V čem zálohovat sms a kontakty před formátem?

OS. 9.x telefonů

Příspěvekod Blood-master v ned črc 27, 2008 3:45 pm

Potřebuji poradit, mam v telefonu okolo 1000 sms, jak odeslaných, tak přijatých.. chci si je uchovat. Nejlépe kdyby nějaký program každou sms převedl do TXT... :D Umí to nějaký?

A pak ještě jeden dotaz, jak z telefonu dostat kontakty a pak je tam po formátu vrátit?... budu flashovat phone na nejnovější verzi :)

Diky
Blood-master
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod prokop v ned črc 27, 2008 4:19 pm

Prozatím tě odkážu sem:

:arrow: http://www.symbianforum.cz/?itemid=903

Slibuju že to povídání o zálohování a formátování brzy sepíšu i sem (slibuju co jsem za pslední tři neděle slíbil nejmíň 3x :D :D)

na ty SMS --> *.txt je víc aplikací, stačí se podívat do seznamu apikací. Umí to i Beeper.

(pořád mi ještě nikdo nevysvětlil na co si schovávat tolik SMS :shock: - fakt sio je někdo čte před spaním :?: :D )

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod SAKULPOL v ned črc 27, 2008 4:22 pm

Ahoj

a co treba použít Nokia pc suite :?: :?: vsechny moznosti co jsi napsal dela krome prevodu do txt
Mam Nokii + ld-3w a 2GB karta king...
SAKULPOL
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Rangers v ned črc 27, 2008 4:53 pm

Ne, zalohuj vsechno na kartu. Proc, je tu nekolikrat popsany.
HTC Tattoo
Obrázek
"Je lepší vládnout v pekle, než sloužit v nebi.."
Rangers
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod prokop v ned črc 27, 2008 4:54 pm

Ano, Nokia PC Suite tohle umět, jenže jenom neznalý hazardér si troufne spolehnout jen na tenhle drek.

Jinak jestli je telefon hacknutý tak pro ty SMS stačí zazálohovat složku C:/private/1000484b kde jsou SMS, MMS a e-maily z interního klienta. Po flashi samozřejmě znova hacknout telefona a zálohu vrátit zpátky.

EDIT:
Rangers byl rychlejší, ale pozor - ani kompletní záloha na kartu nemusí být spolehlivá takže je dobré zálohovat ještě dalšími způsoby.

Влaдимиp Илйич Лeнин píše:zálohovat, zálohovat, zálohovat
Naposledy upravil prokop dne ned črc 27, 2008 5:03 pm, celkově upraveno 1

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod SAKULPOL v ned črc 27, 2008 5:01 pm

Prosim??
bych rekl ze umi veci co osoba chce program dokaze vytahnout kontakty a i sms do urcene slozky zaloha dat je zase neco jineho on chtel stema souborama pracovat a to jde bez rizika
Mam Nokii + ld-3w a 2GB karta king...
SAKULPOL
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod prokop v ned črc 27, 2008 5:09 pm

Myslím že Blood-master chtěl ty soubory zazálohovat a pak vrátit zpět :wink: a v tomhle je ta věc dost nespolehlivá.

Vrácení SMS jde pokud vím jen Přes Nokia PC Suite nebo jak jsem psal vrácením té složky do C:/private.
Export SMS v různých formátech aby se s nimi dalo dál pracovat aplikace zvládají ale vrátit jiným způsobem asi nejdou.

prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Rangers v ned črc 27, 2008 9:02 pm

presne jak pise Prokop. Nejlepsi zaloha pri hacknutem telefonu. Nejenze ze s toho vytahnete sms, emaily, mms, ale ve slozce private jsou i kalendar a kontakty. Jen je najit a po formatu vlozit do te same slozky.
HTC Tattoo
Obrázek
"Je lepší vládnout v pekle, než sloužit v nebi.."
Rangers
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Sir Sprice v ned črc 27, 2008 10:30 pm

Já jsem si zálohoval kontakty jednak přes PC Suite, ale pak i normálně po připojení telefonu k PC přes USb přes Průzkumníka - něco jako když kopírujete mp3ky.. prostě najedu do N73ky a označím všechny kontakty a zkopíruju si někam do PC a poté zpět :-) .. je to jednoduché a přitom lepší než nějáký blbý zálohy :-)
Jsi tu nový/á? Něco hledáš? A pravidla už znáš? .. tak to respektuj a můžeš být nakonec odměněn ;-)
Sir Sprice
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod prokop v ned črc 27, 2008 11:13 pm

Blbý zálohy..... :D :D :D a co jsi tedy udělal :?: :idea: :D :D .
Vždyť to je v principu to samé co jsem psal výš k těm SMS v /private.
Všechno o čem se tu teď bavíme jsou zálohy, jakou komkrétně považuješ za blbou?
Taky bys to mohl popsat přesněji.... :wink: . Už vidím jak začátečník prostě najíždí do N73ky :D.....

