Všetko okolo fonu Nokia E52

OS. 9.x telefonů

Re: Všetko okolo fonu Nokia E52

Příspěvekod enjoy v pon říj 11, 2010 7:55 pm

podařilo se někomu hacknout fw 051.018? Mě přes Phoenix ne, jen to ubralo některé aplikace a RomPatcher nikde :?

tak jsem tam ten RomPatcher, normálně doinstaloval, je to možný, takhle ho tam přidat????

Přidal jsem ho ručně tedy...
enjoy
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia E52 071.004 hack

Příspěvekod Richie v čtv lis 18, 2010 4:06 pm

DOTAZ:

GPS se mi venku chytne celkem rychle (v baráku s plechovou střechou vůbec), ale ať jsem kde jsem, ta GPS vždycky šáhne na internet - konkrétně po spuštění ovi maps - moje poloha. Vždycky ten net jenom rozsvítí, na mapě se udělá velký průsvitný červený kruh a internet zhasne. Přitom mám ve volbách nastavení režim offline! I čítač dat ukazuje 0,0kB a ikona internetu na mapách je přeškrtnutá. Už mi to takto užralo nepozorovaně několik Kč, takže bych rád věděl, jak se tohoto zbavit jiným způsobem, než že uvrhnu celý telefon do režimu offline. Jde o pár kaček, ale jak se nastřádají, tak to může dát pěknou sumičku + v zahraničí by takové připojování na net mohlo docela bolet. Díky za rady. :)
Richie
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia E52 091.003 h@cked

Příspěvekod Zdenek444 v čtv lis 18, 2010 4:46 pm

Nalezeno přes Google, myslím, že je tam přesně to, co potřebuješ :)

Kód: Vybrat vše
http://www.fonky.cz/4684/nokia-ovi-maps-nastaveni-rezimu-offline/
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N79 FW 31.002

Příspěvekod Richie v čtv lis 18, 2010 6:03 pm

Zdenek444

Vypadá to, že jsi na to přesně kápnul. ;-) To by mohlo být ono. Díky moc. :clap
Richie
Uživatel
Uživatel

Poznatky a zkušenosti s E52

Příspěvekod Richie v pát lis 19, 2010 10:44 pm

Vracím se sem ještě jednou a to tentokráte s poznatky od některých ostatních majitelů E52. Já zatím s telefonem nijak extra problém nemám, krom posledních třech uvedených:

- Telefon chytá špatně signál. Stačí křečovité uchopení do ruky a signál spadne.
Můj poznatek je ten, že signálu sice ubude, ale telefonovat se ještě dá. V oblastech, kde se signál loví, jsem to ještě nezkoušel.

- Joypad se časem samovolně ulomí a odpadne. V servisu to odmítají jako reklamační důvod.
Můj poznatek je ten, že joypad se nebezpečně naklání (dokonce lze i trochu odklopit), ale že by měl odpadnout se mi nezdá.

- Oba reproduktory časem odejdou.
Můj poznatek je ten, že není problém. Zatím.

- Pod displej se práší.
Mohu potvrdit. Zatím je to ale únosné.

- Stačí jedno vložení do kapsy od kalhot a displej je poškrábaný.
Opět mohu potvrdit! Za chvíli ten displej bude vypadat jak dlaždice z chodníku. :x

- Klávesa "5" se musí zmáčknout mnohem silněji, aby se vůbec domáčkla.
Též mohu potvrdit. Zatím jediná věc, která mě na E52 opravdu rozčiluje. Při koupi mi bylo řečeno, že je to normální a že to dělají všechny E52, že pro napsání čísla 5 se musí vyvinout větší úsilí. Tak nevím. Ostatní klávesy jdou jemně, ale když pětku zmáčku jemně, tak se prd stane a nic se nenapíše. :roll:

Můžete potvrdit nebo vyvrátit některé poznatky? Aspoň by mě zajímala ta klávesa "5", jak je to u ostatních...
Richie
Uživatel
Uživatel

Poznatky a zkušenosti s E52

Příspěvekod hanni v ned lis 21, 2010 2:06 pm

Takze moje poznatky:

- Telefon chytá špatně signál. Stačí křečovité uchopení do ruky a signál spadne.
Tak o tomto by som vedel napisat roman. Priklady: Som doma, plny signal.Uchopim do dlane spodnu cast telefonu, kde je antena, signal pomaly klesne na jednu ciarku, niekedy sa strati.Odkryjem antenu a signal okamzite vyleti na plny signal. Cestujem z prace z Trencina do Noveho Mesta,kde je signal miestami slabsi,ale nikdy som so ziadnym telefonom nemal problem.Volam s niekym pri ceste busom alebo vlakom a 3x mi padne hovor kvoli strate signalu.Idem k rodicom do malej dediny na juhu Slovenska,kde nie je zrovna idealne pokrytie a doslova lovim signal po dome.Z postele, kde som predtym bezproblemov volal a pisal SMS si so signalom ani neskrtnem. Uz som tam E52 prestal nosit a prehadzujem kartu do staruckej N73. Mam pokracovat? Myslim, ze nie je potreba.

- Joypad se časem samovolně ulomí a odpadne. V servisu to odmítají jako reklamační důvod.
Aj ked suhlasim s tym, ze ta horna cast klavesnice je divna a joypad a horne dve tlacitka idu nechtom vylupnut von, nemozem potvrdit, zeby mal tendenciu vypadnut.

- Oba reproduktory časem odejdou.
Nemam s tym zatial problem...hraju.

- Pod displej se práší.
Veru prasi..a cim viackrat telefon rozoberiete, tym viac sa tam bude prasit.

- Stačí jedno vložení do kapsy od kalhot a displej je poškrábaný.
Suhlas. Sklo na prednom kryte je z makkeho plastu a je mimoriadne nachylne na poskriabanie.

- Klávesa "5" se musí zmáčknout mnohem silněji, aby se vůbec domáčkla.
Klavesnica E52 je kapitola sama o sebe. Este som sa nestretol s dvomi E52, ktore by mali rovnaku tuhost klavesnice.A VIEM,KDE JE PROBLEM. UI dosiek klavesnic je mnoho verzii a zalezi aj na tom, ako pri skladani telefonu tu klavesnicu umiestnite.Staci posunutie o zlomok milimetra a tuhost je uplne ina. To iste plati aj o samotnom nalepeni UI dosky na jej podklad. Netrafite sa uplne presne, zase zmena v tuhosti. Vychadza to zo samotnej podstaty UI dosky klavesnice a jej tovarenskeho spracovania. Viem o com pisem,lebo mam za sebou jej vymenu. Nemal som problem s tlacitkom 5, ale s tlacitkom 6. Stlacil som raz, napisalo 2x. Ta klavesnica sa do telenu NALEPI a je to iba taka tenka dvojita folia, na jednej strane je samolepiaca cast, na druhej cast tlacitkova. Cele je to skonstruovane tak, ze ta klavesnica proste kazdemu casom odide, skor ci neskor v zavislosti na pocte SMS a emailov, ktore na telefone napisete. Je to dan zato, ze je ticha a pohodlna. Aby som to ukoncil, Ja som mal verziu 2, teraz mam verziu 6 a je to podstatny rozdiel, tato je tuhsia a mam pocit, ze vydrzi trosku dlsie. Pre nazornost, tu je obrazok klavesnice:
Image

Zaverecne zhrnutie. Viem, ze mnohi s mojimi slovami nebudete suhlasit, ale ja si za nimi stojim a budem stat..E52 je jeden velky nepodarok. Telefon nedorieseny konstrukcne (kto ho mal rozobrany, urcite vie o com pisem) a spociatku aj s velkymi SW problemami, ktore boli postupne odstranovane novsimi verziami FW. Postupne testovanim na nas uzivateloch sa Nokia snazila odstranovat aj HW problemy..lepsia klavesnica, lepsi GPS modul, lepsia GSM antena, nakolko novsie vyrabane E52 az take obrovske problemy so signalom nemaju a ktovie co este. Cize zalezi aj na tom, kedy ste si telefon kupili, ja bohuzial ten z prvej varky. Kazdopadne tento telefon je usity horuciou ihlou a s jeho uvedenim na trh mala Nokia este nejaky ten cas pockat a poriadne ho hlavne konstrukcne doriesit.
hanni
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Nokia N8 Blue

