Python balíky modulů [17.9.2012]

Python balíky modulů [17.9.2012]

Příspěvekod hanni v pon pro 31, 2007 8:06 pm

Obrázek


Programovací jazyk Python je relativně jednoduchý objektově orientovaný jazyk takže se v něm dají poměrně snadno programovat aplikace a díky tomu že Python for S60 byl portovaný i pro OS Symbian lze takové aplikace psát a spouštět přímo v telefonu. Stejně tak lze přímo v telefonu psát i tzv. pythonské scripty (jsou jádrem každé pythonské aplikace, ale existují i samostatně) a které se dají spouštět na konzoli PythonScriptShell nebo lze psát pythonské instrukce přímo v té konzoli. Pythonské scripty mají vždy koncovku *.py (několik ukázkových pythonských scriptů je součástí instalace Pythonu) a spouštějí se přes tu konzoli volbou 'Run Script' /'Spustit script . Na síti se dá stáhnout poměrně dost pythonských scriptů určených pro Symbian OS 9.x a ty se umisťují do C:/Python nebo E:/Python kde je konzole PythonScriptShell vidí a dokáže spustit.
Většina lidí ale potřebuje Python spíš pro spouštění těch pythonských aplikací a na to není konzole potřeba.

Python o kterém je zde řeč je interpretátor programovacího jazyka Python pro Symbian S60 3rd ve kterém jsou napsané pythonské aplikace (pythonýrky). Dá se trochu přirovnat k Java emulátoru který je v současných telefonech součástí firmware, je to prostředí ve kterém ty java aplikace nebo v tomhle případě pythonýrky pracují.

Pro to aby pythonýrka mohla pracovat potřebuje ještě importovat pythonské moduly - ty jsou různé podle toho jaké funkce má pythonýrka vykonávat. Nejběžněji používané moduly jsou obsažené ve sbornících modulů - jsou to tzv. ModulePacky nebo RightPacky (jen několik málo aplikací nepotřebuje nějaký modul z ModulePacku a využívá jen základní instrukce obsažené v Pythonu), případně se nové moduly dají doinstalovat samostně - v případě potřeby bývají přibalené k pythonýrce jako samostatné instalační soubory. Někdy tam ale bývají přibalené i pro případ že někdo nemá nainstalovaný ModulePack, nedivte se tedy když vám při jejich instalaci zahlásí instalátor "Chyba aktualizace". Znamená to že daný modul je součástí Module Packu který už máte nainstalovaný pokud autor daný modul neupravil speciálně pro tu svou aplikaci tak se nic neděje.

Python, ModulePacky i konzole Python Script Shell se instalují jako každá jiná aplikace, Python samotný ani ModulePack nikde v menu nejsou vidět (pro případnou odinstalaci je lze najít ve Správci aplikací). V menu vidíte jen konzoli, podle verze většinou pod názvem Python.

takže zkráceně:
- Pro spuštění pythonské aplikace je nutný vždy Python téměř vždy některý z Packů, pythonská aplikace po instalaci vypadá v menu telefonu jako každá jiná aplikace.

- Pro spuštění pythonského scriptu je nutný Python téměř vždy některý z Packů konzole Python Script Shell která se po nainstalování objeví v menu telefonu pod názvem Python. Samotný Python a modulePacky jsou ale vidět jen ve správci aplikací.

- Konzole, ModulePack a skoro všechny pythonské aplikace je nutné mít nainstalované v paměti telefonu !!!. Jinak instalace sice proběhne normálně ale po kliknutí na ikonku aplikace jen problikne displej a aplikace se nespustí. Stejný problém může nastat když je aplikace napsaná pro vyšší verzi Pythonu nebo Packu (obráceně to neplatí protože vyšší verze obsahují vše co nižší něco nového). Novější verze Pythonu které mají volbu instalace na kartu budou fungovat také ale některé pythonýrky pak půjde spustit jen pokud budete mít v telefonu která tam byla při instalaci. Na kartu se přitom ukládá jen malá část Pythonu takže moc místa neušetříte - je tedy lepší i Python instalovat do paměti telefonu.


Obrázek poznámky:
  • Až na vyjímky jsou všechny pythonské aplikace freeware a unsigned.
  • Pro instalaci každé nové verze MegaPacku je potřeba tu předchozí odinstalovat (přes Správce aplikací)
  • Pokud při pokusu o spuštění některá pythonská aplikace jen problikne, znamená to téměř vždy, že je nainstalovaná na jiném disku než samotný Python a MegaPack (Python, MegaPack a pythonské aplikace musejí být vždy nainstalované na stejném diskU) Až na vyjímky je dobré vše instalovat do paměti telefonu. Několik málo aplikací je sice napsaných pro umístění na disku E:/, u některých je to jedno (pokud je vše na stejněm disku), ale většina je napsaných pro instalaci na C:/.
    Při instalaci Pythonu konzole PythonScriptShell na E:/ se jen jejich malá část nainstaluje na kartu, takže stejně moc místa v paměti tel. neušetříte. Naopak se vyhnete případným problémům když budete mít v tel. jinou kartu


Obrázek

Python plus V, vše v jednom od Sároše (2.3.2010)

Pack obsahuje:
Python v1.4.5
PythonScriptShell v1.4.5 (přeložil Prokop)
Moduly z:
megaPyModulePack v1.5.2 (by smart4n)
PythonRightPack v1.2.0 (by atrrant)
UltraPyModulePack v4.0.0 (by eViLrAcEr)
PythonForsModulPack-E v1.0.5 (by Mag.)
Další moduly:
powlite_fm.py (přeložil Prokop) nové ikonky (by STS_GSV)
soustava.py (by Sároš)
openurl.pyd (by OPDA)

