Problémy s fotoaparátem - poradna

Fotoaparát v telefonu & jak s ním správně fotit ?

Problémy s fotoaparátem - poradna

Příspěvekod Dr. Nebolí to v sob říj 25, 2008 10:07 pm

Problémy s fotoaparátem jsou tu relativně časté, proto bych to rád sjednotil do jednoho. Takhle je to moc rozškatulkovaný, takže pokud vám nefunguje fotoaparát správně, tady je to správný místo na dotaz :wink:

Jinak tu proběhla čistka témat s poruchami fotoaparátu, takže na Vás apeluji k udržování pořádku. Poruchy foťáku řešíme zde :)
Naposledy upravil Dr. Nebolí to dne sob říj 25, 2008 10:37 pm, celkově upraveno 1
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod Dr. Nebolí to v sob říj 25, 2008 10:14 pm

Milanos69 píše:Zdravíčko, mam takovej větší problém. Nejde mi vubec foták, po zapnutí se objeví jen černá obrazovka s ikonama na boku. Mam tam i novej FW řady 4 ale nepomohlo.. Prosím poraďte co stím.

Dr. Nebolí to píše:Servis, s tim nic nenaděláš, pokud firm nepomoh. Nešťourat se v tom, od toho je záruka :wink:

Cyberracer píše:tak sem nainstaloval 4ku FW a kdyz sem si dal fotak tak vpoho (fotit sem nezkousel) ale frknul sem tam kameru a vyskocilo na me "Porucha hardwaru: restartujte fotoaparát" :shock: jak mám restartovat?

Cyberracer píše:nový poznatek, udělalo to po tom, co sem to přepnul na ukládání na kartu, tu sem vytáh a hle, vše běží.. tak ji zkusim sformátovat a za chvíli dám vědět :D

EDIT: tak už mi to fachá.. Jinak telefon sem samo restartoval.. 8)

deLiq píše:Cau,
potreboval bych zjistit jestli ma nekdo stejnou zkusenost ..
Muj problem:
Pri foceni hlavnim fotakem po stisknuti spouste vyleti blesk obraz se zastavi jako by mel normalne vyfotit ale pak nic... proste fotka se udela az treba na patej pokus... A nez udelam fotku svyho xichtu tak oslepnu pod palbou blesku.... je to divny
Stejnej problem je i u foceni vice snimku zaroven .. podari se mi to spustit napriklad na 5. pokus ale pak to vyfoti vsech 5 fotek vpohode.. firmware ma mnejnovejsi a N73 klasickou
diky za pomoc

Dr. Nebolí to píše:Ano, občas se to stane i mě, ale jenom vyjímečně. Tzn. tak 2x do měsíce, kdy prostě uložení fotky do mezipaměti (ještě před uložením na normální umístění na C nebo E) selže. Takhle často je to ale vyloučno. Udělal bych znovu flash. A i kdyby tak nešlo, tak servis. Ale raději nejdřív ty míň drastický a namáhavý kroky a potom až ty krajní, se servisem na konci :wink:

Možná bych ještě zkontroloval paměť na pevným disku C, popř. i E a hlavně ramku přes nějakej taskman (nevim, jakej používáš). To bych jako nejlehčí udělal nejdřív. Zbytek je popsanej výš :roll:
deLiq píše:vazim si tve ochoty, firmware mam nejnovejsi. Problemy zacli na predchozi verzi a s updatem firmwaru neskoncili...
Handy taskamn rika ze mam volne RAM 18.9/44 cili skoro 19MB volnych. 1GB volny na karte a 14MB na disku.
To by melo byt ok ne ?
Diky

Dr. Nebolí to píše:Hodnoty jsou víc než v pořádku, tím to není. Říkáš, že nepomohl ani firmware, potom vidím jako jediný východisko servis. Není to chybně nahranou aplikací fotoaparát (2x za sebou, vyloučeno), není to nedostatkem prostředků, takže to bude v HW. Servis :wink:

