Jaký mobilní OS vám vyhovuje?

Co se nevešlo jinam

Jaký mobilní os vám nejvíc vyhovuje?

Anketa končí za čtv kvě 29, 2014 5:45 pm

Android
5
24%
BlackBerry
1
5%
Maemo
1
5%
Meego
4
19%
Symbian
9
43%
iOS
0
Žádná hlasování
Firefox os
0
Žádná hlasování
Ubuntu os
1
5%
Windows phone
0
Žádná hlasování
bada
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů : 21

Příspěvekod fpolocek v stř kvě 29, 2013 5:45 pm

Pokud jsem na nějáký os zapomněl informujte mně přes SZ :class:
Os který vyhraje je os fóra roku 2014
Naposledy upravil fpolocek dne čtv kvě 30, 2013 6:22 am, celkově upraveno 2
Siemens CX75 -> Nokia 5300 XpressMusic -> Nokia 6210 Navigator -> Nokia 5800 XpressMusic -> HTC Desire X -> Sony Xperia E4g -> Google Nexus 4 (nyní rezervní) -> BlackBerry Z30
fpolocek
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: BlackBerry Z30

Příspěvekod Turek v čtv kvě 30, 2013 11:49 am

Chybí ti bada, windows mobile, windows phone, windows smartphone, tohle mi tak jen prolétlo hlavou .... Jinak taková to anketa nemá žádný smysl, na fóru které je zaměřeno defakto na 4 os, ale pobavil jsi mě jako (skoro) vždy :lotpot Také se velice těším na Ubuntu, Firefox usery :lotpot

1) bohužel ti do ankety nevejdou všechny stavajici os, nemluvě o různých nepřesnostech ... Fórum je zaměřené jen na některé z těchto systémů. Mohla by být takováto anketa chápaná přinejmenším jako diskriminační. Což jsem ti naznačil výš.
    2) Uživatelé jiných os které zde bohužel nemají svůj kouteček, tak ti na naše fórum ani nezavítájí. Objeví se zde ale jen tak náhodně. Proto nemůže být tato anketa ani objektivní. Rozhodl jsem se sice částečně dobrou, ale nereálnou myšlenku hodit přes palubu do žumpy. Ne tebe jako neukázněného uživatele, ale prostě díky jmenovaným skutečnostem.
P.S. - Ber to jako chlap ;)
Turek
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: MOTO E4 plus

Re: Jaký mobilní OS vám vyhovuje?

Příspěvekod Benecore v čtv kvě 30, 2013 1:06 pm

Sailfish OS
N950 MeeGo Harmattan PR1.2
BlackBerry Z10 Limited edtition
BlackBerry Dev Alpha B
---------------------------------------
Ako sťahovať z madlink.sk
• Otvoriť odkaz
• Počkať 5 sekúnd
• Stlačiť SKIP AD vpravo hore
Problémy narastajú, čím viac sa človek blíži k cieľu.
Nejde o to, ísť hlavou proti múru, ale skôr o to, nájsť očami dvere.
Benecore
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: N500 111.021.0028, N97 a N96

Příspěvekod Turek v čtv kvě 30, 2013 1:40 pm

Benecore@ ano, ano správně :D Vrátím téma zřejmě zpět, i když opravdu si myslím že je tato anketa diskriminační. Neboť díky pouhým 10 možnostem nastavení ankety se nedostane na všechny, a ani nevím jak by mohl bojovat firefox který začíná (je o ničem jiném) s androidem, či symbianem a jinejma kteří mají aspoň jednoletou trvanlivost :lotpot Osobně se nemohu zůčastnit ankety neboť všechny os jsem úplně netestoval a největší zkušenosti mám ze symbianem, badou, dříve i s windows mobile.
Turek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Benecore v čtv kvě 30, 2013 1:53 pm

Pravda. A Firefox je strašne pomalý (vraj) takže ten zatiaľ o boji môže len snívať :lotpot
N950 MeeGo Harmattan PR1.2
BlackBerry Z10 Limited edtition
BlackBerry Dev Alpha B
Ako sťahovať z madlink.sk
• Otvoriť odkaz
• Počkať 5 sekúnd
• Stlačiť SKIP AD vpravo hore
Problémy narastajú, čím viac sa človek blíži k cieľu.
Nejde o to, ísť hlavou proti múru, ale skôr o to, nájsť očami dvere.
Benecore
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: N500 111.021.0028, N97 a N96

