Nástupce N73

OS. 9.x telefonů

Příspěvekod Dino Velvet v úte bře 25, 2008 12:10 pm

Tak já můžu sdělit první poznatky s HTC TYTN II KAISER:

V první řadě, jedná se o úplně něco jiného, to asi každý ví, ale kdo chce opravdu mít v mobilu takřka plnohodnotný počítač a ještě ho nosit v kapse, pokud unese 0,3kg, není nad čím přemýšlet. Kaiser je naprosto fantastická věc. Pravda, co se týče praktičnosti, tak na smsky to moc není, ale vysunovací klávesnice je celkem pohodlná, až na to, že přístupová doba je asi 3-4sec. Ostatní funkce jsou celkem rychle přístupné. Psaní stylusem je trošku komplikované, protože tlačítka na dotykovém displeji jsou fakt dost malé, ale pokud nejste v pohybu, a stroj Vám leží na stole, tak se to celkem dá. Toto jsou zatím první dojmy. Budu tento post editovat pokaždé. Když na něco zajímavého přijdu. V nejbližší době otestuju GPS. Snad to není moc OT, ale pro někoho, kdo uvažuje nad koupí nového stroje, bude mít pár mých vlastních poznatků snad smysl.

Rozhodně pro někoho, kdo používá telefon v pohybu a píše hodně smsek, vážně nedoporučuji.
N 8 2 . C ZObrázek
Obrázek
Obrázek
Dino Velvet
MOVIΞ RIPPΞR
MOVIΞ RIPPΞR

Příspěvekod racelando v úte bře 25, 2008 1:30 pm

Mel bych par otazek k n96.
hodne me tento mobil laka ale asi mu chybi tri veci:
1.infraport(to ozelim)
2.shift(da se namapovat na jnou klavesu)
3.ale jak je to s 3G kamerkou? je tam nebo ne? nejde to poznat.hodne j uzivam jako zrcadlo a nechtel bych bez ni byt. :?
racelando
Rippující Pařmen
Rippující Pařmen

Příspěvekod mcmichal v pát dub 11, 2008 2:56 pm

Mně se teda N78 líbí a to tak, že hrooooozně moc :-) Otisků se nebojím, takových věcí mám doma plno. Podle MobilManie N78 XENON MÁ. A 3mpx foťák mi nevadí, 5mpx nepotřebuju. Když si vezmete, že se dělají pořád telefony s 0, 1 i 2 mpx foťákem, tak je to pořád +. Já jsem s ní prostě podle parametrů spokojený a o prázdninách si ji koupím. Jediné, co mi tak vadí, je absence krytky foťáku, ale to oželím. Potom možná ještě pohybový senzor, toho se ale taky rád vzdám.
mcmichal
Uživatel
Uživatel

N82

Příspěvekod Launcha v sob kvě 24, 2008 3:00 pm

Hmm, N82 ma 5MP,xenon, wifi a gps, skvele...
Na ebay uz sem ji videl za nejakych 8 000 buy it now... :shock:
Launcha
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod renek v stř kvě 28, 2008 11:17 am

Ahoj
Mam nove N82 a vsiml jsem si ze kdyz ho dam vedle N73 tak mi prijde ze 73 ma jasnejsi displey.I kdyz dam to nejvyšší nastaveni stejne neni tak jasny.Setkal se s tim jeste nekdo a nebo to bude asi vada displeye?
N8 Dark Grey, CFW Belle N8-FeReT v2.0-ofiko Obrázek
renek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod mobilcarl v čtv čer 19, 2008 12:19 am

Zdravím vás. Chtěl jsem se jen zeptat, jestli nemáte nějaké informace, do kdy bude N73 k dostání u mobilních operátorů. Chystám se tento telefon koupit během léta a bojím se, že už nebude. BTW: z eshopu ho nechci, díky paušálu ho můžu mít za 3,5k, což je krásné. :wink:

OT: ty jo..na notebooku foru jsem jeden z nejčastějších píšících, ten jeden postu co tu mám je horzný nezvyk. :lol:

sulda:pozor, tady nejde o počet postů!ale o kvalitu
to sulda: to mi nemusíš říkat, taktéž tam máme post huntery, jen říkám, že to číslo 1 je nezvyk.
BTW: nevíte někdo odpověd, a ještě jeden dotaz, bude N73 kompaktibilní i s outlookem 07?
mobilcarl
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod prokop v úte črc 22, 2008 7:39 am

