Topik loučení

Co se nevešlo jinam

Topik loučení

Příspěvekod muhehe v ned říj 19, 2008 5:19 pm

tak tyhle fotky vám posílam, aby se vědělo kam jsem utekl od zlaté N73
o které si myslím, že už nebude překonaná žadným jiným fonem
ještě sem z určitostí někdy zavítám a hodim pár oček
bylo tu hezky a bude se mi stýskat po zdejší výtečné společnosti

s pozdravy se loučí muhehe :wink:

ObrázekObrázekObrázekObrázek
jinak znám jako HTC Touch Pro (Raphael) [CZ]
img: http://htcmobile.cz/img/htc-touch-pro-preview.jpg

sulda: sry ale to ločení mě nenechalo v klidu :lol:
muhehe
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v ned říj 19, 2008 5:50 pm

Jojo, tak si s novým WM užívej :wink:

Btw: už víc lidí se tu chtělo takhle s fórem loučit, ale zakládat proto každej svůj topik, to by bylo šílený. Tak kdybyste někdo do budoucna snad ještě chtěl říct něco ke svýmu odchodu, tady máte to správný místo :)
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod Marcus_Fenix v ned říj 19, 2008 5:53 pm

ja se nechci ločit ale loučit :D

Doktor: Tak v tom případě sbohem, rejpale :D Nojo, už je to ok :wink:
Nokia 3100 - Sony ericsson D750i - Nokia N73 + 2GB Kingston
Obrázek
http://cz.iq-test.eu/?d=19615
Marcus_Fenix
Uživatel
Uživatel

Re: Topik loučení

Příspěvekod mila6032 v pát led 13, 2012 4:29 pm

Přátelé, nepřátelé, kolegové, uživatelé, čas se naplnil a má maličkost včerejším dnem ukončila svou mnohaletou éru užívání Symbianových telefonů,. Dohnala mně k tomu ta nejčístší forma lidské debility reprezentovaná nynějším vedením Nokie, resp. Symb. Found. Má E52 už se mnou lecos zažila a já se poohlížel po nějakém nástupci. Vybírání bylo tuze náročné a mnohdy mě přivádělo k úplnému šílenství. Ve finále jsem své nároky snížil na hranici únosnosti. Po všem tom zkoušení, čtení a procházení obchodů jsem dospěl k tomu, že můj nový telefon musí, PROSTĚ MUSÍ mít klávesnici a pokud možno ne QWERTY. Operační systém nadále považuji za nutnost a kombinace klávesnice/OS zamotala nejednomu prodejci hlavu. Leč jeden výrobce nadále takové přístroje vyrábí a já od teď budu nasávat informace na nějakém z fór zabývajících se přístroji Blackberry.
Tož mějte se tu fajně a kdyby někdo věděl, jak dostat do blackberry navigaci, tak dejte vědět :D

CIAO

Turek: Tvoje přítomnost mi bude velice chybět :cry: Přeji Ti jen to dobré :D
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Blackberry 9105 Pearl

Příspěvekod LinDan v pát led 13, 2012 5:11 pm

Měj se, Mílo! Já už sem taky chodím čím dál méně a pokud bych se rozhodoval pro nový telefon, Symbian by to na 99% nebyl. Ovšem moje E52 je stále čerstvá, vypadá takřka jako nová a koncem února ji budu mít teprve rok, takže ještě snad nějaký čas vydrží. :D Zlaté časy Symbianu i tohoto fóra jsou už bohužel nenávratně pryč, co naděláme.
Sony Xperia P, Nokia 6120c a 6310i, sbírka (BenQ-)Siemensů
Pravidla fóra | Pro nové uživatele | FAQ | Seznam aplikací
LinDan
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Sony Xperia P

Příspěvekod pyler v pát led 13, 2012 6:44 pm

mila6032: Blackberry 9105 Pearl
? Loool, tak to si robis srandu hadam :D Fail toto ... :D taky magor ako ty mal ist do meega :D
Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: nokia n97 mini

Příspěvekod mila6032 v pát led 13, 2012 7:22 pm

pyler píše:mila6032: Blackberry 9105 Pearl ? Loool, tak to si robis srandu hadam :D

mila6032 píše:Ve finále jsem své nároky snížil na hranici únosnosti.

pyler píše:taky magor ako ty mal ist do meega

mila6032 píše:..musí, PROSTĚ MUSÍ mít klávesnici ..