Příspěvekod Turek v čtv kvě 30, 2013 2:26 pm

Benecore@ jo slimák taky jsem to slyšel, ale když si dáme ruce na srdce, tak ve vzpomínkách na začátky symbianu, tak nebyl také na tom nejlépe :D Někdy i miliarda restartů denně :lotpot O Firefox o boji zřejmě zatím může fakt jen snít, ale držím mu palce aby šel levá, práva ku předu :D Abych nezapomněl tady v tomto tématu nemusíte jen hlasovat ;) rozšiřují na obecný pokec o všech mobilních os.
Turek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod vasikk v čtv kvě 30, 2013 3:55 pm

Testnul bych Sailfish OS, Firefox os, Ubuntu os.

Chybí tam ještě Wokna Mobile 6.5 a telefony "bez OS". 6300 bude věčná, 3310 také....

Benecore
Jako moc je liška pomalá? Nebo spíše v čem?
>>Jak zálohovat telefon<<
NEIGNORUJ PRAVIDLA A KOUKNI >SEM<
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA
Návody čti v klidu a pozorně
Je slušné popsat postup vyřešení problému
Chybové hlášky pište přesně

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: THL 5000

Příspěvekod Turek v sob čer 01, 2013 9:23 am

Já bych také zkusil Sailfish, ale také nový ještě snad nevydaný počin od samsungu Tizen prý nástupce os bada. Vše ale jen tak okrajově.
Edit//Myslím si že by měl hlasovat jen ten kdo dlouhodobě vyzkoušel všechny os, ten pak může tvrdit který mu opravdu vyhovuje. Pro fpolocek, cením si tvé iniciativy :class: jen si opravdu myslím, že takto stavěná anketa nemá smysl :(
Edit2// Vasikk dnes budu vést pokec s človíčkem který má firefox, pokud bude souhlasit, tak uděláme nějaké info drbnu o tomto os.
Turek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod pyler v sob čer 01, 2013 1:42 pm

Sailfish, Tizen.. pekne OS ktore ale maju velmi sancu na uspech v main streame. (Tizen pretlaci ako tak Samsung ale co Sailfish, par fans nezachrani Jollu)

Aj ten pristup, predstavania fon, no specifikacie presne neoznamia, dostupnost v Q4, zatial o Jolla app store ani slychu. A to ma v Q4 nabehnut Ubuntu mobile co je dost velka konkurenciu pre Jollu.

Mne sa zacal strasne pacit nové dizajny Android app a Android, MeeGo UI je u mna prekonane tymto UI. :lotpot
Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: nokia n97 mini

Příspěvekod lexterr v stř čer 05, 2013 11:36 pm

Hodně jsem přemýšlel o této anketě a nebudu hlasovat. Jen napíší svůj názor. Když jsem používal mobil bez operačního systému byl jsem nadmíru spokojený. Nyní používám symbian a jsem také nadmíru spokojený. Nyní bych do obyčejného mobilu nešel. Nyní bych byl nespokojen. Faktem zůstává až časem nebudu mít symbian a půjdu třeba do androidu věřím, že budu také nadmíru spokojený. Myslím si že vše je pouze o zvyku. Pokud bych hlasoval tak samozřejmě bych teď dál hlas symbianu před lety mobilu bez operačního systému. Nyní kdybych vlastnil android dám hlas androidu, nyní kdybych vlastnil ....... Chytří ví kam vlastně mířím. Hlasovat o OS který mi nejvíce vyhovuje je vlastně blbost. Pokud jsem vyzkoušel všechny tak prosím, ale podle mě si člověk těžko vybere. Každý má určitě své klady a zápory, a mimo to také hodně ovlivňuje vývoj dané platformy.
lexterr
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: n500 belle refresh

Příspěvekod Potkan007 v čtv čer 06, 2013 9:52 am

Už jsem hlasoval. Vystřídal jsem na určitou dobu velké množství systémů, měl jsem i dva týdny půjčený iOS. Hlasoval jsem pro Maemo, to je u mě na prvním místě a asi ještě hodně dlouho bude. Druhé místo u mě obsadil Android. Má svoje chyby, některé zbytečné složitosti, ale neskutečně si cením toho, že mám už čtvrté zařízení s tím systémem, při zapnutí se stačí přihlásit, počkat pár hodin a mám telefon téměř ve stavu toho minulého.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Příspěvekod egee v pát čer 28, 2013 7:08 pm