Nové v této verzi:
● Přidány knihovny a scripty z Python for c.20090428 by aapig.com (číňani)
● appuifw2 fixed by arkadius. Opraveny chyby v tomto důležitém modulu (používá ho většina novějších aplikací).
● v archívu přidán Accelerometer plugin
Pozn.:
V tomhle balíku je už snad vše, tedy alespoň co já jsem našel na netu. Obsáhlejší balík nikde ve světě není. Takže pokud někdo příjde, že mu nejede nějaká aplikace a má nainstalovaný nějaký modulepack od eskymáků, tak potom těžko radit. No a jinak vše už směřuje k finální verzi pythonu 2.0, pro který je i modulepack.
Kód: Vybrat vše
http://www.saros.wz.cz/soubory/Python_Plus_V.zip


Python Plus VII:
Nové:
● moduly a knihovny z PythonForsModulPack v1.46.5
● dále Accessory, light, pynewfile, soundsystem, vibra, wf (update)
Python Plus VII.zip
(2.02 MiB) 1946 krátpo jednotlivých částech...
Python v.1.45 pro S60 3rd:
(přímý link)
Kód: Vybrat vše
http://ovh.dl.sourceforge.net/sourceforge/pys60/PythonForS60_1_4_5_3rdEd.sisKonzole Python ScriptShell v.1.4.5CZ:
Kód: Vybrat vše
http://uloz.to/1152709/pythonscriptshell-1-4-5.zip

Tato konzole je počeštěná, má změněnou spouštěcí ikonku, přidán script "priklad1.py". Lze instalovat na kartu, potřebné součásti budou automaticky nainstalované do paměti telefonu.

MegaPyModulePack v.1.5.2 by smart4n & Atrant:
Kód: Vybrat vše
http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/83403/megapymodulepack_by_smart4n_v1_5_2_124.zip_366.49KB.htmlPython RightPack v. 1.2.0 by Atrant:
Kód: Vybrat vše
http://uloz.to/1087568/pythonrightpack-v.1.2.0-czfiles.zipPython Scriptshell pre S60v5

Python:
Kód: Vybrat vše
http://www.easy-share.com/1904735433/python_forS60_3rded_and_5thed.zip
http://ul.to/11g161


Scriptshell pre S60v5:
Kód: Vybrat vše
http://www.easy-share.com/1904735420/PythonScriptShell_5thed.zip
http://ul.to/cn0io4
Python_Plus_v9.0.0.zip
(6.98 MiB) 442 krát


Python Plus 10
Verze 10.3.0 - 17.9.2012, autor aktualizace: pyler, Sároš
Přidány tyto knihovny a skripty:
Python 1.45:
agraphics.pyd, applist2.pyd, ascreen.pyd, bfi.pyd, camera2.pyd, CFileMan.pyd, conmonitor.pyd, crc16.pyd, creatsms.pyd, CRepository.pyd, datamaping.pyd, editionfp.pyd, filesetsize.pyd, flashsms.pyd, flashy.pyd, geticon.pyd,globalui2.pyd, globconfirm.pyd, charwidths60.pyd, lb_utils.pyd, lightcontrol.pyd, lighh.pyd, light.pyd, local.sms, lock.pyd, luu.pyd, mapp.pyd, maskpng.pyd, mediakeys.pyd, multimbm.pyd, newmessage.pyd, pkeypress.pyd, pyinfobox.pyd, querylinks.pyd, rrate.pyd, sha1.pyd, shaa.pyd, sistool.pyd, smswatch.pyd, statuspane.pyd, TopBalance.pyd, touchclick.pyd, uclipboard.pyd, ussd3r2n.pyd, videolight.pyd - md5.pyc, mymath.pyc, pbar.pyc, radix.pyc, sisreg.pyc, calendar2.pyc, Edit_find.pyc, fnmatch.pyc, glob.pyc, move_display.pyc, shortcut.pyc, stat.pyc, topimage.pyc
Python 2.0:
kf_Accessory.pyd, kf_akntextutils2.pyd, kf_asprite.pyd, kf_apptools.pyd, kf_bfi.pyd, kf_appuifw2.pyd, kf_camera2.pyd, kf_CFileMan.pyd, kf_filesetsize.pyd, kf_flashy.pyd, kf_globconfirm.pyd, kf_gps_location.pyd, kf_homescreen.pyd, kf_swtools.pyd, kf_txtfield.pyd, kf_clipb.pyd, kf_clipboard.pyd, kf_conmonitor.pyd,kf_CRepository.pyd, kf_filter.pyd, kf_geticon.pyd, kf_gifani.pyd, kf_hide.pyd, kf_indicators.pyd, kf_keylock.pyd, kf_laa2.pyd, kf_lang.pyd, kf_light.pyd, kf_lock.pyd,kf_maskpng.pyd, kf_multimbm.pyd, kf_statuspane.pyd, kf_video.pyd

:arrow: Stáhnout Python Plus 10.3.0 (ulož.to)

:arrow: Stáhnout Python Plus 10.3.0 (Dropbox.com)


