Smith se loučí

Dotazy na autory, nebo k těmto stránkám

Smith se loučí

Příspěvekod Smith.F v čtv led 13, 2011 3:06 pm

No, nakonec na to došlo. Přišly mi z reklamačního peníze za N82 (v době odeslání zbýval asi měsíc do konce záruky, cítím se jak frajer :D ), upsal jsem se studentskému Vodafonu a za pár dní (bylo to trochu složitější) si zajdu pro Galaxy S.
Jakožto nový nesymbianista proto tímto rezignuju na post moderátora (beztak jsem byl dost líný moderátor, tak to snad přežijete :) ) a loučím se s vámi, přátelé kamarádi. Byly to fajn dva roky, mezi magory se mi líbilo, ale je čas jít dál, tak se tu mějte sbohem.

PS: Kdyby někdo věděl o nějakých kvalitních stránkách na Androida nebo Galaxy S nebo o způsobu, jak Nokia zálohu dostat do tohoto telefonu, budu sakra rád za tip, zatím nebyl čas pořádně googlit.
Dřív Symb-magor, nyní Androiďák.
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: Samsung Galaxy S

Re: Smith se loučí

Příspěvekod Potkan007 v čtv led 13, 2011 4:34 pm

Sakra, lidi! Ještě pár vás odejde a můžem to tu zabalit :D . Já pracuju na Maemu, lukas26 na iOS, Marek12 s milou zdrhli. (edit: Ještě na šuldu bych málem zapoměl!) Kdo bude další?
Já taky nejsem zrovna aktivní moderátor (poslední 3 týdny se snažím opravit známky ve škole, hlavně češtinu za 4-5 (moje blbost)), takže částečnou aktivitu plánuju až na nové pololetí.

Jestli ses teda rozhodnul, tak hodně štěstí na Androidu. Musím uznat, že za poslední rok je Android opravdu všude a stále se rozvíjí, ale nejsem jeho příznivcem- a nemluvím za cizí, sám jsem si ho půjčil. I když má stejné praprapra...předky s Maemem, je to prostě tupý, uzavřený systém, který v základu nic neumí a i multitasking a správce souborů musíš instalovat (na Symbianu/Maemu, ale i ostatních je aspoň něco základního), pro získání root práv musíš flashovat, taktování se musí složitě obcházet. Na první pohled rychlokvaška, která má hrozně často aktualizace jen z důvodu, že se Google snaží ze všech stran ucpat díry v cedníku.
Bohužel, žádný vlastník takového telefonu mi ještě neřekl smysluplnou odpověď na otázku proč zrovna Android. Zpravidla se dozvim o 1GHz procesoru, nebo "slibné budoucnosti".

To mně zase dlouhodobě chybí Symbian s klávesnicí, takže se snažím rozhlížet po nějaké zachovalé Nxx za pár korun. Má představa pár korun se většinou rozchází s představou majitele získat za několik let starý šrot co nejvíc :D
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Příspěvekod Smith.F v čtv led 13, 2011 4:49 pm

Proč android? Proč ne? :D
Párkrát jsem si s ním hrál a přišel mi jako "celkem fajn". Co tak sleduju různé fan stránky, tak se s tím dá dělat plno zajímavých věcí - a vlastně tomu neodporuje nic, co jsi napsal - šikovný uživatel s tím co píšeš nemá problém.
Abych doodpověděl - Maemo je moc fajn, ovšem naráží na nízkou rozšířenost a jediný stroj. Který je sice fajn, ale vadí mi tam převážně velká váha a menší displej (to to nemohli roztáhnout po celý přední ploše?). Plus Galaxy S-ko mi přijde přece jenom technologicky nadupanější.
No a když vyloučím Maemo, tak na trhu nezbude nic :D Dotykový Symbian je pozadu, WM jsou staré, W7 naopak spíš vtip a pak pár minoritních systémů (jo a Apple a BB, nic pro mě :D ).
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod Potkan007 v čtv led 13, 2011 5:05 pm

