N97 versus SE Satio

OS. 9.x telefonů

N97 versus SE Satio

Příspěvekod xAx v pon lis 30, 2009 8:34 pm

Oba telefony mam ted doma. SE Satio cca 3 tydny a N97 2 tydny. N97 mam uz druhou, puvodne si tuhle druhou vynutil syn a pak ji vnutil me a vzal si Satio. Napadlo me udelat male porovnani obou telefonu. Vzhled: Subjektivni vec, oba telefony jsou hezke, oba mohly byt ale z lepsich materialu. Nicmene pevnost taky solidni, Nokia mimoradne pevna vyklopna konstrukce ( ne jako N95, 96 & Co. ). Vybava: Zhruba stejna, Nokia ma plus za HW klavesnici, ktera je ale oproti klavesnici na HTC Touch Pro 2 ( mam taky ,-) ) pouhou atrapou klavesnice a dalsi plus ma Nokia za velkou vnitrni pamet, ale po obsazeni cca sesti GB ma uz problem s dechem. Zkusil jsem z pameti vsechna data vymazat, dat je na kartu a otestovat oba telefony. Satio to ani nepozna, ze je karta plna a porad je stejne rychly, Nokia opet zlenivi. Holt procesor dela hodne nejen u PC. Fotak: Nema cenu rozepisovat, uz jsem tady o tom psal a tam ma Satio ohromny naskok. Citlivost displaye a rychlost jeho reakci: Nokia ho ma citlivejsi, nemusi se na nej tolik tlacit, ale Satio ji predezene v rychlosti. I v preklapeni displaye je Satio rychlejsi a plynulejsi. Stabilita systemu: Satio jsme jeste nemuseli restartovat ( sam se o to taky nesnazil ), Nokia uz nekolikrat ( v obou posledni FW ). RAM: Satio 256 MB, neustale minimalne 130 volnych, Nokia 128 MB, po restartu cca 52 volnych a uz dvakrat mi ( pokazde kdyz jsem byl na netu pres Operu ) hlasila nedostatek pameti. Ze by to byla ve skutecnosti N73i? To se ti ochmelkove z Finska jeste nepoucili? Ono to ale souvisi s jednou malickosti. Kdyz jdu na Satiu napr. do kontaktu, zatelefonuju a ukoncim hovor, tak mi kontakty nezustanou viset jako bezici, ale proste se ukonci. A tak je to i se zpravama atd. Takova velka malickost. Zrovnatak jako moznost mit na uvodni obrazovce tapetu pres celou obrazovku a presto mit ke vsemu dulezitemu okamzity pristup. GPS: Tam ma Nokia trochu vetsi naskok v rychlosti najit satelity ( vyrovna se uz treba XPerii a HTC Touch Pro 2, ktere jsou na satelitech vetsinou okamzite ) a navic Satio kdyz je najde, tak i kdyz stojim, tak prvnich par vterin ukazuje napr. rychlost 5 km/h. Na obou je posledni Sygic. Vlastne i na HTC. Dalsi plusy ma Nokia za USB a zdirku na klasicka sluchatka ( za ten posr@nej popport bych japonce zabil ) a za vestaveny prehravac hudby, ktery ma eqalizer. SE ho nema. Ale na to mam nastesti iPod a iPhone a ty jsou s tou kvalitou hudby trosku dal. Snazil jsem se to napsat objektivne a kdybych mel oba telefony hodnotit do deseti bodu, tak N97 ma 7 a SE Satio 6. 7a pul ma iPhone, na telefony s osmi a deviti body se v horizontu tri let moc tesim a ten s deseti body si musime kazdej vysnit sam.
EDIT: Jeste dalsi vyznamne plus pro N97 je baterie. Svedomite muzu prohlasit, ze vydrzi o tretinu vic. A subjektivni pocit je, ze je i rychleji nabita
Naposledy upravil xAx dne úte pro 01, 2009 10:14 am, celkově upraveno 1
SE U1i Satio + 8 GB, HTC Touch Pro 2 + 8 GB, iPhone 3GS 32 GB GB, Toshiba Qosmio F50 113, Lexus ISF a hezka pritelkyne
xAx
Uživatel
Uživatel

N97 versus SE Satio

Příspěvekod Zdenek444 v pon lis 30, 2009 9:03 pm

xAx píše:Kdyz jdu na Satiu napr. do kontaktu, zatelefonuju a ukoncim hovor, tak mi kontakty nezustanou viset jako bezici, ale proste se ukonci. A tak je to i se zpravama atd.

