Hladam tema win xp

Něco pro pobavení a odreagování

Re: Hladam tema win xp

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v sob zář 19, 2009 10:32 am

Uz prestavam mat jasno o tom co je vtip a co realita :D
NOKIA N95-1 (RM-159) FW 35.0.002 Deep Plum + 4GB Kingston MicroSDHC HACKED! with HelloOX2
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N95-1, FW 35.0.002

Příspěvekod prokop v sob zář 19, 2009 10:33 am

LeUKopLaSt3 píše:mam to chapat tak ze si budem musiet napajat na mobil nejaky chladic??

Právě že ne. Jestli totiž dobře dopadne ta spolupráce s Elmarcem, tak žádný chladič nebude potřeba (holokryowoodoochipy :wink: )

Realitu neřeš - realitou je vše co vidíš. Na tomhle fóru zabýváme sofistikovanými problémy a jejich řešením, a zatím ještě do nemovitostí neděláme.

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v sob zář 19, 2009 10:40 am

Okej ten holokryowoodoochip (hrozny nazov) napojis cez usb do phonu a ono to akoze bude chladit alebo co? :D kks nech mi spravia radsej externu ram :D
NOKIA N95-1 (RM-159) FW 35.0.002 Deep Plum + 4GB Kingston MicroSDHC HACKED! with HelloOX2
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Smith.F v sob zář 19, 2009 10:42 am

LeUKopLaSt3: Ehm, vtip? Tohle je velmi vážná věc, otevírající netušené obzory mobilním technologiím :shock:

prokop: Jojo, o tom jsem četl. Mají tam nějakou vychytanou nanostrukturu. Kdesi ve specifikacích jsem četl o mikrovětráčku, který vede vzduch nanopóry v čipu a odvádí ho na měděný žebrování a tím se dlouhodobě zajišťuje teplota pod 60 stupňů. Ovšem venkovní teplota nesmí překročit 20 stupňů, jinak se to totálně usmaží. V zimě dobrý, ale na léto na to budem muset něco vymyslet.

LeUKopLaSt3: Zrovna si sháním rozbočovač microUSB portu, abych tam mohl píchnout další RAMku. Zatím mi 94MB po startu stačí, ale bůh ví, co bude dál.
Naposledy upravil Smith.F dne sob zář 19, 2009 10:48 am, celkově upraveno 1
Dřív Symb-magor, nyní Androiďák.
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: Samsung Galaxy S

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v sob zář 19, 2009 10:47 am

Dobre v tejto chvili sa vzdavam tejto debaty lebo absolutne nechapem o com sa tu bavite a jak to myslite :D ale kazdopadne viem to ze windows7 na mobile je skvela vec a ked sa vam podari vyriesit problem s prehrievanim tak idem do toho :wink:
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod prokop v sob zář 19, 2009 11:01 am

LeUKopLaSt3 píše:Okej ten holokryowoodoochip (hrozny nazov) napojis cez usb do phonu a ono to akoze bude chladit alebo co?

Ale houbeles, ten holokryowoodoochip (krásný název) je sice přídavný a připojuje se přes USB, ale princip je v tom, že když to na něm poběží, tak právě nebude potřeba to aktivní chlazení přes přídavné aktivní chladiče, nebo pasivní chlazení v chladničkách a mrazácích.

Jinak máš pravdu, Win7 na mobilu je skutečně skvělá věc. Trochu se děsím ovládání přes myš (a taky kam jí připojit - asi pojedem přes BT :? ) ale i na to máme kdyžtak teoretické řešení: budeme prostě používat klasický shell a přejmenujeme tu win část na "Windriva7" .

> Smith.F:
V létě budeme v nejhorším muset použít nějaké to přídavné chlazení, všimni si ale jak rychle jsme pokročili od toho prvního prototypu. Věřím že do léta budeme zase o pořádný kus dál, možná Sároš napíše nějaký chladící script.
BTW s tím pop-portem bych možná taky o jednom řešení věděl, ještě musím prostudovat možnosti, ale vypadá to nadějně.

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v sob zář 19, 2009 11:07 am

Tak to je super tesim sa ked to bude :wink:
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Smith.F v sob zář 19, 2009 11:59 am

Ovládání nebude problém, však proto jsem si do N82 navrtal dotykáč, jak mi poradil kolega z youtube.
No jo a chladící skript by to taky vychytal. Stačilo by vlastně teplo skriptem přesunout do běžně chladnějších částí telefonu. A nebo (a za tenhle nápad si nejspíš zasloužím nobelovku) - když budeme mít ten holokryowoodoochip, nebudu už potřebovat druhé jádro v telefonu. A jednoduše až se první jádro začne přehřívat, tak skriptem přesuneme prioritu na druhé jádro, zatímco to první bude mít čas vychladnout :idea:
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v sob zář 19, 2009 9:45 pm

Nj neni to ani tak velmi zly napad ... a co takto skusit tam napojit nieco vacsie? To hned vyriesis problem s pomalym behom systemu (je mi jasne ze "Moje Dokumenty" sa otvaraju 5 minut") tak snad by to slo... inak ako velky je ten chip? Nedal by sa zasunut pod kryt na baterku? Myslim ze keby ten chip nahodou vytrhnes z kabla tak aby ti to potom pri pisani dizertacky nevybuchlo do tvare...
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Smith.F v ned zář 20, 2009 12:50 am

No ono by se to spíš totálně zaseklo.
Pod kryt to nenarveš, kromě toho, to by se hrozně přehřívalo, když tam není přístup venkovního vzduchu. Já to vidím, že to buď navrtám na původní zadní kryt, nebo to nějak přilípnu na to moje měděný žebrování zadní strany, ale uvidíme. Holokryowoodoochipy jsou pořád spíš ve fázi testování, takže než se to dostane na veřejnost, bůh ví, jak to bude vypadat..
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod prokop v ned zář 20, 2009 8:06 am

> LeUKopLaSt3:
Když ze složky "My documents" smažeš péčko, tak se ti bude otevírat prakticky okamžitě.

