Pri zaostrovani ostra ale pak mazla...

Fotoaparát v telefonu & jak s ním správně fotit ?

Pri zaostrovani ostra ale pak mazla...

Příspěvekod Markus v pon říj 01, 2007 9:59 pm

Ja kdyz fotim at na makro rezim tak na normal tak vzdy kdyz se optika zaostruje tak se zaostri pekne a kdyz domacknu tlacitko tak se mobil na asi 2-3 vterinky sekne (asi ukladani fotky - s tim problem nemam) no a pri tyhle akci je videt krasna zaostrena fotografie...nicmene kdyz tam pak skoci ta uozena fotka tak je o poznani mazlejsi...nevi nekdo co s tim popripade jestli je to normalni.

---------------------------------------------------------------------
Hledal sem , hledal ale nic sem nenasel.....:D
Markus
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod mirbx v úte říj 02, 2007 7:02 am

pošli nějakou ukázku, může to být taky pohybová neostrost a ne špatně zaostřené - to poznáme až z fotky.
mirbx
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v úte říj 02, 2007 4:48 pm

Zkontroluj verzi firmware a kdyžtak použij tady na fóru fci hledat, přečti si návod a dej si tam novější. S tímhle měly problémy starší firmy. Ono to je i logický. Když se koukáš na display při focení, zobrazuje ti to přesně 320 x 240. Ale po domáčknutí ti to na display zobrazí 3,2mpx fotku, která je ve zmenšeným náhledu na 320 x 240. Patrná odchylka tam je a je to i znát :wink:
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod Markus v úte říj 02, 2007 5:49 pm

To Mribx:
Tak screenu a ukazku se muyu pokusit udelat prest ten screenovaci pgm ale obavam se ye to nepujde protoye mobil nezvladne udelat screen a ulozit fotku najednou.

To Dr. : Firm mam minulej tejden updatnutej. Mas asi pravdu no, ptz kdyz si zmensis 3Mpix fotku do velikosti 320x240 tak bude ostra i kdyby buhvi co :P
Markus
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v úte říj 02, 2007 6:14 pm

Tak s firmem si nelam hlavu, jenom sem chtěl předejít dotazům typu jak se to dělá :wink: A skutečně by na tom něco bejt mělo. Houby tomu rozumim, ale při 3M fotce prostě některý pixely musíš vynechat, aby je to zobrazilo na menším display. A právě to soft dělá možná "na oko" špatně. Ale výsledný fotky jsou snad ok ne? Můžeš si přečíst debatu, jak správně fotit. Je tam pár dobrejch tipů a když se podíváš na fotky od Soniho, neuvěříš, že to fotil telefonem. Podle mě to není problém :)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod mirbx v úte říj 02, 2007 6:43 pm

tak já to asi špatně pochopil - myslel jsem, že výsledná fotka je neostrá a ne jen zobrazení náhledu na displeji. Nicméně já mám i náhled odfoceného snímku ostrý.
mirbx
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v úte říj 02, 2007 7:39 pm

Ano, občas ostrej je. Ale to především za slunečnýho počasí. Pokud není zrovna slunečno, opravdu nevypadá fotka tak dokonale ostře po pořízení jako při samotným zaostření. Ale není to chyba, fotka je vážně v pořádku, pokud se zaostření povedlo 8)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Zpět na Fotoaparát