Zkus JbakTaskmana - Ukončit pravou softkey :)

xAx píše:Zrovnatak jako moznost mit na uvodni obrazovce tapetu pres celou obrazovku a presto mit ke vsemu dulezitemu okamzity pristup.

:arrow: FreeFSWP

Já vím, že sis sem nepřišel pro rady, to je jen takový automatický reflex moderátora :D Dobrá recenze, i když jí já vážně nevyužiju (já jsem rád za N73 :P )
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N79 FW 31.002

Re: N97 versus SE Satio

Příspěvekod xAx v pon lis 30, 2009 9:12 pm

Zdenek444: Ale proc to SE zvladne samo zavrit i bez Taskmana? Ma ten samy OS a vlastne ho ma od Nokie, ale asi u toho Japonci trochu vic premysleli. A proc instalovat FreeFSWP ausgerechnet do Nokie, u ktere je kazda dalsi nainstalovana aplikace jak jeste vic pritazena rucni brzda?

EDIT: Navic tusim FreeFSWP s N97 nekamaradi.
SE U1i Satio + 8 GB, HTC Touch Pro 2 + 8 GB, iPhone 3GS 32 GB GB, Toshiba Qosmio F50 113, Lexus ISF a hezka pritelkyne
xAx
Uživatel
Uživatel

N97 versus SE Satio

Příspěvekod Zdenek444 v pon lis 30, 2009 10:45 pm

Jo, já to chápu (teda vlastně nechápu, holt Nokia :n ). Já jenom, že to tak taky mám nastavené a jde mi to. Jak to chodí na jiných telefonech netuším, je ale možný, že to vážně nejde. FreeFSWP mi ale jako brzda nepřijde a hlavně mi tady nepovídej, jak je 52 MB volné RAM málo :lol:
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N79 FW 31.002

Příspěvekod xAx v úte pro 01, 2009 10:10 am

Ja vim, forum se jeste porad jmenuje N73 a baveni se o RAMce je nepripustne, jinak :dolu: Je ale veliky problem dat tam vetsi RAM? Nebo dat na vlajkovou lod xenonovy blesk? Proc to slo pred dvema roky na N82? (Ta je ostatne mezi Nokiema muj favorit.) Tyhle dve veci a mela u me N97 hodnoceni 8 a mozna i o chloupek vic. Na devet by nedosahla kvuli te HW poloklavesnici, ale to mi nevadi, ja si zvykl na iPhonu na softwarovou a malokdy ji proto oteviram na Nokii. Na HTC ji pouzivam vic, protoze je logicka skoro jak na NTB a je radost s ni delat. Jinak jeste musim zeditovat muj puvodni prispevek, vzpomel jsem si jeste na jeden podstatny rozdil mezi Satio a N97
xAx
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v stř pro 02, 2009 10:31 am

skus porovnat s n900 :D (na fotak s prepacenim se*em kto z vas potrebuje mat fotku v rozliseni 12mpx???? asi nikto..)
NOKIA N95-1 (RM-159) FW 35.0.002 Deep Plum + 4GB Kingston MicroSDHC HACKED! with HelloOX2
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N95-1, FW 35.0.002

Příspěvekod xAx v stř pro 02, 2009 11:54 am

N900 nemam, tak nemuzu porovnavat, ale v ruce jsem ji uz mel a je to paskvil nepouzitelny jako telefon. A treba takovy Samsung H1 ( ten chci ) ji porazi na cele care. Na to aby ses to dozvedel musis ale projit par renomovanych serveru a ne cerpat informace z blogisku typu Mobilmania.cz ( sk ). Taky mi neda nevzpomenout si, jak zejmena majitele Nokii byli skodolibi, ze iPhone neumi posilat MMS. A ejhle, vlajkovy Ship ( nebo Shit? ) od Nokie to nedovede ani o tri roky pozdeji. PS: Urcite jsem starsi nez Ty a tak uz davno vim, ze spousta veci ( mobily, auta, atd ) neni o chtit - nechtit, sr@t - nesr@t ( jak pises Ty ), ale o mit ( na to ) - nemit ( na to ). Jo, jo. Je to tak a vi to kazdej soudnej clovek. A tech 12 MPx? Nejsou treba, ale kdyz ho nastavim na 5 MPX, tak je ta fotka za jasneho denniho svetla lepsi o 50% nez z 5 MPx Nokie, za sera o 100% a ve tme o 200%. Je to stejne, jako kdyz mi lidi tvrdi, ze na co je mi tak silne auto, ze on s jeho se ctvrtinovym vykonem zrovnatak dovede jet na predepsane maximum. Ale zatimco ja predjedu s dostatecnou rezervou co potrebuji, tak on musi s tim jeho jet za smradlavou Avii po okresni silnici treba hodinu, nez ma opravdu kilometr volneho prostoru v protismeru. I v tom Satiu je 256 MB asi predimenzovanych, ale porad lepsi, nez aby byla ta pamet tak spatna jako v N97. A ve spojeni s procesorem jaky Satio ma ( a grafikou ) si tech 12 MPx muze dovolit. N97 by mozna nezvladla ani jejich prohlizeni a vyhodila tu slavnou hlasku o pameti. Apropo, Ty tu N900 mas? Tak napis porovnani
xAx
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v čtv pro 03, 2009 12:42 pm

