Nový uživatel symbianu

OS. 9.x telefonů

Nový uživatel symbianu

Příspěvekod Montgomeryx v čtv úno 16, 2017 8:40 am

Zdar jak sviňa. Mám dotaz, používá dneska ještě vůbec někdo symbian? :D

Znechucen mobilními telefony poslední doby, kdy jsem ze zasekaného Sony Ericssonu G502 přešel na Nokii 515, kterou hodnotím jako nejhorší telefon, který jsem kdy měl, a po zjištění, že kvalitní tlačítkový telefon se v dnešní době nedá sehnat, jsem na ebayi vydražil nepoužitou Nokii n73, a těším se jak malej kluk, kdy mi přijde domu, abych měl konečně pořádný telefon. Budu poslední člověk na světě se symbianem? :D
Montgomeryx
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: n73

Nový uživatel symbianu

Příspěvekod Dr. Nebolí to v čtv úno 16, 2017 9:56 pm

Poslední ne, ale za exota budeš určitě ;) Třeba moje E71 stále funguje skvěle, po snad 5 letech s původní baterkou, 1x vykoupaná, několik pádů ze schodů skrz patro, nechápu to. Stále vydrží nabitá několik dní, funguje skvěle, oděrků minimum.

Apropo novej tlačítkovej telefon - za nedlouho má vyjít Blackberry dtek70. Sice Android, ale má to qwerty a některý prvky z BB10 OS, třeba BB Hub. Takže alespoň něco.

Obrázek

Tlačítkový telefony asi jen tak nebudou. Lidi je prostě nechtějí, text už není v módě a na zbytek klávesnici prakticky nepotřebuješ. Když se v poslední době objevil nějakej tlačítkovej telefon, byl to prodejní propadák, třeba poslední generace Motoroly Droid. S pádem Blackberry a jejich přechodem čistě k softwaru je to už fakt dost vážný, tlačítkový telefony budou nejspíš vzácnější než jednorožci. Doslova.

A nejsmutnější na tom je, že ten "zastaralej" Symbian, jak si ani po všech těch letech nikdo neodpustí utrousit poznámku, když se připomíná výročí smrti Nokie nebo něco podobně veselýho, je i v roce 2017 chytřejší, než poslední verze Androidu i iOS dohromady. Neříkám záměrně lepší, jen chytřejší :)
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Nový uživatel symbianu

Příspěvekod Montgomeryx v sob úno 18, 2017 9:30 am

Docela mě to zaráží, z diskusí na internetu mi připadá, že nadupaný tlačítkový telefon by si přála spousta lidí. Ale holt už to není mainstream :(

Edit: Nevěděl by prosím někdo, kde dohledám poslední český firmware pro n73?
Naposledy upravil šulda dne ned úno 26, 2017 4:53 pm, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno.
Montgomeryx
Nový uživatel
Nový uživatel

Re: Nový uživatel symbianu

Příspěvekod šulda v ned úno 26, 2017 5:02 pm

Abys byl poslední člověk na světě který používá Symbian tak bys jich musel hodně zabít. Sehnat FW je v dnešní době hodně těžký. Tenhle kousek mám ještě doma https://uloz.to/!3BjKdXrCQtPs/cisty-fw-n73-rar toho txt. v raru si nvšímej ;)
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Nový uživatel symbianu

Příspěvekod Montgomeryx v pon úno 27, 2017 5:59 pm

Díky, tenhle firmware už jsem si našel, zkoušel jsem ještě najít Music Edition firmware, ale nedohledal. Je to paráda, tenhle telefon, to je můj největší miláček :D teď ve volném času stahuju z internetu všechny aplikace, co najdu, protože mám strach, že mi je smažou :?
Montgomeryx
Nový uživatel
Nový uživatel

Nový uživatel symbianu

Příspěvekod fpolocek v stř bře 01, 2017 11:39 am

No, s těma aplikacema to je opravdu strašný, když jsem nedávno potřeboval něco splašit pro N97 mini, tak mi 2/3 odkazů zahlásaly error 404 nebo file not found :? .

Co se týče těch klávesnic, neví někdo něco o tomto? Jinak, ještě jsem se díval na Neo900, ale jak se tak dívám, tak dokončení je zatím v nedohlednu...
Tož, třeba ty ovce časem příjdou na to, že se na těch pitomých virtuálních klávesnicích nedá pořádně psát, sám s tím mám zkušenosti, zvlášť, když mi teď tak nějak odchází dotyková vrstva na Nexusu čtyřce :( .
Siemens CX75 -> Nokia 5300 XpressMusic -> Nokia 6210 Navigator -> Nokia 5800 XpressMusic -> HTC Desire X -> Sony Xperia E4g -> Google Nexus 4 (nyní rezervní) -> BlackBerry Z30
fpolocek
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: BlackBerry Z30

Příspěvekod Potkan007 v ned dub 23, 2017 9:11 pm

Neo900 je dávno mrtvá. To je projekt, který by měl šanci na úspěch u malé skupinky nadšenců možná rok po vydání originální N900 a tehdy to byly snové parametry. Dnes je to výkonově na míle pod dnem trhu v podobě chytrých telefonů za 2000, rezistivní displej taky žádná sláva a v otázkách a odpovědích mají očekávanou cenu 990 dolarů čistě za desku, o 150 víc za kompletní telefon. I když mám N900 rád, byl to nejlepší telefon, jaký jsem zatím měl, mám ji schovanou a nedám ji, tohle by byl úlet i když přihlédnu k tomu, že by prodali možná desítky telefonů a z něčeho vývoj platit musí.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Nový uživatel symbianu

Příspěvekod fpolocek v ned dub 30, 2017 6:58 pm

Je to telefon, který by si koupilo max. 100 skalních linuxáků, ale nějak si nedovedu představit ani tu podporu. Co se týče specifikací, tak jak se tak dívám, tak to nemá ani nějaké blbé dvoujádro. Displeje bych se asi nebál, protože je rezistivní displej a rezistivní displej, ale ta cena je opravdu trošku přestřelená :dolu: .
Třeba se stane zázrak, i když pochybuju. Mně by se líbila třeba nějaká Jolla s klávesnicí, tam by to smysl dávalo.
Siemens CX75 -> Nokia 5300 XpressMusic -> Nokia 6210 Navigator -> Nokia 5800 XpressMusic -> HTC Desire X -> Sony Xperia E4g -> Google Nexus 4 (nyní rezervní) -> BlackBerry Z30
fpolocek
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod 1914CZ v úte říj 24, 2017 7:04 pm

Řeším teď úplně tu stejnou věc. Už mám těch placek plné kecky! Poslední nákup byla S8 za 20cet. Vetší krám mobil sem nikdy neměl. Zasekané, nespolehlivé. Hnus.
1914CZ
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: N95 8GB

Nový uživatel symbianu

Příspěvekod fpolocek v úte říj 24, 2017 8:57 pm

A o tomhle jsi už slyšel? Furt je to sice placka, ale vybočuje z řady. Jinak už na ta droidí matladla moc alternativ není.
fpolocek
Moderátor
Moderátor

Zpět na Obecné informace, parametry