Všetko okolo fonu Nokia E52

OS. 9.x telefonů

Příspěvekod Eric v sob lis 07, 2009 8:21 am

Rady postupy a postrehy.
Eric
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N73, Nokia E52

Re: Všetko okolo fonu Nokia E52

Příspěvekod Jardas_ v čtv lis 12, 2009 11:38 pm

Takovy dotaz - ofic.se uvadi rychlost procesoru 600MHz - co Vam ale ukazuje JBak ci PhoNetInfo ? Me oboji shodne 192 ... Myslel, jsem ,ze ukazuje jakysi ekvivalent zatizeni, ale to by pak ukazovaly obe aplikace jinym zpusobem RAMku - tam se obe opet shoduji na cca 120MB a vyuziti dle situace - volna cca 33 - 47 M.
Jardas_
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: E 52

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pát lis 13, 2009 12:16 am

Procesor je samozřejmě 600mhz, kdyby jen 192, tak by to byl úděsnej šnek. Tyhle aplikace konkrétně u týhle položky prostě fixlujou, dělaly to vždycky ;)
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod Jardas_ v pát lis 13, 2009 12:37 am

Zajimave, ze se ale shodnou na stejnem cisle :roll:
Nebudu tvrdit, ze jsi mne uklidnil, ale prijimam informaci :?
V tom pripade, ale bude muset tlf stejne asi do servisu ( vetsi duvod je samozrejme necitliva GPS ), protoze mi zas tak rychlej neprijde - E66 s nizsim vykonem mi chodila lip. KOnkretne jedna uplne stupid.logicka hra se mi kouse, na E66 chodila bez chyby. Podotykam, ze je jako jedina hra nainstalovana na primo na "C"
u E66 jsem RAM nekontrolovval, ale na E52 se neklesnu pod 20MB volnych... to mi proste prijde divny :t

Mmch - na jednom screenu od Hanniho( take E52) jsem videl, ze ma volne RAM podstatne vic, nez ja po restartu - jak toho dosahnout? KillMe pouzivam, vysledek dobrej, ale dotanu se max. na 48MB a v procesech se nevyznam ,takze co kde ukoncit nevim :-( a cilene se mi spousti jen JBak, IonBattery plugIn, Handy profiles, Handy CClock a to je mysliim vse, urcite ne BT ci WiFi. Tlf mam primo z Nokie, zadny brand.

Jo pavda, ted mi doslo, ze jsem kdysi zkousel HandyWi, sice jsem to odinstaloval, ale kdyz dam vyhledat WiFi v dosahu, tak mi to najde i HandyWI APN - tomu nerozumim.
Muzou mi specialne RAM obsazovat i nejake zbytky odinstalovanych aplikaci?
Jardas_
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod hanni v pát lis 13, 2009 3:49 pm

Tak 48 RAM si na tom dobre...ja mam po spusteni vsetkeho 44,4...takze ziadna slava. Ale zase hry sa mi nesekaju. Pocuj,Ty ked si kupil fon, robil si format telefonu a karty?
hanni
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Nokia N8 Blue

Příspěvekod Jardas_ v pát lis 13, 2009 4:04 pm

48 mam vzdy jen chvilku, napr ted uz zas jen 44,6 :|
format tlf jsem nedelal, pouze karty, ale ted uz to delat nebudu - vytahl jsem ze supliku E66, nachystam certifikat a aplikace a zitra odnesu E52 do servisu
- hlavni duvod GPS,
pridruzene veci - sekani, obtizne startovani do updatu(to bych mozna oboji odstranil hardresetem, ale GPS je v pr,,,), baterka ( vydrzim max 2,5 dne a to mu nedavam moc zabrat)
Jardas_
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod mila6032 v pát lis 13, 2009 4:45 pm

Já nevím. Asi mám prostě kliku. Konstrukce drží, GPS bez problémů(s AGPS do 20 sekund, bez AGPS do cca 3 minut-sygic,Ovi maps), systém nepadá(teda když mu k tomu vyloženě nepomáhám nějakým pokusem), protistrana mě při hovoru slyší zřetelně, odezva znatelně lepší než u n95 a subjektivně i než N97. Zkrátka asi všechny na internetu popsané problémy se mému kusu vyhnuly a to mám jeden z úplně prvních kusů. Já si rozhodně nemůžu na E52 stěžovat. Ale je fakt, že těch uživatelů, co mají nějaký zásadní problém je opravdu hodně.
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Blackberry 9105 Pearl

