E63, E66, E71 fw 500.21.009

OS. 9.x telefonů

Příspěvekod CornyCZ v úte črc 20, 2010 2:21 pm

Vyšel nový firmware na nokii E66 a já se ptám :D:

- jestli jde hacknout
- jestli se nahraje jenom nový firmware nebo se přemaže celá paměť C:
Naposledy upravil prokop dne úte črc 20, 2010 5:19 pm, celkově upraveno 2
Důvod: Přesunuto, upraven název
Nokia 6220 Classic fW: 5.15 (Hacked) + 4 GB Kingston Micro SDHC
Now:Nokia N82 Black fw: 35.0.002 (Hacked) + 16 GB Kingston Micro SDHC
CornyCZ
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N82 Black

E63, E66, E71 fw 500.21.019

Příspěvekod prokop v úte črc 20, 2010 4:14 pm

Asi myslíš fw 500.21.009. Jako už obvykle, tenhle firmware se týká s drobnými obměnami telefonů E63, E66 a E71, takže jsem ti trochu upravil ten název a přesunul ho sem.

když už jsem to upravoval, tak jsem opravil i to "y". Třeba šlo jen o překlep, ale možná o alibismus :D . Ve stejném slově jednou "i" a jednou "y" :D

Btw: už nějaký čas docela uvažuju o tom že bych tu udělal subfórum "Firmware" a mohli bychom sem dávat informace o tom že už je k dispozici pro různé modely nový firmware, changelogy, bugy... :think: . Navrhnu to až se trochu ustálí současná krize.

K dotazům:
1. Co takhle podívat se rovnou ke zdroji? :wink:
Takže podle HelloOX je tenhle fw pořád hacknutelný přes HelloOX2.03. Ještě jsem se trochu poohlížel jinde, a několik lidí z NokiaAsia, DailyMobile, DimonVideo a Ipmartu to tvrdí taky. Jestli bude hacknutelný i po formátu bez nutnosti následného reflashe, jsem zatím nezjistil.
2. Jestli se při flashi přehraje celá paměť C:/ jsem taky nezjistil, ale myslím že ano, a nedělal bych z toho žádnou vědu. Kdo si vše rozumně zálohuje, ten by to měl mít zase zpátky max. za několik hodin podle praxe a způsobu zálohování.
Kromě toho při tom člověk často zjistí kolik si schovává zbytečností :D , takže bych to považoval spíš za klad.

Tady je changelog, a chtěl bych poprosit zdatnější angličtináře o překlad. Já to sice chápu řekl bych dobře, ale na překlad si stejně netroufám, a ani na to nemám čas.

Nokia E71 fw 500.21.019
Following baselines/functionalities have been upgraded.
* Maps 3.03 Lite which has Free Navigation support
* Music Player upgrade
* Quick Office v6.2 which has Office 2007 support
* Ovi Store upgraded to 1.6.0.18 and Download! Removed
* Lotus Notes traveler v8.5.1 -> Localization support is present only for 10 languages.
CHANGES AND IMPROVEMENTS :
* Windows Live removed from the memory card
* Ovi Suite included in Memory card
* CS Helps baseline upgraded to fix localization issues
* Start Up settings baseline upgraded
* Ovi Store Link provided in "Set Up Internet Telephony"
* Download! removed
GENERAL :
* Portuguese Localization issues fixed
* Functionality improvements in E-mail configuration
* Qwerty keypad improvements
CALL HANDLING :
* Emergency call termination with RSK key corrected
* Corrected Bluetooth link drop when an outgoing call is made in a carkit
CALENDAR/CLOCK :
* Fix for Israel written instead of Jerusalem in World Clock
* Corrected Argentina names issue in World Clock
* Corrected localization issues in world clock
BROWSER :
* CMCC Java application download corrected
* Fix provided for accessing a link that has appended space characters
EMAIL :
* Fix provided for selecting desired mailbox when multiple mailboxes are configured
QWERTY KEYBOARD :
* Key mapping issues fixed
MESSAGING :
* Nokia IM chat: Localization support provided for Malay and Indonesian languages

Řekl bych že to nestojí za řeč a že jde o samé , snad jen kromě "Qwerty keypad improvements" o čemž si po dřívějších zkušenostech nedělám sebemenší iluze, a "Functionality improvements in E-mail configuration". Možná jde o to na co se tu včera ptal Potkan. To by už nebyla jen obyčejná , ale dnes už řekněme klasická .

