Redukce nokia pop-port na jack

O všem co můžeme využít s 9.x telefony

Redukce nokia pop-port na jack

Příspěvekod FatalError.cz v pát čer 01, 2007 12:22 pm

Mozna to nekdo zna,mozna nekoho potesim cena je velmi pekna 130 Kc vc DPH.
http://www.headphones.cz/inshop/prislus ... okia-3.htm
FatalError.cz
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod loskatos v pát čer 01, 2007 4:31 pm

Hezky pěkně - děkuji ;-)

Asi hned objednám.. :-)
N73 T-Mobile brand, 2GB A-data - ukradena - sekat ruce..
takže N95 8GB, LD-3W :-)
loskatos
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N95 8GB

Příspěvekod Trniman v ned čer 10, 2007 12:28 am

No jo redukce........ Mam svoji mašinku rad ale u mobilu za 12 000 kč je připojeni na 3,14ču mam to ,,vychehlany´´ což asi neni důvod k reklamaci. Možna že jo ale .... co na to řict? nenajde mi to sluchatka a při volbe PC Suite nebo Mass to děla *.wav ( odpojeno, připojeno) no prostě na 3,14ču. Koupim si N95 a bude klid prostitutka...
***N73*** co dodat :) snad jen www.gulage.wz.cz
Trniman
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Cubiczech v čtv čer 21, 2007 9:22 am

no ja ji koupil nekdy v kvetnu v Tescu za 69Kc.. pomerne kvalitni (CPA)... :twisted:
Cubiczech
Nový uživatel
Nový uživatel

??

Příspěvekod jindra.jary v čtv čer 28, 2007 8:03 pm

Nic proti, ale když už si pořizujete telefon za 10 tisíc, to je vám fakt tak milé ho zkurvit příslušenstvím za 100? :)
N73 ME, 2GB NOKIA, AD41,fw:3.0705.1.0.31
jindra.jary
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Ace v čtv čer 28, 2007 10:27 pm

Jak to myslíš, zkurvit?
Ace
Uživatel
Uživatel

kvalita

Příspěvekod jindra.jary v pát čer 29, 2007 10:50 am

U těchto redukcí se velmi často stává že se uvnitř kabelu polámají drátky(nebo už přímo u pop portu) a může to vést až ke zničení zvkového výstupu(0 odpor na výstupu zesilovače vám možná napoví) a upozorňuji že byste nebyli první ani poslední komu se to stalo:)
Ale proč to říkám, AD-41 s přepínáním na internetu seženete už okolo 400 pokud chcete jenom redukci stojí pod 300, opravdu je problém připlatit pár stovek a koupit originál? Neblázněte, vyhodili ste tolik peněz za telefon a je vám líto investovat do příslušenství? :)
N73 ME, 2GB NOKIA, AD41,fw:3.0705.1.0.31
jindra.jary
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod RomanP v pát čer 29, 2007 11:22 am

No a hlavně se tu někde dost probírala otázka, že bez čipu, který je v malé krabičce zároveň s konektorem k nokii to nehraje stereo ale jen mono.
RomanP
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Tomis v pát čer 29, 2007 11:33 am

Hele, nic proti, ale když už jste utratili tak za tenhle mobil přes 10 tisíc, tak nechápu, proč tu hledáte levnou neoriginální redukci, když originální redukce od Nokie (AD-15) se dá koupit za necelý tři stovky.

BTW: Ten nokiáckej pop-port je fakt na ∏ču, to souhlasím, po roce používání často sluchátka při menším pohybu vypadnou ze spojení, jindy se ani nepřipojí...

Pro sluchátka připadá v úvahu BT spojení s A2DP...
Nokia N95 FW 20.0.015, 8GB microSDHC class 6 SanDisk
Tomis
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Ace v pát čer 29, 2007 11:48 am

jindra.jary píše:U těchto redukcí se velmi často stává že se uvnitř kabelu polámají drátky(nebo už přímo u pop portu) a může to vést až ke zničení zvkového výstupu(0 odpor na výstupu zesilovače vám možná napoví) a upozorňuji že byste nebyli první ani poslední komu se to stalo:)
Ale proč to říkám, AD-41 s přepínáním na internetu seženete už okolo 400 pokud chcete jenom redukci stojí pod 300, opravdu je problém připlatit pár stovek a koupit originál? Neblázněte, vyhodili ste tolik peněz za telefon a je vám líto investovat do příslušenství? :)

Tohle se mi teda nestalo. Mám neorigoš za kilo k 3230 a jede normálně.

