Pozor na seznam.cz

Něco pro pobavení a odreagování

Pozor na seznam.cz

Příspěvekod Potkan007 v ned srp 15, 2010 8:11 pm

Předem upozorňuju, že tohle není pro slabší povahy a pro lidi, kteří trpí úchylkou mít email a všechno vyhledávat na seznam.cz

Dnes jsem se po hodně dlouhé době přihlásil jako admin na svoje pokusný fórum a koukám, že je tam fůra nahlášenýho spamu. Pro představu co to zhruba bylo:

Radši udělám hvězdu v každém slově :-D
  • m*ndy v*ga an*l, er*tic stor*s, b*w pus* s*x
  • vi*eo *xx s*x art*s b*rat
    ...

Tak jsem si říkal, že ho odstřelim. Ani nevím proč, ještě jsem ze zvědavosti mrknul podle IP odkud je a tam hrdě stálo:

Kód: Vybrat vše
fulltextrobot.seznam.cz
Location    CZ, Czech Republic
City   Prague, 52 -
Organization   Seznam.cz
ISP   Seznam.cz, a.s.

:lotpot :lol

Věříte tu tomu vyhledávači ještě někdo?!
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Re: Pozor na seznam.cz

Příspěvekod Markosek2 v ned srp 15, 2010 8:53 pm

Ja jen googlim. Na seznamu jsem nebyl uz si ani nepamatuji. Sa*ra mel bych se mrknout na seznam email jestli tam nahodou nemam nejakou dorucenou postu.(Tak za rok tam bude spamu)
Markosek2
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N97 mini fw 11.0.045 hack PNHT

Pozor na seznam.cz

Příspěvekod prokop v ned srp 15, 2010 9:24 pm

>Potkan:
Hele, a jseš si jistej, že je to IP odesílatele postu? Není to náhodou tak, že ti tam tyhle výrazy někdo napsal a crowler Seznamu je tam našel? (co jen to ty lidi hledaj... Sodoma, Gomora :lol: ).
Jinak mě napadá jen že někdo podvrhnul IP crowleru.
Btw, on ten Seznam už dneska zas není zrovna špatnej. Sice ho už hodně dlouho nepoužívám vlastně ani pro mailbox, natožpak jako portál (s komunistickým bulvárem :D OMG ... ) , ale dost jsem si o něm naštudoval. Vyhledávač maj dneska už dost dobrej, slušnej výběr služeb na jednom místě, mikroformáty...
Kdyby neexistoval Google, tak bych rád používal Seznam. A ono to ani s tím Google není v porovnání s podobnejma službama dneska tak slavný, jak maj některý lidi asi už podvědomě zafixovaný. Nicméně mně vyhovuje nejvíc a když náhodou někdy zklame, tak máme kvalitní alternativy.

Jinak za půlku těch hvězdiček si nic nedokážu domyslet :D . Asi mám mezery ve vzdělání... :D

>Markosek2:
Za spam nemůže poskytovatel mailboxu, ale uživatel (+ samozřejmě idioti co píšou a používaj spamboty). Já se tam teď mrknul na dva účty co tam ještě mám, ale prakticky je nepoužívám už asi rok, a žádnej spam tam nebyl. A když jsem je předtím pár let celkem intenzívně používal, tak jestli na obou bylo za celou tu dobu dohromady 20 spamů, tak to bylo hodně.
Naopak má podle mě Seznam spamfiltr na dobrý úrovni, kdysi jsem to testoval na jiném účtu a zachytil skoro všechno. Přitom jen v několika málo případech do spamu zařadil i normální mail.

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod Smith.F v ned srp 15, 2010 9:28 pm

Osobně tam mám svůj hlavní mail a nestěžuju si (na gmailu jsou všechny použitelný jména vybraný :D ). A i když jako vyhledávač používám stryka gůgla, co jsem četl a trochu testoval, seznam vyhledává v českých vodách líp.
Dřív Symb-magor, nyní Androiďák.
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: Samsung Galaxy S

Příspěvekod Potkan007 v ned srp 15, 2010 9:47 pm

Já neřeším email, ono se to mailu vůbec netýká. Obsah je na phpBB3 fóru, uživatelova IP je ta co dal výpis.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Markosek2 v ned srp 15, 2010 10:12 pm

Prokope > co se tyka tech spamu tak na seznamu mam 2 mail ucty. Ten na ktery mi chodi nejvice spamu je ten ktery pouzivam pri registracich na ruznych strankach cinskych,ruskych,spanelskych,italskych a polskych (asi registraci kolem 300). Muzu si zato sam ale nanic jineho ten email nepouzivam tak jsem klidny. Druhy pouzivam na ceske tam jsem bez spamu. Smith F > v ceskych vodach je seznam nej co vim od pratel.
Markosek2
Uživatel
Uživatel

Pozor na seznam.cz

Příspěvekod prokop v ned srp 15, 2010 10:35 pm

>Potkan:
Jasně že e-mail neřešíš, ale ta moje druhá 'kratičká poznámka' byla k tomu, že jsi napsal taky tohle:
Potkan píše:...pro lidi, kteří trpí úchylkou mít email a všechno vyhledávat na seznam.cz

Úchylka to imho není, maximálně tak patologická hloupust u lidí kteří se nesnaží zjišťovat, že existuje i něco jinýho.