Příspěvekod Jardas_ v pát lis 13, 2009 6:46 pm

Mohl byste nekdo zkusit Benchmark pro porovnani ? Idealne stejnou utilitu.

pouzil jsem posledni SPMark

Kód: Vybrat vše
http://www.futuremark.com/download/spmarksymbianos9/

zde jsou moje vysledky :
SPMark 3D Score : 1609

3D tests
3D game 21,76 fps
3D FillRate 4,79 Mtexels/s
3D Polycount 131,54

MMCH - i SPMark mi ukazuje CPU 192MHz ( stejne jako JBak i PhoNetInfo )
Jardas_
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Jardas_ v sob lis 14, 2009 12:39 am

Tak jsem pred odchodem do servisu udelal HARDRESET,

nainstaloval jsem pouze PhoNetInfo pro kontrolu volne RAM - 55MB

a SPMark
zde jsou vysledky

SPMark 3D Score : 1612 (pred resetem 1609)

3D tests
3D game 21,95 fps ( pred resetem 21,76 fps )
3D FillRate 4,79 Mtexels/s shodne
3D Polycount 131,17 ( pred resetem 131,54 )

Problem s problematickym restartem dle ocekavani zmizel
Jardas_
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod hanni v sob lis 14, 2009 9:46 am

Ten hardreset si mal urobit hned na zaciatku. Samozrejme GPS by Ti to neporiesilo, ale vyhol by si sa mozno dalsim problemom.
hanni
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Eric v sob lis 14, 2009 11:03 am

Vie niekto o tomto my máme verzie Nokia E52 (RM469) ale buď sa pripravuje alebo je Nokia E52 (RM481).
Dá sa to pozrieť cez NAVIFIRM na stiahnutie FW.
Eric
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N73, Nokia E52

Příspěvekod Dr. Nebolí to v sob lis 14, 2009 11:21 am

Buď v klidu. Na mým 210mhz procesoru v N73 jsem dosáhnul těhle výsledků:

3D game 10,05 fps
3D FillRate 2,86 Mtexels/s
3D Polycount 104,49 Ktriangles/s

Vidíš, jsem ti říkal, že je to blbost. Tyhle aplikace prostě kecaj, a kecaj prakticky na všech telefonech bez rozdílu.

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Potkan007 v sob lis 14, 2009 12:12 pm

206 doktore, 206.
Tady nemocná N82:

SPMark 3D Score: 6576

3D test
3D Game: 70,14 fps (!)
3D FillRate: 25,93
3DPolyCount: 523,77
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Příspěvekod Dr. Nebolí to v sob lis 14, 2009 12:17 pm

210 zní oficiální technická specifikace, stejně jako u N70. Už mě takhle aplikace naměřily 201, 206 a ještě něco dalšího. Ale to je jedno, tyhle rozdíly neudělaj nic. N82 sem potkane netahej, to je z úplně jinýho soudku ;) V 3D výkonu má N82 velkou výhodu kvůli grafickýmu čipu. Jestli ste pořád tvrdohlavý a chcete srovnávat, tak pomocí aplikace na konverci hudebních soborů mi udělejte z týhle mp3 wma. Stopněte si čas a E52 by měla bejt minimálně o polovinu rychlejší, tak zjistíte výkon procesoru. Ale trvat to chvilku bude nejspíš oběma, pro moji N73 je to práce bezmála na hodinu :D Aplikace se jmenuje Audio Cube a je tady
http://forum.n73.eu/viewtopic.php?t=4589

mp3 k předělání na wma (všechny hodnoty si nechte jako původní soubor, tj. bitrate 128kbps, 44100hz atd...)
Kód: Vybrat vše
http://www.edisk.cz/stahni/74089/__Roses_-_Paradise_City_-__tvojemp3.cz_.mp3_6.19MB.html

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Jardas_ v sob lis 14, 2009 12:47 pm

Doktore, tim porovnavanim jsem mel na mysli dalsi E52, ne jine typy - at to keca jak chce, tak neco to preci namerit musi a relevantni/vhodne pro porovnani to bude mozna pouze u stejneho typu tlf.
Fakt se tady nechci prsit jestli mam rychlejsi nebo pomalejsi mobil, slo mi pouze o porovnani jestli se mi zda, ze ten muj kus je pomalej vuci jiny E52 - je to preci topic o E52 ;)
Jardas_
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Chuck Norris v sob lis 14, 2009 2:31 pm

Vždyť to taky Doktor píše: "N82 sem potkane netahej, to je z úplně jinýho soudku".

