Joystick

OS. 9.x telefonů

Příspěvekod Ousteen v čtv dub 17, 2008 7:52 pm

Souhlasím. Čtyřsměrný tlačítko je luxus oproti joysticku. Ale joy u N73 není tak nejhorší to mi věř. Měl jsem spoustu mobilů v rukou a N73 má zatím nejlepší joy co jsem na mobilu viděl. Já ji mám půl roku a joystick je pořád stejnej jako když byla nová. A to hraju i hry ovládany jen joyem jako např. K-RALLY, FIFA atd.
N73 ME, N95-8GB
Ousteen
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v čtv dub 17, 2008 8:01 pm

K-rally má vnastavení možnost redefinovat klávesy, já to hraju normálně přes 1,3,4,6,8 a 5. Na co si ničit joy :wink: Jinak na N73 nejlepší, co sem zatím viděl. I když 4klávese se nic nevyrovná :)
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod Ousteen v čtv dub 17, 2008 8:07 pm

:) Tak to je super. Díky za informaci. Ani jsem o té možnosti nevěděl. :) Huráááá. Takže konečně si to K-RALLY zahraju bez narážení do stromů. :D
N73 ME, N95-8GB
Ousteen
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod prokop v čtv dub 17, 2008 8:42 pm

Tak si taky trochu zaflamujeme ne? :D.

Nejlepší joy na telefonu co jsem kdy měl je ten na E61. Drtím ho festovně, pořád je stejně přesný a drží a drží... Taky jsem nikde nečetl že by byly s joyem na E61 nějaké problémy, což se o tom na N73 říct nedá, závady joye jsou u N73 myslím docela časté.

Funferr píše:nechapu proc se porad cpou do mobilu joye... genialni ctyrsmernej kriz...

nechápu proč se pořád cpou do telefonů čtyřsměrné D-pady - možná je geniální ale mně nikdy na rozdíl od joysticku nevyhovoval - jostick se mi zdá přesnější a jistější.
Lidí co preferují joystick asi moc není ale kdyby se tak vyráběly u jednotlivých modelů nejen íčkové ale taky jéčkové verze, tak by to byla paráda.

Ale teď vážně: asi to bude hodně o zvyku nebo možná tím že jsem měl na joysticky u telefonu vždycky štěstí, ale já nedám na joystick dopustit už od dob Alcatelů 3xx. Když jsem si kupoval první E61 jak jsem si říkal že foťák na E61i by se občas i mohl hodit a íčko přitom stálo snad ve všech obchodech dlouhou dobu vždycky jen o cca 500 víc., ale bohužel E61i má D-pad....

škoda že nástupce placky s joyem neexistuje a nevypadá to že by se něco takového chystalo.

DaNieL_Po:
zkus tohle, práci zvládneš určitě sám:

:arrow: http://www.dilynamobily.cz/shop/kategorie.php?id=35

M.T.Cou:
kápni na čepičku joysticku trochu transparentního silikonu (v kartuši - jak se používá na různé uťesňování) nebo disperzního lepidla na dřevo (Dispercol, Ponal, Icla, Bona...). Ověřené, neklouže - jenom pozor ať se nic nedostane dovnitř.

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod Ousteen v čtv dub 17, 2008 8:48 pm

Prokope dotaz. :wink: Měl jsi možnost někdy vyzkoušet nokii N70? Lepší řešení klávesnice jsem snad ani neviděl. Tam je to čtyřsměrný tlačítko naprostá bomba. To můžu potvrdit z dlouhodobého používání N70tky. Já neříkám že N73 má špatnej joystick. Naopak. Je výbornej. Ale co bych za to dal, aby N73jka měla 4tlačítko jako má N70tka. To by potom N73jka byla pro mě a moje potřeby bezkonkurenčně nejlepší mobil všech dob. :wink:
N73 ME, N95-8GB
Ousteen
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod šulda v čtv dub 17, 2008 10:42 pm

Ousteen: To bude spíš o tom že je to individuální. Já mám jednu N70 doma a mám na to úplně opačnej názor než ty. Hold každýmu vyhovuje něco :wink: Joy na mý N73 bych neměnil :!:
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Příspěvekod prokop v pát dub 18, 2008 5:53 am

Ousteen:
jj měl, sice jen dvakrát po pár hodinách ale nesedělo mi to, možná kdybych jí používal týden tak bych si zvyknul. A žádného dobrého řešení klávesnice jsem si nevšiml :lol: - v té době už jsem měl E61 takže pro mě je už každá klasická klávesnice nevyhovující.
Prostě jak píše sulda - je to individuální.