RomanP píše:No a hlavně se tu někde dost probírala otázka, že bez čipu, který je v malé krabičce zároveň s konektorem k nokii to nehraje stereo ale jen mono.

Tohle je blbost, rádio mi jede stereo.

A k AD-15, možná bych za to ty 3-4kila i dal, kdyby na tom nebyla ta debilní krabička velká jak půl telefonu. Dá se to udělat i bez ní ale nokia prostě dycky musí udělat nějakou chujovinu.
Ace
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Maxipes Fík v stř črc 04, 2007 9:33 am

Tomis píše:...BTW: Ten nokiáckej pop-port je fakt na ∏ču, to souhlasím, po roce používání často sluchátka při menším pohybu vypadnou ze spojení, jindy se ani nepřipojí...

Pro sluchátka připadá v úvahu BT spojení s A2DP...

Tohle se mi stává u datovýho kabelu, pohnu s ním o milimetr nahoru nebo dolů a počítač hned hlásí ztrátu spojení (docela stresy při aktualizaci FW..) Myslíte, že je to důvod k reklamaci?
Maxipes Fík
Uživatel
Uživatel

Re: Redukce nokia fast port na jack

Příspěvekod DarMic v pát říj 12, 2007 12:46 pm

FatalError.cz píše:Mozna to nekdo zna,mozna nekoho potesim cena je velmi pekna 130 Kc vc DPH.
http://www.headphones.cz/inshop/prislus ... okia-3.htm

Neco podobneho jsem si kouipl a je to MONO a asi tak po tydnu se z tecasti pop3 utrhlo kabel,takze radost a vrele doporucuju:) Ted se snazim ziskat info o AD-41 coz bude asi nejlepsi reseni,ale zatim marne
DarMic
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Potkan007 v pát říj 12, 2007 2:05 pm

A jestli nekdo z Moderatoru bude tak hodnej, tak at prosim zmneni nazev tematu- neni to fast port ale pop-port

edit To DarMic- co potrebujes vedet o AD-41??? Jako vlastnik N73ME jsem ji dostal k telefonu a stezovat si nemuzu, takze se ptej...

lukas26: název změněn...vidíš, ani mě to nenapadlo :)
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

ad-15 zapojeni

Příspěvekod PetrVo v ned říj 14, 2007 3:20 pm

ahoj vsichni, mam tu takovej technickej dotaz/prosbu.

originalni redukce nokie mi silne nevyhovuji svou velikosti a tak jsem si chtel udelat vlastni, minimalni, jen o neco vetsi nez samotny konektor, bohuzel jsem trosku narazil. Kdyz uz jsem vymamil z telefonu stereo na vyvodech pojmenovanych jako R-, R+, L-, L+, tak mam problem z toho ted jednoduse udelat vystup na standardn 3,5 jak se spolecnou zemi, cili jen 3 draty R, L, GND. Vetsina amaterskych navodu na internetu spojuje L- a R- a vytvari tak onu spolecnou zem, avsak snad nikdo si jeste nevsiml, ze pritom dojde k poskozeni sterea. Neni to sice uplne tupe mono, ale ale kanaly jsou lehce smixnuty a uz to neni uplne ono.

A tak jsem nekoho, kdo vlastni redukci AD-15, jestli nebyl tak ochotny a nerozdelal by ji a nevyfotil mi z obou stran vnitrni zapojeni toho adapteru, dulezite je pro me skutecne hlavne ten prevod 4 zvukovych vodicu na 3 vysledne.

Najde se nekdo, kdo by to udelal? Diky moc

lukas26: nemusíš to psát do dvou topiců...
PetrVo
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Unown v pon říj 15, 2007 12:08 am

to potkan: sem taky vlastnikem N73ME a nedostal sem ji :(
N82 + FW 31.0.0.16 + 8GB SanDisc
Unown
Uživatel
Uživatel

Re: ad-15 zapojeni

Příspěvekod mirbx v pon říj 15, 2007 10:46 am

PetrVo píše: vytvari tak onu spolecnou zem, avsak snad nikdo si jeste nevsiml, ze pritom dojde k poskozeni sterea.

