Problémy s fotoaparátem - poradna

Fotoaparát v telefonu & jak s ním správně fotit ?

Re: Problémy s fotoaparátem - poradna

Příspěvekod Xnovic v čtv kvě 21, 2009 4:28 pm

Je možný, že se nějaká částečka prachu dostala na čočku fotoaparátu..Možná bych si to zkusil nechat vyčistit..
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Telefon : ASUS P750 (Windows Mobile 6.1 Professional)
Xnovic
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: ASUS P750

Příspěvekod Mates 13 v čtv kvě 21, 2009 7:48 pm

Pokud je to na všech tak to může být výše zmíněná částečka prachu, nebo taky vada snímače či optiky.
Mates 13
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: E5, 1,5x 5500

Příspěvekod indigo v ned kvě 24, 2009 5:43 pm

No jo dám to na reklamaci tedy.
indigo
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v čtv črc 23, 2009 4:19 pm

220720091117-001.jpg
je to frustrujuce (som tak trocha perfekcionista)
hm presne tento problem mam od vcera aj ja ... Na kazdej fotke mam nevzhladnu tmavu skvrnu. Vcera mi telefon dost skaredo padol na beton a neviem ci je to koli tomu alebo je to ciastocka prachu (dufam ze len to). Napadol ma aj ccd snimac ale skvrna reaguje na zaostrovanie (sklicko sosovky mam dokonale ciste) skvrna mi nevadi ale potreboval by som vediet ci mam v poriadku mobil nerad by som ho daval na reklamaciu. Skusim sa na to opytat v nejakom servise potom dam vediet. Prikladam foto
NOKIA N95-1 (RM-159) FW 35.0.002 Deep Plum + 4GB Kingston MicroSDHC HACKED! with HelloOX2
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N95-1, FW 35.0.002

N95 nejde fotak

Příspěvekod bleck v pon lis 09, 2009 5:00 pm

Dobry den
mam problemek ze mne nejde fotak,nic jsem noveho neinstaloval a prestal fotit
pri otevreni normalne nabehne,a kdyz zmacknu foceni zaostri a jen tlumene pipne
to same kamera,
ale zajimave je ze jde na samospoušt,zkousel jsem uz tovarni nastaveni
ale to nepomohlo,verze 31.0.017 16.12.08 RM-159
Prosim o vase rady
dekuji
bleck
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pon lis 09, 2009 6:50 pm

Buď a spíš je chyba na straně softwaru, a na to by pomohl flash firmwaru, nebo s menší pravděpodobností je na vině samotný tlačítko, respektive jeho druhá poloha při plným domáčknutí. Flash je až krajní řešení, ale nenapadá mě nic lepšího (aplikace foťák často kolabuje na relativně hodně telefonech). Třeba někdo přijde s něčím lepší...
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod Xnovic v úte lis 10, 2009 2:30 am

To bleck..

Ahoj, vítáme tě na fóru...
Jen pro upřesnění.. Když otevřeš krytku "foťáku", tak co vidíš na displeji? Normální obraz, nebo černo?
Xnovic
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod bleck v úte lis 10, 2009 6:31 am

Prave,ze vše nabehne uplne v poradku,na displeji je normalni obraz,pri foceni se zobrazi ramecek pri zmacknuti zezelena zaostři,ale proste nefoti
bleck
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v úte lis 10, 2009 11:08 am

Potom ještě jedna věc. U mý N73 je foťák hodně háklivej na počet souborů a aplikací v telefonu. Teď ho mám opravdu zasviněnej, foťák nabíhá dobrou půl minutu (a to vůbec nepřehánim :) ), než zaostří někdy další půl minuta a potom třeba vůbec nevyfotí. N95 je na tom výkonově líp, ale stejně. Nemáš tam náhodou stovky aplikací, milion sms a tunu souborů?

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod bleck v úte lis 10, 2009 12:02 pm

Jak jsem psal,daval jsem tovarni nastaveni,tak ze vetsina veci vymazaná,a myslim,ze by ani nefotil na samospoušt - nastaveno 2 sekundy
bleck
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Xnovic v úte lis 10, 2009 12:05 pm

Já osobně bych viděl příčinu v tlačítku.. Podle všeho funguje střední poloha, ale asi nedomačkává..
Xnovic
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod bleck v úte lis 10, 2009 12:10 pm

Pokud by to bylo tlacitko,da se to nejak otestovat,aby to bylo jiste,nebo opravit?
bleck
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v úte lis 10, 2009 5:04 pm

Radši to odnes do servisu. Tím spíš, pokud máš záruku. Jestli jsi vyčistil telefon, tak to bude opravdu tlačítkem.

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v úte lis 10, 2009 8:12 pm

Da sa to zistit v pythone plus II - otvoris das spustit skript>keyviewer.py ... Pri uplnom stlaceni tlacitka fotaku by sa ti mali zobrazit dve cisla pod hlaskou "Scancodes of pressed keys" - 226 (0xe2) a 227 (0xe3) ... To prve je zaostrovanie a to druhe je odfotenie. Ak ti 227 nebude svietit tak je problem v tlacitku...

Mimochodom k tomu mojmu problemu hore - uz ho nemam - telefon mi znovu minule padol (mam derave ruky :D divim sa ze este funguje) a skvrna zmizla :shock: ... Asi to bola len nejaka špinka :t
NOKIA N95-1 (RM-159) FW 35.0.002 Deep Plum + 4GB Kingston MicroSDHC HACKED! with HelloOX2
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N95-1, FW 35.0.002

Příspěvekod bleck v stř lis 11, 2009 11:07 pm

Tady ten programek nemam,to se instaluje do mobilu,nebo pc?,Dale jsem zjistil,ze od problemu s fotakem,že baterie vydrzi jen 20hodin a nekdy ani to ne,nevim zda to stim muze souviset,ale zkousel jsem 2 baterie a v druhe N95 drzi normal 3-4 dni,
bleck
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Zdenek444 v stř lis 11, 2009 11:26 pm

Ta aplikace se instaluje do mobilu, máš to tady, stáhni si jak píše LeUKopLaSt3 Python Plus II, tam ten skript rovnou je a instaluješ přitom jenom jedinou věc :)
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N79 FW 31.002

Příspěvekod Dr. Nebolí to v stř lis 11, 2009 11:31 pm

Pokud ti vydrží jenom takhle málo, a baterií to není, zkus nainstalovat tuhle aplikaci do mobilu. Je to CPU monitor. Podívej se na graf a na procentuelní využití procesoru. Pokud s mobilem zrovna nic neděláš, měl by pracovat jen naprosto minimálně. Kdyžtak napiš hodnotu, co ti to ukáže. A tu z procesoru (CPU), o tu tady hlavně jde ;) Teda pokud to nebude tím tlačítkem, jak se domnívaj kluci. Ale když to ještě ke všemu snižuje výdrž baterie, tak mám spíš pocit, že procesor zbytečně zaměstnává nějaká hovadina, a může to souviset i s chybou aplikace fotoaparát.
Kód: Vybrat vše
http://allnokia.ru/symbsoft/files/system/cpumonitor_110_s60_3rd_opda_the3sky.zip

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod bleck v čtv lis 12, 2009 7:57 pm

Dobre az budu doma tak ten CPU monitor stahnu,a nainstaluji dam vedet jeste vecer,nebo rano,,jinak jsem myslel ze vydrzi 20hod,ale bohuzel to je jen 8h,a stelefonem se nic nedela,vybije se i klidne do rana,coz byl vecer nabijen

EDIT:
Tak jsem provedl test Cpu 1-3% obcas vyskoci na 9%,a FreeRam 24M, Cpu,ARM 206Mhz Ram 55M,,nechal jsem testovat 5min,tak co ted? :t
Naposledy upravil Dr. Nebolí to dne pát lis 13, 2009 6:01 pm, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno, dodržovat pravidla!
bleck
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pát lis 13, 2009 6:03 pm

To je celkem v normálu. Máš ještě čistej telefon? Myslím, jestli jsi tam po formátu nenahrál zase zpátky všechny věci. Nebylo by od věci zkusit naformátovat trojhmatem, místo kódem. Ale jestli máš v telefonu zase všechno zpět, tak bych ještě počkal.

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod bleck v sob lis 14, 2009 12:30 am

Jo,telefon je jeste docela čistej, trojhmat mam u N95 provect jak?ale zaraží mne ta výdrz baterie 7-8hod
a to je telefon v klidu

Odstraněna nesmyslná citace

:arrow: rozum nebo Pravidla fóra + FAQ :idea:
Na dodržování Pravidel už jsi byl upozorněn :!: :evil:
bleck
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Zdenek444 v sob lis 14, 2009 10:07 am

Formát trojhmatem - viewtopic.php?f=6&t=33 :wink:
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N79 FW 31.002

Příspěvekod Chuck Norris v sob lis 14, 2009 10:14 am

Chuck Norris
Chuck Norris fóra

Model telefonu: CHN 19-9®, 1GBRAM, 4TB μSDHC

Příspěvekod bleck v sob lis 14, 2009 6:24 pm

Sorry omlouvam se.
Naposledy upravil Dr. Nebolí to dne sob lis 14, 2009 6:26 pm, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraněna citace posledního příspěvku. Citaci používej jen v případě, že reaguješ na vzdálenější příspěvek, ne na text přímo nad tím tvým. Jinak používej tlačítko odpovědět. Nemusíš se omlouvat, ale radši si už přečti ty pravidla...
bleck
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Skip v pon lis 30, 2009 5:15 pm

