Porovnávání fotek

Fotoaparát v telefonu & jak s ním správně fotit ?

Porovnávání fotek

Příspěvekod Potkan007 v sob led 10, 2009 3:36 pm

Občas koukám na nějaké to srovnání, tak mě napadlo udělat zde topic, který bude přímo o srovnávání fotek z dvou a více zařízení.
Můžete sem nahrávat jakékoli své fotky. Jedinou podmínkou je focení stejného předmětu v jednom čase (pár minut od sebe, ale ne hodiny), ze stejného místa (aby bylo co porovnávat). Nejlepší by bylo, kdyby byly fotografie neupravované (například pro photoshop maniaka...)
Kdyby si někdo chtěl rýpnout, na mou čest konstatuju, že fotky z N82 upravené v photoshopu jsou JEN ZMENŠENÉ na 1280*960!
------------------------------------------------
Takže tohle je za mě: N82 vs 6230i
Obrázek

N82
Obrázek

6230i
Obrázek

N82
Obrázek

6230i
Obrázek

N82
Obrázek

6230i
Obrázek

A teď něco málo v šeru: (xenon se ukázal)

N82
Obrázek

6230i
Obrázek

N82 -tohle dělá furt!
Obrázek

6230i - co dodat... snad jen lol
Obrázek

N82
Obrázek

6230i
Obrázek

N82
Obrázek

6230i
Obrázek

N82
Obrázek

6230i
Obrázek

Budu doplňovat, jen co se mi vyskytne další příležitost něco oběma telefonama vyfotit.
Naposledy upravil Potkan007 dne ned led 11, 2009 4:25 pm, celkově upraveno 10
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Re: Porovnávání fotek

Příspěvekod xAx v sob led 10, 2009 4:02 pm

My jsme ted na dovolene a tak sebou nemam v NTB vsechny fotky, ale az se vratim, tak sem dam na ukazku fotky z N82 a z kompaktu Olympus 8 MPX, kde jsem ale nastavil rozliseni na 5 MPX, oba pristroje jsem nechal na automatiku a vyfotil cca 10 fotek venku za denniho svetla a v dilne. Vsechny dvojice jsou vzdy v rozmezi cca 10 vterin a rozdily jsou mezi nimi skoro jako mezi Tvymi. Ovsem v neprospech Nokie. Barvy, hloubka, ostrost, sum..... V casopise s mobily napisou, ze telefony zdarne konkuruji kompaktum, ve foto casopise zase ze zdaleka ne.
SE U1i Satio + 8 GB, HTC Touch Pro 2 + 8 GB, iPhone 3GS 32 GB GB, Toshiba Qosmio F50 113, Lexus ISF a hezka pritelkyne
xAx
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v sob led 10, 2009 5:18 pm

Tak tady máte něco do pranice, fotky bez úprav (ne moje) ze Samsunga Innov...

Tahle je v noci. Sice se autorovi trochu třásly ruce, ale na fotce nenajdeme nesmyslný barvy ani šum, nic co bychom našli u všech stávajích mobilů.
http://galerie.mobilmania.cz/showfull.php?photo=39500

Fotka v dobrým světle. Okraje horních větviček netrpěj silně modrou aurou, detaily jsou parádně prokresleny a opět nikdy žádný šum. Se světelným rozsahem se popral Innov skvěle.
http://galerie.mobilmania.cz/showfull.php?photo=39480

A tady mobilní smrt, něco, co mobily ve víc jak 1mpx rozlišení nedokážou vyfotit ostře. Vzdálený detaily přes plastovou optiku nemůžou prokreslit žádný současný Nokie, Sony Ericssony ani jiný typy mobilů. Ani Innov to ještě nezvládá na úrovni lepších kompaktů (low endům se směle vyrovná), ale stejně je to obrovskej pokrork.
http://galerie.mobilmania.cz/showfull.php?photo=39689

Je to podle mě první fotomobil, kterej se může srovnávat se SOUČASNÝMI low-endovými modely digitálních fotoaparátů, píšu se současnými. Srovnávat např. N82 s 10 let starou conikou minoltou s 2mpx se prostě nedá, to je nehorázný nadržování mobilům...
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod Showman v sob led 10, 2009 5:34 pm

Takže, toto téma se mi zdá celkem zajímavé a originální.. A focení patří k mým koníčkum, takže musím podpořit :) ... Ke srovnání jsem si vybral Nokii N73 a E66. Dodatečné fotky jsem fotil foťákem SONY V1.