Jako pozitivum Androidu bych bral rychlost, zvlášť ty 1GHz kousky šlapou hezky.
Maemo je málo rozšířený systém, mě ale spíš vytáčí, že jsem telefon kupoval s vidinou Maema 6 a 2 měsíce po koupi začaly spekulace, že 5 je poslední verze Maema, pak z toho vylezlo MeeGo a problém byl na světě. Mimochodem N770, N800+810, N900 je Maemo. Problém vidím v kravině jménem MeeGo. Kdyby se seveřani vykašlali na Intel, dali do Maema portrait mode a začali ho propagovat mezi vývojářema, nevidím důvod, proč by se nechytilo i mezi obyčejnýma uživatelema. Jeho problém je, že 95% aplikací je od komunity a ten zbytek placených bývá pár verzí pozadu- firmám se nevyplatí pro těch pár N900 psát aktuální verze her a programů.
Velkou váhu jako zásadní problém nevidím, spíš tady jde o rozměry.
Galaxy S jako telefon, když zapomenu na značku, je určitě super (já měl na Samsungy jen smůlu- LCD hned v háji, discman po měsíci, mámin mobil odešel, věčně obcházím známé se Samsung TV s problémama. Nic spolehlivého jsem u nich neviděl.).
Dotykový Symbian momentálně nemá co uživatelům nabídnout, WM s HTC nástavbou nevypadají zle, ale ta rychlost... . Win Phone 7 se snažím brát jako vtip.

EDIT Smith: Takže jsme se shodli :)
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Smith se loučí

Příspěvekod prokop v čtv led 13, 2011 5:51 pm

No, jen souhlasím s Potkanem (obzvlášť to odůvodnění s 1GHz procesorem mi trochu polechtalo bránici :D )
Mimochodem, Potkane: Marek12 je pryč už léta. Já osobně tu postrádám hlavně šuldu, milu6032 a .:Generica:. . A teď tedy dalšího ... :cry: :cry:
Ještě k tomu Androidovi: měl jsem nedávno skoro 14 dní SE X10 mini Pro a dost jsem si s ním užíval i 'užíval', ale radši jsem ho vrátil - v podstatě z důvodů které už napsal Potkan. No a Smithi, Magor ... a přejít na stroj bez klávesnice? :shock: :D
Jinak Smithi, jestli by ti s tím přenosem zálohy z Nokie na Androida šlo jen o Kontakty, tak s tím jsem se chvilku trochu pral, ale přepral :D. Není to vůbec nic složitého, jenže pro tebe asi už passé. Ale možná máš k dispozici jinou Nokii, takže zkusím zavzpomínat:
Musíš mít Google account a kontakty s ním synchronizovat z Nokie. Pak už jen stačí poslat je přes BT z Nokie do Androida, a tam vybrat Kontakty → Import → Google účet → označit a potvrdit.

Každopádně jestli ses opravdu definitivně rozhodl, tak ti přeju hodně štěstí :wave: .
A hlavně děkuju za tu práci cos tu odvedl :class:
A ohledně Android fóra - androidforum.cz a náš bývalý kolega prcek15 s jeho mobilecentrum.cz :wink:

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Smith se loučí

Příspěvekod Dr. Nebolí to v čtv led 13, 2011 5:52 pm

Ha, čichám čichám zradu :shock: Chjo, ale ono to částečně souvisí asi i s tím, že o Symbian obecně klesá zájem, protože nic neumí, je starej a není khůl (stokrát vyřčená lež se stává pravdou). Starej teda je, to je fakt, ale o zbytku by se daly víst dlouhý diskuze. Stejně většina lidí, co mi v životě řekla, že je Symbian zastaralej, používá mobil prakticky jen na sms a volání :) I aktivních uživatelů mi přijde, že ubylo. Škoda, že nám zdrháš. Tak se aspoň snaž nahrát si do toho Samsungu Symbian jako druhej OS. Ty to určitě dokážeš. Možná ne dnes, možná ne zítra, ale pozítří... pozítří očekáváme podrobný hlášení :D ;)