Takže jakoby "skutečnej" uživatel, jo? :t Tak to je zajímavý, fakt mě nenapadá nic jinýho než podvrhnutá IP.
Nebo obrovskej komplot za kterým stojí Luk*šovič, kterej nechal takhle toho crowlera napsat kvůli reklamě :lol: . A Seznam crowler teď chodí po zapadlejch fórech a webech s povolenejma komentářema, a ty zasírá... :lotpot
Hmm, tak já ho teda zkusím vyprovokovat na jinejch pokusnejch fórech... :D

>Markosek2:
jj, taky to tak používám, když potřebuju jednorázovou registraci kvůli stažení jednoho souboru (imho je to pitomej nesmysl a popírá to ve většině případů smysl fór). Ale ono je docela dobrý i na těch zahraničních fórech svojí adresu schovat, byť to není zas tak moc důležité. Takže mně nechoděj skoro žádný spamy ani na ty "registrační maily" .
Mimochodem: jestli jsem tě správně pochopil, tak rok jsi na tom zaspamovaným mailu nebyl, takže se na něj už asi neregistruješ. Jen málo fór a webů má povolenou automatickou aktivaci účtu. Co jiný "registrační maily? Taky spam?

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod Potkan007 v ned srp 15, 2010 10:47 pm

Jestli nevěříš a chceš IP, klidně ti ji soukromně pošlu a můžeš si kdekoli po netu, jakoukoli službou na zjištění vlastníka IP zjistit, že to je robot fulltextvého hledání ze Seznamu, ISP Seznam.cz, vlastník Seznam.cz a.s. :-D

Mimochodem, ten milej seznamáckej sprosťák je regulérní registrovanej uživatel jako každej jinej, už dostal BAN na IP adresu :lol

edit: Jestli chcete jen mail na registraci a nic víc, zbavit se spamu, už docela dlouho používám tohle:
http://10minutemail.com/

Je to naprosto super. Vytvoří vám to mailovou schránku na 10 minut. Tam si necháte poslat potvrzení o registraci. Když potřebujete, dá se to vždy o 10 minut prodloužit. A když přestanete prodlužovat, email propadne a spam chodí na neexistující adresu. Nejspíš mě to zachraňuje od veliké záplavy.

Ehm, až teď jsem dostal odvahu příspěvek tohohle typu otevřít a totálně mě to rozsekalo :lol
Samozřejmě, jako první tam byl obrázek odpovídající tématu a pak popisek, který jsem měl sto chutí označit jako OT :lol
Aby mohl planetu opustil, vyuzil, myslim, tahu divokych ptaku. Rano pred odchodem dal planetu pekne do poradku. Peclive vymetl nevyhasle sopky. Dve byly v cinnosti. A bylo to ohromne pohodlne, kdyz bylo potrebi rano ohrat snidani. Mel take jednu vyhaslou sopku. Ale vzdycky rikaval: „Clovek nikdy nevi!“, a tak vymetl i tu vyhaslou. Jsou-li sopky dobre vymeteny, hori mirne a pravidelne, nevybuchuji. Sopecne vybuchy jsou jako ohen v krbu. Na nasi Zemi jsme ovsem prilis mali, abychom si mohli vymetat sopky. Proto nam zpusobuji radu neprijemnosti.
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Markosek2 v ned srp 15, 2010 11:17 pm

Prokope > presne jsi me pochopil rok jsem se nikde neregistroval na vzdalenych cizojazycnych forech. Uz nemam duvod proc. Pro os7 a os8 nebylo moc kvalitnich ceskych webiku krom par. Tak sem lital po cizojazycnych. Z nostalgie zavitam jeste na dotsis (snad zna kazdy kdo se aspon trosinku zajima o symbian) ci asi dalsich 5ti webiku (nebudu delat reklamu) Ten druhy mam na ceske fora tam spam ani tuk. Mimo tema rad zavspominam na BiNPDA zlati rusti hosi beznich by me davne founy n7650,n6630,n70 a n72 byly jen na volani.
Markosek2
Uživatel
Uživatel

Pozor na seznam.cz

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pon srp 16, 2010 8:54 am

Já nevím jak vy, ale seznam jako vyhledavač nepoužívám z jednoho prostýho důvodu. Zatímco google mi vyhodí na prvním místě regulérní internetový stránky (pokud na daný téma existujou), tak seznam mě nejprve zavalí hromadou blogů, mezi nimiž je sem tam pár stránek. Podle mě tam maj špatně nastavený priority - mezi blogy vyhledávat až jako posledek. Stejně je tam všechno pokroucený a pokřivený, okopírovaný odjinud a často nefunkční (holt malý děti :D ). To se mi u googlu nestává, aby byl mezi předními výsledky nějakej blogísek. U seznamu dost často Obrázek Email tam nepoužívám, protože mám denně milion spamů (za což si můžu ale z části sám), všechny normánlí uživatelský jména jsou obsazený (zlatej hotmail od MS. Ani jeden spam za poslední rok, ani jeden! uživatelský jméno ve tvaru příjmení.křestní@hotmail.com, 10GB free a když dojde zdarma rozšířej, fotogalerie a složky, možnost přístupu z windows email místo internetovýho okna atd... Jedna věc, so se MS podle mě bez výhrad povedla). Abych to zkrátil, používám seznam jako slovník a jako tv program. Tím to končí :D
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Zpět na Něco pro pobavení