to Vííím :radost
Můj macek N73
simsa
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod FredFlinstone v pon kvě 25, 2009 2:24 pm

Zdravím Nokia-ci,
má niekto skúsenosť s kombináciou: phone Nokia N73, Nokia Maps a GPS modul Holux GPSlim236.
Zariadenia sa mi úspešne spáruju cez Blutút, vypíše sa hláška, či umožniť alebo neumožniť ďalšie automatické pripojenie.
Keď však spustím NokiaMaps a zvolím "Možnosti - Nájsť miesto - Poloha GPS" (vpíše hlášku, že prebieha pokus o nadviazanie pripojenia GPS, ..." začne blikať semafor vpravo dole vedľa ikony sat.antény ale nič viac sa nedeje. Pravdepodobne spojenie s GPS modulom nenastane, pretože mapa ostane v pôvodnom stave a nevycentruje sa na miesto, ktoré by malo byť nájdené cez GPS.
Vie mi niekto poradiť, čo robím blbo, resp.prečo to nefunguje?

PS: predtým som s iným GPS modulom (iBT) postupoval rovnako a fungovalo to (ukazovalo mi aktuálnu polohu v NokiaMaps podľa údajov z GPS prepojeného cez Bluetooth).

Ide tento GPS modul (Holux GPSlim236) s N73-kou a NokiaMaps (v1.2 wk07 b02 LM) ???
Má to niekto vyskúšané? Alebo má niekto nejakú radu?
Nokia N73 ver.4.0735.3.0.2, GPS modul Holux GPSlim 236, NokiaMaps, v1.2 wk34 b03 LM
FredFlinstone
Nový uživatel
Nový uživatel

PředchozíDalší

Zpět na Příslušenství