Přehrání FW přes Phoenix

OS. 9.x telefonů

Přehrání FW přes Phoenix

Příspěvekod dAnnY v ned kvě 13, 2007 7:39 pm

Proc: protoze na NSU castou jsou velmi stare FW a je zde nutnost menit product code. Zde tyto problemy odpadaji.

UPOZORNENI: Zde popsany postup je pouze informativniho a vyukoveho charakteru. Pouziti je na vlastni nebezpeci a vsechnu zodpovednost berete na sebe. Autor ani Symbianforum.cz neruci za jakekoli skody na vasem telefonu. Touto akci take prijdete o vasi zaruku na telefon a to na porad jelikoz downgrade na puvodni FW je problematicky (ale i to lze).

Co budeme potrebovat:

Diego 3.07 SP2
Phoenix Service Software 2006.34.2.156
Nokia PC Suite Cleaner 3.6
... a nejake to lecivo + kabel co byl v baleni k vasi Nokii

prvni cast >>>
Kód: Vybrat vše
http://rapidshare.com/files/30072006/flash2.part1.rar

druha cast ---
Kód: Vybrat vše
http://rapidshare.com/files/30075982/flash2.part2.rar

kód:
Heslo do raru je: symbianforum

Postup:

Rozbalte vse do pripravene slozky
Odinstalujte z vaseho PC VSE co ma co do cineni se spolecnosti Nokia a pojistkou necht vam je Nokia PC Suite Cleaner 3.6 ktery jeste odstrani zbytky v registrech (nezapomente rucne smazat slozku Nokia z vasich Porgram Files) a provedte restart PC.
Nainstalujte Diego 3.07 SP2 (vysvetlovat proc je na dlouho, proste ho nainstalujte) a opet restart
Nyni zacnete instalovat Phoenix Service Software 2006.34.2.156
Pri oznameni chybejiciho Donglu na nic neklikejte, otevrete si "patch" s nazvem dongle_phoenix_all_ ale nenechte ho extrahovat (jen v nem prepist ecestu do system32 misto system). Prepnete se do okna s instalem Phoenixu a dejte akci opakovat. Nyni se rychle prepnete do okna s archivem a dejte extrahovat. Extrahovane knihovny naemuluji Dongle a instalace bude pokracovat.
Behem instalace vyskoci nekolik chyb (typicky 2) ignorujte je ladnym kliknutim na tlacitko OK.
Ok, instalace skoncila a vy mate moznost spustit onen Phoenix. Ups, ale nejde co? Takze podstupte dalsi restart pc a aplikujte "patch" dongle_phoenix_2006 a opakujte restart (jinac vam to hodi fatal).
Ted naistalujte PC Suite typicky posledni verzi co mate.
... a taky nezapomente na nejaky ten FW pack pro vaseho milacka (pro N E50 treba zde - http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?p=1337520)
Tim jsou vsecky instalace hotovy a muzem updatovat

Jak dal?

Takze nabit telefon na max. ale opravdu na max. (pravda je, ze telefon flashnete na 20% baterky, ale kdyz se to nepovede, tak se aspon nemate na co vymlouvat ).
Pripojte telefon k PCcku v rezimu "PC Suite" a pockejte nez se naistaluji OBEX a MDM ovladace.
Nyni spuste Phoenix (zvolit si uzivatelske jmeno do programu snad zvladnete i beze me, ne?) a v menu zvolte polozku "manage connections".
Zde klepnete na "new", zaskrtnete "usb" a klepnete na "dalsi". Probehne rychle skenovani USBcek a nasledne nalezeni telefonu. Tlacitkem "dalsi" hledani ukoncite a zvolite "USB" jako svoje pripojeni.
Pokud se nebude darit spojit telefon, provedte restart PC popr spustte program Diego.
Nyni stisknete "CTRL+R" cimz se spojite s telefonem. Nasledne v polozce "flashing" zvolte "firmware update" a jako flashing method zvolte "phone as manufactured". Dal vyberte pozadovanou verzi FW (napr. pro N E50 to bylo 0536324 Euro 3 black) a klepnete na tlacitko "start".
ted se ani nehnete, zastavte dech a modlete se necelych deset minut ke kremikovemu bohu.
Jakmile se update dokonci, telefon se restartuje a naskoci. Program zahlasi ze byl flash dokoncen a muzete jej zavrit a odpojit kabel.