Takže já se přidám k dotazu a zeptám se majitelů E71 kteří mají novější nebo nejnovější fw:
Už konečně soudruzi dokázali opravit ten megabug s Fn klávesou? o posledních dvou nebo třech fw nemám v tomhle směru informace. Pro mladší a neznalé: jde o to, že když chci téměř kdekoliv napsat číslo, tak musím použít klávesu Fn. Tzn že nemůžu jako kdysi psát třeba do hlavičky SMS rovnou číslo, ale musím se přepnout do číselnoho režimu nebo držet Fn, a hlavně to totálně pohřbilo klávesové zkratky. Ty fungují normálně jen omezeně v několika Nokia aplikacích a prakticky všude jinde se ze zkratky stává cosi jako cesta z Prahy do Bratislavy přes Helsinky :D :evil: Tuhle vysoce progresivní inovaci vložili soudruzi ze severu do trojkového fw E61, kde se to ještě neprojevovalo v takové míře, ale už v prvním fw E71 jí dotáhli prakticky do "dokonalosti" :evil:. Musejí to za ně napravovat s větším či menším úspěchem výrobci aplikací - např. v JBaktaskman nebo X-plore, ale bohužel se to dosud nepodařilo v DEdit :n

To je jeden z mnoha nepřímých důkazů mé hypotézy, že soudruzi své výtvory určitě nepoužívaji a neměli je v rukách za střízliva déle než 5min :lol: :n Klávesu tužky taky umisťují v některých telefonech opravdu móóóc šikovně (5500, E50, E52....) a v jiných ji pro jistotu rovnou odstranili, protože ji "shledali podle ohlasů uživatelů jako vysoce užitečnou" ... atd atd.
A radši se nebudu zmiňovat o telefonech bez klávesnic, to už bych si asi musel dát panáka :lol:
:n

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Re: E63, E66, E71 fw 500.21.019

Příspěvekod Markosek2 v úte črc 20, 2010 4:51 pm

E66 potvrzuji hacknuti hellooxem v2.03 odskouseno na 3 kusech. U kazdeho kusu jina cekacka 1kus 1 min. 33 sek. /2kus 2 min 16 sek. / 3kus (muj mam nejaky divny foun) 3 min 56 sek. Muj kus po formatu trojhmatem znovu hacknout nesel az pomohl reflesh. U dalsich cas nevysel tak nevim. P.S spravne oznaceni verze fw 500.21.009

//EDIT by prokop/: Díky za info a hlavně za upozornění. Já tu chybu převzal už z prvního výsledku hledání a nějak se mi tam přimíchala :oops:
Markosek2
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N97 mini fw 11.0.045 hack PNHT

Příspěvekod CornyCZ v úte črc 20, 2010 7:45 pm

Proč se musí udělat reflash aby šel telefon po formátu znova hackount???
Nokia 6220 Classic fW: 5.15 (Hacked) + 4 GB Kingston Micro SDHC
Now:Nokia N82 Black fw: 35.0.002 (Hacked) + 16 GB Kingston Micro SDHC
CornyCZ
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N82 Black

Příspěvekod prokop v úte črc 20, 2010 8:55 pm

Protože :n , copak ti to ještě není jasné? :D
Sorry, ale líp odpovědět nedokážu, sám bych moc rád věděl co tam ten formát může udělat, aby se něco změnilo natolik že je nutný reflash. Ale v principu to je jako by ses ptal proč E66 fw 500.21.009 nejde hacknout přes QuickHackKit, nebo N82 těmi nejčistšími způsoby přes Python + AppTRK nebo přes HelloCarbide.
Prostě takhle soudruzi bojují proti lidem co je živí zrovna u těchhle telefonů.