Mně z toho vyplývá abyste si porovnali ten výkon právě na E52.
btw: tenhle test se mi zdá nejobjektivnější, ale ještě ho budou ovlivňovat případné skrytě běžící aplikace.
Chuck Norris
Chuck Norris fóra

Model telefonu: CHN 19-9®, 1GBRAM, 4TB μSDHC

Příspěvekod Dr. Nebolí to v sob lis 14, 2009 6:23 pm

Ne, to sme si s Jardasem asi jenom nerozuměli. On psal, že mu specifikace v aplikaci ukazuje 196 mhz nebo kolik, a že má pomalej telefon. Tak jsem myslel, že se chce ujistit, že ta specifikace opravdu kecá. A to jsem ho ujistil, protože kdyby aplikace nekecala, těžko by telefon v testu byl víc jak 2x rychlejší než moje N73 s mnohem pomalejším procesorem. A do toho přišel ještě potkan s N82 a začal srovnávat nesrovnatelný :D Tak jsem navrhnul, jestli to chtěj porovnat s N82, tak ať konvertujou, a netestujou 3D grafiku, protože tam by nic nevysledovali. Asi sme si nerozumněli úplně všichni, ale to je fuk. E52 tu má co vim jenom Mila a hanni...

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod hanni v sob lis 14, 2009 7:23 pm

Aj ked nie som zastancom tychto vselijakych testov, tak som kvoli Jardasovi stiahol SPMark a urobil ten test...

Jardas, myslim, ze oproti mne si na tom este o cosi lepsie ;)

SPMark 3D Score : 1597

3D tests
3D game 21,74 fps
3D FillRate 4,72 Mtexels/s
3D Polycount 130,51

Inac konecne som na nete precital skutocne recenziu na E52, ktora tento telefon vystihuje a autor si tam nekladie servitku pred usta. Ja ked som si precital recenzie na Mobilmanii, mobil.cz alebo nokiamanii, tak som zacal vazne uvazovat nad tym, ci autori tych recenzii nahodou netestovali nejaky iny telefon. :D Ved kto napise, ze tento telefon na skvelu konstrukciu a je ako z jedneho kusu, nemoze byt pri zmysloch.

:arrow: http://pda.pravda.sk/pgs/content/view/1256/1/
hanni
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Jardas_ v sob lis 14, 2009 7:38 pm

Kluci diky a omlouvam se, nechtel jsem tu zpusobit nejake hadky ;) asi jsem si s Doktorem uplne nerozumneli a do toho se pridal jeste Potkan :D
Dnse jsem E52 odnesl do servisu, takze se asi disuzi o ni prestnu na nejaky cas zucastnovat. samozrejme pokud bude zajem muzu po navratu informovat o pripadnych zmenach.

na E66 ukazuje JBak i PhoNetInfo spravne CPU 368Mhz...fakt divny, ze u E52 tak kecaj :|

Diky Hanni, trochu jsi me s tim vysledkem uklidnil
Recenze zajimava, biohuzel prisla o par mesicu pozdeji nez mela - bytdriv, tak jsem asi hledal jiny chytry tlf , pripadne aspon alternativu :?
Jardas_
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod melo15 v úte lis 17, 2009 11:38 am

Zdravím, řeším hodně zvláštní problém s E52 a připojením na wifi.
Doma všechno funguje parádně- televize, internetové prohlížeče atd.
Jenže na jiné wifi nefunguje nic. Televize se nenačte a zasekne mobil, opera vždy načete jen 1 stránku.
Rychlostí netu to není a navíc Notebook připojený na stejno wifi běhá bezproblémově.
Kde může být chyba?
-> N82-1 black
-> FW: 35.0.002 hacked
-> microSDHC NOKIA 8GB
-> Koss Spark Plug & Koss Porta Pro Obrázek

melo15
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N82

Příspěvekod Jardas_ v úte lis 17, 2009 1:22 pm

Pripojujes se pres Scnaovani WLAN integrovane v tlf, nebo pouzivas jinou aplikaci? Zkus napr. WeFi jestli to bude stejne viewtopic.php?f=4&t=10829
Jardas_
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod melo15 v úte lis 17, 2009 5:03 pm