Příspěvekod enjoy v ned lis 21, 2010 7:46 pm

já teda ty výše popsané chyby moc nepociťuju, to poškrábání řeším krytem, tedy telefon je stále v "pytlíku", ale co mi vadí a nevím o řešení, je nahrávání videa, nelze nahrát plynulé video, ať už dám ukládání na kartu, nebo do paměti telefonu, vždy je to trhané a to je slabé slovo.
enjoy
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia E52 071.004 hack

Příspěvekod Potkan007 v ned lis 21, 2010 8:00 pm

Když si tu tak pročítám téma o E52 a zvlášťě pak hanniho obsáhlý popis závad, tak si říkám, že E52 je taková N82 s výkonnějšíma součástkama v jiném krytu a jsem docela rád, že si máma vybrala E66.

• Se signálem to takhle hrozné to nebylo, ale pociťoval jsem, že tam kde se ostatní telefony chytaly, N82 marně hledala síť.
  • Navigační tlačítko bylo také dá se říct až vylomitelné. Do poslední chvíle jsem ho obdivoval, čekal jsem, že upadne rychle a ono se udrželo.
  • Reproduktory taky nebyly žádná sláva, horní mi hned asi druhý týden začal hrát o něco hlasitěji. Kamarádovi ve škole dělá N82 to samé a už byl na výměně nehrajícího repráčku.
  • Ta sbírka bordelu pod plastem kryjícím obrazovku stála za to. A to jsem nosil mobil v pouzdře, s fólií, ...
  • Jednou se mi sundala fólie a než jsem si stihnul druhý den koupit novou, už jsem měl na obrazovce škrábanečky. I přes nošení v pouzdře.
  • Klávesnice naštěstí sloužila dobře. A to ta na E52 vypadá tak luxusně. Když jsem si ji v Concept Store (ne, nemám tajné styky. Takhle říkají prodejně v Praze na Floře) zkoušel, tak mi přišla hodně povedená.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Příspěvekod Smith.F v ned lis 21, 2010 9:08 pm

K N82, když už tu offtopikuješ:

• V životě jsem žádný problém se signálem neměl.
  • Navigační tlačítko po dvou letech stejné jako při nákupu. Pohyblivost je záměr, původně počítali, že mu dají ještě jednu funkci, jejíž název jsem zapomněl.
  • Repráky supr, stále stejné.
  • Pod obrazovkovým plastem mám 1 malé smítko.
  • Fólii jsem strhl první den a přitom nic - jen jednou jsem se ožral a bez obalu hodil mobil do kapsy s klíčema a ráno objevil škrábanec. Stěžovat si můžu jedině na sebe.
  • Po týdni používání jsem si na klávesnici tak zvykl, že mi jakákoliv jiná přijde ke psaní méně hodná.
Sečteno podtrženo, N82 doporučuju každýmu koho potkám. Mít 600MHz procesor, je to dokonalý telefon.
Ale možná jsem jen sentimentální, protože už je skoro týden odeslána k záruce (těsně před koncem :D ) kvůli xenonu (který je mimochodem ohromnou předností tohohle mobilu.

Dřív Symb-magor, nyní Androiďák.
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: Samsung Galaxy S

Příspěvekod hanni v pon lis 22, 2010 9:20 am

enjoy píše:ale co mi vadí a nevím o řešení, je nahrávání videa, nelze nahrát plynulé video, ať už dám ukládání na kartu, nebo do paměti telefonu, vždy je to trhané a to je slabé slovo.

Tak o tomto tam rec nebola. Toto, co popisujes mimoriadne sklamalo aj mna..s N73 som bez problemov natocil plynule video na kartu a tento zmatok akoby ho kazdych 15-20 sekund na sekundu - dve video zastavil. A doteraz s tym nedokazali nic urobit, co je velmi smutne.
hanni
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Richie v pon lis 22, 2010 9:26 pm

hanni:

Tos mě moc nepotěšil, žes mi musel potvrdit některé tyto zkušenosti. S tím signálem je to celkem naprd, ale zatím jsem přímo problémy nepocítil. Uvidím, až se dostanu někam na venkov. Mou N73 proto asi ještě nebudu dávat pryč...
Ten displej je též nedořešený. Nejsem člověk, který nosí fólie na displejích, protože se škrábáním nemám problém. Ale ejhle u E52 naráz ano. Kdo má jemný hmat, tak pocítí tuhost display-plastu u E52 na první ohmat. Nejlépe srovnat s jinými...
A klávesnice? Hodně zajímavá konstrukce. Zatím mě to ani nenapadne rozebírat, nicméně pokud budou potíže s doléhavostí tlačítek skutečně zásadní, tak jde mobil na reklamaci.