Python Plus 10
Verze: 10.05.0 - 24.1.2013

autor aktualizace: pyler

Changelog:

fullaccess.pyc - update
appuifw2 - update
tabs.pyc - by dimy44
File.pyc - CN autor
FileList.pyc - CN author
globcapture.pyd - watt,cyke64
vcode.pyc - jijijilelele
deltrees.pyc - jijijilelele
TextWrap.pyc - Spriven
systemcolor.pyd - watt
Getsvg.pyc - CN author
touchclick.pyd - cyke64
pythonplus.pyc - pyler (pythonplus.version() - version of Python Plus)
uid2dui.pyc - pyler
sizemgr.pyc - pyler (sizemgr.getsize(path) - return path´s size, sizemgr.convsize(size) from bytes to kB or MB or GB (to one which is the best))
fix.pyc - SK preklad (pyler)
fileaudiostream.pyd - watt
glut.pyc - CN author
lmsg.pyc (+Lmsg_query.pyd) - Unknown author
_connmgr.pyd - by No. 2
colorchooser.pyc - RU author
scriptshell.pyc - CZ fix
fy_manager.pyc (2.01) - SK preklad
removed systemtool
added petrun (=petran by cyke64)
error.pyc - SK preklad
site.pyc - SK preklad
listdir.pyc - SK preklad
added ini.pyc, istring,pyc, unmbm.pyc, window.pycStáhnout z m.uloz.to:
Python Plus v10.5.0
Python Plus v10.5.0 lite (pouze Python 1.4.5 + modulepack)
RDAccelerometer
Naposledy upravil vasikk dne ned bře 24, 2013 2:48 pm, celkově upraveno 22
Důvod: PP 10.3.0 do prvního příspěvku
Uživatelský avatar
hanni
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7104
Registrován: pát dub 20, 2007 5:00 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Model telefonu: Nokia N8 Blue

Příspěvekod Tuxx v úte led 01, 2008 1:51 am

kde sa to da okrem toho BT Terroru vyuzit?


//EDIT dufam ze bude vychadzat co najviac nejakych zaujimavych aplikacii ked je take jednoduche ich tvorit :)

prokop píše: SystemUtilities, Mp3 editor..., existuje i aplikace na rozbalení a editaci .sis souborů ale tu jsem ještě neměl čas vyzkoušet...je jich víc, ale teď si ještě nemůžu takhle brzy po ránu vzpomenout.
Kromě toho si na konzoli můžeš pod Pythonem i programovat, jednu dobu jsem si s tím docela vyhrál, ale teď už je toho času málo :sad: .


hanni píše:Samozrejme popridavam este dalsie aplikacie pracujuce pod Pythonom,urcite aj prokop,ak ma nejake zdroje,ktore ja nepoznam. Myslim,ze Python ma buducnost,len sa v tom musia naucit robit nejaki poriadni manici :wink:


TomTom píše:Hanni: Takže se mám začít učit? :lol: :lol:


prokop píše:Uč se, uč se. :D:
Python patří mezi nejjednodušší objektově orientované jazyky, ty základy se dají za pár měsíců zvládnout.
Naposledy upravil Tuxx dne pát led 04, 2008 3:57 pm, celkově upraveno 1
Momentalne iPhone 4 16GB
''Když už člověk neví kudy kam, je načase otevřít manuál'' ™ by prokop
MacBook Pro 13''
Tuxx
Krotitel šelem
 
Příspěvky: 977
Registrován: úte srp 28, 2007 7:50 pm
Bydliště: Tam kde sa vrany otacaju.
Model telefonu: iPhone 4 16GB

Příspěvekod fiddy v ned led 13, 2008 4:04 pm

a k čemu je ten pack?
trošku to nechápu ty aplikace pro python jak se dávají do telefonu je to v nějakým formátu .py a jak se ty aplikace spouští nějak přes ten program nebo samostaně nebo jak? :oops: .

prokop píše:Ty "aplikace" (nejsou to aplikace ale scripty napsané v jazyku Python) ve formátu *.py spustíš právě na té Python konzoli. Pak jsou také aplikace napsané v Pythonu ale "zkompilované" (nebo spíš zabalené) do formátu *.sis (jde to udělat mj. i v mobilní pythonské aplikaci py2sis). A ty pro to aby fungovaly potřebují prostředí které je bude interpretovat. Je to něco jako java emulátor nebo emulátor Win v Linuxu nebo třeba emulátory různých herních konzolí pod Symbianem (VBag, Ngage, picoDrive, VNes...). To co je součástí MegaPacků jsou moduly které slouží k tomu aby pythonské příkazy byly správně interpretované a provedly správnou operaci. Je to něco ve smyslu: když spustíš pythonýrskou aplikaci X tak se spustí Python a modul nutný ke správné funkci té aplikace. Potom stiskneš tlačítko
tlačítko Y které vykoná příkaz ke spuštění další funkce která je většinou zase zapsaná v nějakém modulu atd...


Takže zkráceně: ty "aplikace" ve formátu *.py spustíš přes konzoli Python Script Shell (v menu telefonu bude pod názvem "Python", samotný Python uvidíš jen ve správci aplikací). Pythonské scripty zapakované do instalačky *.sis poběží jen pod tím Pythonem, vypadají jako běžné aplikace , jen mají svoji vlastní spouštěcí ikonku jako všechny běžné aplikace. Bez Pythonu je nespustíš. A většina těch *.sis aplikací musí být nainstalována na C:/ stejně jako ta konzole.
Uff, doufám že jsem to v rychlosti napsal aspoň trochu srozumitelně a omlouvám se odborníkům, je to vysvětlení pro laiky:wink:
fiddy
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř pro 26, 2007 12:59 pm