No já mám ty přístupové body uložené.
-> N82-1 black
-> microSDHC NOKIA 8GB

melo15
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod hanni v pát lis 20, 2009 7:12 pm

Kto by si chcel trochu pozmenit vzhlad svojej E52, tu je na vyber par krytov vo viacerych farbach:

:arrow: http://stores.ebay.com/abillionstore__W ... 1353771016

Navod na rozobratie, podla ktoreho sa da kryt bez problemov vymenit je v servisnom manuale:

:arrow: http://www.ziddu.com/download/7440172/E ... 2.pdf.html
:arrow: http://www.edisk.sk/stahni/06024/E52_RM ... .83MB.html

Priznam sa, ze farba Brown ma celkom zaujala, takze asi ho spolu s Black coskoro objednam ;)

P.S. Samozrejme je dufam kazdemu jasne,ze prichadza o zaruku, ale to ja akosi u ziadneho telefonu neriesim :D
hanni
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod hanni v ned lis 22, 2009 12:38 pm

Sakra, uz som zufaly :evil: vcera som sa rozhodol, ze trochu precistim fon, tak som urobil hard reset a nainstaloval vsetko odznova. No a mam problem s emailom. Nastavil som si schranku Hotmail, vsetko som ponastavoval ako minule, nacitali sa nove emaily, ale problem je v tom, ze v pohotovostnom rezime sa zobrazia, aj ikonka obalky sa zobrazi, ale vobec sa nezobrazia prijate emaily v Handy Shell a vo VHome Desktope. Predtym sa mi napr. vo VHome zobrazila pri prijatom emaile mala jednotka pri zltej obalke emailu a ked som na nu klikol, dostal som sa normalne akoby do zoznamu emailov, ktory bol rovnakeho formatu, ako zoznam prijatych sprav. Teraz sa mi vsak zobrazi zoznam prijatych sprav aj na ikonke sprav, aj na ikonke emailu. Email si precitam iba cez standardn pohotovostny rezim, kde sa prijate emaily zobrazia, alebo musim ist do aplikacie Email. Cize strucne povedane, nie ne prepojene zobrazovanie prijatych emailov s aplikaciami Handy Shell a VHome Desktop. Kde robim chybu? Doteraz vsetko fungovalo uplne v pohode.

Edit: Zase som sa potvrdil v tom, ze FW tohoto tefonu je poriadny grc. Kedze som si kupil Handy Weather, odpalil som VHome a vratil sa k Handy Shell..Po nainstalovani som urobil posledny pokus, znovu vymazal emailovu schranku v telefone aj na stranke Nokia Messagingu. Dal som znovu vytvorit, napisalo, ze ju vytvorilo, ale nikde nebola a telefon ponukol sam od seba opatovne vytvorenie emailovej schranky. Tak som to vytukal vsetko odznova a cuduj sa svete..instalacia prebiehala uplne inac, ako minule, vytvorilo emailovu schranku, zrazu zacalo nacitavat vsetky emaily (predtym iba nove, aj to sa mu moc nechcelo) a aj v nastaveniach synchronizacie schranky som mal uplne ine polozky. Rozbehlo sa aj zobrazovanie pod ikonkou emailu v Handy Shell, takze problem je vyrieseny a vsetko je po starom... u E52 sa nemozne deje ihned a zazraky na pockanie :D
hanni
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod melo15 v ned lis 22, 2009 5:19 pm

Já stále čekám na invisibleshield fólii...
-> N82-1 black
-> microSDHC NOKIA 8GB

melo15
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod hanni v úte lis 24, 2009 11:01 am

