N73-nelze fotit, zasekavani obrazu pri foceni

Fotoaparát v telefonu & jak s ním správně fotit ?

Příspěvekod bookman v sob pro 11, 2010 7:16 pm

Dobrý den, mam takovy problem. kdyz otevru kryt fotaku, nekdy fotak ani nenabehne, jen cerna obrazovka. nekdy nabehne ale ihned se sekne a zustane zasekly obraz. nekdy na furt(asi, nechat to dyl nez minutu sem nezkousel) nekdy treba po 10 vterinach se "rozhybe", vse je zdanlive v poradku, ale jakmile chci fotit, pri zaostrovani se zasekne. nez stihne "ramecek" zezelenat, nebo zcervenat, zasek. ikdyz pak pohybuji s telefonem, obraz porad rozmazany, zasekly. vetsinou jakmile pustim tlacitko pro foceni, zase se "probudi k zivotu". nekdy ale ne a musim ho zavrit. trojhmat nepomohl. vyjmuti pametovky taky ne, tak sem si rekl prehraju firmware. po asi hodinove studii jak na to sem zmenil PC na meusic edition a prehral soft. vse probehlo v poradku, telefon svizny jako novy :D menu atd nabiha hned..ale: fotak prozmenu nezaostri at bylo svetlo nebo tma nebo neco mezi tim nebo sem fotil zdalky zbliska, makro, auto, portret, pokazdy ramecek zcervenal, nikdy nezaostril, nebo fotak vubec nenabehl, po otevreni krytky cerno. znova prehrati firmware, tentokrat na normal N73 s mojim realnym PC. zdanlive vse dobre, i fotak fungoval, ale jen jednou a to ihned po reinstalu. po zavreni krytky s klidem v dusi a otevreni dalsi den stejny problem. po otevreni bud tma, nebo nabehne ale ihned se zasekne obraz a nic. nebo se po chvili probere ale pri zmacknuti a drzeni tlac. na foceni zasek. restart. nic. trojhmat. nic. poradte prosim, jestli se s tim neco da delat nebo uz s nim mam svihnout o zem. mam sto chuti... :(
bookman
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: nokia n73, 2gb pam. karta

Příspěvekod Dr. Nebolí to v sob pro 11, 2010 9:28 pm

Něco podobnýho mi tenkrát dělala. Sekala se mi krytka (pod čočkou, ne zadní kryt) a s telefonem jsem musel bokem silkně švihnout o dlaň. Pak to udělalo tichý "cvak" a vesele se fotilo dál. Po výměně baterky to přestalo (možná náhoda).

Jenom nechápu, proč se neptáš v sekci fotoaparát, to jaksi nemá logiku. Téma tam přesouvám.
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Re: N73-nelze fotit, zasekavani obrazu pri foceni

Příspěvekod bookman v ned pro 12, 2010 8:16 pm

Omlouvám se, videl jsem Tipy & Triky & Poradna:Tipy, triky, poradna PŘI POTÍŽÍCH S 9.X telefony, tak mi to prislo logicky. vim jakou krytku myslis, ta co chrani cocku, ta to ale neni, vim o ni a uz sem to sledoval davno..bohuzel :( navic se stava, jak jiz sem psal, zasekavani obrazu pri zaostrovani atd. k teto fázi bych se se zavrenou krytkou nedostal. ale diky za reakci.. je mozny, ze by vymena baterie pomohla? je pravda, ze tam ted mam nakou neorigo, nenokia:D a ta vydrzi prd..kdybych vzal silnejsi, je sance ze to pomuze?
bookman
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod u2island v pon pro 13, 2010 12:02 am

Ahoj, myslim si,že baterku kupovat jinou ,je blbost. To je jako,kdyby ti nejel dobře kompl a ty sis myslel,že je problém v zásuvce :). Přijde mi to,jako pokaženej foťák samotnej, nebo nějáká hardwarová chyba ( třeba skusit mrknout na připojení foťáku k desce základní, on je tam totiž konektor,kterej dělí foťák od desky telefonu)- pokud seš teda zručnej.

Michal.
u2island
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pon pro 13, 2010 12:06 am

AF se občas zasekne, to se prostě u N73 stává. Nemělo by to ale dělat nijak často. A co se týče krytky na čočce, tak to možná tou baterkou opravdu bylo. Neoriginální, v poslední fázi života se telefon vypínal i při příchozí sms. Nejspíš kolísalo napětí, šťáva se v ní pak vždy našla. Se starou originální, taky dost vyždímanou, to nedělalo. Ale to se jednalo právě o krytku čočky. Kupovat novou baterku bych taky neradil. Celkem drahej nástřel a s největší pravděpodobností úplně vedle.
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod tomasekk v pon pro 13, 2010 5:55 pm

měl jsem podobný problém vyřešila ale reklamace
Servis počítačů považuji za super firmu, mají dokonce i servis tiskáren.
tomasekk
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N96

Příspěvekod bookman v pon pro 13, 2010 9:32 pm

no jo no, myslel sem si to..jen me napadlo taky prave to s tim kolisanim napeti..ale to asi nebude vono.. a baterka je fakt moc draha jen na to abych to vyzkousel..s tim rozdelavanim telefonu, na to si asi netroufnu. spis bych to znicil, nez jen rozebral. tak nejspis umira no :( budu se muset poohlidnotou po necem odolnym, telefony a mp3 prehravace mi horijou pod rukama :| ..ale pritom se k nim nechovam spatne. asi smula. diky za odpovedi

Honza
bookman
Nový uživatel
Nový uživatel

Zpět na Fotoaparát