R.I.P. Nokia

OS. 9.x telefonů

R.I.P. Nokia

Příspěvekod Zdenek444 v sob dub 26, 2014 9:36 am

Už jsem tu sice hodně dlouho nebyl, ale když jsem to teď viděl, tak jsem si na vás všechny vzpomněl... Tak se Microsoftu nakonec povedlo... :|

Končí Nokia, kdysi největší výrobce mobilů a smartphonů

Byla to dobrá éra...
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N79 FW 31.002

Re: R.I.P. Nokia

Příspěvekod fpolocek v sob dub 26, 2014 11:27 am

:( Takže nokia je mrtvá.Ale jestli ta divize bude dále prodělávat tak se za dvacet let možná osamostatní.
Nebyl bych tak naštvaný kdyby Micro$oft vyvinul něco stejně použitelného jako Windows Mobile kde člověk mohl instalovat normální aplikace normálním způsobem(ne přes obchod).

A ty hnusný kostky...No coment.
Siemens CX75 -> Nokia 5300 XpressMusic -> Nokia 6210 Navigator -> Nokia 5800 XpressMusic -> HTC Desire X -> Sony Xperia E4g -> Google Nexus 4 (nyní rezervní) -> BlackBerry Z30
fpolocek
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: BlackBerry Z30

Příspěvekod martinkl v sob dub 26, 2014 11:48 am

V žádném článku o historii Nokie si neodpustí zmínit se o "zastaralém Symbianu a iPhonu který vše změnil". N95 je 1000x lepší než iPhone. A ten první iphon neuměl ani natáčet videa a posílat MMS, a nokia na něj zareagovala 5800 který bal daleko lepší(o tom se v článku už nezmínili). Konec Nokie nezpůsobil "zastaralý"Symbian, způsobil ho elop a "nový a skvělý"WP.

>fpolocek: vždyť instalace aplikací pouze ze storu je úžasná a skvělá věc, po které všechny i/a/WP-ovce touží, a když jim jednoho dne přestanou fungovat servery, tak to přeci vůbec nevadí. Je zajímavé že v žádném článku o nedostatcích WP tohle nezmiňují.
ObrázekObrázek
martinkl
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia 5230 h@cked, E7 Anna h@cked

Příspěvekod fpolocek v sob dub 26, 2014 11:59 pm

Jsem zvědav na Ubuntu pro mobily,začínám si na něj brousit zoubky.
Siemens CX75 -> Nokia 5300 XpressMusic -> Nokia 6210 Navigator -> Nokia 5800 XpressMusic -> HTC Desire X -> Sony Xperia E4g -> Google Nexus 4 (nyní rezervní) -> BlackBerry Z30
fpolocek
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod martinkl v ned dub 27, 2014 12:15 am

S instalováním aplikací normálním způsobem(ne přes obchod)na ubuntu mobile moc nepočítej, je tam Ubuntu Software Center(už i na pc, pochybuju, že u mobilní verze přidají možnost instalace balíků). Ubuntu taky neni uplně čistej linux, nýbrž distribuce od Canonicalu. Když už linux na mobil, tak nejlépe něco jako Debian mobile.
ObrázekObrázek
martinkl
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod fpolocek v ned dub 27, 2014 4:53 pm

fpolocek
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod pyler v ned dub 27, 2014 5:29 pm

iphone zmenil svet ci chcete si to priznat ci nie. 5800 bola oproti tomu vtip. dobre, iphone nevedel MMS, ale kto to dnes pouziva? Nik.

bohuzial ano, Elop to pokazil. Volba WP bola ta najhorsia. Preco dovtedy WP nik nebral vazne? Lebo to bol odpad!
Keby zobrazili Android, mohli za zachranit a otvorit cestu MeeGu.
Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: nokia n97 mini

Příspěvekod fpolocek v ned dub 27, 2014 6:19 pm

Všichni věděli že MeeGo může porazit android ale Elop chtěl nokii potopit aby to microsoft měl snažší :evil: .Kdysi sliboval že symbian do nokií nadále strkat bude,ale...
fpolocek
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod martinkl v ned dub 27, 2014 6:43 pm

A taky sliboval podporu do roku 2016!, když už symbian zrušil. A co je z toho slibu: 2014-ukončení symbiansigned bez možnosti nadále certifikovat aplikace. A ještě k tomu smazali specifikace zařízení a Symbian SDK ze stránek Nokia Developer!, ješteže sem si ho zálohoval.

