Problémy s fotoaparátem - poradna

Fotoaparát v telefonu & jak s ním správně fotit ?

Příspěvekod Honzýk v stř zář 29, 2010 12:03 pm

Zdavím všechny a prosím o radu.

Již 2 roky (bez pár dní) vlastním N73 a zhruba rok a 1/2 mám takový problém.Zkoušel jsem,co jsem mohl,ovšem marně.

Když chci fotit,otevřu krytku fotoaparátu,pohraju si s nastavením režimu,blesku,citlivosti na světlo...apod. blbinky,no a když chci už už zmáčknout spoušť,tak mě telefon vyhodí do pohotovostního režimu;ale zase za 1-2 vteřiny mě opět hodí na obrazovku focení.Bohužel poté mám vždycky všechno nastavení (režimu,blesku...) rozhozené do výchozí hodnoty a vše musím nastavovat znova,což je obvzláště nepříjemné,pokud člověk čeká na dobrou fotku desítky minut,a když má zmáčnout spoušť ve správný okamžik,fofotografovaný objekt většinou uteče apod.,protože to musím nastavovat znova...

Fotka se poté sice bez problému vyfotí a uloží,ovšem někdy už mi to leze pěkně na nervy.
Pokud fotím třeba hodně fotek za sebou,nikdy nevím,kdy mě to znova vyhodí do pohotovostního režimu a celé nastavení budu muset nastavovat znova.

Několikrát jsem trojhmatil,v servisu mi byl proveden flash FW,bohužel problém stále přetrvává.

Něšjaké nápady,čím by to mohlo být ? Je možné,že se foťák ,,mlátí" s nějakou jinou aplikací (při focení mám všechny aplikace běžcí na pozadí ukončené) ?

Předem děkuju za odpověď.
:)

Omlouvám se,pokud jsem tuto otázku vložil špatně.Viděl jsem několik podobných témat,ovšem ten samý problém,jsem nikde neviděl... :(
,,Mobil by neměl být chytřejší než jeho majitel." by Honzýk :)
Honzýk
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N73-1 FW 4.0735.3.0.2

Příspěvekod Zdenek444 v stř zář 29, 2010 3:47 pm

Je to v podstatě to, co je popsané v 7. bodě ve FAQ v téhle sekci. Sám jsem s tím měl u N73 taky problém a podobně na tom určitě jsou všichni, co s tímhle telefonem víc fotí :| Je to o nedomyšleném krytu, ty plíšky na sebe nedoléhají zrovna tak, jak by měly a stačí tím krytem nepatrně pohnout (v tvém případě přesunout prst na spoušť) a mobil usoudí, že už si ten foťák zavřel a začne se přepínat nazpátek. Když na ten kryt trochu přitlačíš, nebo s ním pohneš, tak by zase měl ten foťák naskočit... Mohlo by pomoct očištění těch plíšků (mě to teda nepomáhalo), případně kryt pevně držet, moc toho nenastavovat a doufat, že to zase nespadne. Já vím, je to dost o nervy :dolu:
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N79 FW 31.002

Re: Problémy s fotoaparátem - poradna

Příspěvekod Honzýk v čtv zář 30, 2010 2:34 pm

Děkuju za brzkou odpověď :) a zároveň se omlouvám,že jsem na to nenarazil při hledání na fóru... :(
,,Mobil by neměl být chytřejší než jeho majitel." by Honzýk :)
Honzýk
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N73-1 FW 4.0735.3.0.2

Příspěvekod Smith.F v stř říj 27, 2010 5:05 pm

Fňuk, tak se mi asi odpálil můj miláček xenon. Jedu si tak na dovolenou a najednou nebliká. Zkouším vynucenej blesk a ničevo. Poslechem zjišťuju, že se ani nenabíjí.
Má cenu něco zkoušet, nebo rovnou poslat na reklamaci (což bude snad má smrt)?
Dřív Symb-magor, nyní Androiďák.
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: Samsung Galaxy S

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pát říj 29, 2010 9:09 am

Já bych reklamoval :|
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod ondrach v sob led 08, 2011 5:31 pm

Procházel jsem katalog mobilů a u Nokie N78 je ukázáno, že nemá stabilizaci obrazu, moje N73 ji má, a proto se ptám: je nějaký zásadní rozdíl v kvalitě obrazu fotky u N78 a N73?
Díky za odpovědi
ObrázekObrázek
ondrach
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v ned led 09, 2011 10:38 am

N73 nemá stabilizaci obrazu. Žádnej fotomobil nemá, pokud je mi známo ;) Taky není důvod, proč by ho měl mít?

To je taky jeden z důvodů, proč si v noci telefon zkracuje čas nadmíru a radši vyfotí totální tmu, než aby prodlužoval čas - bojí se rozmazání. Čas nejde holt nastavit ručně

//Potkan007:

Dovolím si dodat, že u N900 (Maemo) jde metodou téměř sebevraždy přes různé aplikace čas řídit.