Python 1.44

Příspěvekod Maikl v pát čer 27, 2008 10:36 pm

Obrázek
Uživatelský avatar
Maikl
GamesUploader
GamesUploader
 
Příspěvky: 337
Registrován: pon úno 26, 2007 6:33 pm
Model telefonu: Nokia N900

Příspěvekod Maikl v čtv črc 10, 2008 12:12 pm

megaPyModulePack 1.5.2

Changelog:
Kód: Vybrat vše
appswitch, cenrep, feature, fgimage, hack, iapconnect, keypress, misty, pathinfo, uikludges, uitricks, dialog, miso, misoalarm, pyextaccel, xprofile, lite_fm, minidb, easydb, mbm, powlite_fm, proshivka, rusos, fonts, prgbar, ftplib, prodb, clipboard, error, datetime, smidi, aes, _pyexpat, xml, akntextutils, envy, tsocket, RDAccelerometer, blues, aXYZ, pys60usb; -- Modules: appswitch, cenrep, feature, fgimage, hack, iapconnect, keypress, misty, pathinfo, uikludges, uitricks, dialog, miso, misoalarm, pyextaccel, xprofile, lite_fm, minidb, easydb, mbm, powlite_fm, proshivka, rusos, fonts , Prgbar, ftplib, prodb, clipboard, error, datetime, smidi, aes, _pyexpat, xml, akntextutils, envy, tsocket, RDAccelerometer, blues, aXYZ, pys60usb and othersKód: Vybrat vše
http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/83403/megapymodulepack_by_smart4n_v1_5_2_124.zip_366.49KB.html


Kód: Vybrat vše
http://uloz.to/565040/megapymodulepack-by-smart4n-v1-5-2-124.zip


Btw: No zatím ho mám den v mobilu a běží sním vše bezproblému,i SmartSiS.

sulda:prokop už ho testuje a pak ho sem chtěl dát takže počkám až se ozve :wink:
Naposledy upravil Maikl dne čtv črc 10, 2008 1:03 pm, celkově upraveno 2
Obrázek
Uživatelský avatar
Maikl
GamesUploader
GamesUploader
 
Příspěvky: 337
Registrován: pon úno 26, 2007 6:33 pm
Model telefonu: Nokia N900

Příspěvekod hanni v úte zář 30, 2008 4:18 pm

Obnoveny PythonRightPack v 1.1.2

- doplneny fonts.py - teraz pracuje mp3editor
- opravene chyby v powlite_fm

Obrázek

Kód: Vybrat vše
http://forum.allnokia.ru/download.php?id=232225
Naposledy upravil hanni dne čtv pro 25, 2008 3:51 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
hanni
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7104
Registrován: pát dub 20, 2007 5:00 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Model telefonu: Nokia N8 Blue

Příspěvekod prokop v čtv lis 20, 2008 10:05 am

Do prvního příspěvku doplněn odkaz ke stažení Pythonu v.1.4.5 a MegaPymodulePacku v. 2.01.

Trochu jsem testoval a vypadá to že je vše OK.

MegaPymodulePack v. 2.01 obsahuje tyto moduly, knihovny, kódování a součásti:

APPLIST, uitricks, pykeylock, pyexpat, misty, keypress, iapconnect, fgimage, feature, envy, appuifw2, appswitch, akntextutils, xprofile, te32socket, switchoff,RDAccelerometer, miso,langswitch, laa, cenrep, blues, axyz, attribute, aes, misoalarm,pyextaccel, cenrep, hack, pathinfo, pys60usb, speechy,uikludges, clipboard_CHN, wif_keys, wfm_lite, wifc, uitricks, uikludges
tsocket, sets, RUSOS, pykeylock, progressbartw, prodb, prgbar, powlite_fm, misty, lite_fm, key_tricks, keypress, iapconnect, FTPLIB, fonts, fgimage, exprofile, error, erestart, envy, ECenrep, easydb, debugger, clipboard, cerealizer, btswitch, appuifw2, appswitch, akntextutils, bt_teror, cenrep, datetime, efeature, feature, fonts, hack, key_modifiers, LITE_FMC, minidb, pathinfo, powlite_fm, mbm, prgbarc, proshivka, pys60usb, RUSOSC, smidi, speechy, __init__, _exceptions, xmlreader, saxutils, handler, expatreader, expat, pulldom, minidom, domreg, tokenize, token, posixpath, mimetypes, inspect, gopherlib, dis, koi8_u, koi8_r, iso8859_5, cp866, CP1251, dialog,RSC, keyviewer, bt_teror_launcher, demo_font, example_fonts, test_axyz1, test_envy1, test_envy2, test_pyextaccel1, test_pyextaccel2.

\\hanni: mirror na novy Python + pack:

Kód: Vybrat vše
http://allnokia.ru/symbsoft/download.php?id=1979

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
Uživatelský avatar
prokop
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4937
Registrován: pon zář 03, 2007 6:40 pm
Bydliště: Na konci přímky
Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod .:Generic:. v ned pro 07, 2008 7:18 pm

Tož jsem se dnes rozhodl udělat update pythonu; script shellu a module packu. Odinstaluju vše staré, odinstaluji pro jistotu i pythonýrské aplikace, začnu si instalovat python, script shell a končím na modulepacku. Rightpack ani ten modulepack 2.0 do telefonu zkrátka nedostanu, končím na hlášce "Nelze instalovat". Jediný modulepack který nainstalovat jde, je 1.5.2 od smartana :evil:
Uživatelský avatar
.:Generic:.
Expert fóra
Expert fóra
 
Příspěvky: 1448
Registrován: sob lis 10, 2007 9:53 pm
Bydliště: ブルノ
Model telefonu: Galaxy SII

Příspěvekod mila6032 v ned pro 07, 2008 8:09 pm

Joo, tohle znám :-) Rozpakovat přes smartsis a pak růčo překopírovat. A nebo počkej na nějakého "pythonského guru" ....prokop,saros,majkl.
Obrázek
Uživatelský avatar
mila6032
Expert fóra
Expert fóra
 