A ještě k tomu dělají, jako kdyby Symbian nikdy neexistoval!

A aby microshit potvrdil svoje vítězství prostřednictvím toho hajzla elopa, tak udělali tohle:

Image

!
ObrázekObrázek
martinkl
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod fpolocek v ned dub 27, 2014 6:57 pm

Teď jsem se tam díval a je tam opravdu jen Lumia,X a Asha :shock: .Asi si koupím lumii abych ji rozmlátil kladívkem :twisted: .

EDIT: Ne ukradnou ji.Koupením bych podpořil Micro$oft.
fpolocek
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod martinkl v ned dub 27, 2014 7:31 pm

Doufám, že stejný osud brzy potká i Micro$oft. A je taky možné, že poté, co na mobilech přestane být logo Nokia, a namísto něj M$, tak tržby poklesnou. Spousta lidí si to kupovala kvůli značce Nokia, velká část ani nechápe co je to OS.
ObrázekObrázek
martinkl
Uživatel
Uživatel

R.I.P. Nokia

Příspěvekod Turek v ned dub 27, 2014 10:23 pm

Přej a bude ti přáno :-D vždyť jde jen o mobil, a ne o život, takže nejde o nic podstatného, něco začíná, něco končí ;-) ....... Škoda symbianu a maema, to jó, ale nic s tím nenaděláme, a svět se skrz to nepodělá :-D . Už od začátku nástupu "trojana Elopa" byla cesta do hrobečku Nokie jistá :-( . Vlastně kapánek dříve nepovedenou 5th edici, vše začalo, tedy pozvolná cesta do pekla, a S^3 takhle zkaženou pověst nedokázala napravit, a "trojan Elop" pád hodně urychlil, ale neměl volit cestu spojenou s mrkvosoftem :-( , tím nokii úplně pohřbil, zda záměrně a za úplatu to mu bude horko těžko někdo dokazovat ......
Turek
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: MOTO E4 plus

Příspěvekod martinkl v pon dub 28, 2014 2:56 pm

Nevím co ti tak vadí na S60 5th. Měl jsem ho čtyři roky, a byl jsem s ním spokojený, než sem přešel k Symbian3. Samozřejmě že S60v5 měl svoje vady: např. domovská obrazovka jen vertikálně, rámeček okna i s tlačítkyzabíral půlku displeje, ale nic tak hrozného. S3 pak přinesl hodně vylepšení.

Turek píše:něco začíná, něco končí

Zatím neznám systém, který by byl schopný Symbian nahradit, android v žádném případě. Asi si počkám až se rozšíří sailfish :D .

>pyler : iphone změnil svět pouze díky reklamě dělané médii a značce vyhryzanýho jabka. 5800 byla 1000x lepší než iphon. Si postav symbian vedle ios(kterej kromě mms neumí ani instalaci aplikací odjinud než z appstoru, neumí ukládat data nezávisle na aplikacích - absence standardního souborového systému), a dojde ti ten zásadní rozdíl.
ObrázekObrázek
martinkl
Uživatel
Uživatel

R.I.P. Nokia

Příspěvekod Turek v pon dub 28, 2014 5:53 pm

martinkl píše:Nevím co ti tak vadí na S60 5th. Měl jsem ho čtyři roky, a byl jsem s ním spokojený, než sem přešel k Symbian3.

Takto si měl jiný stroj s 5th edice, nežli ostatní :-D Přečti si tady poradnu jaké to byly s prominutím sr#čky nedodělané :-D Plus mé bohaté zkušenosti s touto "Schweine edicí" .

martinkl píše:Samozřejmě že S60v5 měl svoje vady: např. domovská obrazovka jen vertikálně, rámeček okna i s tlačítky zabíral půlku displeje, ale nic tak hrozného. S3 pak přinesl hodně vylepšení.