Čau ahoj ... nikde jsem jaksi neviděl stejný dotaz jako dal jamess kterému nikdo ani neodpověděl. Pokud se mílím a někde už se takový problém řešil ...předem se omlouvám . Nuže mám podobný problém ... Mám N73 s 2GB kartou ... když chci zapnout foťák (otevřu kryt v pohotovém odemklém režimu) tak mě aplikace (foťák) jen přeblikne a vrátí se zpět do pohotovostního režimu bo se "restartuje".... vtom přebliknutí se neukazuje nic jen pozadí motivu telefonu (nic černého)..... nevim čím to je ale nemyslím si že by to byl technický problém ....dost často se mi to dělá při přepínání na režimy snímání... dokonce mám pocit že nejčastěji je to když hledáčkem sjedu z tmavšího záběru na světlejší ....ale to je asi blbost.... každopádně mě to foťák dělá furt už delší dobu a není možné sním velice fotit.....někdy je to až na několikátý pokus (kdy se aplikace sama nerestartuje.) ...prosím poraďte ...dik
Skip
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: N73

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pon lis 30, 2009 8:20 pm

:welcome: Třikrát sláva nováčkovi, co hledal a správně trefil sekci i topik :clap Ale teď k problému. To co popisuješ se mi už párkrát taky stalo a na vině byla zadní krytka foťáku. Mrkni do TOHOHLE FAQ, bod číslo 7. Pokud to není opravdu něco záludnýho, tak by to mělo bejt právě tím ;)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Skip v úte pro 01, 2009 4:55 pm

Dík za přivítání a radu .... bod 7 jsem zkoušel a zdálo se že to vážně zabralo ...avšak dnes se mi to stalo znova ... :D no hold to budu muset čistit pokaždé co budu chtět fotit.... :cry:
Skip
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: N73

Příspěvekod Dr. Nebolí to v úte pro 01, 2009 7:20 pm

Jo, ono to tím fakt bejvá. Nejde tak ani o čištění, jako spíš o narovnání. Ty plíšky musej dosedat. Ale je to manuální poškození způsobený konstrukční vadou, takže by se na to měla vztahovat záruka a zadní kryt by ti měli bezplatně vyměnit. Pokud ti teda ještě nevypršela. Nejjednodušší řešení je novej zadní díl.

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod monush v pát pro 18, 2009 7:38 pm

Ahoj potřebuji vědět co to znamená:očistěte kartu na foťáku ktomu:očistěte kontakty na kartě suchým kusem látky čistila jsem karty =D a nic a ještě podtím je formátovat ale to nechci jak to vypnu :help: ?? :sorry:

EDIT:
odpověď zašlete prosím na emajl děkuji... :s :arrow:
Naposledy upravil Dr. Nebolí to dne pát pro 18, 2009 7:46 pm, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny příspěvky
monush
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: 775293017

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pát pro 18, 2009 7:54 pm

monush:
1. My tady nesólujeme. Žádný posílání na mail, všechno řešíme tady, v budoucnu by to mohlo pomoc dalším :tyty: (Ani jsi ho neuvedla)
2. V profilu máš vyplněný telefonní číslo, ale my po tobě chtěli model telefonu. Lidi, uvažujte, vždyť dobrovolně zveřejňujete citlivý údaje. Tyhle stránky může rozkliknout kdokoliv :naughty
3. Absolutně nevim, o čem to mluvíš. Ten tvůj příspěvek je zmatenej a absolutně nevim, o co v něm jde. Jaký čištění karty, jakej formát? Chce to přesně popsat závadu. Utrousit pár písmenek navíc znamená zvýšit šanci, že ti někdo pomůže.
4. Fórum má svoje pravidla, aby se tu netvořil nepořádek. Jakože např. používáme tlačítka edit, místo psaní 2 příspěvků pod sebe. SLoučil jsem ti to, odkaz na pravidla najdeš u mě v podpise, takže si je prosím přečti.

Suma sumárum, napiš znovu a přesně, co ti nejde, co to dělá, píše, o co se snažíš... Vůbec ti není rozumět.

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod monush v pát pro 18, 2009 9:12 pm

potřebuji poradit co jeto když je na fotoaparáu napsáno:očistěte kartu a podtm je napsáno formátovat ale formátovat nechci a čistila jsem to hodněkrát ty karty ale nic furt to tam naskakuje a ktomu očištění kartu nadtím píše očistěte kontakty na kartě suchým kusem látky??nevýte?? :pray :sorry: :| no prostě když jsem se fotila tak se mi tam najednou ukázalo mýsto zobrazení fotek fotky nednou zobrazyt apak se to tam začalo ukazovat??
monush
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: 775293017

PředchozíDalší

Zpět na Fotoaparát