A teda zatím můžu říct, že mě Blackberry baví. Sice to není úplně synonymum volnosti v systému, ale ve své podstatě to co jsem musel u symbianu řešit za pomocí různých patchů a úprav, řeší Blackberry často už v základu. Samozřejmě bojuju s takovýma drobnostma jako multitasking, rozumný file manager apod., ale to se podá a ruku na srdce...u Symbianu bez Xploru a JBT taky moc parády nenaděláš. Aplikací je sice míň a vesměs jsou jen placené, ale to zase není nic co bych nepřekousl. Fakt dobrá aplikace vychází na 100 až 150 dolarů a to zase není nějaká katastrofa. Když vezmu cenu přístroje a cenu "must have" aplikací, tak jsem někde u 10 000,- a za to dnes na trhu neseženu nic, co bych vzteky nerozkousal( všechny Androidy, Iphone, no prostě všechny ty šahací mrd....no vidíš...jen o nich píšu a už jsem byl málem vulgární) Ono s mýma požadavkama vážně není moc na výběr. Dotykáč já prostě nezvládnu( a že jsem za poslední měsíc měl v ruce sakra hodně dotykáčů). Když to vezmu kolem a kolem, tak v úvahu připadala jen E52 a kupovat si znovu ten samej telefon se mi nechtělo. Takže tak. No a jestli mě BB nějak nasere, tak ho dám psovi na hraní a koupím si Aligatora(btw jsem ho teďka kupoval babičce a teda to je fakt masakr).
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod Potkan007 v sob led 14, 2012 12:30 pm

Tak tohle je konec, tolik lidí tady chce skončit, ty sis koupil BlackBerry, já si koupil po velikém uvažování a plánování HTC bez klávesnice (takže není překvapením, že při potřebě napsat SMS začnu nadávat). Kdyby mi někdo sebral moderátora, tak se nebudu bránit, pro fórum už stejně nic nedělám, jenom upravuju některé příspěvky v Maemo/MeeGo, kterým ještě rozumím.
Ostružiny mám v rodině dvě, oba to jsou Boldy 9700 a když jsem si je zkoušel, tak to nevypadá až tak zle.
Takže ti přeju hodně úspěchů, fórum přichází o velikou osobnost symbianového rýpání do systému. Třeba se i u BlackBerry pustíš do hlubin systému.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Příspěvekod mila6032 v sob led 14, 2012 1:22 pm

Potkan007 píše:Třeba se i u BlackBerry pustíš do hlubin systému.

Tak jestli někdy zjistím jak tam proniknout, tak patrně neodolám :D
BTW je celkem vtipný, že dneska to je přesně 4 roky co jsem se tu registroval.
LinDan píše:Zlaté časy Symbianu i tohoto fóra jsou už bohužel nenávratně pryč, co naděláme.

Jo jo. To co dokázala Nokia se Symbianem udělat(nebo spíš neudělat) to je do nebe volající ukázka diletantství a ignorace. Myslím, že Symbian už těžko někdo vzkřísí a podobné to je i s tímto fórem. Tohle fórum vždycky stálo na lidech jako hanni, šulda, prokop, .:Generic:., Doktor a další a čím míň se tu tahle parta objevuje....
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod šulda v sob led 14, 2012 1:54 pm

Njn, nedostat velmi slušnej příspěvek na E7 tak by moje volba byla taky těžká ale z druhý strany, při hledání před E7 sem nenarazil! na něco co by mě uspokojilo:
mila6032 píše:že můj nový telefon musí, PROSTĚ MUSÍ mít klávesnici