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod Funferr v pát dub 18, 2008 9:31 pm

uprime neznam snad cloveka co by si chvalil joystick.. .ses prvni,ale spousta lidi si pochvaluje 4smerny a potvrzovani uprostred... to je preci mnohem presnejsi a jistejsi ovladani.. a o vydrzi nema cenu diskutovat... Jo kez by vyrabeli verze s joyem a s krizem... presne jak pises.. to by bylo dokonaly
Funferr
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N79

Příspěvekod Slavek69 v pát dub 18, 2008 11:05 pm

Tak já si joy chválím, tím pádem jsem asi první o kom víš, že si joy chválí. Používám joys už 4 roky na rúzných telefonech. SE T610, T630, K500, K700, K750, K800, Nokia N73 a měl jsem i tel bez joye. Nokia 6630, 6681 a dodnes mám N70. Nikdy jsem s joyem nemél problémy a ani jednu reklamaci. A to mi věř, že si telefon v mých rukách neodpočinul. Hry, net dokumenty atd. jely téměř ve dne v noci. Málo spím a tak si hraji:-) Zatímco s joyem se naviguji bez problému (hlavně ve hrách) se 4směrným key jsem jako slon v porcelánu. Souhlasím, že je to asi zvykem, ale já bez joysticku hry ani nehraji. Kdybys viděl mé prsty (mám ruce jako lopaty) tak bys pochopil, proč mi klávesy nevyhovují. Jinak je fakt, že na N70 se mi klávesy lépe ovládaly, protože byly vystouplé a na N73 jsou spíše zapuštěné. Však i recenzenti o N73 napsali, že na tak, dle nich "skvělý" telefon, použila Nokia opět lacinou klávesnici. Bohužel jsem zjistil pozdě, že laciná na tomto founu není jen klávesnice.
Nokia N73 ME, FW V 4.0808.4.2.2, RM-133, PC 0539289 + 2GB miniSD SanDisk + Wireless GPS Module LD-3W
Slavek69
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod ALIII3N v pát dub 18, 2008 11:43 pm

Moje prihoda s joystickem je ze jsem o jarnich prazdinach byl radit v alpach na snowboardu a svoji N73 sem mel v kapse. Nebyla sice az takova kosa ,ale plotny sem tam byly, na jedne mi to ujelo a spadl sem primo na mobil a joystick se mi upe urval. Proste ojeb :x . Ale dal sem ho do opravny a dokonce mi uznali zaruku takze upe stastny jak blecha :lol: . Nevim sice jestli se to sem hodi ale je to tak trochu k tematu.
Philips ?--> Sony CMD-J6 --> nokia 6230 --> nokia 6230i --> HRDÝ majitel Nokie N73 Metalic red & white, 2GB Sandisc, FW 4.0736.3.2.1.
ALIII3N
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Ardeth v ned dub 20, 2008 6:00 pm

Ja jsem mel k joystickum hodne velky despekt,ale u N73 mi nic nezbylo a jsem s nim spokojen. Rozhodne mnohem lepsi nez u SE te doby.
Jinak ted razim zasadu,ze lepsi je prumerne povedeny joy,nez tuhy ctyrsmerny ovladaci tlacitko. Nedej boze jeste blbe udelany.
Ardeth
Uživatel
Uživatel

Re: Joystick

Příspěvekod loudasek v čtv úno 05, 2009 11:32 am

taky mi už odešel, ulomila se mi ta čepička a celkově byl takovej vyčochtanej, opravili mi ho, ale teď už se mi zdá zase takovej volnější, ale není to hrozné, kašlu na to :lol:
loudasek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod xAx v čtv úno 05, 2009 12:48 pm

Na N73 mi ten joy vadil, ale nebyla to tragédie. Horší to bylo se SE K800i. To jsem měl na palci mozol a to nehraju na mobilu hry. I když ve všem ostatním byla osmistovka špičkovej telefon a dle mého názoru poslední dobrej SE.
SE U1i Satio + 8 GB, HTC Touch Pro 2 + 8 GB, iPhone 3GS 32 GB GB, Toshiba Qosmio F50 113, Lexus ISF a hezka pritelkyne
xAx
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod andryssek v čtv úno 05, 2009 6:53 pm

Mám nokia N73 asi půl roku a už 2x byl na opravě!Joystick!Ještě jednou a budu požadovat vrácení peněz.Hry nehraji,používám ho co nejméně aby vydržel ale už toho mám dost.Vždy čekám měsíc na vrácení telefonu.Doufám že s tím nebudou větší problémy a reklamaci uznají.Není normální abych byla 2 měsíce z 6 bez mobilu ne?
andryssek
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod loudasek v čtv úno 05, 2009 7:04 pm

mě myslím už záruční doba skončila
loudasek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod tonda.sk8 v čtv úno 05, 2009 7:48 pm

je to hloupost a nechápu,co s tím joestyckem můžeš mít,že se ti furt se*e :D vrácení peněz samozřejmně můžeš požadovat, pokud se závada na výrobku opakovala,což je tvůj případ ;)

