Datum na fotke

Fotoaparát v telefonu & jak s ním správně fotit ?

Datum na fotke

Příspěvekod pm.pp v stř črc 23, 2008 2:32 pm

No sorry, že som sa na prvý krát netrafil, ale ako píšeš ...
člověk se pořád učí Pravidla psaní příspěvků N73 V 4.0812.4.0.1

Takže skúšal som ten - Resco Photo Viewer - vypisuje tam pekne všetky údaje, ale len na dysplayi v mobile. Ja to potrebujem dostať von s fotkou.
V SE si to buď zapneš alebo vypneš kto ako potrebuje.
Vďaka.
pm.pp
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod prokop v stř črc 23, 2008 3:30 pm

Zase tak trochu vedle :D . A vedle jsem byl já když jsem tenhle topic viděl :D . Pokud vím tak jsi sháněl aplikaci která to umí. A na to je tu topic "Hledáte aplikaci...". Projeď si napřed seznam aplikací, třeba tam bude. Myslím že něco takového snad existuje, možná je to aplikace pracující pod Pythonem.

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod Dr. Nebolí to v stř črc 23, 2008 7:17 pm

Já nic takovýho neviděl, ale python neznám. Hele, vážně lidi, já to nechápu. I při vyvolávání fotek přes klasickej film ti dali datum vždy na zadní stranu. Ne, prostě ho chce někdo nacpat do záběru... Kazíš si fotky. Proč je pro vás to datum tak důležitý? Si snad pamatujete kde jste byli a co jste tam dělali a teda i kdy jste tam byli. Já vám nevim, ale takhle zšeredit fotku je fakt, no nic...

Datum je v Exifu, když ho chceš zjistit. A je tam schovaný a schovaný je z toho důvodu, aby to nekazilo záběr. Nokia ho do obrazu dát neumí. S tím pythonem nevím, ale já to nikdy neviděl.
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod pm.pp v čtv črc 24, 2008 6:39 am

N73 má celkom kvalitný foťák a ja ho využívam v práci - na stavbach. Cigán ti zatají aj nos medzi očami, ale ked mu ukážeš foto s aktualnym dátumom a časom ... Nechce sa mi nosiť stále klasický foťák, ked ho mám v mobile.
Toho pytona som nainštaloval aj som skúšal programy z ponuky, ale žiaľ ani jeden túto možnosť neponúkal - škoda.
Ale ďakujem za ochotu.
pm.pp
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod prokop v čtv črc 24, 2008 8:35 am

Chápu, na tohle se to hodí dost dobře. To co se nainstaluje společně s Pythonem a co jsi asi zkoušel jsou jen scripty které jsou tam jako demo. Python je vlastně ale něco jako další operační systém který běží uvnitř Symbianu (dá se to srovnat s Java emulátorem ve kterém pracují java aplikace).
Pod Pythonem ale běží spousta jiných aplikací - viz hanniho seznam aplikací. Je jich ale podstatné víc než je v hanniho seznamu a každých pár dní nějaká přibyde, jen jsou hodně často v ruštině nebo v čínštině (Rusové si Python obzvlášť oblíbili a nedivím se, dá se v něm psát relativně snadno) Takže jsem je sem ani nedával - když je nějaká dobrá tak jí přeložím, někdy je to hračka na hodinu ale na dvou překladech dělám už asi 3 neděle a nejsem ještě ani v polovině.

Jestli jsem se nespletl tak tu aplikaci co potřebuješ u Rusů určitě dřív nebo později najdu a dám jí sem.
Zatím se podívej na aplikaci PySpy, určitě je v hanniho seznamu aplikací a třeba by se ti taky hodila. Myslím že lidi u ní psali nějaké problémy ale já jí na E61 nezkusím abych třeba zjistil co se děje.

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod pm.pp v pon pro 22, 2008 2:11 pm

Pozdravujem,
kedže som neuspešne pátral tak opäť otázočka po pol roku, či náhodou ste sa niekto nestretol s aplikáciou, ktorá by si poradila s tým dátumom na fotke. Medzičasom som vymenil mobil za N82, ale ani ona to taktiež nevie.
Vďaka.
pm.pp
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pon pro 22, 2008 2:42 pm

Myslím, že se nic nezměnilo. Nokie to prostě neumí žádný :wink:
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Re: Datum na fotke

Příspěvekod pm.pp v pát říj 16, 2009 2:35 pm

Pozdravujem páni,
takže v hanniho zozname pribudla v zozname aplikácii - ovládanie fotoaparátu vecička, že AaCam [8.7.2009] (unsigned,freeware) - http://www.divshare.com/download/7857655-8b3 . Uvedená aplikácia vie vložiť dátum a čas do fotky , zatial síce funguje obmedzene, ale verím, že autor ju dotiahne a bude sa dať použiť aj pre foto s veľkosťou večšiou ako 200 kB .
pm.pp
Nový uživatel
Nový uživatel

Zpět na Fotoaparát