Rozdíl mezi 5th edici a s^3 belle je podstatný nelze srovnávat Peklo a Nebe ;-) . Rámečky a okna atp. jsou takové blbosti že jsem se tím nezabýval. My šlo vždy o hladký chod systému, a ne o oko bijící detaily. V chodu systému tady s^3 belle (anna ne) o proti 5th vede 10:2.

martinkl píše:Zatím neznám systém, který by byl schopný Symbian nahradit, android v žádném případě.

Taky jsem to kdysi říkal :-D ,ale ne tak tvrdě, zaujatě ;-) . Nyní se nato dívám po asi po ročním používání androidu takto : android a symbian ať se to zdá zvláštní je to dost podobný systém, takže nesouhlasím s tebou, tedy co se týče takovéhoto plivání na android. Paradoxně by si musel odsoudit i symbian. U symbianu jsem používal pc jen v těch nejnutnějších případech, příklad u některých metod h@cku, a custom rom. Na úpravu, tvoření, překlady aplikací a podobně tady stačil pouze mobil, a šlo vyřešit skoro vše systémově problémy, bez použití pc. U androidu je pc více potřeba, od úprav, tvoření, překladů aplikací. *(proto mi bude vždy chybět symbian) Také je pc potřeba u některých metod rootu kde je nutnost odemknout boatloader. Bylo by nadlouho porovnávat tyto dva os, kdo má zkušenosti ze symbianem a s androidem mi dá zapravdu. Android co se týká úprav systému je zřejmě složitější, symbian je o dost jednodušší. Stačí vzít příklad jednoduchosti vytvoření vlastní custom rom, či vytvoření aplikace pro symbian, to je rozhodně jednodušší než toto tvořit pro android.

Jinými slovy : 5th edice, vadí mi tady toho více než dost, špatná odezva na dotyk prsty, tužka byla zapotřebí, a pokud neměl mobil i hw klávesnici byl prsty skoro neovládatelný, otřesné malé ramky, zasekaný systém, restarty, hodně různých menších či větších bugů, neochota a podrazy ze strany nokie nemluvě o bránění h@cku..... Jen jsem napsal to hodně podstatné. Tahle nedokonalost 5th umožnila masivnímu rozmachu androidu, a nokie nástupem 5th edici ztratila mnoho zákazníků a prvně se dostala za dobu symbianu do červených čísel a už z nich nedokázala vylézt. Hlavně mě prosím nepřesvědčuj o opaku, vím o symbianu víc než dost, byl jsem s ním od úplného začátku od 1st edice až téměř po jeho konec s^3, můj poslední stroj byla nokie n701. 5th byl začátek konce. Nebyl jsem pouho pouhým uživatelem, ale testerem, rádcem, moderátorem tohoto fóra, člen moddingu, milovník python aplikací, prostě guru tohoto os ;-) Nechlubím se, jen chci předejít další zbytečné diskuzi o 5th edici a symbianu celkově, *neboť dodnes my tento os chybí :-(

Ps. moc nepoučuj pylera, není to zapotřebí, on ví více nežli mi oba dva dohromady :lotpot
Turek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod šulda v úte dub 29, 2014 2:41 am

5th byl na svou dobu mimoň, okenní agent Elop odvedl velmi dobře svou práci, telefony bez klávesnice mě kadí, konec symbianu je smutnej ale je to jen OS, sousedka mi včera na parkovišti nabořila auto, Plzeň mi stále chutná - hurá :pivo
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Příspěvekod fpolocek v úte dub 29, 2014 7:49 am

Plzeň ti chutnat bude než ji koupí vláda spojených států.
fpolocek
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod fpolocek v stř dub 30, 2014 6:20 am

fpolocek
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod LinDan v pát kvě 02, 2014 8:08 pm

Jsem z toho znechucenej, celej mobilní trh šel za posledních pár let úplně do kytek a Nokia následuje Siemens... Strašná škoda. Pevně doufám, že se Microsoftu nebude dařit a po odstranění loga Nokia z jeho telefonů je nebude nikdo kupovat a naopak úspěch bude slavit Jolla, fakt bych jí to přál. Osobně přemýšlím, že si koupím jen tak na hraní opět nějakou postarší manažerskou Nokii... V oku mi uvízla 6681, která se mi líbila vždycky.