MUDRC.M píše:Ahoj...Nedávno jsem si chtěl něco vyfotit se svou n73 a co se nestalo. Odsunul jsem krytku fotoaparátu a objevila se tam cerna obrazovka s panelem nastroju. Ať dělám co dělám foťák mi pořád zobrazuje černou obrazovku a nefotí. Už jsem zkoušel naformátovat telefon. Také jsem zkoušel jiný ovládač fotoaparátu, ale pořád se nic nezměnilo. S mobilem sem nikde neházel ani mi nespadl, takže si nemyslím že se mi rozbyla optyka. Předem díky za odpověď. :cry:

MUDRC.M píše:
.:Generic:. píše:Zkus přehrát firmware, třeba se ti ta rozbitá optika spraví. Jo a ty ovladače na fotoaparát jsi nahrával jak prosímtě?

Tak jsem zkusil přehrát ten firmware a problém je pořád stejný. Ale díky. A tím ovladačem jsem myslel např. aplikaci cCam. Potkan007 mě pochopil.

Edit: Zkoušel jsem taky vyčistit kontakty, ale to taky nepomohlo. Nemůže to být z horka? Nedávno sem se vrátil z dovolené.

prokop píše:Tohle vypadá na zaseknutou závěrku a jestli je to ono tak to asi v domácích podmínkách nikdo neopraví.
Takže servis....

K.o.v.b.o.j píše:Známému dělá jeho N73 tadytuhle chybu. Zajímalo by mě čím by to mohlo být...

Viz fotka:
http://img529.imageshack.us/img529/7412 ... 019vt9.jpg

Už jsem to iukazoval najiných forech ale neporadili.

Flash ani nic nepomohlo, následoval servis...

K.o.v.b.o.j píše:Tak mě ji již vrátili. Vyměnili tam základovku.

krenislav píše:Dobry den
Minuly tyden jsem si koupil n73 ME , jsem spokojen , az na trosku vetsi odezvu telefonu , zpusobenou rpavdepodobne velkou pametovou kartou , nicmene k memu dotazu
Kdyz vyfotim fotku , zobrazi se na displeji v poradku , ovsem kdyz aplikaci fotoaparatu vypnu , a chci shlednout fotky v galerii , tak vetsina s fotek je poznamenama pruhem ruzne barvy .... ten pruh vypada jako cast fotky , ale posunute o kus jinam nez ma byt a barvy jsou zde vyrazne ... vetsinou je to kriklava oranzova , nebo fialova ... v pocitaci se fotka jako miniatura zobrazuje spravne tak jak to ma byt , ale pri otevreni teto fotky v jakemkoliv prohlizeci se objevi se stejnymi pruhy jako v telefonu

nevite nekdo co stim ? Podobny problem mam i pri prijimani obrazku pres BT , obrazek je v poradku , ale kdyz ho otevru v galerii , je pak obrazek napr. pouze vrchni pulka viditelna , a dolni je bily "prazdny" pruh

Ukazka fotky z telefonu s "pruhem"
http://img244.imageshack.us/img244/926/ ... 024xb0.jpg

poradte co stim prosim :cry:

jlp píše:Skus naformatovat kartu v telefone...mam skusenosti, ze karta naformatovana od vyrobcu je inac formatovana, ako je optimum pre mobil...ja mam skusenost, ze ked kartu formatnem v PC, tak na nu zapisuje tak cca. 1.8MB/s ale ked ju formatnem v telefone tak ide v pohode aj 4MB/s. Neviem cim to je, ale je to tak. Skus to a daj vediet.

