dotaz k nokii 5230

OS. 9.x telefonů

dotaz k nokii 5230

Příspěvekod lynx v ned lis 21, 2010 8:16 pm

Ahoj,je to 2 dny co jsem si koupil nokii 5230.Do teď jsem pomalu ani nevěděl co to je symbian.Přeci jen tady jsem lehce pochopil rozdělení atd..ale přece jen mám pár dotazů.Tento mobil má OS 9,4 to znamená že nespustím nižší ?Akcelemetr bo jak je gravitační čidlo?Což mě donáší k dotazu jestli vůbec tenhle mobil ho má protože jakoukoliv hru jsem si na něj stáh tak jsem to neměl full screen ale měl jsem "joystick" na obrazovce.A další dotaz podporuje tenhle mobil n-gage?A ztratím certifikací aplikace/hry záruku ? děkuji předem za odpovědi
lynx
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: Nokia 5230

Re: dotaz k nokii 5230

Příspěvekod Smith.F v ned lis 21, 2010 9:13 pm

:welcome:

- 9.4 je dotykový symbian s velkou obrazovkou. Všechno nižší je nedotykové s menší obrazovkou. U her pro starší symbian proto bude část obrazovky volná
- ano, akcelerometr je gravitační čidlo, 5230 ho má, slouží k otáčení obrazovky podle polohy
- hra musí být napsána pro OS 9.4 přes celou obrazovku a ovládání tam nějak zakomponované (např. k naklánění), jinak tam bude v lepším případě ten joystick
- ano, N-Gage podporuje
- ne, certifikací záruku neztratíš na 100%

Přiště se prosím víc podívej po fóru, 90% z těchto věcí tu najdeš.
Dřív Symb-magor, nyní Androiďák.
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: Samsung Galaxy S

Příspěvekod lynx v ned lis 21, 2010 9:36 pm

moc moc diky ;)jen jsem moc nepochopil akcelerometr,mam to brat tak ze tu hru pres nej nespustim a budu muset hrat pres pul obrazovky + joystick ? :t jinak moc diky :)
Naposledy upravil prokop dne stř čer 15, 2011 8:32 am, celkově upraveno 2
Důvod: Odstraněna nesmyslná citace předchozího příspěvku. Nemáte-li rozum, tak aspoň dodržujte pravidla fóra!
lynx
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Smith.F v ned lis 21, 2010 10:02 pm

Akcelerometr je součástka, která měří náklon telefonu (= hry se přes něj nespouští).
Hry můžou být pro tvůj telefon napsaný v zásadě 3 způsoby:
1. Jsou napsaný původně pro menší obrazovku a tlačítka, takže tady prostě na zbytek obrazovky plácli část klávesnice.
2. Jsou napsaný na velkou obrazovku a ovládací "tlačítka" plácli přes obraz.
3. Jsou napsaný tak, že se ovládají náklonem telefonu (např. autíčka).

A podle toho jak jsou od vývojáře napsaný, tak se ovládají.
Capiche?
Dřív Symb-magor, nyní Androiďák.
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: Samsung Galaxy S

Příspěvekod lynx v ned lis 21, 2010 11:22 pm

Smith.F píše:3. Jsou napsaný tak, že se ovládají náklonem telefonu (např. autíčka).

chapu,myslel jsem presne tohle,stah jsem si balicek her na cidlo , a u zadne nefunguje + je tam jen ten joystick :( a jinych her to nemam.
lynx
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod hanni v pon lis 22, 2010 9:35 am

Aj mojej dcerke sme zobrali z Orange N 5230, takze uz mame doma aj dotykovy Symbian. Suhlasim s tebou, ze ani mne sa na tom nepodarilo rozbehat hry cez cidlo, aj ked boli urcene nato. A ten joystick cez klavesnicu tam ma aj v hrách, ktoré sú určené pre S60v5. Tiez ma to dost prekvapilo.
hanni
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Nokia N8 Blue

dotaz k nokii 5230

Příspěvekod lynx v pon lis 22, 2010 6:34 pm

takze dnes jsem si dal zalezet a zkousel jsem do mobu nahazet vsechny mozne aplikace na grav. cidlo...vetsinou pri instalaci me to hodilo hlasku ze to mobil nepodporuje, a kdyz jsem to chtel spustit nic se nedelo...takze ted otazka kde udelaly soudruzi chybu ? :t
lynx
Nový uživatel
Nový uživatel

Zpět na Obecné informace, parametry