Nokia N73 už dneska není v nabídce T-Mobile

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod knedlik v úte črc 22, 2008 8:58 am

V O2 a Vodafone ji zatím mají, alespoň v Olomouci. Ovšem v O2 je o 1000 Kč levnější :)

Myslím základní cena, jak je to s paušálama a snížením cen nevím.
knedlik
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod hanni v úte říj 21, 2008 6:30 am

Tak som dneska pozrel na mobilmaniu a celkom ma zaujalo toto:

:arrow: http://www.mobilmania.sk/Mobilnetelefon ... ?ARI=10349

vobec nevyzera zle a funkcne mu myslim nic nechyba...jedine, co ma este zaujima je procesor a RAM.

Obrázek

Edit: pridane live fotky:

Obrázek

A tu je aj preview video:

:arrow: http://www.unwiredview.com/2008/10/21/s ... iew-video/
hanni
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Nokia N8 Blue

Příspěvekod hanni v pon říj 27, 2008 6:38 pm

Dneska sa na blogu tvorkyne tem menom Gnokkia objavil clanok, kde dost negativne opisuje N96...tak ked si takyto nepodarok dovoli Nokia predavat za taky peniaz,tak ja uz neviem :roll: nedorobeny FW, nekvalitne plasty....

:arrow: http://www.gnokkia.net/?p=325

V taliancine.
hanni
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Rudy3 v pon pro 01, 2008 8:25 pm

Taak ja koupil N79 8) 8) 8)
Rudy3
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod hanni v úte pro 02, 2008 8:37 pm

A ake su dojmy?
hanni
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pát pro 05, 2008 3:29 pm

Tak jsem přítelkyni vybíral novej telefon a nakonec sme skončili na 6220, kvůli ceně a funkcím. Ze Symbianu byla nadšená a já na ten novej 9.3 taky koukal... Efekty jsou krásný, působí to hladce a přirozeně, ne tak roboticky. Jak to známe my. Pohotovostní režim dostal několik novejch podob, třeba svisle, a je to vážně praktičtější. Mobil svižnej a super, display ještě jasnější, paráda. 5mpx foťák luxus, a na xenonovej blesk sem koukal jak vyvoraná myš. Namačknu tlačítko, rozsvítí se oranžová dioda jak na digitalu a následujou 2 setinovy záblesky, ostrý jako prase. Ešte teď nic nevidím :D Fakt bomba, sem se za n73 skoro styděl, ale nemám ji co vyčítat, stejně je to fajn holka nokiacka :) takže tyhle nový věci hodnotím jedině kladně, škoda soustavnýho znásilňování novejch Nokii :( Konstrukce je teda konkrétně na tomhle přístroji hodně odbytá, je to děsně křehký a plasty dost bídný, ale přítelkyně je šetrná, takže pro ni je to fajn volba. Všechno co mi na n73 chybí už má, jen ta wifi. Ale fakt mě novej Symbian mile překvapil, dobrá věc.
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod matho v pát pro 05, 2008 4:50 pm

Tisickrat omielane
Wifi->n82
N82 - 8GB micro SDHC
samozrejme hacknuta
matho
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pát pro 05, 2008 5:23 pm

To vím taky, sem jenom říkal, jak mi sednul 9.3 symbian a že stojí za zkoušku, sám si nic kupovat nebudu, zatím nejsou peníze :wink:

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Martuška v pát pro 05, 2008 7:35 pm

Tak já asi na 80% půjdu do N85, sice mám strach, z toho že není ještě asi moc doladěná, ale snad budu mít bezproblémový telefon jako byla moje zlatá N73, bude mi po ní smutně :cry: .
Martuška
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N8, nokia 5800 a C6-01

Příspěvekod Dolnma98 v pát pro 05, 2008 8:23 pm

No taky asi šáhnu po 6220 classic...