Příspěvky: 976
Registrován: pon led 14, 2008 6:41 pm
Model telefonu: Blackberry 9105 Pearl

Příspěvekod .:Generic:. v ned pro 07, 2008 8:14 pm

To mě taky napadlo, rozbalit to v SISware a natvrdo nakopírovat do příslušných složek jako se to dělalo u nějakých aplikací. Otázkou je, jestli bude aplikace správně fungovat :?:
Pokud se povede a bude vše fungovat, pošlu ti K+
Uživatelský avatar
.:Generic:.
Expert fóra
Expert fóra
 
Příspěvky: 1448
Registrován: sob lis 10, 2007 9:53 pm
Bydliště: ブルノ
Model telefonu: Galaxy SII

Příspěvekod prokop v ned pro 07, 2008 8:29 pm

Zvláštní ... Obrázek .
Já neměl problém - každou chvilku si cvičně formátuju a tyhle packy jsem myslím instaloval právě po formátování.

Kdyžtak tam ty soubory nakopíruj ručně a zkus zjistit kde by mohla být chyba (dotaz na přepsání nebo tak něco, znáš to :wink: ). Tady máš rozpakovaný PythonRightPack v.1.3.1, ten ModulePack 2.01 má jednu nevýhodu - dělali ho číňani takže např. v modulu powlite_fm který využívá celkem dost pythonýrek jsou místo písmen obvyklé čtverečky.

Jinak při instalaci RightPacku a MegaPacku budou mít problém lidi s telefony které mají pohybové čidlo protože oba Packy obsahují knihovnu RDAccelerometer.dll kterou už v C:/Sys/Bin tyhle telefony mají. Při instalaci těchhle packů totiž není možnost si vybírat co zaškrtnou a co ne. Takže lidi kterým sabotéři z Nokie nadělili nový krásný úžasný zmrzačený firmware tyhle packy prostě nenainstalují.

Pokusím se ty packy porovnat se smart4novými a upravit je, přeložit k tomu ten powlite_fm a ještě pár dalších věcí a vyhodím accellerometer aby se daly nainstalovat aspoň po certifikaci OPDA certifikátem.

EDIT: a sakryš, zase pomalej.... :lol: .
fungovat to bude :wink: .
mila6032:
já ti dám guru... :D .
Naposledy upravil prokop dne ned pro 07, 2008 8:33 pm, celkově upraveno 1

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
Uživatelský avatar
prokop
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4937
Registrován: pon zář 03, 2007 6:40 pm
Bydliště: Na konci přímky
Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod .:Generic:. v ned pro 07, 2008 8:32 pm

Byl jsem rychlejší prokope a rightpack jsem rozbalil v sisware a nakopíroval do telefonu. Zdá se že vše funguje tak jak má. Všechny python aplikace spustit jdou takže díky za rady :wink:
Uživatelský avatar
.:Generic:.
Expert fóra
Expert fóra
 
Příspěvky: 1448
Registrován: sob lis 10, 2007 9:53 pm
Bydliště: ブルノ
Model telefonu: Galaxy SII

Příspěvekod Saros v ned pro 07, 2008 8:49 pm

Vubec si s tim nelam hlavu. Co ja jsem zkoumal vsechny ty novy packy, tak neprinasej nic prevratnyho. Pro spravny chod vetsiny aplikaci ti postaci modulepack 1.5.2 a instalace je bezproblemova.
Uživatelský avatar
Saros
Pythonýr a Expert fóra
Pythonýr a Expert fóra
 
Příspěvky: 984
Registrován: pon bře 17, 2008 5:05 pm
Bydliště: Jiříkov/DC
Model telefonu: 6120 classic, E51, N79

Příspěvekod prokop v ned pro 07, 2008 9:24 pm

Saros:
už je pár aplikací které používají nové moduly co nejsou v Megapacku od smart4na ale jsou v těch nových a počítám že jich bude přibývat. Například Rusové teď už používají celkem dost modul wif (myslím že zrovna ten poslední HexEditor co je pod Pythonem je na něm přímo postavený) a taky wif_keys a clipboard.
Ale zatím jsou to jen takové pokusy, ty aplikace co znám a používají je nemají kromě toho HeXeditoru praktické žádné využití. Taky cesta k __init__.py je upravená do C:/resource/urlib a vypadá to že bude využívaná v nových aplikacích (zatím jen v ruských které používají ruské servery), jen si nějak nedokážu představit že některé aplikace budou používat původní cestu a některé novou. Jinak ale většinu toho co je v urlib v podstatě nechápu :?

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
Uživatelský avatar
prokop
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4937
Registrován: pon zář 03, 2007 6:40 pm
Bydliště: Na konci přímky
Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Python

Příspěvekod Saros v ned pro 07, 2008 9:50 pm

Prokop:
Presne jak rikas. Kazdej dava jinou cestu. Uz jsem si toho taky vsiml a prave pak byvaj ty problemy s update packu. Za chvili v tom bude peknej bordel. Ja uz to ale neresim, proste kdyz se objevi nejakej novej modul tak ho na cecko soupnu ruco. Jo a ten modulepack 2.01 sice obsahuje nejaky novy veci ale zas mu chybej nejaky ty stary. Takze 0+0=exkrement a prase aby se v tom vyznalo.
Uživatelský avatar
Saros
Pythonýr a Expert fóra
Pythonýr a Expert fóra
 