No neříkej, že ti bez živoucích anomálií nebude smutno ( prokopova teorie oživlýho Symbianu™ )
Zdroj:
Admin, prokop. Bible Symbianu. ČR: N73.eu, r. 2008. 769 s. Dostupné z WWW: <www.forum.n73.eu>.
//added by prokop/:
moment, doktore . První kdo tu s tím přišel veřejně byl právě Smith :naughty . Já o tom do té doby jen občas uvažoval a vedli jsme na to téma pár debat s Mílou :D

\\Doktor: Tak to pardón, nějak jsem si zafixoval tebe. Jsi holt výřečná osoba, tak promiň ;) :D

R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Smith se loučí

Příspěvekod Zdenek444 v čtv led 13, 2011 7:33 pm

Potkan007 píše:To mně zase dlouhodobě chybí Symbian s klávesnicí, takže se snažím rozhlížet po nějaké zachovalé Nxx za pár korun.

Já vám modům ještě jednou děkuju, že jste mi pomohli se rozhodnout a koupil jsem nakonec tu použitou N79. Protože já bych si vážně dneska jinak vůbec nevybral. Jak píšeš, obecně se bere, že Symbian nic neumí... já si naopak nedokážu představit, co by ten můj telefon mohl ještě víc umět (dobrá, mohl by mít infraport na IrRemote, ale to je asi jediný, co mi občas trochu vadí :D ). Jako někdo by řekl třeba QWERTY, ale to by se zase muselo projevit na rozměrech telefonu a mě to takhle vyhovuje. Symbian je starý, to jo, ale ono to taky znamená, že už je docela odladěný a existuje na něj taková základna aplikací, která pokryje snad všechno, na co ten telefon stačí :wink:

Smith F.: Stejně ti nevěřím, že opravdu úplně odejdeš :D I kdybys už zůstal u toho Androidu, tak vědomosti o Symbianu se ti z hlavy najednou nevypaří :D Tak zatím, prolez Android i s jeho vnitřnostma a zjisti, jestli za to stojí :wink:
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N79 FW 31.002

Příspěvekod Smith.F v pát led 14, 2011 12:12 am

prokop: Díky za tipy, určitě využiju.
ad stroj bez klávesnice - myslel jsem si to stejný, ale Galaxy S už má velký a citlivý displej, zkrátka mi to s ním i napoprvý celkem šlo (+-, to se vychytá).
Za tip s kontakty děkuju. Aktuálně jsem na tátově staré N6234, tak to s ní nějak zfouknu. I když ono by to šlo i bez toho - většinu kontaktů mám na SIM a zbytek by šel hromadněji poslat jako vizitky přes BT. Jen budu muset oželet ty SMS (občas, když jsem si nemohl vzpomenout, co znamená to ženský jméno v kontaktech, koukl jsem se do zpráv a bylo jasno - pro sklerotika fajn pomůcka).
prokop píše:A hlavně děkuju za tu práci cos tu odvedl :class:

Zrovna si nějak nemůžu vzpomenout, že bych tu kdy něco dělal, ale tak řekněme, že rádo se stalo :)

Zdeněk: Asi se sem budu ještě občas koukat a nejspíš i dojde na nějaký topik "Zkušenosti symbianisty s Androidem", jestli teda nebude brán jako spam. Ale poslední měsíce naprosto pekelně nestíhám vůbec nic, takže se i může stát, že první 2 měsíce budu úplný noob :lotpot

Ale jako máte pravdu, plno věcí mi asi bude chybět, ale změna je život :)
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod šulda v pát led 14, 2011 2:53 am