A to jsem si myslel, že telefony po roce 2008 jsou už de facto u vývojového konce, protože u tam není co pořádně vylepšovat. Nonic, aspoň že ten FW se už vykrystalizoval za tu dobu.
Richie
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod jradar v pon lis 22, 2010 10:11 pm

Mám ten telefon asi jeden a půl roku a nemám s ním prakticky žádné problémy... hodně píši SMS... a klávesnice funguje bez problémů... na display jsem dal hned po koupi folii a je jak nový... se signálem je na tom podobně, jako ostatní Nokie.... zatím jsem se dovolal všude... Asi každý kus.... to orginál... někdo si stěžuje a jiný je v pohodě...
jradar
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia E52 033.002 hack

Příspěvekod jerry.93 v ned led 30, 2011 1:16 pm

zdravim :) doporucil by mi nekdo nejakej lepsi videoprehravac nez je uz instalovany realplayer? a jeste se chci zeptat, jestli nekdo instaloval i jinej mp3 prehravac. chtela bych tam neco, co by umelo normalizovat hlasitost mp3 :)))
jerry.93
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: Nokia E52

Příspěvekod hanni v ned led 30, 2011 9:14 pm

Ako videoprehrávač môžes použiť SmartMovie alebo Core Player. Na MP3 je celkom dobry TTPod alebo 360Ting.
hanni
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Hanys v ned bře 27, 2011 8:18 am

Nevite nekdo nahodou jak je to s podporou kodovaneho pripojeni pres WiFI? (WEP, WPA) Na internet se pres Wifi dostanu jen pres nesifrovane spojeni.
P.S. vytvarel jsem sifrovanou ad hoc sit pres laptop
Hanys
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: E52

Příspěvekod Richie v čtv dub 07, 2011 1:34 pm

Hanys: Kódované připojení, aspoň na mé E52, funguje bez problémů. Nepodařilo se mi jenom navázat spojení s routerem, který filtroval MAC adresy...

VŠEM: Poslední dobou se mi čím dál častěji stává, že se mi na mobilu zničehonic objeví hláška "Chyba systému", vedle toho žlutý výstražný trojúhelník a telefon se zadrhne (= hláška nejde stornovat). Mnohdy ani telefon vypnout nelze a je třeba počkat (1-3 minuty) až se sám vypne. Stává se mi to tak jednou až dvakrát do týdne a mám pocit, že je to čím dál častěji. Většinou jsem zaznamenal zjevení této hlášky po odemknutí klávesnice, po ukončení přehrávání hudby, po probuzení ze spánku anebo následném rychlém spuštění skenu WiFi. Dost mě to irituje, protože nevím co je příčinou. Oznámení jenom že je "Chyba systému" mi opravdu nestačí...
Richie
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod prokop v čtv dub 07, 2011 3:25 pm

Asi bych to nijak moc nedramatizoval, pokud se to nestává několikrát denně. Ještě jsem nezažil počítač, který by se občas podobným způsobem nekousl. A ty symbianové se mi na tohle zdají náchylnější. Mně se to někdy stává když dojde k chybě při ukončování Java emulátoru, nebo při násilném ukončení datového spojení ve Správci spojení. A to jak na obou Éčkách, tak i na SX1, a když jsem občas míval v rukách N95 nebo N73, tak u nich párkrát taky. Myslím že hodně společného s tím má obecně java emulátor, málo RAM paměti a konflikty aplikací.

Richie píše:Mnohdy telefon vypnout nelze a je třeba počkat (1-3 minuty) až se sám vypne.

Když se mi tohle stane, tak do 10 vteřin dělám hard restart - baterie ven. Čučet minutu nebo víc na kousnutý počítač není nic pro mě.

Richie píše:Oznámení jenom že je "Chyba systému" mi opravdu nestačí..