a to je prostě ono ;) Netrvám na klasický klávesnici, spíš naopak, sem pro Qwerty a ve spojení s dotykem sem si na ní zvykl stejně rychle jako na přechod z Feldy na Octavii II, cca. 1km :lol: Prostě bez klávesnice ani prd velebnosti, i když u Qwerty je potřeba obou rukou ale už sem tak nějak zpomalil a pracuju s ní v klidu. Kde je Symbian a vše kolem něj tady nemá cenu rozebírat. E7 je zřejmě můj poslední tel. se Symbianem ale nějakou dobu u mě určitě vydrží a pak se uvidí. Zatím plní vše co požaduji ale oproti předchozím mě na ní štve že mě tak nějak zatím nepozlobila, no uvidíme co mi dá Nokia Belle, třeba to urychlí odchod :mrgreen: Přeji tvojí BB ať ji posloucháš :twisted: No a ktěm čtyřem rokům, snad sem ještě občas nakoukneš ;)
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Příspěvekod mila6032 v sob led 14, 2012 2:51 pm

šulda píše:Přeji tvojí BB ať ji posloucháš

Obávám se, že zůstane jen u přání :D První den jsem sice s BB prohrál zcela jasně 5:0, leč hodinu od hodiny se moje argumenty jeví jako důraznější a postupně získávám kontrolu nad situací a myslím, že není daleko doba, kdy se výsledek zápasu obrátí . V podstatě se mi podařilo během dvou dnů pořešit všechno to co považuji za nutné a zbytek už je jen dolaďování. Snad jen dvě věci mě trošku trápí. Navigace a komunita. To může BB Symbianu jen závidět. Symbianových navigací je šest půlek a komunita je vzdělaná a zkušená. Já na BB zatím objevil asi 3 celkem slušný CZ portály a pár ENG, ale to co řeší "BBgeekové" je na můj vkus dost povrchní(ne, že by byli blbý, ale nikdo nic nějak extra neřeší) a na opravdový BBmagory jsem zatím nikde nenarazil.
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod Potkan007 v sob led 14, 2012 7:46 pm

Jestli ono to taky nebude tím, kdo BlackBerry používá. Oba Boldy co jsem zkoušel mají lidé kolem 50 jako pracovní nástroj- 24/7 online, synchronizace naprosto všeho, synchronice po připojení k PC a tak podobně, ne puberťáci jako hračku. Dneska jsem se s jedním z nich viděl, dostal v práci místo Bolda 9700 HTC Incredible S a dvakrát nadšenej z toho není. Na tom BB udělal víc práce za menší čas, tady nad vším přemýšlí a věčně musí matlat prstem po obrazovce.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod šulda v sob led 14, 2012 8:58 pm

Potkan007 píše:Boldy co jsem zkoušel mají lidé kolem 50

No, jenom o gerontech to nebude :naughty Tohle je podle mě jinde a nedávno to hezky popsal jeden člověk kterýmu sem pomáhal s něčím kolem Symbianu. Vlastně je to i moje myšlení, ale nebudu to vypisovat protože on to napsal první a připadal bych si jak kopírák, jen doplním že znám spoustu mladších kteří BB používají a vlastně všichni který znám s BB nejsou geronti :wink:
Pišta_Hufnágl píše:On žádný současný telefon nejde, dle mého, označit za "špatný" paušálně.
Vyzkoušel jsem Milestone, HTC, jáTelefon, Samsung - a všechny byly oproti E7
špatné. Ale PRO MĚ. Půjčovali jsme si to ale vzájemně s lidma, pro které byl zase
nejvhodnější ten přístroj, co si vybrali. A shodli jsme se, že veškerý extremismus
typu "Jedině Nokia (ajfoun, HTC etc...) je hovadnost. Člověk s mozkem bude přeci
schopen vybrat si to, co nejlépe splní jeho požadavky...

No a s toho plyne že až když je člověk geront tak to pochopí :lol:
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod mila6032 v sob led 14, 2012 9:39 pm

