Nefunkční NokiaStore?

OS. 9.x telefonů

Nefunkční NokiaStore?

Příspěvekod Joek v pon bře 02, 2015 11:34 am

Ani nevím, jestli mi jěště někdo poradí, ale zdá se mi že tohle symbianí fórum ještě dýchá... Na sklonku minulého roku se se mnou rozloučila má N85. I zblbnut reklamou zakoupil jsem si Nokia Lumii 620 (chtěl jsem co nejmenší). Po týdnu jsem pochopil ze tento přístroj už s Nokií nemá nic společného a po dalším týdnu jsem kapituloval a zakoupil starší N8. Nyní opět koukám - a vida - kam šlápne Microsoft tam už tráva nikdy neporoste....
Prostě: říkají, že obchod NokiaStore bude fungovat do dubna 2015, ale mě ne a ne - ani ze suite, ani přímo nelze nic nakoupit, neb vyskočí hláška o problémech s připojením.
Jest toto standardní stav, nebo jsem prostě blbej?
Nebo jakým co nejjednodušším způsobem a kde se dají teď nakoupit aplikace?
Joek
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: Nokia N8

Re: Nefunkční NokiaStore?

Příspěvekod martinkl v pon bře 02, 2015 5:27 pm

Microsoft se rozhodl nokia obchod pro symbian zariznout a obsah presunout do opera mobile store:
viewtopic.php?f=9&t=14724

Stejne tam ale moc aplikaci nebylo a neni. Doporucuju stahovat aplikace odjinud z internetu, idealne primo ze stranek vyvojare(pokud jeste nejaci jsou). I zde na foru je pomerne rozsahly seznam aplikaci. Na symbianu ani puvodne zadnej centralni store nebyl. S tim podle me omezujicim vymyslem prisel az iOS a Android a nokia to udelala taky aby nebyla pozadu.
ObrázekObrázek
martinkl
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia 5230 h@cked, E7 Anna h@cked

Nefunkční NokiaStore?

Příspěvekod Joek v pon bře 02, 2015 11:51 pm

O OperaStore vím, ale nokia obchod byl česky (ceny v Kč a platba přes operátora - aspoň předpokládám), což u Opery asi nehrozí. Myslel jsem si že všecho co potřebuju k životu ještě stihnu nakoupit, když deklarovali funkčnost do dubna 2015, já toho moc nepotřebuju, ale bohužel... V podstatě nejdůležitější věc pro mě je SBSH kalendář, ale zdá se, že tento na belle nefunguje - nainstaluje se, ale ikona nic nespustí... Takže to budu muset vymyslet nějak jinak. Smůla. Doufám, že mě N8 vydrží aspoň ze tři roky - to už by mohly přijít do módy zase malé telefony pro lidi a snad i WinMobile se do té doby polepší...
Joek
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: Nokia N8

Re: Nefunkční NokiaStore?

Příspěvekod Adalbert72 v ned bře 08, 2015 3:48 pm

O ukončeném Nokia Store jsem napsal článek na myNokia.cz fórum, čerpal jsem z All About Symbian News. Funkční alternativa k zaniklému Store je “Applist“, vytvořený komunitou. Tam jsou (víceméně) nejdůležitější appky nezbytné pro chod přístroje. Je otázka, jak dlouho, ale předevčírem ještě fungoval Nokia Store otevřený v PC. Nezkoušel jsem, ale vypadalo to stále tak, že po připojení přístroje k PC se aplikace (dosud) stahovat dají. Případně dej vědět, co potřebuješ, valnou většinu ještě půjde sehnat např. na Daily Mobile...

:arrow: Applist instalačka přiložena, pro instalaci unsigned aplikací je potřeba např. Delight CFW, nebo standardně jednodušším řešením je hack telefonu :D
Přílohy
AppList.zip
(345.5 KiB) 96 krát
2x N8-00 Dark Grey, v.111.040.1511 Belle Refresh h@cked
Adalbert72
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N8-00

Zpět na Obecné informace, parametry