EDIT: Kazdopadne, ak mas stary FW, odporucam upgrade, urcite sa zlepsia aj odozvy. :)

krenislav píše:tak po formatu jsou fotky v poradku , i kdyz je ukladam na kartu ....pruhy uz se neukazuji

krenislav píše:tak posledni update asi .... fotky se na kartu ukladali dobre , az do te doby , nez jsem pres PC suite nahral na kartu MP3 soubory ... potom zacali zase problemy s pruhy

K řešení se nedospělo, téma je už staré. Můj osobní názor je, že bylo vhodné udělat flash firmwaru (může být špatně nahraná aplikace fotoaparát) a nebo zkusit vložit jinou kartu, při vyřešení problému starou reklamovat. V poslední řadě až naštívit autorizovaný Nokia servis...

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod KrocaN v stř pro 03, 2008 2:32 pm

normalne vyfotim fotku, nebo natocim video, vyblejskne se vsechno..ale neulozi se mi do galerie, na pameti mam 1.1GB volnyho, nevite cim to muze bejt?
KrocaN
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: n73

Příspěvekod Garfield73 v stř pro 03, 2008 2:53 pm

Zdar,přišel jsem na to jak odstranit šum u vyfocene fotky přímo v mobilu,pomocí Recso Photo Vieweru,stačí dát 8 nebo nastaveni barev,najet na modrou a dat ji do minusu. A je to,fotka za šera vypada lip.
Nokia N73
Garfield73
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v stř pro 03, 2008 8:06 pm

Garfielde, to je mi novinka :) Ne, vážně. Vlastně se vůbec nejedná o šum, ale o pouhé barevné posuny. Můžeš tím nechat zmizet modro-fialovej nádech, ale místo toho chytneš červeno bůhvíjakej, navíc to platí jen pro prohlížení v rescu. Když jsem to pak dal do PC, fotka byla původní. Na tohle jedině slušnej editor v PC s možností nahrazovat barvy, mám to z vlastní zkušenosti potvrzený :wink:

KrocaN: nemažeš to předpokládám céčkem. Zkoušel jsi změnit na paměť telefonu? Kolik toho máš v Galerii? Když je ten podělanej Nokiáckej soft přehlcenej, nefunguje. Nahraď ho aplikací Resco photo wiewer a videa si otevírej ručně třeba v real playeru, Galerie je něc, co nikdy neměla spatřit světlo světa současně s tou RAM, kterou poskytli N73 :wink:

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod KrocaN v pát pro 05, 2008 9:24 pm

KrocaN: nemažeš to předpokládám céčkem. Zkoušel jsi změnit na paměť telefonu? Kolik toho máš v Galerii? Když je ten podělanej Nokiáckej soft přehlcenej, nefunguje. Nahraď ho aplikací Resco photo wiewer a videa si otevírej ručně třeba v real playeru, Galerie je něc, co nikdy neměla spatřit světlo světa současně s tou RAM, kterou poskytli N73 :wink:

hm tak sem dal ukladani na do pameti telefonu a to uklada... v galerce prave nemam nic.. ale na pametovku mi to nak nechce ukkladat nebo co, ale pisnicky mi normalne hrajou, tak nevim co s tim je :(
KrocaN
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: n73

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pát pro 12, 2008 5:12 pm

andrea182 píše:Nokiu N73 mam den a doteraz slo vsetko v pohode, ale teraz ked odkryjem zadny kryt tak sa mi vobec nezapne fotoaparat, mobil vobec nereaguje na odkrytie krytu. Neviem, ci som s tym nieco nechtiac ja porobila, alebo to samo prestalo ist :-/ prosim poradte

Zkus vypnout a zapnout mobil, a na chvíli vyndat baterku. Když nepomůže, podívej do FAQ v sekci fotoaparát, je to hned první téma. Bod č. 7, mělo by to být určitě ono. Pokud nepomůže, budeme to řešit dál.