Ale potkan ma v necem pravdu. Typickej uzivatel bb bude oproti tradicnimu iphonistovi mirne odlisnej. Bb neni uplne o mediich, ani nejakejch hypercool ficurach a iphone ma zase dost daleko do pracovniho nastroje. To co postnul sulda je samozrejme pravda. Kazdymu sedi neco jinyho a treba zrovna sulda celkem dlouho a asi I spokojene vlastnil n97...no ja s ni vydrzel tejden a kazdej z tech dnu byl pro me mobilnim ocistcem. A jakej je zaver ? Je n97 spatna, nebo dobra? Dva symbianisti s podobnyma nazorama, podobnyma znalostma a dva uplne protichudne nazory na jeden symbianovy telefon. A co iphone? Pro me symbol mobilniho zla, symbol zmeny v mobilnich trendech, symbol zmeny k horsimu. Spolecne s Toyotou Prius ho radim k nejvetsim omylum v technice za posledni dekadu. No a prece ma miliony spokojenych a mnohdy az nekritickych uzivatelu. Proste at si kazdy koupi co mu vyhovuje.
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod jis v ned led 15, 2012 11:48 am

mila6032 píše:Fakt dobrá aplikace vychází na 100 až 150 dolarů a to zase není nějaká katastrofa. Když vezmu cenu přístroje a cenu "must have" aplikací, tak jsem někde u 10 000,-
Chtěl jsi napsat koruny, že?
mila6032 píše:za to dnes na trhu neseženu nic, co bych vzteky nerozkousal( všechny Androidy, Iphone, no prostě všechny ty šahací mrd....no vidíš...jen o nich píšu a už jsem byl málem vulgární) Ono s mýma požadavkama vážně není moc na výběr. Dotykáč já prostě nezvládnu( a že jsem za poslední měsíc měl v ruce sakra hodně dotykáčů).
To mě zajímá, píšeš co ti prošlo dotykáčů rukama. Můžeš tu svou negativní zkušenost s dotykovým rozhraním pro ostatní nějak shrnout?
jis
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia E63 510.21.010, nyní SGW

Příspěvekod mila6032 v ned led 15, 2012 12:49 pm

Ježíš...no jasně. Koruny jsem myslel. To je tak když rychleji píšu, než myslím(a že píšu sakra pomalu :-) ). Dík za upozornění. V podstatě nejdražší co mám v plánu kupovat je navigace wisepilot a ta vychází na 29$ za aplikaci a 5$ za dvouletou licenci na mapy evropy(nevím v jakém rozsahu. To jsem ještě nezkoumal). Takže to ve finále vyjde na nějakých cca 700kč. A zbytek jsou právě ty 100kč aplikace(pro příklad File manager Pro- 4,99$, Pb Task manager- 4,99$)

A k těm dotykáčům. Můžu začít třeba umělou zpětnou vazbou. Zkrátka..když je něco plochý(display), tak to nikdy nebude mít takovou zpětnou vazbu jako klasická klávesnice, kde jsou tlačítka pevně ohraničena, ani kdyby mi to pod prstem stokrát vibrovalo. S tím souvisí i orientace na klávesnici podle hmatu-> prostě vezmu do ruky telefon a i poslepu vím kde jsem. Výhodu klávesnice ještě vidím v tom, že má nějakou pevně danou velikost a odpadá riziko vykloubení palce při přehmatávání kamsi nahoru do levého rohu a pak zase diagonálně doprava dolů a tak pořád dokola. Prostě klávesnice je v telefonu napevno a do rozličných koutů přístroje za mě šahá "kursor" pomocí nějakého ovládacího prvku(joy, D-pad...). A třeba scrollování. Fajn. Kinetické scrollování je sice prima, ale i u tý blbý e52 stačí držet šipku dolů a můj palec se nemusí pohnout z místa a i když si nějaká aplikace nedokáže poradit s dlouhým stiskem šipky dolů, a já musím tu šipku několikrát po sobě stisknout, tak neustále datluju do stejného místa, při stejném úchopu telefonu. A kolikrát se mi na klávesnici stane, že stisknu šipku doprava a telefon ten úkon neprovede- to je tak jednou ze sta. Na dotykáči? Já mám úspěšnost tak 50/50. Jasně, určitě to je tím, že na to nejsem zvyklej a vím, že jsem v menšině. Stačí se podívat na prvního SMSkujícího teenagera na zastávce MHD a je mi jasný, že to jde a i lidé v mém okolí si dotykáče vesměs chválí, ale jak už jsem psal, to co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému a v tomhle případě jsem já ten druhej. Nejvíc mě na tom mrzí fakt, že de facto neexistuje alternativa. Ona i ta moje nová ostružina má k ideálnímu ovládání daleko. Místo mechanického ovládacího prvku má jakýsi sensorický snímač pohybu, po kterém se prstem vlastně přejíždí jako třeba po touchpadu na notebooku, ale oproti dotykáči má hned dvě výhody(pro mě). Má pevné umístění a velikost 1cm na 1cm, takže veškeré posouvání se odehráva právě na tom centimetru čtverečním, což chrání můj palec před nějakou zdravotní újmou a jako bonus se potvrzování odehrává mechanicky - rozuměj stiskem.