Pokud jste se modlili spravne a dost, tak telefon opravdu naskoci a pozada vas o PIN ci nastaveni hodin, dle vaseho nastaveni SIM.

HOTOVO

Dodatek:

Veskere problemy s flashem a dodatky k nemu se resi zde! Na ICQ neodpovim, protoze tam ma odpoved pomuze maximalne jedinci, kdezto tady muze pomoct vsem. zaroven se zbavuji odpovednosti za vsechny pravopisne chyby v textu jelikoz a protoze je brzo rano Dale pak jiste existuji novejsi verze vsech uvedenych softwaru, ale dospel jsem k nazoru, ze tyto jsou odzkousene a funguji bezproblemove.

PS.: upozornujeme ze tento navod napsal dusevne labilni clovek ktery dospel k nazoru ze 3 + 3 je 8.. ma na to i dukaz.

Dodatek 2:

Bez problemu FW naflashujete s jakymkoli Phoenixem v. 2004 a vyse (2006, 2007). Od verze 2007 ale pouziva uz direct acces pro pristup k prostredkum coz ne kazdy OS umoznuje a ne kazdy by OS menil. Zde prilozeny Phoenix funguje bezproblemove a je tu. Kdo chce, necht hleda novejsi verze a stahuje a flashuje. Jinac novejsi verze Phoenixu krome oprav pristupu a novejsi DB pristroju (nema nic spolecneho s moznosti updatovat FW jakekoli Nokie) nic noveho neprinasi (bavime li se o pro nas podstatnych zmenach). Odinstalace predchozich verzi (at uz PC Suite, Phoenixu atp.) je volitelna, necht si to kazd vyzkousi. Varianta uvedena v textu ale bude chodit vzdy a na poprve. Bez odinstalace se muzete (ale taky nemusite) setkat s MOD error atp.

hodne stesti...:D

lukas26: děkujeme, téma označeno za důležité...
dAnnY
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Dex88 v ned kvě 13, 2007 9:11 pm

Toto už jsem nekde četl :D http://www.symbianforum.cz/viewtopic.ph ... ht=phoenix btw bylo to prace na 3 hodiny ale už mám 3.0713.1.0.2 :lol: Jen bych dodal ze FW najdete zde http://forum.gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=400956. (už to tu stranku psal david99 v jinem tematu) :D Hodně štěstí :-)
N73 Silver + KingSton 2GB miniSD + AD-15 + Koss SPARK PLUG: FW 4.0726.2.0.1, TomTom 6.02 LD-3W
Dex88
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod dAnnY v pon kvě 14, 2007 12:50 pm

hele a jake zmeny prinasi new FW?
dAnnY
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Dex88 v pon kvě 14, 2007 1:26 pm

Zatim pozoruji ze je rychlejší nacitani fotaku, menu a vsech polozek v nem. Rekl bych ze mam aji o 1-2 mb vic volnej ramek. Programy uz tam mam nahrany stejny jak pred tím. :-)
N73 Silver + KingSton 2GB miniSD + AD-15 + Koss SPARK PLUG: FW 4.0726.2.0.1, TomTom 6.02 LD-3W
Dex88
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod hanni v pon kvě 14, 2007 1:56 pm

hanni
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Nokia N8 Blue

Příspěvekod kami3120 v ned črc 01, 2007 5:28 am

Asi pujdu do toho a šoupnu přes to ten fw 4.... He¨le jak je to s tou zárukou? To je to samé jako když měním product code nebo to poznaji na něčem jiném? Když uvidějí žetam mám 4.... tak řeknu že sem o tom víkendu jak byl k dispozici zkusil aktualizovat a najednou mio ho to tam hodilo a že to neni muj problem tak to snad projde ne?... ( mám totiž MusicEdition)
Nokia N95 8GB * LD-3W*
kami3120
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod dAnnY v ned črc 01, 2007 9:16 am

to ja nevim...tezko rict,ale kamos mel od O2 kde je nejnovejsi FW 3.0683 a zmenil si product code a prehral tam 3.0705 ME a pak se mu rosekal jostick tak to sel reklamovat a proslo mu to v cajku...takze asi zalezi kdo tu reklamaci od vas prijme...
dAnnY
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod DragonX v ned črc 01, 2007 12:27 pm