Před rokem jsem přešel z N8 na S3 a ještě jsem za N8 dostal slušné peníze, osahal jsem si ji před zakoupením a přečetl spoustu stránek a recenzí .
Volba byla jasná - ne nějaká reklamní kampaň - libil se a PLNIL to co jsem očekával . (V té době byla N8 na špici a nástupce v nedohlednu N9 ?? )
Po roce se mi dostal do ruky S4 a už jsem za rok používání S3 věděl jak s androidem.Využíval jsem fóra a podobnost se symbianem se nedá popřít.
Dá se nastavit na co si člověk vzpomene a pokud je člověk hračička tak toto vyhovuje. Přístroj používám standardtně a podle pokynů výrobce - žádný Root.
Aplikací je dostatek a hry nehraju. Nemám ani žádné problémy o kterých se píše na některých fórech.Telefon využívám pracovně každý den - volání, email, navigace, TV, mp3,mp4,FB,Skype,ICQ-mobilagent a v autě HF maká s nokiáckým atd. atd. Slušný foťák s dostatečným nastavením ....
64 GB karta spolupracuje.
Prostě symbian na druhou matematicky vyjádřeno...
Na to si člověk zvykne velmi rychle a velikost ? Po hodině N8 připadala velmi malá ....
A vzhled, ikony, tapety si určím sám a je dost možností...

Píšu za sebe jako amatér uživatel přístroje s androidem. Je mi jedno kolik to má jader a nehodnotím technická data z testů.
Náhledy hovoří i o možnostech úprav ( změny velikosti ikon i ikon samotných)
Možnost vlastních tapet i ve 3D, možnost vlastních vyzvánení či oznámení u jednotlivých kontaktů - pomocí programu na převod textu na mp3 lze vytvořit i hlasové upozornění k informačním sms ( třeba spořitelna), individuální zvuky k jednotlivým budíkům. Internet - nastavení domácí stránky, email klient (vestavěný) i s přílohama a individuální aktualizace jednotlivých účtu.
Užitečností pro hračičky - Antelli hlasová asistentka v češtině. Možnost Hlasové ovládání pro Sygic využívám často. Xplore lze najít i u androidu. Skype v češtině je taky součástí mého přístroje .FM rádio nahradilo internetové rádio. Widgetů je dostatek s možností úprav.
Podobnost se symbianem je jasná a přechod není složitý ...

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Kód: Vybrat vše
http://forum.mynokia.cz/viewtopic.php?f=66&t=19221
Mobilní život :
Motorola TX770, Dancall HP2711, Nokia 5110, Bosch 608, Siemens s6,Siemens s10, Siemens s10 active,
Nokia 3210,Nokia 6210, Nokia 6230, Nokia N82,Nokia N70,Nokia N97, Nokia N8,
Samsung S3... S4
Jelly Bean oficiální 4.1.2 .
Ten kdo je líný si přečíst manuál, pro lamy návod k používaní, si prostě telefon nezaslouží.
egee
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Samsung SIII

Příspěvekod energizer v stř led 22, 2014 4:53 pm

Zdar. Pro mě je nejlepší Symbian a to ve verzi S60 3rd edition. Je to jediný dnes perfektně použitelný nedotykový operační systém, není závislý na všemožných cloudech a jiných velkých bratrech, je perfektně přizpůsobitelný mým potřebám, všecky aplikace, které používám jsou pro něj dostupné a funguje na všech možných typech telefonů (s klasickou klávesnicí, s qwerty, véčkách, vysouvácích...) a ne jen na větších a ještě větších dotykoplackách. Jen je škoda, že se již nevyrábějí další takovéto telefony, podle mě by se zájem určitě našel, kdyby tu existoval alespoň jeden nový zástupce nedotykových smartphonů. Pro mě ale i tak Symbian S60 3rd zůstane systémem číslo jedna a Nokia 5630 XpressMusic mým primárním telefonem.
energizer
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia 5630 XpressMusic

Zpět na Nezařazeno