Nevím, jestli dobře rozumím tomu, co chceš říct, ale společná zem stereo kanály "nemixuje" .
Každá sluchátka (s konektorem jack) mají společnou zem ;-)
Myslím, že tě někdo špatně informoval.
Naposledy upravil mirbx dne pon říj 15, 2007 9:42 pm, celkově upraveno 1
mirbx
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod sirup v pon říj 15, 2007 8:41 pm

fakof redukce. kdo ma doma pajku si udela z klasickyho HF. staci pripajezt samici. klidne poslu navod. funguje to jakobych nahradil ty nokiacky sluchatka jinejma este s samici (jackem). tohle je podleme nejlepsi volba nez blba redukce za 300, ktera tohle neumi.
sirup
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pon říj 15, 2007 9:36 pm

V čemž máš asi pravdu, ale 99,5 % lidí tohle asi nezvládne, včetně mě. A pak ne, že bych na prachy nehleděl, ale přece jenom 300 není smrtelný :wink: Ale kutil se vždycky cení :)
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod Hitman v pon říj 15, 2007 10:58 pm

kamos z elektra kdyz videl schema pop-portu, tak mi rekl ze bez elektroniky to na 3.5 jack se zachovanim sterea zredukovat nejde. leda co by slo tak to udelat bez te redukce jenom na sluchatka aby to hralo stereo (L-/L+) (R-/R+). ja sem kupil ad-15 a je po problemech.
Nokia E50 Black FW 07.36
2 GB Kingston
Hitman
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod DarMic v úte říj 16, 2007 7:38 pm

Potkan007: tak ok,ja sa dival po obchodech(na netu) a dost casto AD41 zarazuji do skupiny MONO,tak sem mel strach jestli tou tak opravdu neni,ikdyz na druhou stranu by si to snad nedovolili.Jak je dlouha ta snura? Kupil sem si sluchatka KOSS tak to chci k nim a nechtel bych se do tech snur nejak zamotat:D Samotne to urcite koupit nejde ze?
DarMic
Uživatel
Uživatel

to mirbx & all:

Příspěvekod PetrVo v stř říj 17, 2007 10:05 am

Nikdo me spatne neinformoval, ja jsem se informoval sam. Jasny, ze vsecky sluchatka funguji se spolecnou zemi a jsou plne stereo, jenomze prave vystup z nokii nema spolecnou zem a je proto problem to pripojit na klasicky jack se spolecnou zemi. Kdyz vemu orig nokia sluchatka pusti stereo test,co jsem si nahral na pocitaci, tak slysim "right channel" opravdu jen z praveho sluchatka, leve je zticha. Stejne tak to funguje i v pripade leveho sluchatka.Jenomze, kdyz potom to potom zapojim na jack 3.5 se spolecnou zemi,zapojim standardni sluchatka a pustim stereo test, tak potom "right channel" slysim normalne v pravem sluchatku, AVSAK zaroven se shruba polovicni hlasitosti i v levem sluchatku - doslo ke smichani obou kanalu. Takze by mi pomohlo videt vnitrni zapojeni AD-15,kdyby byl nekdo ochoten mi to vyfotit/nakreslit.
PetrVo
Nový uživatel
Nový uživatel

AD-15 inner circuitry

Příspěvekod PetrVo v ned led 20, 2008 4:36 pm

tak jenom abych uzavrel tohle tema, po koupi AD-15 jsem se konecne dostal k tomu se kouknout co je vlastne uvnitr.. a cekalo me fakt nemile prekvapeni, jedna se o plosny spoj oboustranne velmi huste osazeny smd soucaskami. Marne premyslim, jestli to nokia udelala schvalne nebo jestli se ji to vyplatilo vzhledem k vnitrnim obvodum telefonu. Slozitost tohoto obvodu zrejme minimalizovala sanci vlastni vyroby teto redukce, takze jedinou moznosti mohou byt upravy teto redukce. Casem uvazuju, ze bych zbavil toho dratu mezi konektorem a redukci a plosny spoj priplacnul rovnou kolmo na konektor, bohuzel bude precuhovat, ale sance tuto desku nejak rozumne rozpulit neni prilis realna a prace by zabrala prilis mnoho casu a tak strasne moc po super redukci zase netouzim.
PetrVo
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Yaroslav v čtv led 24, 2008 8:14 pm

asi pred tyzdnom som si bol kupit AD-15 do nokia predajne, ale predavacka mi povedala ze sa to uz nevyraba, moze to byt pravda?
nokia ensedemdesiattri
Yaroslav
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod palmt3 v čtv led 24, 2008 8:39 pm