No prostě jsem asi zkostnatělá konzerva, která nedokáže držet krok s moderními trendy :D a zcela evidentně spadám do uživatelské skupiny, kam krom blackberry žádný jiný výrobce nemíří. Teď prostě platí pravidlo :
hloupej telefon- klávesnice
chytrej telefon- dotykáč

Co nadělám.
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Topik loučení

Příspěvekod Turek v ned led 15, 2012 1:29 pm

Mílo > nás bude víc já si na dotykáče také nemohu zvyknout :cry: Narozdíl od tebe mi tak moc querty nevadí. Mohu si tedy vybrat e6 nebo e7, ale také bych raději obyč klávesnici. Jsem naučenej, že třeba u psaní vůbec nekoukám na klávesnici. Každému sedí něco jiného, chyba nokie (a né jen její), že kašlou na část svých zákazníků. Nebo si pořídím aligátora, jak si napsal ty :lol:
Turek
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: MOTO E4 plus

Topik loučení

Příspěvekod Zdenek444 v ned led 15, 2012 6:04 pm

mila6032 píše:No prostě jsem asi zkostnatělá konzerva

Tak to jsem já pak asi taky a nemůžu se ani nijak vymlouvat na věk, protože pod ten tvůj druhý odstavec bych se klidně podepsal :)

Škoda, že se to tady rozpadá, téměř všichni z těch stálých modů a adminů už přešli nebo přecházejí na jinou platformu - BB, iOS, Android a vzdávají to tady... Já se k té vlně nepřipojuju asi hlavně proto, že v blízké době neplánuju nikam přejít, doufám, že mi N79 bude sloužit ještě dost dlouho, ale sám o sobě to tady asi moc nevyrvu :-? Ale nedá se nic dělat, chápu to, asi nikdo nepředpokládal, že tu vydržíme věčně a myslím, že i za těch pár let jsme tady toho všichni zvládli dost ;) A pasivně tu fórum myslím ještě bude sloužit docela dlouho, jen už to prostě nebude ono :t
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N79 FW 31.002

Příspěvekod mila6032 v ned led 15, 2012 9:12 pm

No vidis, tobe dotykace nesedej, me nesedej, Turkovi nesedej a nic s tim neudelame. Snad jenom sepsat petici a poslat do Nokie :-D Zajimalo by me kolik lidi ze sta je na tom stejne jako my. Mozna by to bylo zajimavy cislo.

A s tim forem to je tezky. Ta parta co tu byla, delala tohle forum vyjimecnym. Tady se resily veci, ktery si se jinde nedocet, hanniho seznam nema ani dnes moc obdoby ani ve svete. Tohle forum melo/ma prokopa, sarose a to taky nemuze kazdej rict. A taky tady byla sranda. Ale na druhou stranu nemuze nikdo zit z minulosti a treba zrovna v tobe jsem vzdycky videl budouciho leadra tohohle fora. Myslim, ze byste s Turkem mohli vytvorit velmi silnej tandem. Vedomosti mate oba a co byste nedali vy, tak poresi Rusnak, z kteryho vyrost taky velkej odbornik.
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod Potkan007 v ned led 15, 2012 10:16 pm

No, to je dilema. Hlavní je si rozhodnout, jestli budeš chtít psát na výšku, nebo na šířku. Já bych asi bral E7 kvůli proše displeje a pořádné klávesnici, ale neměl jsem ji v ruce. E6 má sestřenice, tak jsem testoval a nemám moc co vytknout.
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Topik loučení