Nie ale neverim ze n900 je nepouzitelny paskvil :D rozhodne to patri k najlepsim telefonom ake poznam. Satio nie je zly telefon. Ani iPhone. Ale hw klavesnica je hw klavesnica aj ked trojradova ale je. Na dotykac znova se*em je to dobre akurat tak na prehliadanie netu. N900 nie je "mobil" je to internetovy tablet s gsm modulom podobne ako iphone multimedialne medium s gsm modulom. N900 nema ani fm radio ani MMS. Preco? Lebo je primarne urceny na pracu cez internet a radii tam je podstatne viac v podstatne lepsej kvalite tak isto aj fotky. Ja osobne som mms poslal dvakrat v zivote dostal som ich 5 krat v zivote a z toho jedna bola skusobna a niektore ani neprisli. Kazdy fotky dnes dava na facebook myspace a podobne portaly. Preco to nevyuzit? Naco posielat mms za 0,3 € ked si mozem za 0,03 €/v pripade wifi zadarmo upnut fotku priamo na fb kde to vidi viac ludi? ... Operacny system taktiez. Maemo5 ... Je to linux v inej podobe asi najlepsie riesenie ake mohlo vzniknut. Prehliadac firefox na obrazovke 800x480 pixelov. Parada. Fotak je bezpredmetny 5mpx staci bohate pre cloveka co ho vyuziva bezne. Kto chce fotit na plagaty tak si kupi zrkadlovku a nebude sa babrat s nejakym mobilom. Kvalita je podstatna pri megaumeleckych fotkach ktore bezny clovek nefoti. Jedinu vyhodu vidim v kvalite panoramatickych fotiek kde sa to da vyuzit. Ale to je vse. Takisto si nemysli ze cim viac mpx tym kvalitnejsia fotka. Zalezi to hlavne na optike ktoru maju aj tak skoro vsetky mobily slabu a na kvalite ccd snimaca. N900 posadila latku vysoko. A s pohladom do buducnosti sa bude zapajat do internetu vsetko a vsade. Presne tam mieri n900 :wink: . N97 ma slabsi procesor co zarazilo popravde aj mna. Ale n900 ma procesor silny - dualcore okolo 600 a 300 mhz graficke jadro k tomu 256 ram + cca 750 mb zdielanej pamate. To vykonnostne staci na 12mpx fotak. A nezdielam nazor ze kto na co ma alebo nema. Ty na to mozno mas ja asi nie ale keby chcem mobil tak urcite n900. Je to krok dopredu. Ostatne veci sa u mna drzia na dnesnom standarde (okrem xpPhone ale to uz je ine -cinske- kafe)
NOKIA N95-1 (RM-159) FW 35.0.002 Deep Plum + 4GB Kingston MicroSDHC HACKED! with HelloOX2
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