Mimochodem, aby náhodou nedošlo k pomýlení majitelů jiných telefonů: týká se to pokud vím pouze těchto tří telefonů a jen některých jejich fw + N97 fw 21.0.019. Viz Hack Symbianu (Rozcestník). Jestli náhodou někdo narazí na další model nebo fw, tak dejte prosím vědět, nejlépe rovnou v tom rozcestníku.

Sakryš, tohle už by mělo patřit do některého topicu o hacku, takže to radši schovám ať to tu nestraší:

Myslím že by byli moc rádi aby to žádného jejich telefonu nešlo vůbec, ale asi to u těchhle modelů naštěstí nejde jinak kvůli nestabilitě nebo něco v tom smyslu, nebo to prostě neumějí. Jinak si nedokážu vysvětlit, proč vůbec udělali aspoň takovouhle "ochranu" , když u jiných telefonů to zazdili úplně, takže jdou hacknout pouze flashnutím upraveného fw.
Nebo je to jen vedlejší efekt nějakých úprav ve fw, a soudruzi jsou v tomhle čistí jako lilie. Mají s námi přece jen ty nejlepší úmysly :D
Anebo mě napadla ještě jedna hypotéza, kterou se mnou tak trochu sdílí pár Magorů, ale tu bych si nechal radši pro sebe.

Kdyby radši věnovali síly na vývoj svých zmetků :pray :roll: . Určitě by na tom vydělali víc než tím svým tunelováním prachů ze slušných lidí :evil:

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pon zář 20, 2010 4:06 pm

Taky máte takový potíže s integrovanou GPS? Trvá jí neuvěřitelně dlouho se připojit, většinou se pod 15 minut nedostanu :( Je to něco příšernýho. Statelitů najde prakticky okamžitě kolem pěti, ale aby se k nim připojila, to dost často trvá neúnosně dlouho. A to mluvím o ideálních podmínkách. Jasná obloha, louka, telefon v ruce a ještě jsem si dal tu práci a vylezl na kopec, jestli náhodou nepřibude nějaká změna. Vůbec, strašně neochotně se připojuje. Asistovaná GPS tomu nepomáhá. Zkoušel jsem dát závod v centru Pardubic mezi 6220 a E71. Tak 6220 po 20 vteřinách 75% signálu, úspěšně připojeno. Po 5 minutách jsem to s E71 vzdal. To je u tohohle telefonu normální? :(
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Re: E63, E66, E71 fw 500.21.009

Příspěvekod Potkan007 v pon zář 20, 2010 4:26 pm

Mámina E66 bohužel většinou dělá to samé již od prvních FW. Můj závěr zní, že to snad není možné a musí to stínit poctivě kovové tělo- u ní navíc ještě s kovovou vysouvací konstrukcí. U vysouváků jako E66 se ten problém zpravidla ještě násobí.
Kdysi jsem taky četl, že rychlost připojení závisí na četnosti připojení. Přeloženo do češtiny- čím častěji se připojuješ na satelity, tím větší přednost dostáváš. Zkus schválně se takhle připojovat třeba týden poctivě každý den a možná se to chytne den ode dne rychleji.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pon zář 20, 2010 4:38 pm

Dík. Pravda je, že odpojit - připojit trvá doslova pár vteřin. Ale přece nepolezu hodinu před cestou před barák, aby fungovala navigace? To je zoufalý :n Nicméně kovovým tělem to rozhodně není. Telefon satelity vidí, průměrná síla signálu bude mezi 70 a 80 procenty. Jenže než se k nim připojí, to je nesnesitelná doba.

