Nástěnka

Informace uživatelům o technických a organizačních změnách na fóru

Nástěnka

Příspěvekod prokop v ned říj 04, 2009 2:46 pm

Vážení a milí návštevníci, drazí spolufóřané.

Stálí uživatelé a návštěvníci si asi všimli v posledních dnech některých změn na fóru, takže bych jich tady většinu chtěl shrnout i pro ostatní.

• Nově vzniklo toto subfórum a do něj byla přesunuta související témata, toto téma bude sloužit k informování o významnějších změnách na fóru.
  • Vypadá to, že jsme se zbavili zásadního problému - spambotů (velké díky McLarenovi). Za poslední týden se nově žádný nezaregistroval, přestože před úpravou registračního formuláře se jich registrovalo 5-10 denně. Postupně budou deaktivovány a smázány účty těm kteří se zaktivovali dříve. Může se tedy stát, že se nově zaktivuje některý dřív než na něj dojde řada, nebo takový který nebyl smazán protože jsme si nebyli 100% jistí jestli je to spambot. Prakticky hned ale takový spambot bude zabanován a jeho účet smazán.
  • Již bylo zmiňováno, že v profilu všem uživatelům přibyla položka "Model telefonu", nově registrovaní uživatelé jI mají v registračním formuláři jako povinnou.
    Znovu žádáme všechny uživatele aby si tu položku vyplnili. Není to proto, že bychom pro nějakou agenturu prováděli průzkumy penetrace různých telefonů v populaci :D , ale proto, že tahle informace je často důležitá pro ty kdo vám chtějí poradit s nějakým problémem. Samozřejmě to v takovém případě můžete zmínit v dotazu, možná to máte i v podpisu, ale pro obě strany je jednodušší když to bude v tom profilu. Mimochodem: jestliže bude mít někdo dotaz k problému kde je důležité vědět jakého telefonu se týká a tu informaci neuvede ani v profilu, ani v dotazu, ani jí nemá v podpisu, tak se může setkat s jistým nemilým překvapením ( :D 8) ) .
  • Aktivace nového uživatele už nevede na hlavní stránku fóra, ale do tématu pro nové uživatele, takže už se nestane, že ten odkaz noví uživatelé v aktivačním e-mailu přehlédnou (moc děkuji za pomoc R@ptorovi - adminovi ForumNo ).
    Ti kdo si to téma pro nové uživatele aspoň zběžně neprohlédnou a poženou se hned po aktivaci na fórum zadat nějaký už mnohokrát zodpovězený dotaz, založit duplicitní téma apod, budou nejspíš ignoranti a dočkají se zřejmě náležitých reakcí od stálých uživatelů.
  • Do formuláře pro odeslání odpovědi nově přibyly dva BBCode tagy - "lnk" a "ot" (opět děkuji R@ptorovi).
    Tag lnk slouží především k tomu, aby se zpřehlednila témata se sáhodlouhými seznamy.
    Příklad použití můžete vidět zde.

Tag ot funguje na stejném principu, ale slouží k jiným účelům. Je určen pro případy kdy odpovídáte v nějakém tématu a chcete připsat ještě něco, co se daného tématu přímo netýká, tedy klasický Offtopic.
    Příklad uvedu rovnou tady:

Protože prokop sem chodí prakticky jen z miniopery mod, můžete pod tenhle tag schovat svoje mínění o něm :lol: . Nebo dokonce můžete napsat že Nokia Web Browser a Nokia N5800 jsou dobré věci :lol:
Když ho na to nikdo neupozorní, tak o vašem názoru nebude vědět :D

Bohužel tyhle dva tagy nefungují v mobilních prohlížečích Opera Mini mod a UCWEB, možná i v některých dalších :( . Fungují v oficiální Opera Mini 4.2 beta + Opera Mini 5.0 , v interním Nokia Web Browseru, ve Skyfire a samozřejmě v desktop prohlížečích Opera a FireFox, kdyžtak otestujte další a dejte vědět o těch kde by byly problémy se zobrazováním skrytého obsahu.