Příspěvky: 984
Registrován: pon bře 17, 2008 5:05 pm
Bydliště: Jiříkov/DC
Model telefonu: 6120 classic, E51, N79

Příspěvekod mila6032 v stř pro 10, 2008 5:08 pm

Měl bych prosbičku. Potřeboval bych rozpakovanej module pack. Je mi v podstatě jedno jakej. Dělal jsem čistku na c:\ a smazal jsem toho víc,než jsem měl v plánu :roll: ...no a teď bych potřeboval něco rozpakovat ve smartsis a samozřejmě nejde...jsem tu z telefonu takže sisware taky padá. Předem dík.
Obrázek
Uživatelský avatar
mila6032
Expert fóra
Expert fóra
 
Příspěvky: 976
Registrován: pon led 14, 2008 6:41 pm
Model telefonu: Blackberry 9105 Pearl

Příspěvekod .:Generic:. v stř pro 10, 2008 5:20 pm

Uživatelský avatar
.:Generic:.
Expert fóra
Expert fóra
 
Příspěvky: 1448
Registrován: sob lis 10, 2007 9:53 pm
Bydliště: ブルノ
Model telefonu: Galaxy SII

Příspěvekod prokop v čtv pro 25, 2008 12:59 pm

Počeštil jsem moduly powlite_fm.py a LITE_FM.pyc což jsou něco jako správci souborů které využívají některé pythonské aplikace (např. SmartSIS nebo Mp3TagEditor)
A když už jsem u toho byl tak jsem počeštil i pythonskou konzoli PythonScriptShell.

Kód: Vybrat vše
http://uloz.to/1079530/pythonczfiles.zip


Slovenští uživatelé mohou při problémech se stažením z uloz.to použít
Kód: Vybrat vše
http://anonymouse.cz/anonymizer/


Jedná se o patche k ModulePacku 1.5.2, ModulePacku 2.0.1 a PythonRightPacku v.1.1.3. Celou konzoli PythonScriptShell 1.4.4 jsem přepakoval takže jestli jí chcete mít počeštěnou (jde ale jen o pár běžně známých anglických slovíček) tak je nutné napřed odinstalovat verzi kterou už máte, jinak instalátor zahlásí chybu aktualizace. Vše je (doufám že srozumitelně) popsané v přibaleném *.txt souboru
"České" moduly jsem udělal jako patch takže ho podle dané verze modulu který máte normálně nainstalujete. Nebo ti kdo mají telefon s otevřeným operačním systémem (ne to co hlásá Nokia & Symbian Limited :D :evil:) se nemusejí zdržovat s instalací a soubory z daných složek archívu si mohou rozbalit do složky C:/resource a nahradit tam ty původní.

Konzoli a patche jsem otestoval na ModulePacku 2.0.1 a PythonRightPacku 1.1.3. Modul LITE_FM.pyc v RightPacku nemám, Atrant to tuším řeší tropchu jinak ale tenhle modul se stejně moc nepoužívá a navíc tam byla jen dvě ruská slovíčka.EDIT:

PythonRightPack v.1.2.0 by Atrant:
Změny:
- New clipboard.py of chamil.85, which works equally well
on E61, N73, N71 and (as before) to other phones
- Prodb a new modification of VIP666VIP
- Ftplib.py of Python 2.2 with the company
- Urlparse of Python 2.2 with the company
- Updated laa.pyd
- Module applist


Kód: Vybrat vše
http://uloz.to/1087568/pythonrightpack-v.1.2.0-czfiles.zip


Rovnou jsem zase počeštil modul powlite_fm a vykopnul jsem ten zatracenou knihovnu RDAccelerometer (nechápu pro to tam Atrant SG a Číňani pořád cpou když se ví že už je snad v každém tel. s pohybovým čidlem :roll:) Pro jistotu jsem ale zapakoval instalačku RDAccel.sis a přidal jí do archívu, taky jsem tam dal ty CZ pluginy pro Packy 1.5.2, 2.01 a 1.1.3.


Tady je poslední oficiální testovací verze konzole PythonScriptShell v.1.4.53 pro OS 9.1 a 9.2:
Kód: Vybrat vše
http://garr.dl.sourceforge.net/sourceforge/pys60/PythonScriptShell_1_4_5_3rdEd_unsigned_testrange.SIS


(zatím jsem si změn ještě nevšiml)PS: menší OT only for .:Generic:. :
Prosímtě už jinde nepiš že ty změny v nových verzích modulepacků nepřinášejí v podstatě nic nového :wink: :lol:.
Jak jsem psal výš - nové aplikace využívají nové moduly takže např. pod smart4novým Megapackem v.1.5.2 nerozběháš Sárošovu poslední verzi WeatherID v.3.0 nebo jak do magortopicu přidával ten s60htmled.

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
Uživatelský avatar
prokop
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4937
Registrován: pon zář 03, 2007 6:40 pm
Bydliště: Na konci přímky
Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod .:Generic:. v čtv pro 25, 2008 8:09 pm

prokop jej, tak to jsem ani sám netušil. Já tedy nejedu na smart4novým 1.5.2 packu ale myslel jsem si že ty další opravdu nic zásadního nepřínášejí...nehledě na problém s RDAccelerometer.dll
Nuže dobrá, polepším se a nebudu do světa vypouštět tyto fámy :D

EDIT: Právě jsem po formátu telefonu...tak dlouho si člověk hraje se změnou fontů, až se Nokia zesere...vážně super. Hack v ***, Pythony v ****, kontakty a zprávy v ****. CO víc si na vánoční svátky přát :cry:
Uživatelský avatar
.:Generic:.
Expert fóra
Expert fóra
 
Příspěvky: 1448
Registrován: sob lis 10, 2007 9:53 pm
Bydliště: ブルノ
Model telefonu: Galaxy SII

Příspěvekod prokop v pát pro 26, 2008 2:33 am

Myslím že Python verze 1.9.0 bude pythonýry zajímat, hlavně asi knihovny pro Qt :wink: .

