Pravidlá bazáru

Prodáváte, nebo se po něčem poohlížíte ?

Pravidlá bazáru

Příspěvekod hanni v stř zář 26, 2007 7:32 am

Pravidlá bazáru:


 1. Bazár nie je určený na komerčnú inzerciu a fórum neručí za škody spôsobené nekorektným jednaním predávajúceho alebo kupujúceho, dohoda je vždy na kupujúcom alebo predávajúcom.
  !!! Bazár slúži výhradne k inzerovaniu tovaru týkajúceho sa telefónov a ich príslušenstva!!!
 2. V názve inzerátu bude na začiatku napísané, či sa jedná o predaj, kúpu, výmenu alebo aukciu. Ďalej bude napísaný výstižný názov názov tovaru, ktorý inzerujete.
  Príklady :
  1. ak sa jedná predaj:
   P: Telefón Nokia N73 Plum Silver
  2. ak sa jedná o kúpu:
   K: Mini SD Card Kingston 2GB
  3. ak sa jedná o výmenu:
   V: Telefón Nokia N73 za Nokia N95 + doplatok
  4. ak sa jedná o aukciu:
   A: HF sada Nokia BH-200
 3. V texte inzerátu uveďte stručný popis tovaru. Môžete uviesť jeho stav, kedy bol zakúpený, dobu záruky, u telefónov príslušenstvo, môžete pridať fotky. Vždy uveďte aspoň orientačnú cenu, za ktorú chcete predať alebo nakúpiť, pri výmenách prípadnú výšku doplatku a pri aukciách vyvolávaciu cenu, čas a dátum ukončenia!!!
  Pri kúpe vo vlastnom zaujme uvádzajte cenový strop.
  U predávaných telefónov uvádzajte verziu firmware (*#0000# v pohotovostnom režime) a pokiaľ je telefón v záručnej dobe, tak aj pôvod záručného listu (originál Nokia, oficiálny distributor...)

  V prípade, že inzerát nebude napísaný touto formou, bude vymazaný!
 4. Pre svoj inzerát si založte vlastnú diskusiu, neinzerujte v cudzích inzerátoch.
 5. Do inzerátov prispievajte iba v prípade, že máte o inzerujúci tovar záujem. Neprispievajte off-topic príspevkami! Tieto príspevky budú bez upozornenia zmazané.
 6. Ak sa vám podarilo úspešne predať, nakúpiť alebo vymeniť, uveďte to do svojho inzerátu, moderátori váš inzerát vymažú. Vyhnete sa tým tomu, že prípadní záujemcovia sa vás budú pýtať, či je ešte inzerát aktuálny.
  Inzertná rubrika ma nastavené automatické premazanie inzerátov po 90 dňoch.
 7. Bazár nie je čierny trh, je zakázané vedome predávať kradnutý tovar !!!. Ak toto bude zistené, predavajúcemu bude zakázaný uživatelský prístup k fóru, a všetky jeho dostupné údaje budú poskytnuté orgánom činným v trestnom konaní.
 8. V prípade ak budete mať akékoľvek problémy s nečestným jednaním zo strany niektorého z inzerentov, kontaktujte akéhokoľvek moderátora, ktorý vašu sťažnosť posúdi a prípadne takého inzerenta uvedie v zozname nedôveryhodných osôb bazáru.


!!! Pravidlá platia dnešným dňom, t. j. 26.9.2007. !!!
Několik tipů pro nákup telefonů prostřednictvím tohoto Bazaru:

 1. Na tomto fóru se dá všeobecně předpokládat, že uživatel s vyšším počtem příspěvků bude důvěryhodnější než uživatel který sem přišel jen prodávat. Nemusí to však být pravidlem - tentýž uživatel který zde má jen minimální počet přípěvků může být na jiném fóru o mobilních telefonech velice důvěryhodná osoba. Zkuste si jej prověřit podle příspěvků na jiných známých fórech o MT (symbianfórum.cz, mobilmania.cz/sk, symbianmania.sk, nokian95.eu, n.82.eu, forumno.net....)
 2. Požadujte od prodávajícího co nejvíce kontaktních údajů včetně čísla na mobil i na pevnou linku a adresy.
 3. Ptejte se prodávajícího na důvod prodeje, původ přístroje, stav, příslušenství, originální balení, záruku a ostatní podrobnosti, např. verzi firmware atd.
 4. Buďte obezřetní v případě podezřele nízké ceny, telefon může mít např. skrytou vadu nebo může jít i o prodej falzifikátu. Nízká cena ale neznamená automaticky nečestné jednání prodávajícího. Ten může mít například zájem rychle prodat, nebo mu nabízené zboží leží doma nevyužité.
 5. Pokud prodejce o telefonu nechce poskytnout podrobnější informace a nejeví ochotu všechny vaše dotazy zodpovědět, raději od něj nekupujte.
 6. Máte-li možnost, vždy preferujte osobní předání. Na místě si přístroj ihned vyzkoušejte, zjistěte jestli se číslo IMEI (kód *#06# v pohot. režimu) shoduje s číslem IMEI uvedeném v záručním listu a pod baterií, zkontrolujte datum na záručním listu.
 7. Jestliže jste si nechali přístroj zaslat na dobírku nebo zásilkovou službou, obsah zásilky ihned při doručení pečlivě zkontrolujte a to před pracovníkem pošty event. svědkem, jenž není členem vaší rodiny. Je-li obsah poškozen, sepište protokol s dopravcem nebo s pošťou.
 8. Pamatujte, že na pozdější reklamace nikdy není brán zřetel. Pokud nejde úmyslný podvod ze strany prodávajícího který nebylo možné zjistit v době převzetí, nemáte právo na vrácení peněz.
 9. S prodávajícím sepište kupní smlouvu. Pokud nelze telefon koupit osobně, napřed ve dvou vyhotoveních vyplňte svou část KS, obě dvě vyhovotovení zašlete prodávajícímu a čekejte až vám pošle zpět jedno vyhotovení s jeho části KS vyplněnou.  Příklad kupní smlouvy:


  Kupní smlouva  Prodávající strana: (jméno a příjmení prodávajícího)
  Bytem: (adresa prodávajícího)
  Číslo OP: ..............
  Rodné číslo: ..........
  (dále jen prodávající)
  Kupující strana: (jméno a příjmení kupujícího)
  Bytem: (adresa kupujícího)
  Číslo OP: ................
  Rodné číslo: ..................
  (dále jen kupující)  uzavírají tuto kupní smlouvu.
  • Předmětem smlouvy je mobilní telefon.......
  • IMEI číslo telefonu.......,.......
  • barva..........
  • stáří....... měsíců.

  Kupní cena byla stanovena dohodou na......... Kč. Prodávající tímto prohlašuje, že vědomě nezatajil kupujícímu žádné vady a kupující stvrzuje, že se seznámil s technickým stavem mobilního telefonu a souhlasí s ním. Prodávající prohlašuje, že je řádným majitelem mobilního telefonu, což stvrzuje i zápis v záručním listě, popřípadě doklad o zaplacení. Prodávající předává spolu s věcí do výhradního vlastnictví kupujícího také veškeré dokumenty s věcí spjaté, tedy........, ........ a.......... (uveďte záruční list, doklad o zaplacení, příslušenství, dokumentaci atd.)

  Tato smlouva je vyhotovena ve dvou stejnopisech a obě strany stvrzují její správnost svým podpisem. Obě strany dále stvrzují svým podpisem, že smlouva nebyla uzavřena za jednostranně nevýhodných podmínek nebo pod nátlakem. Dále strana kupující svým podpisem potvrzuje převzetí předmětu smlouvy a strana prodávající převzetí plné kupní ceny.


  Jméno a příjmení prodávajícího s podpisem ...............Jméno a příjmení kupujícího s podpisem...............


  V..........., dne............
Naposledy upravil hanni dne pát črc 01, 2011 1:34 pm, celkově upraveno 8
Důvod: Kosmetické úpravy
Uživatelský avatar
hanni
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7104
Registrován: pát dub 20, 2007 5:00 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Model telefonu: Nokia N8 Blue

Zpět na Bazar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník