Přechod na nové fórum phpBB3

Informace uživatelům o technických a organizačních změnách na fóru

Návrh na PDA verzi fora

Příspěvekod Zelych v čtv led 22, 2009 11:19 pm

Zdravím, asi nejsem sám, kdo sem přistupuje ze svého mobilního miláčka.
Nové phpBB3 forum je fajn (teda az na to, ze se mi stranky fora zobrazuji od konce :evil: ) ale datova narocnost a s tím spojené čekání by nebylo od věci nějak pořešit.
Myslím,že by nebylo udělat nějaké hlasování o tom, jestli by se buď němohla udělat nějaká čistě "PDA verze" nebo alespoň nějaká ořezanější o efekty pro menší datovou náročnost.
K té PDA verzi, by nebylo špatné, ze by bylo možné na odkazy v code přímo kliknout. Přeci jen Opera Mini nezvládá označování textu, natož práci s ním.
Co vy na to? Kdo by byl pro aby McLaren na něčem takovém zapracoval? :pivo
LG 4X HD & Nokia N900
Zelych
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: LG 4X HD & Nokia N900

Re: Přechod na nové fórum phpBB3

Příspěvekod prokop v pát led 23, 2009 1:23 am

Já myslím že by to mohlo být docela dobré a jestli se tu ještě někdo vyjádří pro tak bychom snad i mohli udělat hlasování. Co ty na to McLarene a další kdo se v tom vyznají - jak by to bylo technicky náročné? (třeba by to vyřešilo i ten problém se zobrazováním panelu nástrojů v miniopeře mod)

>Zelych:
kdybys nepoužíval ten oficiální nedodělek Operu Mini 4.2 Beta ale Operu Mini mod tak bys mohl nejen kopírovat text z displeje ale na linky v code rovnou klikat :wink: a k tomu "pár" dalších vychytávek. Zase bys ale nemohl editovat posty a používat bonzbutton, jenže bonz tlačítko moc lidí nevyužívá a editaci potřebuju nutně já ale běžný uživatel zase tak moc často ne. Jo a taky bys neviděl stránky v "desktop" zobrazení ale jen v "mobilním one column (to je pro mě ale obrovská výhoda)

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pát led 23, 2009 6:58 pm

K tomu se musí vyjádřit Mclaren, není to dlouho co psal, že bude mít v blízký době dost nabitej program, takže aktuálně se s tím moc asi nehne. Ale mám relativně důležitý upozornění

Že všechny odkazy na jakýkoliv jiný software než freeware patří do code snad všichni ví. Ale od updatu je na fóru nějakej šotek, co komolí interní linky. Tzn. když budete chtít dát odkaz na nějakej topik tady na fóru, dejte ho rovněž do code. Já ho nedával a občas mi je to zkrátilo a zpotvořilo - ve výsledku samozřejmě nefungovaly. Stalo se to už i jiným, co jsem koukal. Takže jestli chcete aby měl interní odkaz nějakej užitek, tak ho dejde do code, nebo ho zamaskujte pod text :wink:
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod Zelych v pát led 23, 2009 11:57 pm

Možná by stačilo udělat jen nějaký odkaz na starou verzi fóra, který by vedl k aktuálním příspěvkům. :-)
LG 4X HD & Nokia N900
Zelych
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v sob led 24, 2009 12:52 am

Starý fórum není, přechodem z phpbb2 na trojkovou verzi se to konvertovalo. Sice tomu fakt nerozumím, ale tímhle jsem si ještě na 99 % jistej :)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Zelych v sob led 24, 2009 8:48 am

Neříkej, že by se někde nenašla nějaká stará záloha původního fóra?
Myslím, že určitě někde bude, snad by McLaren neriskoval, kdyby se při konvertování na novou verzi něco pokazilo, tak že by to šlo všechno do háje.
Ale i kdyby jo, tak "spíchnout" nějakou textovou (wapovou) verzi by nemusel být takový problém.
A jak to je s tím, že se v IE7 načítá stránka hned na rychlou odpověď? Je to celkem otravné, když než se mi načtou všechny obrázky už začínám číst první příspěvky a v okamžik, kdy se mi to načte všechno mi to skočí na rychlou odpověď a já musím vyjet nahoru a hledat, kde jsem skončil.
Možná by nebylo špatné to nějak uživatelsky nastavitelné jestli se má vlákno zobrazovat od nejnovějších, nebo od nejstarších příspěvků.
Jinak na ty avatary napravo jsem si taky chvíli nemohl zvyknout, ale v OM to je dobrý, že nemusím tak dlouho štelovat okýnko s displejem, na místo, který chci přizoomovat. :-)
LG 4X HD & Nokia N900
Zelych
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod hanni v sob led 24, 2009 10:49 am

Urcite McLaren zalohu vytvoril, neverim, zeby riskoval odpalenie celej databazy pri pripadnom probleme pri konverte na novu platformu. To sa bezne robi,ziaden rozumny admin by to bez zalohy neriskol a verim,ze McLaren je stary harcovnik nato,aby to riskoval :wink:
hanni
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Nokia N8 Blue

Příspěvekod Zdenek444 v sob led 24, 2009 10:50 am

Zelych: Doufám, že jsem tě nepochopil špatně, ale v Nastavení-Prohlížení příspěvků si můžeš nastavit zobrazování příspěvků vzestupně nebo sestupně... A pokud máš na mysli něco jiného, tak mě neposlouchej :-)
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N79 FW 31.002

Příspěvekod Zelych v sob led 24, 2009 11:11 am

Zdeněk: mám na mysli něco jiného, ale už jsem si to bohužel přečet! :-D
O tom co jsi psal vím (vlastně to byla první věc, kterou jsem zkoušel abych se zbavil toho mého problému) ani vlastně nevím, v jakém pohnutí mysli jsem to psal? (to vznikaji pak takovýhle příspěvky, když hned co se člověk probudí zkontroluje maily a ještě v posteli začne psát! :-D)
O tom problému jsem se po SZ bavil s prokopem a prý to je nějaký šotek u některých prohlížečů a java scriptů. Ikdyž zrovna IE7 mi nepřijde jako minoritní prohlížeč. A neříkejte že to dělá jen mě! Že se stránka neukáze odshora, ale skočí rovnou dolů na políčko rychlé odpovědi.
LG 4X HD & Nokia N900
Zelych
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v sob led 24, 2009 11:34 am

Ne, taky mě to štve. Na jednu stranu je to fajn, člověk je hned u aktuálních příspěvků, na druhou stranu je to na palici, když chceš dělat něco podle návodu apod. Navíc je to jako automat nesmysl, protože od čeho je klávesa "End" a "Home" :?

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Zelych v sob led 24, 2009 1:14 pm

Tak alespoň, že tak! :-)
Ja teď zkoušim Ubuntu a i ve FireFoxu mi to dělá! :-(

EDIT: Tak ne, ve FF me to hazi na konec, resp. zobrazení posledního příspěvku jen kdyz otevírám odkaz z mailu, což je v pořádku! :)
LG 4X HD & Nokia N900
Zelych
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod novalu v sob led 24, 2009 9:44 pm

Co se týče upgradu na verzi phpBB3, tak je jisté, že McLaren zálohu určitě udělal, ale je nesmysl mít na webu dvě verze fóra, jelikož by musely být také dvě databáze, a řekl bych, že každá verze chce mít určitý formát databáze, tj. že databáze z phpBB2 není kompatibilní s phpBB3 (podle mě to jde jen konvertovat určitým "upgradovacím" skriptem). A i kdyby byli databáze dvě, muslo by se nějak zakázat postování do starých verzí, nehledě na to, že by databáze byla najednou dvakrát větší.

Ohledně IE, ten bych doporučoval nepoužívat - je to vyloženě špatný prohlížeč. Nejsem fanatický zastánce FF, Opery ani Safari či Konqueoru, ale jsem fanatický odpůrce IE jako většina lidí co dělají weby. IE nepodporuje standarty, tudíž tam kde se web podle standardů zobrazuje správně ve všech webových prohlížečích, nezobrazuje se korektně v IE (tj. o IE nemluvím jako o webovém prohlížeči, ale o "programu"). Tvůrci webů si zbytečně musí prodlužovat dobu výroby webových stránek, aby se přes různé hacky zobrazovaly i v IE správně. Takže to, že se nějaká stránka přeroluje, i když by neměla, to bych prostě neřešil s tím, že je to trest za používání IE.

