Problém s Galerií

Fotoaparát v telefonu & jak s ním správně fotit ?

Problém s Galerií

Příspěvekod osf v pon led 03, 2011 9:49 pm

Mam problem s ukladanim fotek v telefonu N95. Do ted cokoliv jsem vyfotil se automaticky ulozilo na pametovou kartu a posleze se to dalo otevrit klasicky pres galerii. Otevrel jsem galerku a tam byli vsechny fotky co jsem nafotil, ale ted to z niceho nic prestalo nacitat fotky z pametovky a i kdyz neco vyfotim, fotka v galerii neni a jde otevrit poze rucne pres ,,spravce souboru,,. Prvne jsem myslel, ze se pokazila pametovka, pak ze nejede ctecka v mobilu, ale jak rikam, co vyfotim tak jde otevrit pres spravce, ale v galerii telefonu se to proste neukaze. Nevi nekdo co s tim? diky
osf
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: N95

Problem s ulozenim fotek.

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pon led 03, 2011 10:36 pm

Resco Photo Viewer to nezobrazí? Jde o to, že Galerie je bazmek, co z nějakýho nepochopitelnýho důvodu unikl do světa. Její pomalost, nešetrnost k RAM (a to přesto, že jí po letech mám konečně dostatek), neschopnost pracovat s fyzickými složkama a vůbec šíleně pomalý pohyb v ní (a nemožnost ji odstranit z telefonu a ještě lépe povrchu zemského :D ) jsou naprosto neodpustitelný chyby. Vůbec bych se nedivil, kdyby zkrátka nedokázala pobrat větší množství fotek. Resco Photo Viewer by to měl zobrazovat správně ;)
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Re: Problém s Galerií

Příspěvekod Smith.F v pon led 03, 2011 10:40 pm

Přesně tak. On nejde o problém ukládání fotek, ale o problém s Galerií, která stávkuje mile ráda. Je totiž, jak píše doktor výše, dost mizerná. Doporučuju vyzkoušet libovolný jiný prohlížeč obrázků - v Seznamu aplikací si jistě vybereš ;)

PS: Upravil jsem název tématu na o trochu více odpovídající.
Dřív Symb-magor, nyní Androiďák.
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: Samsung Galaxy S

Příspěvekod osf v pon led 03, 2011 11:00 pm

no cely problem je ale v tom, ze v nastaveni fotaku si nastavim ukladani na KARTU, kam se fotky take ulozi, ale galerie mi ji z niceho nic nezobrazi. Neni nekde nastaveni galerie, z ceho ma nacitat soubory? Ted jsme si totiz vsiml ze ani v prehravaci mi to taky nenacetlo mp3 a pritom kdyz dam spravce souboru, normalne tam jdou poustet a vsechno to nacte. Je to jako by galerie z nejakeho duvodu prestala sama os sebe cist pametovku, ale pritom to v tom spravci jede.

Jinak kdyby mel nekdo cas, muzem zajit na chat treba na lide.cz a resit to ,,online,, ;)

edit: tak uz je to ok, lepe receno, zformatoval jsem kartu a uz to slape, takze predpokladam, ze se cela galerka sesypala jen proto, ze jsem tam mel pres 300 fotek +cca dalsich asi 200-300 souboru, jinak si to nedovedu vysvetlit, protoze ted uz to jede jak ma a odpoledne kdyz se me to podrbalo, to bylo chvilku po tom, co jsem vyblejskl cca 5 fotek po sobe, takze jsem to asi nejak presytil nebo nevim. Tak i tak uz me ta otresne udelana galerka fakt vytaci, takze jdu hledat neco, kde si clovek muze alespon trochu pohrat s obrazkama a ne mit 300 souboru nadbanych v jedne slozce :twisted:
osf
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Smith.F v sob led 08, 2011 10:02 am

Až ten edit dává smysl :D
Galerie je fakt šmejd. Strašně pomalá (na to, že si vytváří náhledy už tuplem) absence složek a hlavně - chyba jako ta, co píšeš, je takřka standard. Prostě větší množství nezvládá. Což v kombinaci s tím, že načítá všechny obrázky (nejen z příslušných složek) je doslova tragédie.

//Potkan007: Zajímavé čtení, já míval v telefonu 1500 fotek a i když jsem jednou za čas otevřel omylem galerii, nesesypala se.
Dřív Symb-magor, nyní Androiďák.
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: Samsung Galaxy S

Problém s Galerií

Příspěvekod prokop v sob led 08, 2011 2:23 pm

osf píše:zformatoval jsem kartu a uz to slape, takze predpokladam, ze se cela galerka sesypala jen proto, ze jsem tam mel pres 300 fotek+cca dalsich asi 200-300 souboru, jinak si to nedovedu vysvetlit,

Stejně jako Potkan si myslím, že to pravděpodobně nezpůsoboje větší množství, ale jeden či více poškozených multimediálních souborů. To ten zmetek zpravidla prostě nerozdejchá a urazí se.
Od včerejška zkouším jednu "čističku systému", a místa mám poměrně dost, takže jsem risknul spuštění Galerie. Bez problémů načetla přes 11.000 grafických a přes 600 hudebních souborů. "Bez problémů načetla" = když pomineme rychlost umírajícího líného šneka :D . Nechal jsem to radši běžet přes noc, bo ani po cca hodině nebyla štonc to zpracovat, a až teprve teď jsem si u tohohle topicu uvědomil, že mám Galerii otevřenou. Načtením myslím vytvoření náhledů, a pak otevření několika náhodně vybraných obrázků. Speciálně kvůli tomu jsem si stáhl jeden hodně velký obrázek - přes 13MB. Vše OK, takže to v množství ani velikosti asi opravdu nebude.