To Doktor: Hele, nevíš jestli má tadyta nokie 3D chip? A je to s tou konstrukcí fakt tak bídný? Třeba oproti N73...
Nokia N73
Acer Aspire 6920G
Dolnma98
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod hanni v pát pro 05, 2008 9:34 pm

3D chip nema a ta konstrukcia je dost desna..aspon ta, ktoru som mal v ruke dost vrzgala pri stlaceni a mala dost tuhu klavesnicu hlucnu pri stlacani. Tento telefon bol pre mna obrovskym sklamanim,lebo som sa nan dost tesil.N73 nie je na tom konstrukcne bohvieako,ale 6220 total odflakli.
hanni
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pát pro 05, 2008 10:00 pm

Klávesnice nejde mačkat ztuha, ale tlačítka jsou jako houpačka. Zmáčkneš ho moc vlevo - nahne se doleva ale nestiskne. Vpravo je to naopak, musíš trefit přesně střed. Vrže a jsou použity skutečně křehoučký plasty, kdybych nevěděl, jak je přítelkyně na věci šetrná, tak jí ho vůbec doporučovat nebudu. Fakt je to dost na hranici únostnosti, pro 90 % lidí spíš za ní. Pád na zem si nedokážu představit. N73 je na tom náhodou konstrukčně výborně, co ta vydržela, napsala a bez jediný reklamce nebo závady, to smekám :wink:

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Tuxx v sob pro 06, 2008 1:22 am

6220 ma tak otrasnu klavesnicu ze konec. Co sa tyka N96, mne nepripada ze je to az taky smejd. Aj slider ma dobry. Ale je dost velka. A tie kusky typu N79, N85, N82 ma vobec neoslovili. Najme kvoli tomu ze maju medzi vyberovymi klavesami (popripade trochu na boku) multimedialne tlacitko. To by mi neuveritelne vadilo tak som si tak narychlo vybral N95 8GB nech ma moja sekundarna N95 kamarata :)
Momentalne iPhone 4 16GB
''Když už člověk neví kudy kam, je načase otevřít manuál'' ™ by prokop
MacBook Pro 13''
Tuxx
Krotitel šelem

Model telefonu: iPhone 4 16GB

Příspěvekod matho v sob pro 06, 2008 1:29 am

A co s tym tlacidlom?
Ved kazde tlacidlo je plus, hodim si tam klav. Skratku
N82 - 8GB micro SDHC
samozrejme hacknuta
matho
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod esc.merlin v čtv pro 11, 2008 7:36 pm

Zdravim, jako majitel N95 (drive N-GAGE, N73 a Symbian telefonu vubec) se mi zachtelo noveho pristroje. Zvazuji proto nekolik variant, ale jako v rozhodovani o koupi neskutecne vahavy clovek se s vami chci o moje poznatky podelit.

N95 8GB je z vyberu venku protoze mi nabizi minimum inovaci. Muj prvni favorit byla N96, ale opet se mi vraci predchozi myslenka, navic je az smesne draha. Presel jsem tedy k nabidce telefonu s poradne velikym a dotykovym displayem, coz splnuje pouze 5800 XM. To je ale prvni Nokiacky dotykac, takze k nemu pristupuji se znacnou neduverou. Podotykam ze vsechny ty 8,16... GB jsou mi vcelku k nicemu, protoze na hudbu mam iPod (tyhle dva elementy chci zamerne oddelit, proto nepripada v uvahu iPhone). Zacal jsem tedy premyslet o desertaci k Windows Mobile 6.1, cili HTC Touch PRO - HD (HW klavesnice ci ne? :?). Kdyz se do toho obevil jeste SonyEricsson X1, totalne mi to zamotalo hlavu. Tady je srovnani:

http://tinyurl.com/5msqzc

Nechci po vas kdovijak vycerpavajici odpovedi, recenzi na netu je spousta. Spis radu, co by bylo pro me, dosavadniho Nokia radikala vhodne. Nejradsi bych i u Nokie zustal, ale prijde mi, ze neprichazi s nicim novym. Samozrejmne je tu N-GAGE 2.0, ale ten me popravde zas tak nenadchl (se zabavnosti a hratelnosti oldschoolu se to neda srovnavat). Takova N97 by se mi urcite zamlouvala, ale jeste nebude dlouho mozne ji koupit.