Toť můj názor. Díky, že z tohoto tématu nevznikne flame. Kdo by na můj názor rád reagoval, nechť vytvoří nové téma někde v "ostatní"
Alcatel 302 -> Nokia 3310 -> SonyEricsson T310 -> Siemens M55 -> Siemens SX1 ->

Nokia N73 Music Edition FW 4.0839.42.0.1 + 2GB Nokia miniSD
iPod nano 4G 8GB blue + Sennheiser CX 400 aqua

Linux Powered ;)
novalu
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod LinDan v čtv úno 12, 2009 9:36 pm

hanni píše:Tak som si vsimol dalsiu neprijemnu vec., konkretne v sekcii Temy. Kto tam chodi isto vie, ze niektore nahlady su dost rozmerne. Forum ich zmensuje na pevnu sirku (co je skvele), ale nie zmensenim, ale orezanim pravej strany obrazka. Nedalo by sa s tym nieco urobit?

Priklad:

:arrow: viewtopic.php?f=11&t=7245&start=60

Sry, že obnovuju, ale našel jsem >řešení<. Dalo by se to vyřešit přidáním nového BBCode v administraci fóra. Nic se nemusí instalovat, je to záležitost na 2 minuty. [rimg]{URL}[/rimg] místo
Kód: Vybrat vše
[img]url[/img]
a už jsou obrázky krásně zmenšeny podle zadaných parametrů v administraci... :pivo
Sony Xperia P, Nokia 6120c a 6310i, sbírka (BenQ-)Siemensů
Pravidla fóra | Pro nové uživatele | FAQ | Seznam aplikací
LinDan
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Sony Xperia P

Příspěvekod hanni v pát úno 13, 2009 2:16 pm

Lukas,mrkni nato pridanie BBCode...
hanni
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Zdenek444 v pát úno 13, 2009 3:02 pm

Chtěl bych se zeptat, je to chyba v mém nastavení, anebo jde toto fórum o cca 20 min. později :D ? Přibližně v 15:05 jsem dal volbu Zobrazit nové příspěvky a pročetl jsem si je. Asi 3 min. potom jsem si je dal zobrazit znova, jestli za tu chvilku něco nepřibylo a zjistil jsem,že tam jsou 2 příspěvky, ale z 2:51 a 2:52 pm :D . Může mi pro zajímavost někdo říct, čím to je?
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N79 FW 31.002

Příspěvekod lukas26 v pát úno 13, 2009 6:59 pm

mělo by to být funkční, test:
Image

funkční to jest, zmodifikováno na 200x200 + aby se obrázek otevřel v novém okně...LinDan díky a enjoy :wink:
lukas26
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: iPhone 4S 16GB

Příspěvekod hanni v pát úno 13, 2009 7:54 pm

Lukas, 200x200 je moooc malo na nahlady k temam..pridaj to na sirku fora
hanni
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod lukas26 v pát úno 13, 2009 7:57 pm

650 x 650...ok?
lukas26
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: iPhone 4S 16GB

Příspěvekod BimboCZ v pát úno 13, 2009 8:18 pm

Chci se zeptat zda neuvažujete znova nainstalovat modifikaci na zobrazení posledních 5 na indexu fora.Jako třeba Top Topics 1.3 . Docela mi zobrazení 5 nejnovějších, nejčtenějsích a nejaktivnějších témat na indexu fora chybí . Instalace tohoto MODU zabere 10min.(vlasní zkušenost).Jinak přechodu na phpBB3 fandim je to krokem vpřed.
N73 v 4.0735.3.0.2 http://www.allforum.678.cz
BimboCZ
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod hanni v sob úno 14, 2009 3:21 pm

lukas26 píše:650 x 650...ok?

Obrázek
hanni
Moderátor
Moderátor