Příspěvekod Turek v ned led 15, 2012 11:41 pm

To není to hlavní. Dilema ano, jako každý mobil časem rozeberu, tak z bezpečnostního hlediska raději e6 ;) i když rozebráním jsem zatím nezničil ani jeden kousek, ale pojem servis neznám, pokud není nezbytně nutný, opravím si sám. Někdy jsem nešikovný a občas by mohla utrpět menší/větší pád. Také rozhodují parametry. Ty jsou zde :
Kód: Vybrat vše
http://www.phonegg.com/compare/27/Nokia-E7-vs-Nokia-E6-00.html

I cena co si budem namlouvat. E6 bych koupil až bude ofiko Belle. Nějaké info:
Kód: Vybrat vše
http://mobilizujeme.cz/clanky/aktualizace-na-symbian-belle-bude-az-zacatkem-roku-2012/
Turek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod šulda v pon led 16, 2012 3:47 pm

A proto se téměř nikdy nezapojuji do témat stylu "jaký mobil, E6 či E7?" a když už se zapojím tak jen s rejpací taktikou :twisted: Je třeba si to vyzkoušet, v jednom obchodě sem se zdržel velice dlouho i když sem věděl že kupovat nebudu, strašně dlouho tý slečně trvalo než mi ukázala všechny modely telefonů který sem chtěl ošmatávat :lol: pak sem si vzpoměl na manželku a ten slečnin model sem nakonec vynechal :oops: K E7 jen to že jsem spokojen. To fórum tady holt taky nebude věčně ale věřím že ještě uplyne hodně času než tahle studna vyschne úplně a tým je tady i bez nás (teda já sem zatím šmejdit budu) výbornej :wink:
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod Rusnak-COBRA v úte led 17, 2012 7:27 pm

ked som veril v nieco stabilne v mojom zivote, tak v to, ze Mila sa Symbianu nevzda napriek dianiu v Nokii... zial, kriza :D vsetky socialne istoty sa rucaju... blbe. budes tu chybat. nie ze by som mal s Tebou vela spolocneho za tu dobu, ale pri citani Tvojich prispevkov som stravil nejaky ten cas, casto aj s poharikom a kopou smiechu. ako vidim, vyssie si ma spominal. keby si vedel co vsetko neviem (sulda to obcas tusi :P ), nenazves ma tak.
Ak tu niekto vyrastol aj za vasej miernej podpory na fore, tak to bude Pyler :) ten ma neprestava bombardovat, spamovat novinkami nie len zo Symbianu. nebyt jeho, nemam ziaden prehlad poslednu dobu :class:

co sa tyka novych telefonov, je to fail. ja som sice presiel na ošahávacie telefony, ale ostal som stale pri nejakom HW. ved viete dobre ze nosim 2 az 5 telefonov. momentalne mam uz dve N9 (N950 sa proste zohnat neda!) cim uz dost utekam od symbianu k dalsiemu hlupo manazovanemu systemu od nokie. mam ale aj E7 uz cez 9 mesiacov a prirastla mi k srdcu. (a nebolo ju treba rozoberat, toho by som sa nebal, turek. a keby, mame videonavody aj od wirera, vsetko je easy). Potkan, co sa stalo s Tvojou N900? nebol si Ty maemo freak? ako pozeram na home... sulda s pylerom nastastie stale haja nase farby a idu s pokrokom :D samozrejme maximalne prisposobenym sebe.

Mila, vela stastia s BB teda. ja som mal Curve 8520, ale trosku som mu ublizil, a tak je v servise, no neopravia ho uz. NEzvykol som si. nie je to pre mna. Inak, Nokia E6 sa mala dat ovladat celkom aj bez dotyku. to velke stredove tlacidlo malo mat rovnaku funkciu ako u Teba na blackberry a tiez mali byt kontextovky. bohuzial. FAIL. viete predsa ze mam info, pisal som o tom aj vo svojom clanku skor ako bola E6 oficialna. skoda ze to nema, bielu by som bral :D a mozno by sa ulakomil aj Mila. ine zariadenia ktore boli planovane proste "zmizli". vysuvacka s 3,2" displejom (ako je na C6-01) a alfanumerikou bola zrusena skor, ze bude 3,5 a portrait qwerty ako na DELL VP / HP Pre3. ani to uz nie je platne... nic nebude. Nokia to dohnala do uplneho zufalstva. ja sa s nou nemienim rozlucit, lebo aj ten jediny skok do HP mi nevysiel. skoncili skor ako Nokia :D
Kym sa Eldarove reci nestanu pravdou, a na zariadeni nebude Microsoft miesto NOKIA, dovtedy sa ich nejakym sposobom budem drzat...
Rusnak-COBRA
Potrebujete pomoc? Ozvite sa kde ma najdete :D

