Tisk fotografií z n73 - zkušenosti, tipy

Fotoaparát v telefonu & jak s ním správně fotit ?

Tisk fotografií z n73 - zkušenosti, tipy

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pon lis 19, 2007 8:15 pm

Dovolil sem si tohle téma založit, protože se to zkrátka jinam dát nedá. Ale třeba se najde pár zájemců, kteří se podělí o své dojmy a zkušenosti. Já si dovolím začít :wink:

:arrow: Při nastavení rozlišení fotek v aplikaci fotoaparát máte u každýho bodu doporučenou velikost tisknutých obrázků. U 3M je to fotka 25 x 20 cm. Neodolal jsem a zkusil jsem vytisknout fotku právě v týhle velikosti. Musím říct, že fotka by vypadala dobře, kdyby nebyly lehce rozmazaný okraje. Takže takto doporučuju tisknout jen fotky pořízený na krátkou vzdálenost a pěkně ostrý. Když se fotí vzdálenější motivy, obrázek není tak ostrej. Pixelovej rozklad, nic takovýho se neobjevuje, šum, čtverečky nic. Ale prostě když je fotka jen trošku rozmazaná, ztrácí to na půvabu :wink:

:arrow: 13 x 18....já fotím vše na 3M. Možná ze začátku sem zkusil i zbylý tipy rozlišení, ale teď fotím výhradně 3M. Musím říct, že fotky vytisknutý v týhle velikosti vypadaj skvostně. Pokud někomu neprozradíte, že jsou z telefonu a ten někdo na to nebude minutu vkuse civět, nemá šanci nic poznat. Nádhera.

:arrow: 13 x 9 ... naprostá dokonalost. I u méně povedenejch fotek, který obsahujou trochu toho digitálního šumu nebo nejsou dokonale ostrý vypadaj skvostně. Tahle velikost zachrání oblíbený, i když ne zrovna povedený fotky. K nerozeznání od digitálu, naprostá špica.

To je jenom malej přehled, co jsem zkusil. Ale třeba máte někdo svůj oblibenej editor, kde fotky upravujete před tiskem nebo program, kde se dá nastavit do podrobna vše ohledně tisku. Nebojte se podělit, kdo má zkušenosti :wink:
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod Potkan007 v pon lis 19, 2007 8:36 pm

Já mám zkušenost s 3M(jinak ani nefotim)... obraz ostrý, tisknu bezokrajově na A4 fotopapír od HP...
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Příspěvekod hanni v úte lis 20, 2007 10:38 am

Daval som vo fotolabe urobit fotky z N73 fotene 3M na format 9x13...porovnatelne s digitalom.
hanni
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Nokia N8 Blue

Příspěvekod peskat v úte lis 20, 2007 11:47 am

taky fotim na 3M.Nechala jsem si parkrat na pockani z pametovky vyvolat par fotek -nikdo neveril,ze to je z mobilu.
Pritom na pc nevypadali,tak pekne jako na te fotce 9 x 13
peskat
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia E52 v081.003

Příspěvekod Zeb Mordor v úte lis 20, 2007 12:21 pm

To samé jako peskat,fotím v rozlišení 3M a fotky posílám přes net do Dro*i,zadávám ale velikost 10*15,matné.Kvalita je super,k nerozeznání od digitálu,samozřejmě záleží na světelných podmínkách při focení. :D
N73 V 4.0735.3.0.2 2GB Kingston +LD-3w
Zeb Mordor
Uživatel
Uživatel

Zpět na Fotoaparát