Smith.F píše:
Ale jako máte pravdu, plno věcí mi asi bude chybět, ale změna je život :)

njn tak nějak to je. Škoda dobrýho magora. Ať se ti daří a pořádně si toho Androida vylaď. Jasný, rychlý a vždy online :mrgreen: A ne že ho budeš používat bez karty :lol:
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Příspěvekod Smith.F v sob led 22, 2011 11:17 pm

Tak se hlásím už jako uživatel Galaxy S-ka. Přenos kontaktů i jen ze zálohy byl nakonec hračka, stačilo jen v NbuExploreru vyexportovat kontakty a v telefonu kliknout na import.
Zajímavě se vyřešilo to, že některé by byly duplikáty - sloučilo si to do jednoho s možností to zpět rozdělit. No, snad to nebude nijak vadit.
Poznámky jsem přenesl jako .txt bez problémů a kupodivu zvládá telefon otevřít i .wmg (soubor zpráv z Nokiácké zálohy) - i když teda komfort nula.

Napište mi prosím přes SZ, zda je nějaký zájem o sepsání "Zkušeností Symbianisty s Androidem" (abych to nepsal jen pro sebe :D ) - bude to detektivka, spousta milých a semtam nemilé překvapení. Speciálně pro Potkana bych to sepsal, poněvadž já už v telefonu měl jak správce souborů, tak taskmanažera a celkově se mi to jako "tupý, uzavřený systém, který v základu nic neumí" zrovna nejeví (min. při srovnání se Symbianem).
Teď jen aby to nebylo vnímáno jako reklama Androidu, což by na fóru o Symbianu nebylo zrovna košer :)
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod hanni v sob led 22, 2011 11:24 pm

Tak toho Androida poriadne preklepni a urcite svoje skusenosti a nim ako byvaly Symbianista spis a podel sa s nimi. Tiez si to velmi rad precitam, pretoze Android je velmi lakavy, ale je este vela veci, ktore ma odradzaju. Takze ja budem urcite rad, ked urobis take male uzivatelske porovnanie tychto dvoch systemov, v com je ktory podla teba lepsi, kde ma slabe stranky, co ti na ktorom vadi a tak podobne.
hanni
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Nokia N8 Blue

Smith se loučí

Příspěvekod Zdenek444 v sob led 22, 2011 11:25 pm

Co myslíš, že ti řekneme - ne, nic nepiš, vůbec nás to nezajímá :lol: ? Pokud se ti chce, tak sepsat porovnání Symbianu i s jinou platformou určitě na škodu nebude :)

Edit:

hanni: A to jsem si říkal, jak jsem tu rychle :D

Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N79 FW 31.002

Příspěvekod Potkan007 v ned led 23, 2011 12:32 am

Srovnání určitě na škodu nebude. Já měl tu čest převážně s Androidem 1.6 a ten je tvářil tak, jak píšu. Docela bych vsadil i na doplněk výrobce. Každej si tam přidá co uzná za vhodné a tak vznikají pomluvy, já si hrál zatím nejvíc s LG a tam prostě ani správce souborů nebyl a jelikož mi to bylo divný, koukal jsem se tehdy na net a dozvěděl jsem se, že si mám prý vybrat z marketu.
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Smith.F v ned led 23, 2011 1:19 pm

Potkan: Ono to asi bude i o výrobci, ovšem jelikož nemám jiné androidy, budu popisovat co jsem vybalil z krabice já.