Všechny fotky jsou pořízene s časovou odchylkou max 20 sekund, pokoušel jsem se fotit s "pevnou rukou :D " - samozřejmě že se mi N73 držela lépe :lol: . Fotky jsou foceny s režimem krajina, auto a makro. Fotky mobilů nebyly nijak upravovány, či ořezávány.

N73 -- E66
Obrázek

Režim KRAJINA

N73
Obrázek

E66
Obrázek

SONY V1 (Pro srovnání - potom mi klekla baterka, takže jediná :D ... nevím proč je zmenšená :oops:)
Obrázek

N73
Obrázek

E66
Obrázek

Režim AUTO

N73
Obrázek

E66
Obrázek

N73
Obrázek

E66
Obrázek

Režim MAKRO

N73
Obrázek

E66
Obrázek

Verdikt - V šeru má lepší barvy E66, ovšem ostrost má lepší N73. Je to jen moje myšlenka, takže si z toho každý vyvoďte co uznáváte :P
Showman
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod mila6032 v ned led 11, 2009 7:54 pm

Jinak ja používám jako image hosting http://picoodle.com/
Naposledy upravil mila6032 dne ned led 11, 2009 8:37 pm, celkově upraveno 1
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Blackberry 9105 Pearl

Příspěvekod šulda v ned led 11, 2009 7:56 pm

Když už OT a doktor bude mazat tak s ním musím souhlasit co se imageshack týká. Už hodně dlouho ho právě kvůli tomu co píše nepoužívám. Ukažto bejvalo dobrý ale pak chtělo za služby platit tak sem začal používat ke vší spokojenosti http://imgs.sk a teď jdu teda zase zkusit ukažto :wink:

Edit: Takže porovnání:

Obrázek Obrázek Obrázek

Po kliknutí na imageshack sem opravdu neměl trpělivost a v půli sem to vzdal :evil:
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Příspěvekod Showman v pon led 12, 2009 4:18 pm

Co vám to tam jezdí za mašiny :D ,takové krásné stroje nemají ani na TGV.
btw. co je to OT :? ? (ve FAQ jsem nic nenašel a moje inteligence je zřejmě nedostačující)
Showman
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Potkan007 v pon led 12, 2009 4:27 pm

Mašina super.
OT- off topic= mimo téma. Prostě že meleš o něčem o čem v daný diskuzi mlít nemáš.

Takhle jsem to myslel:
Off Topic (někdy zkracováno OT) je výraz přejatý z angličtiny a znamená mimo téma. Tento výraz se dává většinou na fóra jako sekce, kam mohou uživatelé psát cokoliv, co chtějí, eventuálně jako označení stavu, kdy přispěvovatelé mluví z cesty.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Showman v pon led 12, 2009 4:33 pm

Pozor, neřekl jsem že jsem retardovaný... Anglicky ještě umím :) . Ale nevím proč mám takový pocit že ty upomínky na OT jsou pro mě. Myslím že jsem to řekl - akorát jinými slovy (česky). :roll:
Showman
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod hanni v pon led 12, 2009 6:27 pm

Snowman: to si s akym FW a akym rezimom fotil tie fotky na N73? su cele do modra,mne to moja N73 nerobi.
hanni
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Nokia N8 Blue

Příspěvekod Showman v pon led 12, 2009 6:39 pm

fw mám v popisu :) , modrá je proto že N73 si většinou tmavá místa vykresluje mírně modře, a jelikož to bylo focený v šeru bez nočního režimu tak májí fotky modrý nádech. :D
Showman
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pon led 12, 2009 8:25 pm

Modrý je to především kvůli automatice, chtělo to režim "zataženo" nebo "zářivka"... Prostě automatickej režim na N73 natáhne do modra cokoliv, s horším osvětlením je to ještě větší děs. Já tyhle testy na automatiku nemám rád, nic neřeknou, aspoň poštelovat telefon podle potřeb by člověk měl. V PC pak nezasahovat, když je to test :) Ty nastavení tam totiž nejsou pro legraci, a když je telefon dává k dispozici, měly by se v testu použít. I ony jsou součástí kvality fotoaparátu, novější modely od Nokie maj položek podstatně víc, a např. expozici kompenzují po 0,33 EV, ne po celých 0,5 jako u starších modelů. Přibyla možnost ostrosti, jasu atd...

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Showman v pon led 12, 2009 9:20 pm

dobře, příště to vyfotím na odpovídající režim :wink:

edit: a měním názor.. Imageshack je na pytel :D
Showman
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod hanni v úte led 13, 2009 6:38 am

Ja mam pocit,ze mne to chyta nadych skor do zelena ako do modra...