N97 versus SE Satio

Příspěvekod Chuck Norris v čtv pro 03, 2009 4:19 pm

=>> MMS: to že je nepoužíváš ty (já také ne), neznamená že je někdo nepoužívá dennodenně. Na světě jsou i jiní operátoři než ti profláknutí šejdíři v CZ/SK a ti mají ceny postavené jinak. Když to spojíš s kupní silou či hodnotou peněz v civilizovanějších zemích, tak si určitě dokážeš představit využítí MMS. Např. v obchodě - vyfotím nějaké zboží a odešlu MMS manželce s dotazem zda na něj uvolní finance :D . Nebo obráceně: přijde mi MMS od manželky s fotkou a popiskem: "Miláčku, tohle červené autíčko se mi hodí k té kabelce. Nezapomeň že brzy budou Vánoce..." :lol: .
Je to mnohem jednnodušší než odesílat fotku na jakýsi FB apod, a nutit se navzájem abychom tam chodili. To už je snad lepší e-mail.
U něčeho co Nokia zřejmě považuje za svou budoucí vlajkovou loď by tahle technologie neměla chybět (otabene za takovou cenu) Takže přesně jak píše xAx - iPhonu absenci MMS spousta zamindrákováných lidí vyčítala, ale u N900 se nad tím málokdo pozastaví, možná proto, že jí ještě nemá moc lidí. Každopádně to pavužuju za chybu jak u iPhone, tak i u N900. Přestože mně osobně je to šumafuk.

=>> FM rádio: Je určený na práci přes internet... Ano, ale co když zrovna nejsem v dosahu wifi, nebo mám pomalé datové připojení od operátora, či si jen chci šetřit FUP limit? Taková maličkost by ve vlajkové lodi opět neměla chybět (notabene za takovou cenu).

=>> Dotykáč imho na prohlížení netu dobrý není.

=>> nepoužitelný paskvil: xAx nepsal že je to nepoužitelný paskvil obecně, ale nepoužitelný paskvil jako telefon (a je to imho určitě silná nadsázka)
N900 sice je částečně tablet s GSM modulem, ale jestli je to příčina nějakých potíží s používáním GSM funkcí, tak to je právě ta největší chyba. GSM modul slibovali finské slibotechny už do N770, pak do N800 a N810, jenže po těch letech už jsme trochu dál a GSM modul by měl být do N900 nativně integrovaný včetně bezchybného obslužného software.

xAxi, můžeš to prosímtě trochu rozvést? Je to něco podobného jako u většiny strojů s WM? Nebo je tam nějaká další extra specialitka která brání ve efektivním používání jako telefon?

EDIT:
A ještě něco, teď jsem si všimnul tohohle:
xAx píše:A proc instalovat FreeFSWP ausgerechnet do Nokie, u ktere je kazda dalsi nainstalovana aplikace jak jeste vic pritazena rucni brzda?

A na tohle jsi proboha přišel jak? :lol: Nezlob se na mě, ale tohle sis vycucal z prstu, resp. hodně silně přeháníš. Na žádných mých dosavadních symb. telefonech jsem nikdy nic takového nezaznamenal kromě prvních několika doinstalovaných app a to zpomalení v podstatě ani není znát. Pak jsem jich mohl mít ( a často mám) třeba několik stovek a žádné další zpomalení se nikdy nekonalo. To už by asi pak ty moje telefony předběhly i norské ledovce :D. Nevidím dúvod proč by to zrovna u N97 mělo být jinak.
U tebě mě překvapuje, že si snad ani neuvědomuješ, že symbianové telefony mají jen holý základ a primárně jsou určené k tomu, aby si tam každý doinstaloval to co se mu hodí. Vždyť jsou to počítače ;) . Bohužel ale to předinstalované "cosi" od finských soudruhů inženýrů jde pryč jen kladivem :D .
Chuck Norris
Chuck Norris fóra

Model telefonu: CHN 19-9®, 1GBRAM, 4TB μSDHC

Příspěvekod Smith.F v čtv pro 03, 2009 7:03 pm

Já jen k té N900, která sice není v názvu topiku, ale propíraná tu je - pokud vím, tak hlavní vyčítané věci jsou práce pouze na šířku, chybějící MMS a chybějící rádio. Ovšem rádio lze údajně aplikací doinstalovat už nyní a co jsem slyšel, tak zbylé dvě věci jsou hned nahoře v seznamu "Co se plánuje do příštích firmwarů".
Osobně jsem zatím se svou cihličkou spokojen, ale až budu tak za rok (no, spíš víc) házet očkem po různých telefonech, nejspíš dojde na N900 (která už v té době bude i za cenu vyhovující mé peněžence).