Ostatní upozorňuju že je to beta verze a většina aplikací pod tímto Pythonem asi nebude pracovat, proto dávám link na stránky projektu garage.maemo. Zvlášť release notes asi bude potřeba nastudovat, zítra se do toho pustím.

Kód: Vybrat vše
https://garage.maemo.org/frs/?group_id=854.:Generic:. formát, hack, aplikace ... to je hračka, a Python pokud neupravuješ default.py jako já přímo v C:/private taky.
(nebo pokud ve všem nemáš takový bord*l jako já v E61 :lol: )

Ale Kontakty? :shock: Neříkej mi že si je nezálohuješ. Leda snad číslo na tu slečnu ze včerejška jsi ještě nestihl?

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
Uživatelský avatar
prokop
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4937
Registrován: pon zář 03, 2007 6:40 pm
Bydliště: Na konci přímky
Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod Saros v pát pro 26, 2008 11:48 pm

Pokud vám nejdou instalovat nový Modulepacky a Rightpacky jako mě, tak zkuste tento. Instalace by měla být bez problému.

ModulePack vychází z verze 1.5.2 a do něj jsem doplnil nové a aktualizované moduly a knihovny z RightPacku v1.2.0. Navíc obsahuje počeštěný modul powlite_fm. Pack neobsahuje knihovnu RDAccelerometer. Pokud by tedy v telefonu s pohybovým čidlem nefungovala nějaká aplikace využívající pohybové čidlo tak zkuste doinstalovat RDAccel.sis.

Kód: Vybrat vše
http://uloz.to/1095573/megapymodulepack-s60-3rd-v1.5.3-mod-mteam.zip


mirror:
Kód: Vybrat vše
http://www.edisk.cz/stahni/87699/megapymodulepack-s60-3rd-v1.5.3-mod-mteam.zip_534.19KB.html
Uživatelský avatar
Saros
Pythonýr a Expert fóra
Pythonýr a Expert fóra
 
Příspěvky: 984
Registrován: pon bře 17, 2008 5:05 pm
Bydliště: Jiříkov/DC
Model telefonu: 6120 classic, E51, N79

Re: Python + MegaPyModulePack [27.12.2008]

Příspěvekod Sentinel v sob úno 07, 2009 10:19 pm

Saros:

mrkni se na tohle, na Edit dole u meho prispevku - problem s instalaci megapymodulepacku 1.5.3 :!:
Kód: Vybrat vše
http://forum.n73.eu/viewtopic.php?f=4&t=9098&p=106655#p106655
Huawei u8800 Ideos X5, Custom ROM: Oxygen 2.3.1_r1, Android: 2.3.7
Uživatelský avatar
Sentinel
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon čer 09, 2008 5:03 pm
Model telefonu: Huawei u8800 Ideos X5

Re: Python + MegaPyModulePack [27.12.2008]

Příspěvekod Saros v ned úno 08, 2009 8:54 am

Tak to je fakt zajimavy. O jednom problemu v modulepacku vim. Zapomneli jsme do nej dat dialog.RSC ale o tomhle slysim poprve. Zkusil jsem teda taky zpustit Sistail a ejhle, hodilo mi to 9 chyb. Jenze nevim co ty chyby maj jako znamenat. Pokud to hlasi ze chybej nejaky moduly chybej, tak to je blbost, protoze tam vsechny mam. Sistail podle me nekontroluje jestli tam fyzicky jsou, ale nejspis to taha z nejakyho logu. Problem bude asi jinde, protoze kdyby ti chybel nejakej modul nebo knihovna, tak by ti aplikace co to pouziva nesla ani zpustit. Ja se schvalne jeste kouknu na tu autoagendu a ty mi kdyztak napis jaky chyby ti to vypsalo.
Uživatelský avatar
Saros
Pythonýr a Expert fóra
Pythonýr a Expert fóra
 
Příspěvky: 984
Registrován: pon bře 17, 2008 5:05 pm
Bydliště: Jiříkov/DC
Model telefonu: 6120 classic, E51, N79

Re: Python + MegaPyModulePack [27.12.2008]

Příspěvekod Sentinel v ned úno 08, 2009 10:21 am

Saros:

No prave, ze mne tam tech 10 souboru chybelo :D , aplikace vsechny fungovaly, akorat u te AutoAgendy proste chybel tvrde asi ten soubor dialog.RSC, proto se nedelala ta Obnova dat. Po nakopirovani vsech chybejicich souboru to bylo OK. Jenze co me prekvapilo nejvic, tak kdyz jsem si ten megapymodulepack rozbalil SmartSIS, tak tam ty soubory byly, kde mely byt :D Tak jestli nebude nejaka chybka v tom instalatoru .. jinak uz nevim ...
Huawei u8800 Ideos X5, Custom ROM: Oxygen 2.3.1_r1, Android: 2.3.7
Uživatelský avatar
Sentinel
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon čer 09, 2008 5:03 pm
Model telefonu: Huawei u8800 Ideos X5

Re: Python + MegaPyModulePack [27.12.2008]