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Potkan007 v pon zář 20, 2010 5:35 pm

Jestli chceš slyšet pravdu, tak několikaminutové prodlevy i když už vidí satelity mám odzkoušené u:
SE P1i (LD-3W), N73 (LD-3W), N78, N79, N82, N85, N86, N95, N95 8GB, 5230 (nebo ta druhá levná dotykovka s GPS, já si je pletu), 5800, N97, N900, HTC TP2 a určitě i mnoha dalších co se mi nevybavujou.
To je prostě vlastnost snad všech telefonů, že člověk zešediví, než se rozhoupou.
Nikdy jsem ale nepřišel na to proč to telefonům tak trvá. Umístění přijímače v telefonu neni o moc horší, než v navigacích, HW mají moderní telefony už lepší. To je nějaká diskriminace telefonů?
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Příspěvekod Smith.F v pon zář 20, 2010 5:39 pm

Co jsem pochopil, tak ani tak nejde o četnost připojení jako spíš o to, jaká je vzdálenost mezi současnou a poslední pozicí. Ale taky mi to moc smysl nedává.
Většinou čekám na pozici tak 2-5 minut, tak to beru prostě jako standard.
Ale divný je, že ti to ani aGPS výrazně nezrychlí, já totiž s aGPS najdu většinou pozici skoro hned.
Dřív Symb-magor, nyní Androiďák.
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: Samsung Galaxy S

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pon zář 20, 2010 5:44 pm

Nevím, fakt se snažím dát telefonu ideální podmínky. A kdyby nebylo tý rychlosti u 6220c, která byla hned vedle, a taky kamarádový E51 s externím LDW-3, tak bych to považoval za standard. Ale ta doba připojení je fakt žalostná. Kdyby 2 minuty, nebo 5. Ale ono klidně 20, a to častěji než je zdrávo :( No nic, asi se s tím smířím.

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod vasikk v čtv zář 23, 2010 2:34 pm

Doktore jakoý navigační soft používáš?
>>Jak zálohovat telefon<<
NEIGNORUJ PRAVIDLA A KOUKNI >SEM<
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA
Návody čti v klidu a pozorně
Je slušné popsat postup vyřešení problému
Chybové hlášky pište přesně

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: THL 5000

Příspěvekod Dr. Nebolí to v čtv zář 23, 2010 6:23 pm

Zatím jen Nokia Maps, když už na E71 uvolnili navigaci zdarma. A jak jsou na tom satelity sleduju přes položku "GPS Data".

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod vasikk v čtv zář 23, 2010 6:34 pm

Zkus ze srandy nainstalovat NDRIVE. Ten se připojuje rychlostí blesku. Můžu sedět v prostřed baráku,nad sebou mám patro + půdu a stejně ho hned chytnu.
>>Jak zálohovat telefon<<
NEIGNORUJ PRAVIDLA A KOUKNI >SEM<
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA
Návody čti v klidu a pozorně
Je slušné popsat postup vyřešení problému
Chybové hlášky pište přesně

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: THL 5000

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pát říj 01, 2010 8:18 pm

Ok, díky za tip. Vyzkouším a dám vědět ;)

EDIT:
V tomhle firmwaru je místo původího Nokia e-mail klientu IBM Lotus traveler mail. A za živýho boha v něm nedokážu nastavit hotmailovou schránku. Pokud vyberu protokol http, tak vyhodí "there was an error reading your configuration", a pokud https, tak prozměnu "Server Timeout".

Nastavení dávám snad správný
User ID: ...@hotmail.com
Password: ********
Server: http://www.hotmail.com
Access Point: Easy WLAN

Nezkoušel to někdo? Už přes hodinu googlim a skoro si připadám, že jsem jedinej na světě, kdo se Lotus mail snaží zprovoznit. Nikde nic nenacházím.

EDIT2: Tak podle všech stop z internetu je Lotus mail vysloveně pro ty, co mají email na vlastním serveru a na veřejný vůbec nefunguje. Takže šel pryč a pak se mi odemkla možnost nadefinovat si stránku prostřednictvím Nokia Zpráv. Alespoň něco.

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Zpět na Obecné informace, parametry