Zkus ve složce c:/resource/ vytvořit prázdný soubor bez koncovky s názvem ErrRd. Možná dostaneš přesnější hlášku, o které se třeba něco dozvíš zde. Myslím ale, že pravděpodobně stejně dostaneš podobnou nicneříkající hlášku, protože určité situace prostě není diagnostika schopná vyhodnotit. To pak programátoři řeší hláškami "Obecná chyba", "Nespecifikovaná chyba" apod.

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod Richie v čtv dub 07, 2011 7:14 pm

Děkuji moc prokope za vyčerpávající odpověď.

Musím potvrdit, že se mi chyba zobrazí nejčastěji po ukončení aplikace, což jsem zapomněl poznamenat. Co se týče té poslední rady ohledně ErrRd, tak to rozhodně vyzkouším a kdybych na něco došel, písnu to sem. Děkuji ještě jednou. :)
Richie
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Behnil v sob črc 02, 2011 7:23 am

Prosim o radu. Mam E52 asi dva dny a kdyz dam vytvorit novou zpravu, tak tam je: "sms, zvukova zprava a email". Chybi MMS. Pritom mam uplne stejne nastaveni MMS pristupoveho bodu jako predtim na E51. Mam O2, nechaval jsem si i posilat konfiguracni sms a stale nic :cry:
Sagem MC920->Nokia 7110->Nokia 8310->SE K750i->Nokia N73->Nokia E51->Nokia E52
Behnil
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod prokop v sob črc 02, 2011 9:51 am

Vyber SMS. Když přidáš multimediální obsah (max 300kb), tak by se automaticky měla změnit na MMS. Myslím že je to jak v manuálu, tak i v nápovědě :wink:

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Zdenek444 v sob črc 02, 2011 9:54 am

Obecně na FP2 to funguje tak, že když chceš napsat MMS, tak dáš vytvořit normální zprávu, ve Volbách zvolíš Přidat obsah a když ho přidáš, tak se z toho automaticky stane MMS. Určitě je to i v návodu :)

Edit: prokop - Ale no tak, já už měl radost, že jednou stihnu na něco odpovědět jako první :D
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N79 FW 31.002

Příspěvekod Behnil v sob črc 02, 2011 6:45 pm

Moje chyba, cekal jsem ze to bude stejne jako na E51. Diky moc.
Behnil
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod mickielli15 v pon črc 04, 2011 11:54 pm

Tak první dojmy jsou veskrze pozitivní. Mám ji třetí den. Výdrž se jeví, že bude vysoce nadprůměrná. Napoprvé mi vydržela dva dny. JENŽE: Zapnutý 3G, asi 10 hovorů/den, 2hodiny navigování každej den, Sem tam mrknu na net, hraju si s aplikacema, běží mi 1-2 aplikace na poozadí, prostě při tomhle bych už moji E66 nabíjel potřetí :D . Co mi silně vadí, je absence AF, dokonce přemýšlím o přechodu k pro mě trochu exotické E72. Jenže z "normálních" telefonů považuju E72 za posledního mohykána, co splňuje všechny moje požadavky. A ty jsou:

-hardwarová nevýsuvná, tzn. "jednoruční" klávesnice
-WIFI
-GPS
-operační systém
-aspoň těch 600MHz procesor
-aspoň VGA video
-výdrž baterie reálné 3 dny při běžném/středním užívání
-autofocus
-3.5mm jack

.. snad jsem nic nezapomněl. Takových telefonů je jak šafránu. U E72 bych si musel zvyknout na jedinou věc -qwerty. PROČ Nokia místo E55 neudělala dvě verze e52 - s foťákem s autofocusem a úplně bez foťáku... ach jo.

Zpátky k E52 - jo té RAMky by mohlo býti více, stejně jako vnitřní paměti. Jinak konstrukce mi vyhovuje, je kvalitní, i když E66 byla bytelnější. Druhou stranu slyším při hovoru dobře, stejně jako druhá strana mě. Při cestách jsem neměl se signálem potíž. Na místech, kde ostataní telefony měly problém, měla ho i E52. Tam, kde se začaly ostatní chytat, se chytla i E52 (specifické místo bez signálu, kde jezdím několikrát týdně).