N8 FW 111.030.0609 belle Hacked by Norton, C6-00 jako záloha

pro nové uživatele než plácnete blbost zkuste nejdřív hledat nebo hanniho seznam aplikací
Poděkování moderátorům,za jejich super odvedenou práci a nervy=)
tonda.sk8
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N8, C6-00

Příspěvekod Ardeth v čtv úno 05, 2009 10:26 pm

Pred Vanocema se mi stala takova nemila prihoda s telefonem. Profesorovi dopsal fix na tabuli a ja jako vzorny student,ktery chce ve zkouskovem obdobi jednicku jsem nezahalel, popadl jsem svuj nahradni fix a doslova jsem vystrelil z lavice,ale nejak se mi zasekla zidle o lino nebo co a ja jak jsem vsi silou vstaval,tak mi najednou kruplo v mobilu,ale abych nepokazil ten vitezoslavny moment,tak jsem nedal na sobe nic znat,ale bal jsem se momentu,az mobil vytahnu.
Mobil jsem tedy vzapeti vytahl a joystick totalne urvany,ale nejen to...jak jsem se zvedal,tak ten joystick serval celou stredni radu numerickych klaves.
No nic do konce prednasek to musim vydrzet. Joystick jsem nasadil zpatky. Nefungovalo sice potvrzovani a smer dolu,jinak ostatni smery fungovaly bez problemu.

Odpoledne jsem sel do nokia servisu. Oprava asi za 750kc. :mrgreen:
Mobil jsem mel s puvodnim joystickem uz dva roky a fungoval absolutne bez problemu, nebyt te nehody.
Ardeth
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod bbukaj v ned črc 26, 2009 3:29 pm

Je tu někdo z Plzně? Nevíte náhodou, jestli se dá Joistick v Plzni sehnat levněji než za 800,-Kč vedle divadla J.K.Tyla? Vypadl mi pouze joistick (malá černá tyčka a stříbrná čepička), ale oni mi chtějí měnit joistick, tlačítka a čtečku karet za 800,- d*bílci. :x
NOKIA 5800 Xpress Music S/Black
bbukaj
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod hanni v pon črc 27, 2009 8:38 am

V podstate "debilci" nie su...chcu Ti vymenit joystick bez toho, aby ho museli pajkovat, cize nahradny kus...a ako nahradny kus joystick samostatne neexistuje, iba ako komplet s tlacitkami.

ObrázekObrázek

Tu je samotny joystick, ktory ale treba pajkovat

Obrázek

P.S.: na nete sa da zohnat ten nahradny kus aj lacnejsie a vymenu bez problemov zvladnes aj sam, ak si trochu zrucnejsi :wink:
hanni
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Nokia N8 Blue

Příspěvekod bbukaj v ned srp 02, 2009 4:03 pm

díky za radu ale než sem s tim něco vymyslel tak sem mobil ztratil.:D takže než si seženu novej tak se tu ňákou chvíli neobjevim :D
NOKIA 5800 Xpress Music S/Black
bbukaj
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod -Fo×- v stř říj 21, 2009 3:07 pm

dobry den potřeboval bych poradit s joystickem na n73 pomalu odchazi a tak sem koupil nedavno nový samostatny joystick chci jej připajkovat ale v nokia servisu když sem se ptal řikali at ho připajku jakoliv tak nepujde a za vimnenu od nich chtejí 800 protože musi vymněnit celou desk us joyem tak sem z toho trochu vedle mate nikdo skušenost s pajkovánim joysticku abych věděl jestly to má vubec cenu dělat jestly pujde
-Fo×-
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N95 8GB 35.0.001

Příspěvekod Mates 13 v stř říj 21, 2009 3:42 pm

Tak to ti říkali blbosti, když to uděláš správně a kvalitně, tak myslím že by problém bát neměl. Pokud se na to cítíš, umíš pájet a máš na to vhodné náčiní tak to můžeš zkusit.
Mates 13
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: E5, 1,5x 5500

Příspěvekod -Fo×- v ned lis 08, 2009 8:37 pm

potvrzuju pravě připajkovano običejnou pajkou ruce se mi teda klepaly jak debil ale jede to oprava za 800 provedena asi za 100kč :lotpot
akorat jedinou chybičku co zjištuju je trochu rychleší na popojiždění dolu
-Fo×-
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N95 8GB 35.0.001

Předchozí

Zpět na Obecné informace, parametry