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod andrea182 v pát pro 12, 2008 6:03 pm

Tak nakoniec to s tou baterkou zabralo a uz to funguje, ale aj tak asi budem musiet kupit novy kryt, kedze telefon mam "odruky" a uz bol pouzivany a tie kontakty na kryte su dost zosuchane :-/
Dakujem za radu a ospravedlnujem sa, ze som napisala svoj problem do novej temy a nie sem. Uz sa to nestane, len vtedy som nejak nerozmyslala lebo ma skor trapilo to, co mi rodicia povedia na to, ze mi telefon vydrzal az jeden den :-/
Este raz dakujem a prepacte.
andrea182
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pát pro 12, 2008 7:25 pm

Dobře že to zabralo. Jen poslední detail, necituj poslední příspěvek. Je to zbytečný, a zabírá to místo navíc - hlavně když jsem de kdokoliv z mobilu, je nepříjemný listovat dolů (poznáš, až zprovozníš net přes bt :wink: ). Mrkni se na pravidla fóra prosím a rodičům vzkaž, že mobil s operačním systémem může vzácně dělat kejkle (Windows je dělají přeci od nepamněti, a lidi to považují za "normální") a tím spíš, pokud je opotřebovaej :wink:

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Re: Problémy s fotoaparátem - poradna

Příspěvekod šulda v pon led 19, 2009 3:53 pm

lukasio píše:Ahoj, potreboval bych zjistil jak jde restartovat fotak kamera u n73ky do defaultu.Aniz bych musel resetovat celej telefon:)
Problem je totiz v tom ze mi nejdou nahravat videa a hlasi to chybu zarizeni,ale fotit s tim jde. Jenomze ted je tam defaulte nastaveny video ,pri zapnuti kamery.tkaze to hned nahlasi chybu hardware a nejde prepnoutna foceni,ktere funguje:)

Takze nejaky napady?

PS:proste potrebuju mit pri zapnuti fotaku jako default fotak a ne kameru:)

sulda píše:Přes Menu - Fotoaparát - Nastavení - Obnovit nast. fotoap. to taky nejde?

lukasio píše:kdzy zapnu a dam VOlby,tak mam jen polozky napoveda/konec:) a na displ Porucha HW restartujte fotoaparat.
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Příspěvekod lukasio v pon led 19, 2009 3:57 pm

No format mi to resi,to uz jsem zkousel:) Ten je libovej. ALe kdyz pak spustim nejaky video..jako prehravani.tak se mi pak v defaultu nastavilo u fotaku zase video:)takze zase chyba HW:) takze se mi nejak nechce vzdy delat format.no kdyby nekdo neco vedel byl bych rad.:) zkusim jeste support nokie.
N73 ME 4.0750.31.2.1 ,O2-CZ,2GB Kingston
lukasio
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod šulda v pon led 19, 2009 4:01 pm

Flash FW a pak servis :?
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Příspěvekod Mirec274 v sob led 24, 2009 10:50 am

Zdravím , mam taký problém ,ze sa mi púšta fotoaparát aj bez toho aby som odsunul kryt , myslim si , že mam niečo s tými plošnými spojmi ale fakt neviem ako to dat do poriadku , nevedel by niekto?
Mirec274
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod tonda.sk8 v sob led 24, 2009 6:01 pm

zkus to malinko vyčistit alkoholem,to by mohlo pomoc :)

N8 FW 111.030.0609 belle Hacked by Norton, C6-00 jako záloha

pro nové uživatele než plácnete blbost zkuste nejdřív hledat nebo hanniho seznam aplikací
Poděkování moderátorům,za jejich super odvedenou práci a nervy=)
tonda.sk8
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N8, C6-00

Příspěvekod Dr. Nebolí to v stř úno 11, 2009 8:27 pm

Tak se mi s N73 stala nemilá věc. Najedou mi odešel fotoaparát, resp. otevřu krytku, telefon se začne sekat a místo obrazu černo. Zajímavá věc -> po přepnutí na ukládání do paměti telefonu vše fungovalo. Zpětně mi došlo, že jsem nedávno vyndával paměťovku bez volby "bezpečné vyjmutí", prostě jsem jí natvrdo vyndal. Od tý doby tam vzniknul asi tenhle kiks, no, zajímavý. Tentokrát jsem ji dal bezpečně vyjmout a vysunul jí, vrátil zpátky a už to zase šlape. Takže komu by tohle dělal mobil, zapátrejte v paměti, jestli jste stejně blbě nevyndávali paměťovku jako já :wink:

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod dave1x v čtv úno 19, 2009 12:21 pm

Mám problém s bleskem, který se mi nikdy nezapne. Více zde:
dave1x píše:Ahoj,
od včerejška mám Nokii N73 a mám takový dotaz. Ať dělám co dělám, blesk se mi nezapne ani při focení ani při natáčení videa a já netuším proč. Už jsem si odtud stáhl i aplikaci pro použití blesku jako svítilny a stejně nefunguje! V čem by mohl být problém? Jde to nějak opravit nebo je to na reklamaci?

Možná se ptám hloupě, ale je to můj první mobil se Symbianem, doteď jsem používal Siemens M75...

Mobil mám od včerejška. Je kupovaný z Aukra, záruka od 23. 5. 2008, má několik oděrek na krytu. Hlavně na bocích a dvě malé na každém rohu horní i dolní strany, ale to by se dalo brát jako běžné používání při vyndávání z kapsy. Jestli spadl předchozímu majiteli nebo ne opravdu nevím... Asi se reklamaci nevyhnu co? Jde nějak zjistit jestli je to hardwarová nebo softwarová závada? Jak říkám, se Symbianem nemám žádné zkušenosti tak promiňte jestli se hloupě ptám, ale teprve se v této problematice začínám orientovat.
dave1x
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v čtv úno 19, 2009 12:49 pm

Softwarová závada to podle mě nebude. Pokud by byla, tak stačí flashnout firmware (v sekci obecné informace je parádní obrázkovej návod jak na to). Pokud není, jakože je to spíš chyba v hardwaru, tak jedině servis. Asi se ta dioda prostě odpálila :|

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod pavucik v stř bře 04, 2009 9:12 pm

Ahoj. mam asi taky problem, ze ked odkryjem krytku na fotaku, normalne mi nahodi bocny panel, ale po chvili mi vupise ze klavesnica uzamknuta, potom mi nahodi plohu akokeby som krytku zatvorila a potom znovu na fotak. toto iste mi robi aj ked chcem natacat video. co mam robit?
pavucik
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v stř bře 04, 2009 10:41 pm

A otevíráš krytku se zamknutýma klávesama? Pokud ano, tak je to klasika, máš vydřený kontakty na zadním krytu. Pokud ne a nemáš nainstalovanej žádnej program na automatický zamykání kláves, flash nebo pak i servis :wink:

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod pavucik v stř bře 04, 2009 11:58 pm

no vyskusala som najprv odblokovat klavesnicu a potom fotit a tocit a zatial mi to nerapcilo. a to znamena co ze mam vydrete kontakty na sadnom kryte, ze mi to bude cochvila robit aj pri odblokovanych klavesach, ci ako?
pavucik
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Zdenek444 v čtv bře 05, 2009 7:14 am

Mně se tohle děje prakticky už od začátku, co svůj mobil mám, ať mám zamčené klávesy nebo ne... Občas to drží, ale někdy se stačí jen lehounce dotknout krytu (a přijde mi, že někdy ani to není třeba) a děje se mi to samé. Když chci rychle nějakou fotku, tak je to na obtíž, ale zase nechávat kvůli tomu mobil třeba na týden v servisu, no nevím :( ... Vyčistit ty kontakty by asi nestačilo, že ne?
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N79 FW 31.002

