Hlavní fotoaparát stávkující

Fotoaparát v telefonu & jak s ním správně fotit ?

Příspěvekod marek.sk v čtv zář 13, 2007 10:22 pm

Chtěl bych se zeptat, zda náhodou někdo nemá stejnou zkušenost a čistě náhodou nezná řešení:

Při focení hlavním fotoaparátem mi po namáčknutí spouště fotoaparát nedoostřil a zamrznul. Uzavřením a otevřením krytu objektivu jsem fotoaparát restartoval, ale naběhla jen modrá obrazovka (horizontální pozadí v asi default tématu), na svém místě po pravém okraji jsou ikonky video/reřimy/blesk/samospoušť/atd a dole počítadlo místa na kartě, ale obraz z objektivu nikde. Na stisk spouště žádná reakce.

Mimochodem, aplikace pro rozsvícení LED - blesku hlavního fotoaparátu - se inicializuje, ale pak tiše spadne, aniž by se LED rozsvítila. "Malý" fotoaparát pro videohovory funguje normálně.

Když se mi to stalo poprvé, pomohlo vyndat baterku a telefon znovu zapnout. Když se mi to stalo podruhé, nepomohlo nic, ale samo se to za pár dní opravilo, a to rychleji, než jsem se dostal do města se servisem. Dneska se to podělalo potřetí. Protože závady, které se vyskytují "občas" a samy se opravují, se špatně reklamují, chtěl jsem se tu s vámi poradit. Dík.
marek.sk
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod loskatos v čtv zář 13, 2007 10:54 pm

Někdo se o tom rozepisoval v jiném threadu - zkus se podívat. A někdo další radil - vyčisti kontakty pod zadním deklem. A nebo zkus natvrdo spojit volné kontakty na tel. když máš kryt sundanej - jestli se ti zapne foťák. Pokud ani takhle ne, je to na sevis. Ideálně si s tím hraj a přivez jim to v závadě ;-)
Protože ta tvoje věta o (ne)reklamovatelnosti samoopravných chyb je naprosto pravdivá.. :D (dělám v servisu elektroniky)
N73 T-Mobile brand, 2GB A-data - ukradena - sekat ruce..
takže N95 8GB, LD-3W :-)
loskatos
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N95 8GB

Příspěvekod MUDRC.M v pon srp 11, 2008 4:56 pm

Mám úplně stejný problém, ale vyčištění kontaktů mi nepomohlo. zkoušel jsem i naformátovat telefon a i nový firmware, ale nic. Nemůže to být z horka? Nedávno sem se vrátil z dovolené.

sulda: opět Pravidla psaní příspěvků :evil: doporučuji přečíst :!:
Nokia N73 + 128MB MiniSD
MUDRC.M
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod mikosa v pon srp 11, 2008 5:36 pm

Měl jsem podobný problém,navíc když už foťák naběhl,tak se během focení vypínal.Čištění kontaktů nepomohlo.Po rozebrání jsem zjistil,že tyto kontakty jsou pružné a dosedají na dvě plošky na základní desce.Tyto plošky jsem očistil a pocínoval pájkou.Od té doby foťák šlape jako hodinky.Tento postup ale není vhodný pro každého,takže budeš muset do servisu.
N73 FLASH na ME,FW:4.0727.2.2.1,Sandisc UltraII 2GB 2x,Nokia LD-3W,sluch.Koss Plug přes redukci AD-41,BT Logitech.
mikosa
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pon srp 11, 2008 9:27 pm

Přesně o jejich vystužení tu byla řeč. Já je tenkrát přejel mokrým hadříkem a prstem zatlačil, ty rýhy nezmizely, ale zmenšily se a už půl roku nemám problém. Zdánlivě to vypadá neúčině, ale půl roku pro mě hovoří za vše :wink: Nějak jsem to myslím uvedl i do FAQ v sekci fotoaparát, takže se můžete podívat.

Každopádně pokud se aplikace foťák zinicializuje, jen se neobjeví obraz, není chyba na straně kontaktů. Doporučil bych flashnout firmware se zálohou pouze kontaktů a sms, ne všeho, jak to pitomej PS suite nabízí. Akorát se tam nakope všechen bordel zpět a polovina věcí nebude fungovat. Pokud flash nepomůže, prostě reklamovat. Oni by to měli uznat a přezkoumat, třeba ti vyměněj kryt (pokud je to tím opotřebováním), nebo to standardně přehrajou (často to dělaj jako preventivní rutinu, i když by vůbec nemuseli) a bude po problému. Snad :wink:
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod mikosa v čtv srp 14, 2008 10:43 am

To Dr.Neboli to:Doktore,já jsem neměl na mysli plošky na zadním krytu,ale na základní desce.
N73 FLASH na ME,FW:4.0727.2.2.1,Sandisc UltraII 2GB 2x,Nokia LD-3W,sluch.Koss Plug přes redukci AD-41,BT Logitech.
mikosa
Nový uživatel
Nový uživatel

Zpět na Fotoaparát