Symbian & MeeGo fan, skor cestny funkcionar par for vratane Nokioteca

ZBIERAM MOBILY - stare, rozbite a pokazene... POTESTE MA AJ VY ;)
zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Jolla, BB Z10, N950, N9, Peak

Topik loučení

Příspěvekod Turek v sob dub 07, 2012 9:35 pm

Tak odklepnuto s E52 jsem tak švihnul o zem, že je K.O. Bohužel je to tak, jak napsal Rusnak-Cobra E52 test na lidi naštěstí byla za babku ;) E51 těžce dosluhuje a další symbian kousek už nechci, bať mě OS přestal bavit, tak jako moře dalších neduležitých věcí. Opery mini mody v2.5 - v2.6. v2.7 v3.11 v3.12 (RU) mi už dva dny hazejí chybu s fupem, který překročen nemám. Ostatní Opery i UC web pomalejší načítání a to zkoro vždy. Nejsem ztěch co chtějí stále jen čekat na načítání internetových stránek. Život máme jen jeden a času jen tak dočasu ;) To málo vše mě přivedlo k rozhodnutí mobilní internet nadobro vzdát.
Turek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod pyler v ned dub 08, 2012 8:25 am

a co tak prechod na nieco ine? N9?
Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Topik loučení

Příspěvekod Turek v ned dub 08, 2012 1:30 pm

Změna je výtaná, ale když to shrnu tak mi u n9 výjde toto :
    - Astronomická cena, vzal bych jí buď jako dar či s přijatelnou slevou 30%.
    - Dle mě se docela dost zahřívá. Při týdenním testování jsem ten pocit měl stále.
    - Amoled displej poněkud nazelenalej.
    - Velká neznámá, co vlastně bude s MeeGo a s podporou do budoucna ? Tedy tento fakt mě dovedl k mírné opravě, beru jí jako sponzorský dar.
    - Klávesnice má bolístka, prostě aspoň ta qwerty i když jsem si při testování zrovinka u toho to modelu na nepřítomnost pomalinku zvykal, což je poněkud zvláštní :t Řada jiných modelů mě přiváděla až k nepříčetnosti. Stále, ale u mě převládá fakt dotykové ovládání znamená zabrždění, zvolnění a psaní textů poslepu zcela nemožné.
    + Fotoaparát mě dost mile překvapil i když je to u mě, až ta druhořadá záležitost, tedy nepodstatná. Nebyl by tak bych nebrečel.
    + Uchvátilo mě jemné rozlišení displeje.
    + Docela mě zaujalo povedené spracování a šikovně vybraný materiál, což vždy nebývá pravdou ale tady v tom není Nokie sama.
Tak že sponzoři máte šanci :lotpot Operátora bych musel nějak vyřešit :t

Příklad pomalosti internetu v mobilu: Načtení obsahu fóra 48 sek. Načtení aktivní témata 34 sek. Načtení topik loučení 56 sek. Odeslání příspěvku 27 sek. Celkový objem dat 136,64 kb. přes opera mini mod v3.12 u opera mini mod v4.20 rychlost o 6 sekund lepší.
Turek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Rusnak-COBRA v ned dub 08, 2012 5:09 pm

kurna to mas aky internet? to vrabce Ti nosia pakety pripojenia?