No, napíšu zase až mě něco napadne.
.. a už mě to napadlo:
JÁ CHCI KLON E52 A E66 !!!!!!!!
mickielli15
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: E66 dark, E52 black

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pon črc 11, 2011 8:15 pm

Nokia foťáky v Eseries podle mě fláká z velice prostýho důvodu - kdo by pak kupoval prakticky stejně vybavený a velmi často o poznání fórovější a plastový Nseries? Ale píšu hlavně proto, abych tě upozornil, že E72 "jednoruční" klávesnici nemá. Je sice malá na rozměr a jde cvakat jedním palcem, ale je to harakiri. Kromě toho, že pak píšeš skutečně vélmi pomalu, tak z toho solidně bolí palec a zápěstí, navíc telefon by při nějakým nešikovným manévru lehce spadl na zem. Na plackách psát jedině obouruč, subjektivně se mi na qwertz zvykalo rychle.
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod Behnil v pon črc 11, 2011 10:29 pm

Mohl by mi prosim nekdo objasnit co znamena fraze "pripojovat automaticky v domaci siti"? Chapu to dobre tak, ze tou domaci siti je myslen operator ktery vydal moji SIM kartu? Nebo se jedna o manualne nastaveneho operatora v nastaveni site? Tam mam totiz zvoleno "automaticky" a nerad bych, aby se aplikce pripojovali "automaticky v domaci siti", ktera by mohla byt v nemecku t-mobile, na slovensku vodafone atd. Proste aby tou domaci siti nebyl myslen defaultni operator dane zeme ve ktere se nachazim, se kterym ma muj operator (O2) smlouvu.

A pak jeste jeden dotaz, ktery se tyka emailu. Mam v nem nastavenou gmail schranku a synchronizaci v pracovni dny, kazde 4 hodiny. Aby se synchronizace provadela, musi byt predpokladam aplikace "Email" spustena (treba na pozadi), ze? A musi byt take neustale pripojena, nebo se na tu chvilku synchronizace sama pripoji pomoci nastaveneho bodu a pak zase odpoji? Nikde jsem to nenasel. Diky
Behnil
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod mickielli15 v úte črc 12, 2011 7:57 pm

Dr. Nebolí to - já vím, že qwerty je "nejednoruční", trochu blbě jsem se vyjádřil, taky pak píšu, že je to něco, na co bych si musel zvykat... :)

Mám ale jiný problém a naprosto divnou zkušenost:

Sedím doma. Dám vyhledávat wifi - okamžitě "chyba systému" - vyndat baterii, jinak bez šance. Říkám si, hmm, to mi dlouho nesloužil. Následuje trojhmat, hard reset (po záloze kontaktů a zpráv). Po trojhmatu - "chyba systému", jakmile jsem se pokusil najít wifi. I šel jsem na náměstí (jsem v Č.B. u mamky, která nemá net a nechci vyčerpávat FUP na mobilu), kde jsem se připojil, stáhnul NSU a ten stáhnul ten samej firmware. Ještě na tom náměstí po flashi přes NSU - dám hledat wifi a... POHODA, vše funguje. PŘIJEDU DOMŮ, DÁM HLEDAT WIFI A.... CHYBA SYSTÉMU. Jedu na náměstí - dám hledat wifi - V POHODĚ. Přijedu domů, CHYBA SYSTÉMU. Takže - v našem bytě je několik okolních dostupných wifi, a s některou z nich si moje E52 evidentně nerozumí a okamžitě se sekne, jakmile dám vyhledávat wifi.
Teď mi ale řekněte, jak je tohle možný? Je to vyzkoušený asi 25x. Kousek od domu pohoda, v bytě okamžitě chyba systému. Jakože mě to sice uklidnilo, ale vždycky když dávám hledat wifi, prožívám mikroinfarkt :) , přestože se zdá, že to dělá opravdu jen u nás v bytě.

Setkal se někdo s něčím takovým??? A co může ta neznámá záhadná síť dělat (nevím, která to je, jsou tu asi 4 nebo 5 sítí), že na to telefon takhle reaguje??? Díky za postřehy.
mickielli15
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod prokop v úte črc 12, 2011 9:07 pm

>mickielli15:
Mám trochu podobnou zkušenost z poslední doby na E61 i E71 se dvěma free WiFi hotspoty McDonalds a McDrive (jiné od McDonalds jsem zatím nezkoušel). Když se přes ně pokusím připojit, tak Opery Mini mod 2.06 a 6.0 + 6.1 po chvilce zahlásí chybu připojení, a pak už se nedá až do restartu připojit snad s ničím (jistě vím jen to, že kromě těch Oper se neaktualizují předpovědi počasí, ani v nich nefunguje ruční aktualizace, a že Profimail hlásí chybu připojení)
Zkoušel jsem samozřejmě různé testy sítě, pak i killnout procesy související s připojením, ale nepomohlo to, při dalším pokusu o připojení znova naskočily a opět připojení nefungovalo. Pomohl jen ten restart.
U jiných prohlížečů jsem to ještě nestačil otestovat.