Měl jsem před časem jakousi aplikaci, která jako jednu z vedlejších funkcí dokázala najít poškozené soubory aspoň v jednom typu multimediálních souborů, ale zaboha si na ní teď nemůžu vzpomenout. Psal jsem o tom buď tady nebo na ForumNo, ale nemůžu to najít. Nevzpomene si někdo náhodou?

Jestli je moje teorie správná, tak kdyby osf dal zpátky všechny multimediální soubory, tak až by Galerie na ten poškozený narazila, stalo by se to samé. Nemyslím tím jenom vytvoření těch zatracených náhledů, ale přímo pokus o otevření konkrétního poškozeného souboru.
Mimochodem, cosi jako náhledy si Galerie a zřejmě i všechny interní aplikace vytváří také u zvukových souborů. Taky si to zabere hromady místa.

Pravidla fóra → bod 2 :tyty:
:arrow: Nezobrazují se mi obrázky v Galerii
:arrow: N82 - nejde načíst galerie
:arrow: Problém s galerii N82
:arrow: Galeria - ziadne obrazky a videa
...
A teď kam s tím, že jo :D
Pro kolegy:

Budeme to muset všechno nějak dát do jednoho tématu a logicky to seřadit. Hlásí se někdo dobrovolně? :D . Kdyžtak bych použil na většinu věcí asi ty citace, jak jsme to dělávali dřív.
V každém případě tohle budu mít v merku, a jestli se zde objeví další nové téma na stejnou notu, tak ho bez milosti zamknu, ne-li rovnou smažu (zas mi to připomnělo tu Popelnici :t )

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod pyler v sob led 08, 2011 5:06 pm

prokope kde ty na take ''zaujimave'' aplikacie chodis? daj nam linky na ne alebo daj ich na forum (dufam ze nie su v cinstine :mrgreen: ) aj my ich chceme testovat :-D

Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: nokia n97 mini

Problém s Galerií

Příspěvekod osf v sob led 08, 2011 5:24 pm

kdyz uz jsme u tech galerek, tak nema nekdo typ na nejakej dobrej programek misto te puvodni galerie? Vim ze na netu jich je hodne, ale rad si necham neco doporucit. BTw samozrejme at je to zdarma :D Jo a nevi nekdo, jak zmenit nastaveni bocniho tlacitka kde je defaultne galerie?
osf
Nový uživatel
Nový uživatel

Problém s Galerií

Příspěvekod prokop v sob led 08, 2011 6:34 pm

osf píše:nema nekdo typ na nejakej dobrej programek misto te puvodni galerie?

Ty odkazy byly především pro tebe :idea:
Za sebe můžu doporučit X-plore, ale to asi nebude to co by ti vyhovovalo :D.Takže spíš PhotoBook nebo RescoPhotoViewer.
osk píše:jak zmenit nastaveni bocniho tlacitka kde je defaultne galerie?

Napadlo tě vůbec podívat se do Seznamů aplikací? Např. Key Map, MagicKey,RPVOnGKey a podobné aplikace, je jich poměrně dost. Jinak hledej v tématu RomPatcher nebo Hack Symbianu (Gallery Patch, Any app on gallery, nebo tak nějak), a myslím že i v Tipech & tricích o tom něco najdeš. Určitě je tu na tuhle věc materiálu dost a dost. Myslím že všechno z tohoto soudku je zdarma, a to co by náhodou nebylo, to se dá ukrást (což samozřejmě nedoporučuju)

>pyler:

No na Internetu přece, kde jinde? :lol: Bohužel pro zdejší uživatele, velká část jich je v ruštině, nebo právě v té čínštině. Měl jsem toho kvanta, ale (na rozdíl od tebe :D :D ) sem nedávám kdejakou ptákovinu která má jen jednu nebo dvě funkce, a ty navíc zvládají jiné aplikace. Viz ty scriptíky překopané do aplikací - asi si nedokážeš představit kolik mi podobných scriptíků proběhne týdně telefonem :D Kdybych sem měl dávat všechno na co narazím, tak bych asi už musel být na fóru zaměstnaný na plný úvazek. Už takhle je to na hraně (ale můžete uspořádat sbírku a posílat DMS na "Konto prokop".... :D Rád se tomu na plný úvazek věnovat budu :D A na ty DMS něco nenápadně strčím do pár aplikací :D )

Ale teď už vážně: tohle byla tuším nějaká poměrně známá aplikace, a ta funkce tam byla jaksi bokem :t Asi bych jí u sebe ještě před měsícem dokázal najít, ale však víš - o všechno jsem přišel :( (a to právě díky testování funkcí File Browseru. A díky své blbosti, ovšem :D )

A jinak bacha na ten spam :tyty: Když přidáš OT do postu, je to OK. Samotný OT je KO. Je to v pravidlech, takže... Nepřejte si mě poznat z té horší stránky :o :lol:

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Zpět na Fotoaparát