OT: ked uz je rec o imagehostigoch, suhlas so suldom. imgs.sk sledujem od jeho zaciatku a stal sa s neho velmi slusny imghosting.
hanni
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Nokia N8 Blue

Příspěvekod Dr. Nebolí to v ned led 18, 2009 7:42 pm

A Nokia zase chrápe, tohle je prosím přiblblý LG. Natáčí v DivX, Dolby Mobile sorround a při pohledu na optiku doufám, že Nokia si toho taky všimne :(
Kód: Vybrat vše
http://www.mobilmania.cz/ShowFullThumbNail.aspx?id_file=677804540&width=750&height=500&title=IMG_9234.JPG&

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Potkan007 v ned led 18, 2009 7:54 pm

Proč by si měli všimnout? Mělo by nás těšit, že máme Karla Zajíce. Každej výrobce se snaží nasmlouvat si někoho na optiky- dobrý jméno se dobře prodává.
A já si nestěžuju. Karel mi stačí na to co s nim fotim a nemusím mít 150MPx jen proto, že je to nejvíc kolik se do mobilu dává. DIvX paky nemusim, mp4 stačí.

Mě se líbí spíš tahle- tam to je i vypsaný:
http://www.mobilmania.cz/uploadedfiles/796729807.JPG
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Dr. Nebolí to v ned led 18, 2009 7:59 pm

To nic potkane. Mně nešlo o značku optiky, mně šlo o optiku jako vyrobenej produkt. To co máš na zadní straně se s tímhle nemůže srovnávat, značky do toho nezahrnovat. Pokud nepodělaj softwarouvou stránku, tak to natrhne N82 prd... jako nic :|

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Potkan007 v ned led 18, 2009 8:06 pm

Jo, to mi je jasný. Jen chci říct, že nepotřebuju to nejlepší se 150MPx, 1000* optický zoom atd. Prostě chci něco, co pěkně fotí a to mi stačí. Jsem nenáročnej (to je momentální- co mám 6230i, tak si uvědomuju co pro mě N82 znamená. Zkus si týden fotit nějakým 4 roky starym mobilem a uvidíš. Budeš z N73 nadšenej. Je to super léčba!)
edit: Sorry, já zapoměl. Ty můžeš mít co chceš, takže asi objektiv od nějaký zrcadlovky, ne? SW samozřejmě naprosto domakanej, co si budem povídat.
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Dr. Nebolí to v ned led 18, 2009 8:14 pm

No od Chucka samozřejmě ano :D A nebudem to řešit, má to dvojnásobnej čip co N82 a ohnisková vzdálenost bude taky vyšší, takže se to nebude snažit prokreslovat detaily, který nemá šanci. Třeba bude i sklo, kdo ví. O mpx a zoom mi fakt nejde, zas trochu vedle :lol: To neřeš :wink: Stejně to nemění nic na tom, že LG i Samsung už dopředu krok udělali, SE chystá a Nokia? Radši dál znásilňuje chytrý telefony místo aby inovovala :evil: Jediná inovace jsou dotykáče. Zatím jen jeden, na to jak je to velká firma... ubohý...

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod xAx v čtv led 29, 2009 6:55 pm

Vcera se mi naskytl levne Samsung 8800 Pixon, tak jsem si ho na zkousku koupil a davam sem z nej fotky, abyste videli, ze MPX nejsou vsechno. Na 8 megapixelu je to katastrofa. Jinak na tech fotkach jsou moje hracky.
http://imgs.sk/index.pl?obr=Foto0111jpg-60507.jpg

http://imgs.sk/images/Foto0118jpg-60508.jpg
SE U1i Satio + 8 GB, HTC Touch Pro 2 + 8 GB, iPhone 3GS 32 GB GB, Toshiba Qosmio F50 113, Lexus ISF a hezka pritelkyne
xAx
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v čtv led 29, 2009 11:00 pm

Absolutně nezvládá práci se světlem, jinak šum tam skáče stejně jako např. na nový N85 (s oblibou dělá úplný fleky na obloze). Viděl jsem z něj i horší, tragédie to není, ale slabší ano :|

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Vita v ned úno 22, 2009 6:40 pm

Můžete mi někdo poskytnout informaci o kvalitě fotek N73 v porovnání s 5800 XM?Neměl jsem možnost vidět výtvory z obou přístrojů.Děkuji moc.
N 73 black+ 2 GB Kingston
http://s9.bitefight.cz/c.php?uid=70915
Vita
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Xnovic v úte čer 23, 2009 9:21 pm

Takže to tu trochu oživím..
Uživatel Marek12 ze Symbianforum.cz našel na netu adresu, kde jsou k porovnání fotky z :
Nokia N86 8MP, N97, N82 and Samsung i8510
http://www.allaboutsymbian.com/reviews/item/Camera_group_test_Nokia_N86_8MP_N97_N82_and_Samsung_I8510.php

Ale co se týče N82, tak asi pořád zůstane špičkou mezi telefony od Nokia, minimálně, co se týče kvality blesku..