Prosíme, abyste se vždy rozmysleli, ve kterých případech je použití těchhle tagů vhodné. Nadále platí že samotný offtopic, tedy příspěvěk který nemá s daným tématem nic společného, je považovaný za spam, tedy i když jej celý dáte do tagu ot !
  • Došlo k úpravě některých smajlíků, další byli přidáni. Na smajlících se dále pracuje.
  • Změny nastaly i v hodnostech v týmu fóra. To že přibyl jeden admin a admini jsou nově označeni modrou barvou vidíte :D . Původní červenou barvu mají teď McLaren a BFLM, zároveň mají nově hodnost "Zakladatel fóra" . Tímto jim také chci moc poděkovat za to, že se na tomhle boardu můžeme my všichni scházet :wink:
  • Došlo také k menší úpravě Pravidel fóra, jedná se ale v podstatě jen o kosmetické změny. Nicméně neuškodí když si je znova přečtou i stálí uživatelé, protože také oni je někdy porušují :wink:

• Další změny jsou v plánu, budete o nich informováni zde.
    Namátkou bych zmínil znovuzavedení reputačního systému, možná přibyde nějaký nový vzhled fóra a jeho rozšíření do stran, přesun profilu zpátky doleva... Plánů je poměrně dost - uvidíme co se nám povede zrealizovat :wink:
    Já osobně také uvažuju o zavedení Thanks systému, aby se nenaplňovala témata posty jejichž jediným významem je poděkování za nějakou radu nebo upload. V téhle souvislosti bych chtěl zmínit, že nejhorší co asi v tomhle směru může uživatel udělat, je to, že napíše něco jako "Díky, jdu to zkusit" . Nemá to logiku a prakticky ani žádnou informační hodnotu :roll: . Jen to může vadit ostatním uživatelům, kteří očekávají nějakou novou verzi, praktické postřehy apod.

Tož tedy, toť prozatím asi vše, děkujeme za pozornost.
    Váš forumN73 tým.

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
    prokop
    Administrátor
    Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Re: Nástěnka

Příspěvekod Smith.F v ned říj 04, 2009 3:38 pm

Doufám, že můj příspěvek na tomto místě nebude brán jako offtopic - chápu, že zrovna tady to bude chtít přehlednost, no ale kdyžtak si to promázneš - ale co už se mnou, jsem prostě nezmar.

V úvodu bych chtěl (jako protiklad k poslednímu odstavci, já si holt o ten banán či jiné tropické ovoce říkám :lol ) poděkovat za všechnu věnovanou práci nejen zmíněným zakladatelům fóra, ale i spoustě dalších lidí včetně tebe. Člověk sem chodí rád, protože tu nejsou jen vyžírkové, ale i spousta lidí, kteří jsou ochotni vložit svůj čas a energii do společného díla (hláška jako z komunistických proslovů).

Nu a jinak nějaký ten nápad. První věc je snad jediná, co mi tu leží v hlavě a dlouho jsem se vztekal - nešlo by u fór, obsahujících subfórum (tohle, hry a aplikace), udělat ikonku "Žádné nové příspěvky) v šedé barvě, jako u ostatních? Člověku se vždycky nejdřív zrychlí tep, že je to žlutý, takže nějaká novinka, než mu dojde, že je to žluté defaultně :roll:
    A druhá věc je spíš utopický nápad (uznávám, netuším vůbec nic o programovacích jazycích respektive jak se upravuje kód fóra, phpBB je pro mě prostě shluk písmen) - nedalo by se nějak zařídit, aby, když moderátor někomu přesune příspěvek, přišla danému uživateli systémová zpráva o přesunu? Mě je to celkem jedno, ale na dvou jiných fórech, kde modím, mi tak dlouho lidi psali, že jsem jim to smazal, že jsem začal podobné zprávy psát sám - což je občas pěkná šílenost.
    Jen nápad. Každopádně za vše dík a nekamenujte mě (stejně se netrefíte, mám reflexy indiána :lol: ).
    Dřív Symb-magor, nyní Androiďák.
    Smith.F
    Moderátor.
    Moderátor.

Model telefonu: Samsung Galaxy S

Nástěnka

Příspěvekod Dr. Nebolí to v sob bře 13, 2010 2:54 pm

Rád bych všechny uživatele upozornil na existenci tagu [rimg][/rimg] :!: Není žádnou novinkou, že ho tu máme, ale hodně lidí ho nepoužívá ve chvílích, kdy by mělo.

Takže pro nezasvědcený :) Když použiju na obrázek klasickej tag [img]...[/img], obrázek se nahraje v původních rozměrech, a pokud jsou ty větší než šířka fóra, tak "nádherně" zdeformujete stránku a fórum se nehezky roztáhne. Naproti tomu tag [rimg][/rimg] obrázek zobrazí v maximální možný velikosti, kterou fórum dovoluje. Nebudete tak deformovat stránku na šířku. Proto při uploadu obrázků s větším rozlišením než círka 600 px na šířku, který budete chtít zobrazit na celou stránku, používejte právě tagu [rimg][/rimg]

V poslední době jsem to tu viděl víckrát, a teď zase v sekci video. Takže to tam jdu opravit a dávejte si na to prosím pozor ;)
    R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
    Dr. Nebolí to
    V.I.P.
    V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Zpět na Novinky na fóru