Diky za kazdou prinosou radu... :idea:
Obrázek
esc.merlin
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: HTC Desire

Příspěvekod Rangers v pon pro 15, 2008 7:39 am

Nevim jestli je to prinosna rada, ale ja bych opravdu radeji pockal na N97. Par zarizeni s WM jsem vystridal, ale vzdy jsem se vratil zpet k symbianu, a mnohokrat proklety nokii. Jestli mas moznost si nekde to WM vyzkouset na par dni, tak zkus, nez do toho pujdes.
HTC Tattoo
Obrázek
"Je lepší vládnout v pekle, než sloužit v nebi.."
Rangers
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod kellerman v úte pro 30, 2008 7:27 pm

ja by som bral N82......momentalne za dobru cenu...a je to špička....
kellerman
Nový uživatel
Nový uživatel

Re: Nástupce N73

Příspěvekod a1ex v ned kvě 31, 2009 12:52 pm

hojte, tak jsem presel z n73 na n82 a je to proste dokonalej stroj az na par musek. v prvni rade musim vychvalit do nebe pamet, protoze 90mb uz staci opravdu na vse a u n73 jsem ji proklinal. vykon absolutne dostacujici a grafickej akcelerator je na ngage taky znat. mnoho lidi hani klavesnici, ale ta mi hned od zacatku sednula a pise se mi na ni skvele. zprve mi dost vadila klavesa mezi C a pravym funkcnim tlacitkem, kterym sem se casto omylem preklikne do rotujiciho menu,ale clovek si zvykne a celkove rozvrzeni mi vyhovuje vcetne pohodlneho navigacniho krize. fotak dobrej, ta vybojka je znat a krytka je prakticka zalezitost. co na ni zatim proklinam, je baterka. kupoval jsem telefon z druhy ruky, tak uz ma za ten pul rok mozna neco za sebou, ale pri tezke zatezi pul dne je dost malo. z ciny se da objednat nejaka 1450mAh, s kterou se vydrz docela zvedne a pak je prej taky dobry pouzivat starsi nabijecku s tlustym konektorem + redukci, ze se baterka dobije nejak lip, nez u origo nabijecky. wifina je prakticka vec a dost ji vyuzivam, slape perfektne. Interni GPSku musim taky vychvalit a signal chyta obstojne i v budovach, coz jsem koukal. Celkova konstrukce je kvalitni a nikde nic nevrze, nicmene na lesklym povrchu se celkem drzej otisky, ale jinak je na omak velmi prijemnej. S gravitacnim cidlem si clovek uzije spoustu legrace a jeho pritomnost je pro me velke +. Tot moje postrehy za 4 dny uzivani ale ten telefon musim jednoznacne pochvalit.

Alex
n82 / fw 31.0.016 hacked
a1ex
Uživatel
Uživatel

Nokia 5800 kde koupit

Příspěvekod Chemik v sob říj 03, 2009 9:49 pm

Mohli byste mi poradit, kde nejlevněji koupit Nokiu 5800 ??? Jako aby to nebyla šedivka a mobil byl za příznivou cenu ... díky moc :)
Chemik
Uživatel
Uživatel

Re: Nokia 5800 kde koupit

Příspěvekod Potkan007 v sob říj 03, 2009 9:56 pm

Co tady slýchám, tak dost lidí doporučuje cybex.cz jako levný určený pro českej trh.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Příspěvekod prokop v sob říj 03, 2009 10:27 pm

á, pán je buď masochista nebo má hodně velkého nepřítele :lol:

jj, Cybex (7515,-) nebo Mobilhouse (7438,-)

S Mobilhouse mám několik osobních zkušeností, takže tenhle obchod můžu na rozdíl od N 5800 Shit jen doporučit.

----------------
[ot]Panebože, oni za tu shitku chtějí pořád ještě tolik? :shock: a lidi jim to jsou dokonce i ochotní dát... :roll: :shock: [/ot]

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod Chemik v ned říj 04, 2009 8:38 am

A co mobilky.cz ???
Chemik
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Mates 13 v ned říj 04, 2009 9:18 am

Tam ve je jedna šedivka vedle druhý.
Mates 13
Moderátor
Moderátor