Zajimalio by me,jaky je vas nazor na DOWNGRADE Symbianovych Nokii BB5 pres PHOENIX...Je to mozne nebo ne?
Na mobilmania-forum se to celkem probira v souvislosti s E50-kou.
Nokia 9300 FW 6.27.00 / 1GB MMC Card
DragonX
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod edkis v ned črc 01, 2007 2:23 pm

DragonX:
ani to len neskusaj pretoze ja som to urobil presne podla navodu vcera a odvtedy som svoju n73 uz nezapol cize zajtra smer servis : ))
iPhone 3G 2.1
NOKIA E51

MacBook aluminum
Core2 Duo 2.0Ghz, 2GB DDR3, 160GB HDD
edkis
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod kami3120 v ned črc 01, 2007 8:38 pm

Naštval jsem se a riskuji to touha nového FW je veliká! Telefon je stejně celej pojebanej app nejdou pustit takže ideální čas na to ho zformátovat,. ale to se mi nechce bez efektu nového FW a jiná možnost než tahle šílenost neni!:( Navíc se nudim tak sem se do toho pustil je to pěknej vopruz zatim jsem v půlce procesu.... Držte mi palce snad tady nenapíšu, že musim do servisu, že foun nejde zapnout....Nu uvidíme.
Naposledy upravil kami3120 dne ned črc 01, 2007 9:11 pm, celkově upraveno 2
Nokia N95 8GB * LD-3W*
kami3120
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Shennlon v ned črc 01, 2007 9:00 pm

to kami3120. Ja by som to na tvojom mieste neriskoval. Kvoli novému fw. sa to podľa mňa neoplatí. Sice je pravda že fotá su lepšie spozoruješ to hlavne pri zapnutí predného foťaku(ružový otieň a šum skoro zmizol čo je super), taktiež je pravda že je telefon o niečo rychlejši, idú mi spustiť aplikácie ktoré mi pri starom fw. nejšli. Ale má asi viac nevíhod aspoň pre mňa. Zo začiatku iśiel celkom dobre, ale teras sa začal je... napr: budík mi už 2x za sebou nezvonil, prišiel som neskor do práce nieje to príjemné. Po reštartovaní tel. musím spúštať všetky aplikácie ručne a to i H. taskman. Rozmýšľam o predaji tohto founu a už nikdi si nekúpiť posratú NOKIU. Niesu schopný ani napísať ospravedlňujúci @ alebo aspoň dať vysvetlenie. A to je vraj pomali najvačši virobca mob.tel. Japonci čo predaváju na tržnici sa asi zachovajú lepšie ako oni. Dal som za ňu 12 l. a začo za tochu lepśieho imigu ktorý skoro vobec nefunguje?
Shennlon
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod DragonX v ned črc 01, 2007 9:08 pm

"TO kami3120"
Drzim palce :wink: at to vyjde !

"TO edkis"
Diky :cry: ,v servisu ti na BOXu pomohou :wink: ...ten telefon dokaze ozivit :)
Proc jsi zkousel DOWNgrade? :shock:
DragonX
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod kami3120 v ned črc 01, 2007 9:11 pm

No comment! Zítra cellnet.Svoje názory nebudu raději vyjadřovat najednou už moje nokie nežije já se snad ..........................!
Nokia N95 8GB * LD-3W*
kami3120
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod DragonX v ned črc 01, 2007 10:08 pm

Jde v PHOENIX u pripojeneho SymbianOS founu zaskrtnout volbu "Flashing After Dead Phone"?
Jestli je to mozne je to asi posledni sance....

Jnak koukam ze flash pres PHOENIX(a nemusi jit jen o DOWN ) je u Symbian telefonu BB5 pekne riskanti.....
Myslel jsem si ze se nemuze nic stat....je ale fakt ze ja pres PHOENIXEe jednou jen upgradoval svoji byvalou 6233 a to je "noOS"..vse probehlo bez sebemensiho problemu.