Tak jo, cca za týden (kdybych já kurňa měl trochu času) čekejte článek. To už tam budu mít nejspíš i vlastnoručně ukuchtěnou ROMku :D

Mimochodem - nenapadá někoho jak v S40 přehodit SMSky z telefonu na SIM kartu? Napadá mě pár, co bych docela dost chtěl přenést, a objevil jsem v Galaxy S-ku přímo v interní aplikaci správu toho, co je na SIMce..
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod vasikk v úte úno 01, 2011 10:14 am

Tož Smithi.F, pokojně si užívej svého Androida. Je škoda,že končíš.... Kdyby ti to s ním náhodou nevydrželo, tak víš kam se vrátit :D
>>Jak zálohovat telefon<<
NEIGNORUJ PRAVIDLA A KOUKNI >SEM<
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA
Návody čti v klidu a pozorně
Je slušné popsat postup vyřešení problému
Chybové hlášky pište přesně

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: THL 5000

Příspěvekod Dfense7 v úte úno 01, 2011 12:32 pm

Ja som zas asi jediny ktory presiel s androidu naspet k nokiam :lotpot Skoda ze som ta od Galaxy S neodhovoril e nenasiel toto skorej.Ja som zase byvaly majitel dvoch samsungov galaxy S a dvoch fonov desire.Vyskusal som snad vsetky romky na ne,rychle,pomale,stabilne,nestabilne atd.Flashovanie atd,vymena romiek,taktovanie tazke neni,je to lahky system ale neni to take to hranie,vylepsovanie,drobnosti ktore si mozes urobit na sybiane,preklady,atd.Resp na maemo.Pokial ide o galaxy S.myslim ze to bola chyba ze si ho kupil.Mizerne hospodarenie z ram.512 v zaklade,po spustenia a nainstalovani aplikacii,atd bude zazrak ked sa dostanes na 170-180.Jedine cez apk System panel lite som sa dostal cez end all na 200...vzapeti sa posputali apk a bolo zas okolo tych 160.Zbitok "zozere system".
Permanentne zapnuty task killer inac zamrza,dochadza k trhaniu,nehovoriac o narocnych grafickych hrach.
Zvukovy vystup na galaxy.HROZA.40 hlasy repro,tenucky,nevykonny...to najhorsie co som na mobile kedy mal.Cize na muziku nula bodov.Lacny plast,zadna strana ma po case volu,podobne ako obruba kovova,resp.plastova.absencia presvetlovacej diody,rozmery.Aplikacii je sice 130tisic ale k comu to???Drviva vastina uplne nezmysly(realne som puzival asi 60apk)hracky pre deti,aj ked dizajnovo pekne.Tu mas preklady,pythonky, a su uzitocne.Dalej procesor.Ma sice 1Ghz ale je podtaktovany ako vatsina androidov.Jeho vykon v bodoch na quadrant standard bolo okolo 845.Cize treba custom rom s XDA dewelopers Darkys,Tayutama,atd.Dalsi minus neuveritelna spotreba baterky.Max den ked ho puzivas.
Plusy super fotak,video 30fps,displej.V nejakom grafickom vykone,alebo ako to nazvat dokaze vyzhavit asi 90milionov polygonov co je sila.Ale to vyuziju hraci hier,ktory si pridu na svoje.Graficky chip power wr sgx 540 bolo v case ked som ho mal to najvykonnejsie.Spominali sa nokie tak porovnam nokiu c.1.. n900 ma chip ten isty len 530,repro neporovnatelne lepsie 2 X 64 hlase repro,displej jemnejsi,...galaxy S okolo 8600 bodov n900...11000 bodov.Galaxy S 8gb vstavanej,n900 32gb a ma Kvalitnu,pevnu konstrukciu,dizajn super.Galaxy S je fon na hry,mozno filmy.Nie na robotu,muziku,pohodlnost ovladania.
Toto je moj postreh nazor podlozeny skusenostami s byvaleho krala androidu Galaxy S z ktoreho som vytiahol co len vladal.Nikoho neodhovaram,ale treba krotit pociatocne nadsenie a porovnavata triezvo aby sa ludia za velke peniaze nedockali sklamania.Android ako taky neni zly,ale ma muchy ako kazdy system.skor fony na ktorych je vela krat za moc nestoja.
Dfense7
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: n900-850mhz/450-Fw20.2010.36-2

Příspěvekod Smith.F v úte úno 01, 2011 3:42 pm

K Androidu dále >zde<.
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.