Taky doufám, že tohle fórum bude ještě nějaký čas fungovat... Návštěvnost je pořád slušná, je tu spousta užitečných věcí a hlavně mám na tohle místo spoustu fajn vzpomínek.
Sony Xperia P, Nokia 6120c a 6310i, sbírka (BenQ-)Siemensů
Pravidla fóra | Pro nové uživatele | FAQ | Seznam aplikací
LinDan
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Sony Xperia P

Příspěvekod vasikk v sob kvě 03, 2014 7:18 pm

LinDan

Jestli se nudíš :D
Mimo téma → Zobrazit
Mimo téma:Tak občas něco připiš SEM
Nemusí tam být milión témat aby se to pustilo ven.
TO BY MOHLO FÓRUM UDRŽET :D
>>Jak zálohovat telefon<<
NEIGNORUJ PRAVIDLA A KOUKNI >SEM<
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA
Návody čti v klidu a pozorně
Je slušné popsat postup vyřešení problému
Chybové hlášky pište přesně

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: THL 5000

Příspěvekod martinkl v sob kvě 03, 2014 10:41 pm

Mám takovou otázku trochu mimo téma:
lze nějak zobrazit obsah toho odkazu a obsah sekce modding v sekci aplikace? Píše to že nemam oprávnění(což je asi v pořádku ale v pravidlech fóra ani nikde na fóru jsem o tom nenašel žádnou informaci)
ObrázekObrázek
martinkl
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod LinDan v ned kvě 04, 2014 9:25 am

vasikk: Promiň, ale já myslím, že budovat tu Android sekci nemá smysl. Androidí uživatelé mají Android fórum, SmartMánii, příp. xperia.cz a podobné weby, které jsou zaběhlé a plně dostačující. Navíc, diskuzní fóra bohužel hodně upadla a dění se přesunulo na sociální sítě. Myslím, že tohle fórum časem zemře, tak jako třeba k750i.net, další z produkce webů McLarena, a já ani ty s tím nic neuděláme. Naštěstí, telefonů Nokia je dostatek a zájem o symbianové telefony pořád je. :class:
Sony Xperia P, Nokia 6120c a 6310i, sbírka (BenQ-)Siemensů
Pravidla fóra | Pro nové uživatele | FAQ | Seznam aplikací
LinDan
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Sony Xperia P

R.I.P. Nokia

Příspěvekod Turek v ned kvě 04, 2014 4:09 pm

martinkl@, dělá se to takto : uživatelský panel, skupiny, tam si vybereš skupinu do které chceš vstoupit, pokud to administrátor (většinou) po poradě s týmem schválí, udělí ti vstup do vybrané skupiny, pokud ne, máš smůlu. Prostě vstup do těchto skupin je za odměnu, za přínos fóru atd. Tak to chodí snad na všech fórech. Viz něco je ve FAQ.
Turek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod pyler v ned kvě 11, 2014 8:29 am

LinDan píše:Androidí uživatelé mají Android fórum, SmartMánii

Smartmania sa stala utociskom pre WP fans. Forum je z vacsej casti o WP, kazdy den clanok o WP, ultra WP fans trollujuci v diskusiach.
Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: nokia n97 mini

Příspěvekod fpolocek v ned kvě 11, 2014 11:33 pm

Jak jsem de díval tak obecná diskuse o WP 8.1 založena 8.5 má 196 stran :shock: .

EDIT:
Mimo téma → Zobrazit
Mimo téma:Obrázek

Koupil jsem si noťas :D
fpolocek
Moderátor
Moderátor

Zpět na Obecné informace, parametry