PS: Člověk, co používá symbianový telefon (nebo spíš smartphone obecně) a nehodlá si ho upravit k obrazu svému (převážně doinstalováním aplikací), si ten telefon nezaslouží. To je jako mít Ferari a mít tam omezovač rychlosti na 100Km/h :lotpot
(a myšlenku "já na to mám, stejně jako na rychlé auto a hezkou přítelkyni, tak odprejsni" si strč do míst, kde záda ztrácejí své dobré jméno)

EDIT: Jinak pochopitelně uznávám, že ty chyby, co tam jsou, plus problémy s GSM aplikací, by rozhodně v již vypuštěném telefonu být neměly. Ale zase.. kdo by nechtěl využít předvánočních trhů? :roll:
Dřív Symb-magor, nyní Androiďák.
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: Samsung Galaxy S

N97 versus SE Satio

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v čtv pro 03, 2009 9:15 pm

Chuck Norris píše:Např. v obchodě - vyfotím nějaké zboží a odešlu MMS manželce s dotazem zda na něj uvolní finance :D . Nebo obráceně: přijde mi MMS od manželky s fotkou a popiskem: "Miláčku, tohle červené autíčko se mi hodí k té kabelce. Nezapomeň že brzy budou Vánoce..." :lol: .
Je to mnohem jednnodušší než odesílat fotku na jakýsi FB apod, a nutit se navzájem abychom tam chodili.

Toto myslim vyriesia aj dnes uz dost pokrocile 3g hovory :wink: aj ked je pravda ze chybat by to tam nemalo pri tak drahom mobile ALE podla mna nebude problem taku aplikaciu doinstalovat :wink: popripade pridat do noveho fw... iPhone tiez ma bluetooth a neda sa pouzit na odosielanie suborov. No staci jailbreak, nainstalovat aplikaciu na bluetooth a aha bt funguje ako ma. Bluetooth tam nefungoval vdaka "skvelej" politike apple. Ale toto tu nechcem moc rozoberat :D . Celkovo ani neriesim aky je ten mobil a aky je tamten mobil a ci je lepsi alebo horsi. Telefony sa v dnesnej dobe odlisuju fakt drobnostami ktore nestoja za to aby sa to riesilo. Mne by sw klavesnica vadila po skusenostiach s 5800 a iPhone. Preto davam prednost n97 a n900 ktore tuto skutocnost odstranuju. Ja vnimam cybershoty od SE ako honbu za co najvacsim poctom mpx bez rozumneho dovodu. A ked som pri fotoaparate - za najlepsi fotomobil roka bola vyhlasena n86. V dobe ked uz telefony maju aj viac mpx to o niecom svedci. Aj tak je to v podstate jedno - tie rozdiely su minimalne a bezny clovek ich nepostrehne. Dotykovy displej pri surfovani povazujem za velke plus. Je to jedina vec co mi zatial ukazala ze vie dokonale nahradit mys. Ale niekto radsej bude vytukavat sipky ako hrat sa s nejakym neohrabanym perom pri ktorom sa neda telefon ovladat jednou rukou. Je to vec nazoru je blbost porovnavat telefony obecne su ludia ktori si kupia superblby telefon a na nejaky dotyk wifi a 3g kaslu. Mne sa paci n900 a nevidim v nej ziadne velke mnozstvo chyb. Koniec koncov mi nikdy neslo o vlastnosti ako take ale o to ako su uzivatelsky privetivo spracovane. NWB by tiez nebol taky hrozny keby bol dobre vyladeny. Ale to je zas vec nazoru.
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod xAx v čtv led 07, 2010 7:51 pm

LeUKopLaSt3: Kde byla N86 vyhlasena jako fotomobil roku? Na Mobilmanii, ne? Ta je smerodatna jako Kravske rozhledy a Bobkovy list. Zagoogluj a zjistis, ze na tomhle poli bojuji Satio a i8910HD. Jinak Samsung i8910HD jsem si pred Vanoci poridil a Symbian se mi zase zacal libit. Ve svem veku uz hry nehraju, ale Ferrari HD a Lets Golf HD na nem jsou fantasticke ( na Nokiich nepouzitelne diky HW ), 1400 MB avi film bez konvertovani a nutnosti doinstalovavani neustale padajiciho SmartMovie je plynuly jak v pocitaci, videa natocena v 1280x720 slusna, fotky dost dobre, kapacitni AMOLED display, moznosti nastaveni zvuku a vizualnich efektu u hud. prehravace jsou uuulet..... Povedlo se nakombinovat to dokonale ovladani z iPhonu se Symbianem. Je to zatim muj nejlepsi mobil a takhle nejak jsem si mobil vzdy predstavoval. A kdo neni zakomplexovanej trouba kterej si mysli ze je Nokia 5800 nejlepsi telefon pod sluncem a i8910 uz nekdy drzel a vyzkousel, tak mi to potvrdi
xAx
Uživatel
Uživatel

Zpět na Obecné informace, parametry