Příspěvekod Dr. Nebolí to v čtv bře 05, 2009 2:49 pm

Ne, asi jste nepochopili, o co mi jde. Když všechno funguje, jak má, tak: Mám zamknuté klávesy a otevřu krytku foťáku. Nafotim, krytku zavřu a klávesy se zamknou. Pokud nemám zamklé klávesy a otevřu krytku foťáku, nafotím a potom ji zavřu, klávesy se nezamknou. Normální stav. A právě pokud jsou vzadu ty špatný kontakty, tak sice zareagujou na pohyb krytky, ale vzápětí se dostanou do vytlačenejch důlků a mobil to považuje za zavření kryty. Hoď si tenhle fakt na první popsanou situaci se zamčenejma klávesama a máš svůj případ :wink: Kdyby se klávesy nezamkly, bude to chyba v softwaru a pak by neškodilo přehrát firmware. Takže ty 2 zlatý plíšky zevnitř zadního krytu z fotkou zkus bříškem prstu narovnat, nebo klídně i hadříkem namočený do vody/lihu, přitlač na ně a pak to zkus nasadit zpátky. Když nepomůže, tak koupit novej kryt. Tohle je technická nedomyšlenost N73, dřív nepo pozdějc ho budou muset měnit všichni, záleží, jak často otevíraj tu krytku :wink:

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Slue v pon bře 09, 2009 11:08 pm

Zdravím,mám menší problém.. asi to sem moc nepatří,ale neví někdo kde bych sehnal novej blesk na N95? je to jen takovej malej flex kabel a dioda.našel sem na N95 8gb ale problém je v tom že 8gb má blesk jinde..
dík za pomoc..stačí jen odkaz kde by to mohli mít.
Slue
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v úte bře 10, 2009 12:30 am

V ofiko servise... :wink:

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod jamess v pon bře 16, 2009 11:41 pm

pls poradte. Mam N95 8gb a ked chcem zapnúť vstavaný foták tak aplikácia len preblikne a vráti sa do pohotovostného režimu. Som urobil aj reset aj aktualizoval fimeware a stalo to robý. Neviete niekto čo s tým? Ine aplikácie na fotenie fungujú ale tá vstavaná ne. (takže optika funguje)
edit: už som sformatoval aj mass memory a nič furt to nejde (inač tušim že to pokazil patch na vypinanie zvuku vo fotaku, lebo od vtedy my to nejde)

edit.: Som dal telefon do servisu. Ako záruku mi to neuzali lebo bol vraj vnútri trocha skorodovaný (asi od neakého dažda, stalo ma to 60€, takže ešte dobre)
jamess
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N900

Příspěvekod AegiS v stř kvě 20, 2009 7:51 pm

Zdravim. Mam problem ze fotky na mojej N95 su rozmazane http://img198.imageshack.us/my.php?imag ... 009042.jpg mam to na 5mpixlov a ostrost na plne... poradte thx
AegiS
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod .:Generic:. v stř kvě 20, 2009 7:58 pm

AegiS:
->Verze Firmware?
->Nemáš zamatlanou čočku?
->Dělá to u všech fotek?
->Řekl bych že problém bude ostrost, resp. její špatné nastavení
->Když vyfotíš fotku na automatiku bez jakýhokoliv nastavení, udělá to taky?

->Co když máš jen rozklepaný ruce? :lol:
.:Generic:.
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Galaxy SII

Příspěvekod AegiS v stř kvě 20, 2009 8:14 pm

verzia 12.0.013
čočku mam cistu
robi to u vsetkych fotiek
nastavenia na ostrost su len 3: slaba, normalna a vysoka skusal som vsetko a je to to iste
a na automatike to robi to iste tiez
mozno tie ruky :lol: :lol:
AegiS
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v stř kvě 20, 2009 8:32 pm

no tak na automatiku je to naprosto nevhodnej záběr, ale takováhle tragédie to nemůže bejt ani na ni. Přehraj si firmware, máš tam prehistorickou obludu. Když nepomůže, tak to reklamuj. Tohle je humus :wink:

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod indigo v čtv kvě 21, 2009 12:02 pm

Začala se mi objevovat skvrna na fotkách. Přední sklíčko je čisté. Nevíte co s tím.
Obrázek
indigo
Uživatel
Uživatel

Další

Zpět na Fotoaparát