> Smith.F:
Scriptík na přesun tepla se mi zdá asi nejlepší řešení. Ale tvůj nápad s přesunem priority na druhé jádro může fungovat jen u těch XPéček, protože s nabootovanými Win7 by se ten procesor vypařil během 1,3ns včetně všeho ostatního v poloměru 354m

Asi zapomínáš na to relé které při bootování spíná asynchronní polarizační demagnetizér. Když se ti ho nějakým způsobem povede během provozu vyřadit, tak možná tu Nobelovku dostaneš za objev ultravysokoteplotního stavu plazmy.
(nebo to pak kdyžtak prodej amíkům, rusům , nebo Ládínovi :wink: )

Zkus si to spočítat:
F = q(E + v x B)
Přičemž F= síla, q=el. náboj, E=inzenzita magnetického pole, v=rychlost náboje, B= magnetická indukce. Takže když to relátko během provozu vyřadíš, tak vektorový součin ti vyjde za hranici nekonečna a tím pádem by Lorentzova síla působila na ty krystaly opačným směrem a kvazidimenzionálně - takže bychom u Plzně měli něco jako další Hirošimu.

A i kdyby to nakrásně fungovalo, tak by vychladnutí prvního jádra trvalo asi tak dlouho jako vytvoření náhledů Galerií na osmigigovce plné 10kb obrázků.

Jinak je podle posledních zpráv z Elmarca jednou z variant zabudování holokryowoodoochipu do dokovací stanice.

Ale to touch screen ovládání se mi zdá rozumné. Je to stejně užitečné jako celá myšlenka Winů v mobilu a navíc u té N82 to může být vhodné řešení pro lidi kterým nevyhovuje její klávesnice.
Asi to zkombinujeme, už upravuju pythonské moduly pro BT_rat ovladače, takže pak si lidi budou moci vybrat ovládání které jim víc vyhovuje.

Pro sebe si ale upravím ten unixový shell - jestli je tu někdo kdo by ho chtěl taky, tak to sem napište a můžeme ho pak možná i přidat do oficiální finální verze.

prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Dr. Nebolí to v ned zář 20, 2009 5:35 pm

Teda, vy ste pokročili koukám :shock:

Já bych se jako amatér taky rád na něco zeptal. Respektive jsem to v topiku ohledně ramky nechtěl moc filtrovat, ale když už tady máme takový sofitstikovaný odborníky :) Přes redukci jsem do pop-portu v N73 napíchnul optickej kabel, a na druhej konec jsem přiletoval externí 4GB ramkovej modul. Musím říct, že N73 zvládne načíst kapacitu s přehledem, a vzhledem k vytvořený redukci by se i starší telefony s pop-portem mohly zapojit do projektu Win7 :) Kabel je sice špetku užší, co se datovejch přenosů týče, ale na 150mhz pracuje, i vzhledem k malý dýlce, docela efektivně. Základní problém přichází ale s napájením. Datový vlákno pop-port uživí s přehledem, ale napájecí kabel už bohužel nemá dostatečnej výkon, a tak i přes slušnou hypotetickou rychlost, kterej datovej kabel propustí, chybí modulu šťáva.

Ilustrační náhled...
Obrázek

Zkrátka bych potřeboval poradit, jak mám donutit pop-port dodávat větší energii, aby mohl modul pracovat efektivně. Zatím je přenosová rychlost 9mbps, což na win7 stačit nebude :cry:

Pomůže někdo? :pivo
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod prokop v pon zář 28, 2009 10:45 pm

A do hajzlu ! :evil: ti Číňani ukradnou snad všechno. Tentokrát ukradli z Elmarca technologii na výrobu holokryowoodoochipu a testují ho pod názvem Super Mobile CPU v xpPhone :o :o :shock:

Kód: Vybrat vše
http://www.xpphone.com/en/yingyong/advantages.html

EDIT:
tady jsem našel nějaké informace v češtině:

Kód: Vybrat vše
http://www.mobilmania.cz/bleskovky/cinska-mobilni-obluda-si-troufa-na-windows-xp/sc-4-a-1123433/default.aspx

prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v úte zář 29, 2009 10:22 am

podoba s N900 by tam bola :D
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Joe McQuay v pon srp 08, 2011 5:42 am

Jasný,drž tužku a potom vlez do E:\others\RealVista Desktop\RealVista Desktop v1.0 EN.swf
Registrační formulář píše:Vyplňte váš model telefonu (ne tel. číslo !)
Copak to jen může znamenat :?: :t :idea:
Joe McQuay
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: 13960774765

Předchozí

Zpět na Něco pro pobavení