Příspěvekod Saros v ned úno 08, 2009 10:58 am

V tom dialogu to nebude. Ten se pouziva malo a u ty autoagendy myslim ani neni. Na ten Sistail bych fakt nespolehal. Neni to delany na modulepack v1.5.3 mod mteam. To samy pyCheck. Sistail mi nasel 9 chyb a pyCheck zadnou. Vsechno mi funguje jak ma i ta Autoagenda. Jedna vec je ale nesporna, pokud ti chybi nejakej modul nebo knihovna a spustis aplikaci, ktera to pouziva, tak ti to jen problikne. Zkousel jse pred instalaci modulepacku nejdriv odinstalovat predchozi?
Uživatelský avatar
Saros
Pythonýr a Expert fóra
Pythonýr a Expert fóra
 
Příspěvky: 984
Registrován: pon bře 17, 2008 5:05 pm
Bydliště: Jiříkov/DC
Model telefonu: 6120 classic, E51, N79

Re: Python + MegaPyModulePack [27.12.2008]

Příspěvekod Sentinel v ned úno 08, 2009 11:24 am

Tak t en modulepack jsem instaloval na cisty telefon po update na novy fw :D a vzdycky kdyz jsem zkousel instalovat modulepack znovu, tak jsem ho odinstaloval, jinak mi to hodi hlasku "Chyba aktualizace"
Huawei u8800 Ideos X5, Custom ROM: Oxygen 2.3.1_r1, Android: 2.3.7
Uživatelský avatar
Sentinel
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon čer 09, 2008 5:03 pm
Model telefonu: Huawei u8800 Ideos X5

Re: Python + MegaPyModulePack [27.12.2008]

Příspěvekod MC1980 v úte úno 10, 2009 9:56 pm

Lidičky drahý, prosba a velká. Když vlezete do správce aplikací, co všechno tam je z pythonu? Co jsem našel, to jsem odinstaloval a v domnění, že si upgradeuju ( :-) ) Python na novější, vše selhalo. Nejde nainstalovat žádný megapack, skript, prostě vše hází chybu aktualizace. Dokonce jsem vyhodil i ten RDAccel. Ten jedinej šel nahrát znovu, jinak jsem na štíru. Což mě zrovna na Pythonu mrzí.

Jo, chcete se zasmát, jakej jsem debil? Měnil jsem verzi Sygic z 7.60 na 7.70. Pitomec unavenej, po celým dni za volantem, jsem to připojil jako Mass Storage a nápad století :-D Nebudu nahrazovat soubory, já smažu původní a přehraju to novejma... Tak jsem si smazal i PRIVATE :-D Takže všechny app instalovat znovuuuuuuuuu :lol:

Tímto prosím o status: Zmatkář fóra :-)
Motorola Amio, Motorola T2288R, Nokia 6150, Nokia 6310i, Nokia 3310, Nokia 3410, Siemens C55, Nokia 7650, Nokia N73, Nokia N95 8Gb

Obrázek
Uživatelský avatar
MC1980
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 233
Registrován: sob kvě 26, 2007 1:48 pm
Bydliště: Ústí nad Labem
Model telefonu: N95 8GB (hacked)

Re: Python + MegaPyModulePack [27.12.2008]

Příspěvekod Milky110 v úte úno 17, 2009 10:16 am

Prosim Vas pomoze mi niekto.Skusal som si nainstalovat Python + MegaPyModulePack ale ked ho dam instalovat tak mi napise nie je mozne nainstalovat aplikaciu od nedoveryhodneho dodavatela com mam robit????
Sony ericson Vivaz U5
Nokia E65 V 4.0633.74.00
Samsung Jet
Uživatelský avatar
Milky110
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: stř bře 28, 2007 6:40 pm
Model telefonu: Nokia N73 Samsung Jet

Re: Python + MegaPyModulePack [27.12.2008]

Příspěvekod prokop v úte úno 17, 2009 11:23 am

>Milky110:
jaké verze jsi instaloval? Můžou to dělat Megapacky ale ne oficiální verze Pythonu.
Čím jsi crtifikoval Megapack?
Když si hackneš telefon a do C:/sys/bin dáš upravený installserver.exe tak bys měl mít po problému. Viz téma "Certifikace aplikací" nebo "Hack Symbianu"

>MC1980:
tvůj post mi unikl a už to určitě nebude aktuální ale ve správci aplikací se zobrazuje Python, Megapack a případně konzole Python Script Shell .
Jinak gratuluju :wink: , kompletní zálohy byly? třeba by tě NPCS nebo obnova zálohy C:/ z karty nevypekly.
RDAccell asi šel naonstalovat proto, žes ho předtím nainstalovaný neměl.

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
Uživatelský avatar
prokop
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4937
Registrován: pon zář 03, 2007 6:40 pm
Bydliště: Na konci přímky
Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Re: Python + MegaPyModulePack [27.12.2008]

Příspěvekod Milky110 v úte úno 17, 2009 12:42 pm

PROKOP
Stiahol som si od maikla MegaPyModulePack 1.5.2. Necertifikoval som ho nicim lebo mam hacknuty telefon. Ten installserver.exe kde stiahnem alebo kde ho najdem? Som trosku taky neohrabany v tychto veciach

Edit: PROKOP
Teras som skusal aj tvoj link http://allnokia.ru/symbsoft/download.php?id=1979 stiahol som nainstaloval som python co je v tom odkaze a mega pak mi znova nechcelo napisalo mi chyba aktualizacie co stym teraz?
Sony ericson Vivaz U5
Nokia E65 V 4.0633.74.00
Samsung Jet
Uživatelský avatar
Milky110
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: stř bře 28, 2007 6:40 pm
Model telefonu: Nokia N73 Samsung Jet

Další

Zpět na Python Aplikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron