Jak na makro s 6230i?

Něco pro pobavení a odreagování

Jak na makro s 6230i?

Příspěvekod Potkan007 v ned říj 18, 2009 7:29 pm

Asi čekáte, že vám tu popíšu výměnu čočky za nějakou ze zrcadlovky.
To je ale omyl!
Použiju čočku, kterou Nokie montuje sériově do 6230i.

1. Nejdříve je potřeba otevřít zadní kryt a sundat anténu- ta věc nahoře co pod ní máte čočku.
2. Anténa je po stranách nacvaknutá- opatrně ji sundáme. Je vidět reproduktor a čočka fotoaparátu.
3. Čočku fotoaparátu opatrně vyšroubujeme- to kulaté se dá otočit doleva. Čočka by měla kus koukat.
4. Anténu vrátíme. Na anténě je kolem výřezu pro čočku pružná guma, která se prohne ven.
5. Nasadíme kryt a hurá do terénu!

Chce to chvilku trpělivost, ale výsledek stojí za to! Budu tohohle dědečka nosit s sebou do terénu spolu s N82 (čočka z Lubitele 2)
Mě telefon fotí ostře (nemá AF, nemůžu použít slovo zaostřuje) na zhruba 1,5-10cm. Krajinu s tim nevyfotíte :-D .
Takže kdo má 6230i tak hurá do toho a napište sem svoje zkušenosti s makrem. A když se vám tahle úprava nebude líbit, prostě čočku zase zašroubujete dovnitř a hotovo.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

edit: Přídavek, snažil jsem se vymáčknout z toho co jde na aktuální nastavení. Příště si ještě pohraju a bude "nastavení mikroskop" :-D
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Ve škole jsem nevzbudil zrovna důvěru, proto opakuju, že fotografie NEUPRAVUJU a už vůbec NEDĚLÁM VÝŘEZY!
Naposledy upravil Potkan007 dne úte říj 20, 2009 2:41 pm, celkově upraveno 2
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Re: Jak na makro s 6230i?

Příspěvekod .:Generic:. v ned říj 18, 2009 7:45 pm

Si děláš (_,_) ne? :shock:
No jakože třeba ta fotka toho dálkovýho ovladače je celkem síla :clap
.:Generic:.
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Galaxy SII

Příspěvekod Potkan007 v ned říj 18, 2009 7:51 pm

Teď jsem ještě fotil 5-směrnou klávesu N82 přes celou obrazovku, přidám. A když to ještě trochu vytočim, tak bych to ještě níž dostal podle mě v pohodě. Spíš už je problém se světlem :-D
edit: Tak ta 5směrná dost šuměla teď pod tim umělym osvětlenim. Takže aspoň tohle. Budu s tim fotit hodně zejtra až bude hezky světlo, to podle mě ještě ukáže co zvládne.
edit2: Já se nemůžu dočkat co řekne Doktor, ten je místní jednička přes fotky.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v pon říj 19, 2009 4:22 pm

?????? :lol ... To robi lepsie makro jak hociktory mobilny fotak co som kedy drzal v ruke :D tomu by som ani neveril keby tu tie fotky nie su :D ... Keby takuto posuvnu cocku tak este aplikovali do novsich mobilov bola by to bomba... A keby boli dve? Mali by sme opticky zoom :D dalsi dokaz ze vyrobcovia mobilov klamu... Technika nie je problem ale pomaly a postupne sa na tom viac zarobi :evil:
NOKIA N95-1 (RM-159) FW 35.0.002 Deep Plum + 4GB Kingston MicroSDHC HACKED! with HelloOX2
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N95-1, FW 35.0.002

Příspěvekod Dr. Nebolí to v sob říj 24, 2009 12:12 am

Dobrý potkane, ale trošku starý. Zkus lupu, to je starej osvědčenej způsob. Nebo rozeber nějakej opravdovej foťák (třeba jestli máte doma ještě na klasický filmy). Fotit plastem přes plast není dobrej nápad, i když sis dokázal, že 2 čočky uměj zajímavý věci. Dokonce si pak mobil poradí i s celkem přirozenou HO :)

EDIT:
Tohle jsem občas používal a funguje to dobře. Makro od 2 cm asi do 8. Teď jsem z toho udělal testovku, ale je už tma, takže světlo naprd. Všechny 3 čočky jsou ze starý SLR optiky Carl Zeiss s maximální ohniskovou vzdáleností 135 mm.
Obrázek
Obrázek Obrázek

Taky pekelnej stroj ne :D
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod Potkan007 v sob říj 24, 2009 10:08 am

Já vim, že je to starý, ale co třeba jsem koukal na mobilmanii ve fotkách, tak tam píšou jak vyměnili čočku za jinou, nebo jak před to dali hromadu jinejch. A když už takhle, tak stylem "dej tu čočku kus ven", nikde nikdo neříká jak na to.
Jinak já samozřejmě na N82 fotim přes Lubitele 2, to je ruský :D ale fotky to fotí slušně. Lupa mě napadla už dávno taky, ale nezdá se mi, že by pomáhala, spíš telefon rozhodila, že ostřil nejlíp tak na půl metru.

A samozřejmě bych málem zapoměl, že moje úprava 6230i je přenášitelná v kapse, tobě z totohle kapsa upadne :-D

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Dr. Nebolí to v sob říj 24, 2009 10:36 am

To máš recht, že je to přenašitelný v kapse, ale zase s tim pak nenafotíš nic jinýho než makro. Já to jenom sundám ;) A lupa to nerozhodí, zákeží totiž taky jaká lupa. Jinak na Mobilmanii do galerie moc líst nedoporučuju, ať tam nechytíš nějakou infekci. Jsou tam totiž teď pěkný dementi s pseudofotkama - asi jako na fóru maj Sandru, tak v Galerii Janu :D Ženský na MM byly vždycky prokletý :dolu:
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Zpět na Něco pro pobavení