co sa N9 tyka, neviem co si mal na test, ale ja mam N9 dve, a asi 8 som uz spostredkoval na predaj. prehrievanie? jedina na nabijacke sa zahrieva, aj to na tej 2A z touchpadu, nie tej nokia povodnej. nazelenaly displej? to je vada. moje to nemaju ani jedna (proste B kvalita Amoledu kde jedna farba prevlada).
neisty system? aj keby od dnes nevydali ziadnu aktualizaciu tak sa da s tym telefonom robit viac ako s ktorymkolvek inmy, nehovoriac ze mas moznost takmer plnohodnotneho androidu (nitdroid).
astronomicka cena? za 350€ predavam novu s 2 roky zarukou.
co sa klavesnice tyka, nechybala by Ti. vies preco? lebo N9 ma naozaj ten najlepsi system vibracno zvukovej odozvy aky som kedy mal v rukach, a to ked testujem telefony, preslo mi nimi nemale stado :D
o spravnom vybere materialu by som ale pomlcal...

ja uz svoj uzasny stroj mam. N950
Rusnak-COBRA

zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod pyler v ned dub 08, 2012 5:39 pm

Turek, a to bud rad ze si nemal v ruke Nokia Lumia telefon :D u mna by sla po chvilke do mobilneho neba. :lotpot nech je jej zem lahka....
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Topik loučení

Příspěvekod Turek v ned dub 08, 2012 9:53 pm

Rusnak-Cobra - Mám předplacenku od t-mobile.cz. Pomalí Internet mám vždy, když dostanu balíček zdarma. Pak mám s připojením problém nejméně tři týdny. Dnes jsem to telefonicky řešil s operátorkou. Operátorka mi vzdělila, že nejsem první kdo stím bojuje, že stačí zavolat. Údajně nato měl vliv (stáří) aktivace balíčku internetu, který mám aktivován od prvopočátku, kdy jej t-mobile začal provozovat. Podotýkám tento balíček byl automaticky obnovován a nebyl nikdy přerušen. Nevím co udělala řekla jen změním vám to na aktuální podmínky a internet začal běhat tak jak má. Co se týká n9 a přehřívání tak mohu sdělit, že kdykoliv jsem stím kouskem co jsem testoval něco dělal například obyčejné prohlížení obrázků či přehrávání filmu, tak opravdu se zahřívala u nabíjení bych to bral to se mi zdá být samožrejmostí. Co se týká amoled fakt byl takoví mírně nazalenalí, pokud to dle tebe není normální, tak budu informovat majitele, že to není běžné. Měl jsem v ruce jen jednu n9, tak nemohu posoudit. V každém případě ti děkuji za info :class: Cena 350 € je dobrá, ale za tuhle cenu jsem v ČR viděl jen šedivky. Je sice fakt, že cenu jsem již delší dobu nesledoval. Měl jsem docela jiné starosti. Nejistý systém to jsem myslel ze strany podpory MeeGo a update o nitroid řeč nebyla a ani bych jej zatím nechtěl do doby než budou vychytané všechny mušky, pokud tomu tak už není :t To nevím v těhle vodách dobře neplavu a mám staré info. Klávesnice proto jsem také psal, že jsem si pomalinku zvykal, ale nikdá to nebude prostě ono, zřejmě nic nenahradí pevný stisk tlačítka možná i nostalgie a zvyk ;) Materiál se ti nelíbí ? Mi se zdál být o.k. ale dlouhodobější zkušenost bohužel nemám :(

Pyler - Nokia Lumia 800, jsem už v tlapě měl. Koupil si jí otec prý výhodně na paušál a komentovat jí zatím nechci až si jí víc omakám ;) Neměl jsem tu možnost otec mi jí nechce půjčit, zřejmě se bojí toho aby nezkončila jak e52 :lotpot
Turek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Rusnak-COBRA v ned dub 08, 2012 10:49 pm

mam v dlhodobom uzivani dve N9 a jednu Lumiu, povedal by som ze maju rovnake telo, i ked musim povedat ze napriek lacnejsiemu spracovaniu Lumie su niektore veci akoby viac dotiahnute. "ceramic like finishing" je lepsie spravene na lumii. ten polykarbonat nie je ziadna vyhra zas, i ked je lepsi ako plast. ale vies, zvyk z telefonov ako je N950, N8, E7, C6-01 mi davaju iny pohlad na vec. poctiva konstrukcia z poctiveho materialu...

co sa 800vky tyka, WindowsPhone navrhujem ako realnu pricinu vznicku psychickych ochoreni.
Rusnak-COBRA

zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Další

Zpět na Nezařazeno