Pokud si budete chtít fotku zvětšit, tak klikněte pod náhledy na typ telefonu, který vás zajímá...
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Telefon : ASUS P750 (Windows Mobile 6.1 Professional)
Xnovic
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: ASUS P750

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pon zář 28, 2009 4:46 pm

Nokia to se.e čím dál víc, nejlepší fotokrámy jsou jednoznačně Samsungy. Omnia fotí líp než jakákoliv Nokia, a innov8 to završuje. Už i to LG fotí líp než Nokia, a to je ostuda.

Podívejte, co dokázel tenhle LG Renoir, fotka je surová
Obrázek
Nebudeme si hrát na magory a smíříme se s mobilníma 3mpx. Ale oproti Nokiím jsou barvy někde úplně jinde, a z čeho jsem vůbec nemoh - vůbec to nešumí. Víte jak vypadá obloha z Nokií... To sou šmouhy a křížky jako prase, šumí to až hrůza. Tohle je špička, i když kresba stále není ideální, zabudovanej čip by mohl bejt větší. Ale kdyby Nokie fotily aspoň takhle... No a pak ještě pokořit Samsungy :roll:

S nástupem N73 to vypadalo nadějně, že si Nokia napraví reputaci ve focení. No, ale nic dalšího už není. N82 má stejnou kresbu i šum, jen má alespoň korektnější barvy, který byly a jsou u N73 úděsný. Větší rozlišení při zachovaný kvalitě taky není na škodu. Ale dál??? Dál nic, mírná evoluce. Zatímco v ostatních stájích proběhlo několik revolucí :|

EDIT: Koho focení zajímá, může se podívat na Moji galerii (mám ji v podpise). Jsou tam fotky jak z mobilu (N73), tak z půjčený FZ-28 (kompakt s teletem), tak i z mýho novýho Nikona D60 (DSLR). Schválně, jestli bez dolního podpisu uhádnete, z čeho je co :)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod mila6032 v pon zář 28, 2009 4:54 pm

Sice nejsem kdovíjakej fotograf, ale ta fotka v sekci portréty je dost dobrá.
....a je úplně fuk čím je to focený :lol:

EDIT:Tak jsem zkouknul tu tvojí galerii. Nečekej ode mne žádnou odbornou kritiku/chválu, ale můžu tě ujistit, že s E52 podobný fotky(itálie 2009) neudělám ani kdybych přímo na čočku přednesel otčenáš ve finštině.
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Blackberry 9105 Pearl

Příspěvekod Kelty v pon led 25, 2010 12:50 am

Showman píše:...btw. co je to OT :? ? (ve FAQ jsem nic nenašel a moje inteligence je zřejmě nedostačující)

OT znamená ObrněnýTransportér , nejznámější verzí je OT-64 SKOT ( -S-třední-K-olový-O-brněný-T-ransportér zkrátka SKOT . Byl to Standardní obrněný transportér ČSLA , československé lidové armády , a polska. vyráběl se ve více verzích , Měl samodofukavací pneumatiky , schopnost plavat na vodě . OT-64A byla velitelská verze , a potom se dělaly verze s kanónem . Potom je taky verze BVP s kanónem z OT proto se jmenuje OT- číslo si nepamatuju :P Jinak je to normální BVP ( BojovéVozidloPěchoty ) ... A nebo OT znamená taky OffTopic.. Ale pokud mám pravdu , zde se jednalo o OffTopic :D :D :D

Btw. Showman : Napsal jsem to jen kvůli tomu , že jsi napsal že je tvoje inteligence zřejmě nedostačující. Teď už víš rovnou dvakrát co znamená OT :lol :!:
Nokia 5800 + 2GB ;)
ASUS K50ij , Win7,4GB RAM, 500GB HDD, DualCore ;)
Kelty
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia 5800 Blue,N6220classic

Zpět na Fotoaparát