JE TO BLBY SE TE V TOMHLE ROZPOLOZENI PTAT......JSI UZ DRUHYPromin :cry:
JE TEDY JISTE ZE POKUS O DOWNGRADE BB5 umtvi a pomuze jen BOX :?:

lukas26: necituj poslední příspěvek...upraveno.
DragonX
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod lukas26 v pon črc 02, 2007 1:10 am

kami3120: tak to je mi moc líto, já osobně bych nikdy flash telefonu přes Phoenix nezkoušel...nevím, přijde mi to až moc riskantní...
jen doufej, že nebudou mít problém s tím, že do ME verze tenhle fw nešel ani přes NSU nacpat...
lukas26
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: iPhone 4S 16GB

Příspěvekod edkis v pon črc 02, 2007 7:54 am

DragonX:
pretoze mi zacal s tymto FW neskutocne blbnut a to tak ze ak mi niekto zavolal telefon mi raz zazvonil a sam zlozil alebo ked som chcel dvihnut hovor tak cas od casu mi vypisal ze to nei je povolene.
iPhone 3G 2.1
NOKIA E51

MacBook aluminum
edkis
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod hanni v pon črc 02, 2007 8:09 am

Treba si uvedomit,ze ten program,cez ktory sa to robi je primarne urceny ako SW cast k Phoenix boxu.Nejaki manici to cr@ck a urobili simulaciu boxu, aby to fungovalo bez neho a s originalnym kablom.To je podstatny zasah do SW a teda velka sanca,ze to bude dost blbnut.Riziko je teda velke a hodne ludi si s tym umrtvi telefon.Na nete su vsak aj postupy na ozivenie total mrtveho telefonu,je to tusim na symbianfore.
hanni
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod kami3120 v pon črc 02, 2007 8:12 am

zkoušel jsem ten trojhmat a o ničem jinem nevi m a mám fakt nerv na háčku raději už nebubudu nic riskovat niný se oblíkám a nfrčim do prahy a do cellnetu...:(Držte mi fakt palce at mám kočičku ještě dneska...
Nokia N95 8GB * LD-3W*
kami3120
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod ViperX v pon črc 02, 2007 9:20 am

Tak jsem flashoval už v pátek, ale skončil jsem na:
HRESULT 0x8401D994 (-2080253548)

Flash: Data Integrity Error.

Cmt->Data Intergity error when sending AdlLoader!
Cmt->Loader cannot be started. Possible reason: Loader not suitable for the phone
All operations completed
Product flashing failed.

Může někdo poradit?
N73 silver-plum, 4.0726.2.0.1, 2 GB miniSD, Krusell Active, Sony BT20NX
ViperX
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod edkis v pon črc 02, 2007 9:51 am

ja som uz svoju n73 zaniesol do servisu a vyzera to tak ze pojde do Blavy tak "mam" radost.
iPhone 3G 2.1
NOKIA E51

MacBook aluminum
edkis
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod TK v pon črc 02, 2007 6:13 pm

sem tam dal mámy 6688čku!Promin,ale nebyla to nahodou 6288?Jen pro presnost.... :lol:
Nokia N95 8GB Warm Black
TK
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Maxipes Fík v stř črc 04, 2007 8:23 pm

No tak jsem chtěl znova přehrát FW, a ouha, NSU se nějak zamyslel, a najednou místo dokončení mi napsal:
Phone recovery:
1. Remove battery and charger from phone.
2. Insert battery and connect charger.
3. Press the phone's power button for a few seconds. Click "Retry" to continue with phone recovery.

Samozřejmě že po vyjmutí a znovuvložení baterky se telefon nechytá, nevíte někdo co s tím?:-( Přepisoval jsem PC, nevíte jestli by mi uznali záruku v servise? A dá se úplně mrtvej telefon rozchodit pomocí toho Phoenixu?

To kami3120: Co ti na ten tvůj telefon řekli v servise? Bylo to ještě v záruce, nebo záruku neuznali?

To hanni: koukal jsem na symbianforu(.cz) ale nic jsem tam nenašel, nevíš nějaký konkrétnější informace?

Moc dík za odpovědi.
Nokia N73 Deep Plum/Silver Grey, FW 4.0726.2.0.1
Maxipes Fík
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod hanni v stř črc 04, 2007 8:51 pm

Vyhrabal som kdesi na disku navod, subory si musis najst na nete.