To Potkan007 : a jak si snimi spokojenej ? (myslim zvukově) hrají čistě basy i výšky i když to osolíš ? nebo je to průměr ?
N73 ME , 2GB miniSD , GPS Nokia LD-3W
palmt3
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Potkan007 v pon dub 07, 2008 4:34 pm

Vim, ze je to uz stare, ale ja si toho vsimnl az ted: Takze: AD-41 byla pro me jen redukce- takovej prumer, ale stereo to hralo...
Jinak ten kabel to bylo neco (hrozne dlouhej)
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Příspěvekod ramonm v pon dub 07, 2008 5:39 pm

no ja uz oddelal 2ks redukci od Aligatora.Po 3 pouzitich se dole ulomila ta plastova packa.Jednou jsem to i pres jejich nemistne reci reklamoval,po druhe uz tam kvuli 100,- nejdu(uz ani nemluvim,ze mi prodavac tvrdil,ze redukce je stereo,ja to mel stejne jen na HF do auta..;-)).Timto varovani pred kvalitou techto redukci.
Nokia N73 + 2GB SandDisk + GPS modul Evolve touchTraXX
ramonm
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod neogenx v stř čer 04, 2008 2:29 pm

Zdravím mám problém s redukcí kterou sem kdosi házel jako úplně první...s tou za 130kč...při připojení přes redukci jack-cinchcinch mi vytváří rušivý signál displej n73 je to možné?
neogenx
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod tomas_2002 v pát srp 08, 2008 12:29 pm

Tak i já přispěju se svou troškou do mlýna:" Ten pop-port je nejvíc nap*** konektor co jsem kdy viděl. S datovym kablem musím točit jak vokurek než se konečně připojí, sluchátka můžu použít tak leda tak doma a s telefonem nesmím ponout - jakékoli poslouchání hudby za chůze je nemožné. Upřímně - kdybych tohle věděl dřív, šel bych do K800i nebo D900 ze kterých jsem taky vybíral...
Tomáš

Obrázek

HTC Touch Diamond
tomas_2002
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod prokop v pát srp 08, 2008 1:36 pm

On sice ten pop-port stojí za houby ale troufám si tvrdit že tentokrát je v tom nevinně a za ty problémy si stejně jako lidi výše můžeš sám tím jak jsi nevhodně cpal konektor do pop-portu a tím ho poničil. Taky to mohlo být v manuálu nakreslené pořádně :evil: .

Poslouchám muziku přes telefon a redukci AD-41 už asi rok a půl spoustu hodin denně (většinou v pohybu - za chůze, v práci, na kole...) a za celou tu dobu se mi stalo jen asi pětkrát že se pop-port uvolnil.
Podobnou zkušenost má taky kolega Maxík a myslím že i další uživatelé.

Ani s USB kabelem jsem neměl skoro žádné problémy dokud jsem ho ještě používal. Když jsem ještě hodně využíval telefon jako modem k noťasu tak jsem při tom celkem běžně volal a spojení se přerušilo jen jednou (škoda že ten kabel není kroucený, vypadalo by to asi efektně :D )

PS: chápu že jsi naštvaný ale příště trochu slušněji prosím :wink: .

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod tomas_2002 v pát srp 08, 2008 2:00 pm

Řeknu ti to asi takhle - k telefonu se chovám jako málokdo - mám ho skoro 2 roky a za celou tu dobu lehoulince odřený jeden roh. Jinak je úplně jako nový. Bez škrábanců, oděrek apod. K věcem se chovám slušně a máloco mi nevydrží nebo nějak poničím. Kupoval jsem si Nokii jako záruku kvality a trvanlivosti a ani mě takhle -=CENSORED=-. -=CENSORED=- jedni -=CENSORED=-. Ať si ten -=CENSORED=- port kterej je stejně k -=CENSORED=- strčej do -=CENSORED=-.

S Nokií jsem skončil, příští telefon bude od jiného výrobce.
Tomáš

Obrázek

HTC Touch Diamond
tomas_2002
Uživatel
Uživatel

Další

Zpět na Příslušenství