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod ondrach v ned led 09, 2011 11:06 am

Katalog mobilů Mobilmania:
pro ukázku N73 i N95 (další budou mít zřejmě také)
Obrázek
ObrázekObrázek
ondrach
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod protonaut v ned led 09, 2011 12:05 pm

@ondrach: Domnivam se, ze stabilizator obrazu funguje pouze pro nataceni videa.
Tohle forum mi hodne dalo. A proste me hrozne bavi :-) . Hlavne ti lidi kteri mysli. I ti kteri nemysli :-) .
Dikes.
protonaut
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N91, E5, E7, iPhone, HTC...

Příspěvekod Dr. Nebolí to v ned led 09, 2011 1:11 pm

Ano, to skutečně bude pro video, něco mi to z N73 i říká. O funkčnosti jako takový dost pochybuju (ono při 15 fps u N73 je těžký "stabilizovat" už z principu). Pro foto to ale určitě nefunguje, za to ti ručím ;)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Porucha fotoaparátu

Příspěvekod Miroslav196 v pon dub 25, 2011 7:48 pm

Dobrý den všem.Mám foťák samaung L730.Mám ho asi tak rok a půl a jsem s nim docela spokojenej.Ale před pár dny nastal problém.Když fotím na naormálním světle na fotkách naskáčou bílé pruhy a když fotím proti světlu fotka je celé bílá.Při focení ve tmě s bleskem a videu tyto problémy nejsou.Zkoušel jsem už všechno.Nevíte někdo čím by to mohlo být?Děkuji předem za odpověď .
Miroslav196
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: 5320 XpressMusic

Příspěvekod prokop v úte dub 26, 2011 5:59 am

:welcome
Víš, jak ses jistě dozvěděl přinejmenším z tématu pro nové uživatele, tohle je fórum o mobilních telefonech s operačním systémem Symbian a Maemo :wink: Takže konkrétně v tomhle tématu se řeší v podstatě jenom problémy s jejich tzv "fotoaparáty" (lépe řečeno CCD snímači )
Možná ti tu někdo poradí, chytrých lidí je tu na to dost, ale raději se pooohlédni po jiném webu nebo fóru. Např. fotoradce.cz, digimanie.cz apod.

Mimochodem:
1. když fotíš proti světlu, tak se nediv :D Já sice nefotím prakticky vůbec, ale je mi jasné že je to blbost.
2. Jestli jsi už zkoušel všechno, tak proč se vůbec ptáš? :D Je přece jasné že ti už nemůže pomoci nic.

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod NiQaaa v čtv srp 11, 2011 4:24 pm

Zdravím mám problém u fotoaparátu s černou obrazovkou...Fotím a je tam jen prd černý nevíte co s tím?Nebo na kolik by vyšla oprava? Mám to bez záruky, nechápu nešťourala jsem do toho a zlobí to :t Do koše ho házet nechci :D
NiQaaa
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: Siemens

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pát srp 12, 2011 1:54 pm

Copak za telefon to je? N73? A jen to vyfotí černou obrazovku, nebo je už po otevření krytky obrazovka černá?

EDIT:
právě jsem zjistil, že se to dá chápat i poměrně vtipně :D Mám na mysli
1. otevřu krytku a display je stále černý
NEBO
2. otevřu krytku, vidím na displayi scénu, ale telefon pořídí černou fotografii

Co z toho se děje mě zajímalo :D

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Problem

Příspěvekod Wichet v ned úno 05, 2012 8:00 pm

Zdravim.. Nedavno sem dostal N73,jenze kdyz chci pouzit fotak tak mi jde jen ten "jakoby predni fotak" kdyz odsunu kryt vubec nic se nestane.. BTW. Chybi mi tlacitko na ovladani hlasitosti,ale tim to asi nebude?.. Dík
Wichet
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: N73

Příspěvekod Zdenek444 v ned úno 05, 2012 9:39 pm

:welcome:

To tlačítko tam vůbec nemáš? Ten mobil jsi dostal nový nebo použitý? Jestli totiž náhodou nemáš nějakou čínskou kopii, i to se může stát :) Jinak na N73 jsou obecně problémy s otevíráním foťáku, nejdřív sis měl pročíst FAQ v této sekci:

Dr. Nebolí to píše:7. Nejde mi spustit fotoaparát. Otevřu krytku na zadní straně telefonu, telefon pouze problikne a nic se nestane. Čím to je?
Odeberte zadní kryt telefonu, jako např. při výměně baterky či karty sim. Je dobré si vysvětlit, jak telefon vlastně pozná, že se krytka otevřela. Nejprve se podívejme na telefon. V pravém spodním rohu baterky jsou 2 zlaté "výstupky" (též u pravého horního rohu sim kraty). To jsou čidla, která zachycují pohyb po 2 tenkých plíškách - najdeme je na odendaném zadním krytu. Jsou to ty 2 zlaté podlouhlé plošinky. Posunutím kontaktů do vrchní části plíšků telefon rozpozná otevření krytky a spustí aplikaci fotoaparát. Při bližším pohledu na plíšky můžeme spatřit opotřebení a to v podobě tenkých rytin. Jednoduše řečeno, kontakty postupně vyrývají do těchto plíšků díru. Proto je dobré navlhčeným hadříkem plíšky očistit a dosucha vytřít. Můžeme se je pokusit i bříškem prstu narovnat - nebojte se přitlačit, ale samozřejmě dáváme pozor, abychom nevyvynuli přílišnou sílu a nerozlomily zadní kryt. Poté nasadíme kryt zpátky a hurá, vše už funguje. Pokud stále otevírání fotoaparátu zlobí a toto nepomohlo, jedná se o závadu, která je uznatelná při reklamaci. Prodejce je po dobu 2 let od koupě přístroje povinen bezplatně vyměnit zadní kryt fotoaparátu.
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N79 FW 31.002

Příspěvekod Wichet v pon úno 06, 2012 7:20 pm

Dostal jsem ho pouzity.. No a misto toho tlacitka je tam neco dane .. jakoby takovy obdelnicek.. zadna znamka ovladani hlasitosti. Zjistil jsem ze kdyz na ty dva plisky dam treba korunu a pridrzim, fotak se zapne ale ze by se mi chtelo pri kazdem foceni pridrzovat ty plisky korunou :D .. Vycisteni zda se nepomaha
Wichet
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: N73

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pon úno 06, 2012 7:47 pm

Narovnat je - postupem času se do nich používáním vyrejvaj drážky a kontakt pak vázne. Pokud je to tak vyrasovaný, že už s tím nic nenaděláš, odpověď je jasná. Novej kryt.

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Samsung i8510_chyba fotoaparatu

Příspěvekod luker2m v stř úno 22, 2012 4:48 pm

Ahojte,
stala se mi nemilá věc s mým mobilem Samsung I8510 Innov8. Při focení v mínus 10°C mi mobil na chvíli zamrzl a pak se na displeji objevila hláška "chyba hardware restartujte telefon" a od té doby když fotím mám strašně přesvětlené fotografie. Hlavně to dělá za denního světla viz. odkaz http://luker2m.rajce.idnes.cz/Samsung_I8510_Innov8/. Pokud v nastavení fotoaparátu stáhnu světlost na minimum tj. -2.0, tak se to vyfotí dobře, jen je fotka tmavá. Ale stačí to dát jen na -1,5 tak zase téměř bílá fotografie.
Navíc při tmě nebo při horších světelných podmínkách se zdá, že fotí taky normálně.
Zkoušel jsem i videa a ty jsou v pořádku, natáčí to standardně jako předtím.
Nevíte, čím by to mohlo být a zdali by pomohlo přehraní firmwaru nebo je to nějaká hardwarová chyba? Díky
Naposledy upravil prokop dne stř úno 22, 2012 5:13 pm, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno ze sólo tématu
luker2m
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: Samsung i8510 Innov8

Příspěvekod prokop v stř úno 22, 2012 5:13 pm

luker2m píše:Nevíte, čím by to mohlo být a zdali by pomohlo přehraní firmwaru nebo je to nějaká hardwarová chyba?

Už ta hláška jasně píše, že jde o hw chybu. Chybové hlášky sice někdy nevystihují skutečnou situaci, ale i podle popisu se jedná o hw závadu.

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod fpolocek v úte úno 19, 2013 7:49 pm

Mám tu takový problém,zapadla mi spoušť fotoaparátu(do strany) co s tím mám dělat bojím se to něják vypáčit. :? :help:
Siemens CX75 -> Nokia 5300 XpressMusic -> Nokia 6210 Navigator -> Nokia 5800 XpressMusic -> HTC Desire X -> Sony Xperia E4g -> Google Nexus 4 -> BlackBerry Z30
fpolocek
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: BlackBerry Z30

Příspěvekod vasikk v stř úno 20, 2013 9:53 am

Já ji kdysi úspěšně vyrval a opět nasadil. Ale musel jsem rozebrat kryt. Byla jen zapadlá. Do dnes nechápu jak se to stalo. Majitel telefonu také ne.
>>Jak zálohovat telefon<<
NEIGNORUJ PRAVIDLA A KOUKNI >SEM<
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA
Návody čti v klidu a pozorně
Je slušné popsat postup vyřešení problému
Chybové hlášky pište přesně

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: THL 5000

Předchozí