Proti tvé situaci je to samozřejmě nic, ale nutnost restartu taky dokáže pěkně nasr*t :? A teď mě tak napadá, že nedávno se mi několikrát pár lidí nemohlo dovolat. Možná to souviselo s tímhle. Asi se brzy vydám k McDonalds a pořádně to prověřím :t

>Behnil:
1. Sice ti to přesně vysvětlit nedokážu, ale bát se nemusíš.
2. Chápeš to vcelku správně. Pokud máš např. u toho e-mailového klienta nastavenou synchronizaci v určitém intervalu, tak ti na pozadí běží jeden nebo víc jeho procesů, obecně nazývaných jako "daemon" (někdy také "watchdog"). Daemons jsou procesy běžící v počítači skrytě na pozadí, s minimálními nároky na RAM paměť a na energii. Čekají na nějakou situaci, a když nastane, tak provedou nějakou akci kterou jim programátor/uživatel určil - většinou zavolají nějaký další proces, který je sám o sobě podstatně náročnější na systémové prostředky. U toho e-mailu to tedy funguje tak, že jeho daemon se neustále v nastaveném intervalu připojuje na chviličku k tvému mailserveru, a když zjistí že tam máš nový mail, tak zavolá další část aplikace, která ti mail v závislosti na nastavení třeba stáhne, upozorní na něj zvukově nebo vizuálně apod.
Prakticky stejné je to třeba s SMS, jen to běží v rámci jiného protokolu. Nebo třeba obyčejný budík či upozornění na nějakou akci v kalendář - tam daemony neustále kontrolují systémový čas, a jakmile souhlasí s nastaveným časem očekávané událostí, tak zavolají např. část interního budíku + systémový zvukový přehrávač.

prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod hanni v úte srp 09, 2011 6:26 pm

Ešte pár poznámok ku "kvalite vnútorností E52. Nedávno mi dosť škaredo padla moja E52-ka na cestu, tak som sa rozhodol pre zmenu a objednal som si komplet čierny kryt. Prehodil som vnútro do nového krytu, všetko skompletoval, zapnem telefón a namiesto aby telefón vypýtal PIN, pýtal blokovací kód...hneď som vedel, že je zle a telefón samozrejme nenašiel sieť. Rozobral som ho znonu, všetko znovu pozatláčal a teraz už pre istotu nešiel zadať ani bezpečnostný kód, nakoľko mám v ňom číslo 7 a po zadaní 7 mi vytuhol telefón.A to som menil pred rokom UI dosku klávesnice. Takže to zhrniem..po prekrytovaní telefónu dva zlomené flexy na klávesnici a a SIM/MMC readeri. klávesnici stačilo 2x ohnúť a narovnať, SIM/MMC readeru iba raz. Čo dodať? NO COMMENT :!: Ešte dobre, že flex na displeji sa nikde neohýna ale ide rovno ku konektoru. Zarobil by som si asi omnoho viac, ako 30 éčiek za nové náhradné diely. :roll:
hanni
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod kitrab v ned zář 04, 2011 10:28 pm

nemá někdo zkušenost s USB dobíječkou v autě ?
mám Belkina 5v/1 000 mA a po připojení se telefon nedobíjí.
připojení USB kabelu telefon indikuje.
nemáte někdo typ ?
díky.
kitrab
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: E52

Příspěvekod mickielli15 v ned zář 11, 2011 8:11 pm

mám přímo výbornej tip - koupil jsem tuhle, má 1200mA:
http://www.jhmobil.cz/detail/3704/SONYERICSSON_AN400_CL_nabijecka_s_vystupem_USB_1200_mA.html

Nabíjí rychle, je kvalitně provedená a je malinká - prostě super, doporučuju! :class:
mickielli15
Uživatel
Uživatel

PředchozíDalší

Zpět na Obecné informace, parametry