Takze Bermudský trojuholník v mojom telefone pokracuje. Vcera som nabil bateriu a zistil som, ze dnes o 10. su dve ciarky dole :shock: zacal som patrat a vsimol som si, ze mam neustale aktivne internetove spojenie, aj ked sa ziadne data nestahuju!!! nevedel som, kde je problem (vacsina zo spustenych procesov mi aj tak nic nehovori), tak som skusil pomaly odinstalovavat aplikacie, ktore sa pripajaju na net, zrusil som emailovu schranku,problem stale pretrvaval. Takze format telefonu + format karty a zdalo sa byt vsetko v poriadku. Od zaciatku som mal podozrenie na email, kvoli tej nekorektnej instalacii, ktoru som spominal v predchadzajucom prispevku. Tak som dal znovu nastavit schranku a taky isty divny priebeh ako minule...proste schranka sa nakonfiguruje,ale telefon napise, ze tam ziadna nie je a opat zacne instalovat,ale nic sa nedeje...po zruseni je tam kolonka na zadanie schranky, zadam, dam heslo a az potom sa schranka vytvori a nacita emaily. Ale internetove spojenie je stale aktivne aj po nacitani emailov a odpojeni od schranky!!! Nepomoze ani zrusenie schranky. Pritom nastavene mam prijimanie emailov kazdu hodinu a vsetky nastavenie rovnake,ako pred tym...Po restarte telefonu sa asi po 10 sekundach objavi ikonka internetoveho pripojenia a uz je tam stale, akoby sa spustil nejaky proces, ktory pripoji telefon k netu.....a samozrejme baterka je za par hodin uplne vymlatena. Nestretli ste sa niekto s takymto problemom? Momentalne som v praci a kedze mam vsetky aplikacie doma, takze mam telefon v zakladnom stave a ten email uz mam aj strach nastavovat, lebo nemam chut to znovu formatovat. Ale ak by ste niekto vedel poradit, bol by som vdacny...
hanni
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Jardas_ v úte lis 24, 2009 11:38 am

No me takhle zustava obcas videt pripojeni pres WiFi ( data od operatora nepouzivam) a take vybiji byterku, tak jsem se naucil ho po pouziti vypnout/odpojit rucne
Menu - pripojeni - spravce spojeni - aktivni datova pripojeni
Jen nevim jestlli se Ti vypise to pripojeni i pri te zvlastni mail.schrance(mysleno to divny chovani pri nastaveni ) , ale myslim, ze by melo..
Jardas_
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod hanni v úte lis 24, 2009 12:59 pm

Vidis, tam ma nenapadlo sa pozriet....kazdopadne to ale problem neriesi,lebo ten proces ma autostart a nastartuje sa pri kazdom spusteni telefonu, aj ked uz ziadna mailova schranka nie je nadefinovana. Mne to pripada, ako keby tam nieco zblblo a telefon sa snazi udrzovat neustale aktivne spojenie so serverom Nokia Messagingu. Aspon to si myslim ja. Neviem, co zblblo,ale nepomaha ani format. Mam sto chuti narvat tan novy FW, ale prist o hack sa mi nechce.... :t
hanni
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Smith.F v úte lis 24, 2009 2:34 pm

Nemáte tam taky nějakou epROM paměť? Vlastně ani nevím, jestli je na E52 modifikovaný installserver.exe nebo jen patch, jen jsem si vzpomněl na můj disk Y:, kam když dáme \sys\bin\installserver.exe , tak máme hacknuto i po formátu :)

EDIT: Myslím, že i kdyby nebyl installserver.exe, tak by se to dalo vymyslet. Na ten disk Y: se totiž dá do správných složek nakopírovat vnitřnosti instalačky např. Moda 0.5, které je po formátu funční. A pak by se dalo stejně manuálně nainstalovat ROMPatcher a je vyhráno.
Jen nápad :idea:
Dřív Symb-magor, nyní Androiďák.
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: Samsung Galaxy S

Příspěvekod mila6032 v úte lis 24, 2009 3:38 pm

Tak on hack vydrzi i po flashi. Ale jakmile zformátuješ, tak jsi v ...

Edit: hanni, než na tebe začneme chrlit "moudra" o procesech, tak bych se rád ujistil, že máš v pořádku toto: Nastavení->připojení->paketová data->podle potřeby.

Btw, to množné číslo v první větě editu není překlep. Schválně jestli uhádneš s kým sedím v autě. Napovím pr...p :-)
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Blackberry 9105 Pearl

Další

Zpět na Obecné informace, parametry