:arrow: http://www.edisk.sk/stahni/85881/Dead_P ... 6.2KB.html

Edit: uz viem,odkial to mam.Ako som pisal,zo symbianfora,konkretne hned na konci prveho prispevku v tejto diskusii:

:arrow: http://www.symbianforum.cz/viewtopic.ph ... 26&start=0

Tam je link na ten navod:

:arrow: http://symbian60.ic.cz/ruzne/manualy/dethflash.zip
Naposledy upravil hanni dne stř črc 04, 2007 9:16 pm, celkově upraveno 1
hanni
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod edkis v stř črc 04, 2007 8:54 pm

moj uz je v servise pretoze je mrtvy
iPhone 3G 2.1
NOKIA E51

MacBook aluminum
edkis
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod kami3120 v stř črc 04, 2007 11:03 pm

Maxipes Fík píše:No tak jsem chtěl znova přehrát FW, a ouha, NSU se nějak zamyslel, a najednou místo dokončení mi napsal:
Phone recovery:
1. Remove battery and charger from phone.
2. Insert battery and connect charger.
3. Press the phone's power button for a few seconds. Click "Retry" to continue with phone recovery.

Samozřejmě že po vyjmutí a znovuvložení baterky se telefon nechytá, nevíte někdo co s tím?:-( Přepisoval jsem PC, nevíte jestli by mi uznali záruku v servise? A dá se úplně mrtvej telefon rozchodit pomocí toho Phoenixu?

To kami3120: Co ti na ten tvůj telefon řekli v servise? Bylo to ještě v záruce, nebo záruku neuznali?

To hanni: koukal jsem na symbianforu(.cz) ale nic jsem tam nenašel, nevíš nějaký konkrétnější informace?

Moc dík za odpovědi.

No já sem jen řekl, že jsem chtěl reinstalovat FW a že jejich Nokia software updater vyhodil nějaký eror celé to zastavil a telefon přestal reagovat. Oni mi ho samořejmě v rámci záruky nahodily, ale dali tam klasickej FW-mám ME bylo to v ten den co na NSU začal být dostupný zase ten 4,.... ale ty trtlové ho ještě neměli dali tam 3,7.... prý nejnovější a já řikal no, ale vždyt tam má být ME a oni, že se jim to nedaří aže bby museli podflaschovat což není možné... Kokoti.... Ale naštěstí sem přišel dom a zjistil, že je new FW který mi ME nahradí s tamtim bych se asi pos*al... Tak už to neřešim hlavně že ho oživily-toho sem se bál!
Nokia N95 8GB * LD-3W*
kami3120
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Maxipes Fík v čtv črc 05, 2007 9:07 am

Jo a ještě mám jeden dotaz, mám Nokii koupenou u T-mobile, záruku mám taky tam, takže asi těžko můžu uplatňovat nějakou záruku v Nokia servise? No a kdybych se vykašlal na T-mobile záruku a šel do toho Nokia servisu, kolik si myslíte že by stálo oživení mýho founíku?
Maxipes Fík
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod titmo v čtv črc 05, 2007 9:13 am

zaruka by ti isto neplatila ale keby si to urobil cez Nokia Software Updater tak myslim ze by ti zaruka platila :P
titmo
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod DragonX v pát črc 06, 2007 6:40 pm

Myslim ze TM stejne telefon posle do autorizovaneho servisu nokia takze je lepsi tam s tim zajit rovnou a bude to trvat rozhodne kratsi dobu ne?
DragonX
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Maxipes Fík v sob črc 07, 2007 9:22 am

No na to se právě ptám, jestli tam můžu jít rovnou a uplatnit záruku od T-mobile přímo tam. Jinak jsem zprovoznil ten slavný Phoenix, a flashování mrtvého founu nefunguje - hodí to nějakou chybovou hlášku, že nedostal odpověď od telefonu, no a jak by taky mohl, když je telefon mrtvej, že (baterka ale nabitá byla, a Power button jsem držel celou dobu...). Tak jsem přemýšlel, jestli by se to změnilo s novou verzí Phoenixu, ale si ne. No prostě v nejbližší době směr Nokia servis a doufat, že nepřijdou na to, že jsem měnil PC :-(
Maxipes Fík
Uživatel
Uživatel

New Firm

Příspěvekod BouncesCZ v pát črc 13, 2007 2:24 pm

Ahoj pánové když tak čtu Váš postup jak přehrát Firmware tak mi slejzaj nechty ...chtěl jsem se do toho taky pustit ale radši na to kakynkám mam V3.0638.0.0.2 a jde mi o to že jsem se dočetl že některý nový verze mají lepší zvuk na poslech hudby o to bych docela stal ...ale bojím bojím abych pak nemusel dělat svojí Nokii pápá!
BouncesCZ
Nový uživatel
Nový uživatel

Další

Zpět na Obecné informace, parametry