Zrovna sepisuju něco k tomu zálohování tak se mi hodilo podívat co kde je. Takže zatím:

- Kontakty: C:/private/100012a5/DBS_100065FF_Contacts.cdb

- Kalendář: C:/private/10003a5b/Calendar

- Poznámky: C:/private/100012a5/DBS_101F8878_Notepad.dat

- Nastavení VOIP profilu (pro tel. S WiFi):C:/private/100012a5/DBS_10202869_RCSE_VoIPProfiles

-Nastavení SIP profilu (pro tel. S WiFi): C:/private/100012a5/DBS_10202869_RCSE_SIPSetting +C:/private/101F413C/sipprofiles.dat

prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Sir Sprice v ned črc 27, 2008 11:27 pm

no dneska jsem už nějákej přetaženej a něják jsem nevěděl, jak vysvětlit něco tak jednoduchýho :) a ty "blbý zálohy" .. ani nevím, jak mě to napadlo :-D .. prostě jak jsem to napsal, jsem chtěl ukázat, že je to strašně jednoduchý :-D .. radši dnes už jdu spát :-X
Jsi tu nový/á? Něco hledáš? A pravidla už znáš? .. tak to respektuj a můžeš být nakonec odměněn ;-)
Sir Sprice
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod vasikk v pon črc 28, 2008 1:03 pm

Kontakty dělám pomocí Contacts Transfer
>>Jak zálohovat telefon<<
NEIGNORUJ PRAVIDLA A KOUKNI >SEM<
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA
Návody čti v klidu a pozorně
Je slušné popsat postup vyřešení problému
Chybové hlášky pište přesně

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: THL 5000

Příspěvekod prokop v pon črc 28, 2008 2:12 pm

Contact Transfer jsem kromě testování dvakrát po formátu vyzkoušel a je to dobrá aplikace. Jenže dělá vlastně to samé jako když si kontakty zkopíruju v aplikaci Kontakty na pam. kartu a pak si je zazálohuju, jen je to "uživatelsky příjemnější".
Při posledních dvou formátech jsem to udělal přes to kopírování na pam. kartu a připadá mi to mnnohem rychlejší než instalovat aplikaci ContactTransfer v podstatě na pouhá dvě použití.

...ale stejně jsem měl zálohu kontaktů pojištěnou i přes Contact Transfer 8) - kontakty jsou jedna z nejdůležitějších věcí v telefonu.

prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pon črc 28, 2008 6:28 pm

Kontakty a zprávy je jediný, co bych si dovolil zálohovat přes PC suite. Ostatní ani za zlatý prase, protože to nešlape korektně.

S převodem do txt to u PC suite je ovšem horší...
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod šulda v pon črc 28, 2008 7:22 pm

Já sem při posledním flash FW zkusil kompletní zálohu přes PC Suite a kontakty a sms bylo to jediný co se v pořádku navrátilo zpět :lol:
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Příspěvekod prokop v pon črc 28, 2008 7:34 pm

Už tady i jinde bylo víc případů kdy záloha přes tu věc nevrátila zpátky kontakty nebo SMSky.
Ale sakriš lidi neřešte tu jestli NPCS ano nebo ne :D .
Už jsem tu někde psal že je určitě víc případů kdy přes NPCS proběhlo všechno spolehlivě jak mělo ale taky je tu nemálo případů kdy tomu kdo se na tu věc spolehl jako na jedinou zálohu zbyly jen oči pro pláč a otlučené klouby.
Prostě se pojistěte... :wink: . A nejlíp několikrát - několika lidem jsem tu popisoval jak mi na jaře selhaly 4 z 5ti záloh, ale já jsem extrém a pohromy přitahuju :D .

Já mám taky někde zahrabanou zálohu v NPCS ale prostě té věci nevěřím - dvakrát se na mě vy**** a nejsem sám.

prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Blood-master v pát lis 21, 2008 11:24 pm

Omlouvám se za delší neaktivnost v tomto topicu.

Předtím, tento rpoblém nebyl akutní, ale nyní akutní je a já potřebuji nutně formát telefonu. (občas mi nedochází sms, nebo se sms zobrazí jen jako čísla, ikdyž je mám v seznamu (a ten kontakt není v seznamu dvakrát) a pár dalších chyb)

Potřebuji jen vytáhnout smsky z přijatých (okolo 1540) a odeslaných (999) do txt, nebo do excelu

aby do txt, se to uložilo do kařždého souboru jedna sms (ne všechny do jednoho souboru).

Nic víc. Po formátu tam ty sms zpátky cpát nebudu :)

Díky
Blood-master
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pát lis 21, 2008 11:37 pm

Příčinou tvých problémů budou právě ty sms. Promiň, nechci rýpat, ale na co ty sms tak hrozně potřebuješ??? Kdyby to byly obchodní záležitosti, ty se přeci neposílají přes sms, ale mailem, faxem, atd. A že napíšeš kamarádovi, jestli nejde na pivo, to je nutno uchovávat??? Z toho množství právě telefon asi šílí, poslední dobou to tu už bylo několikrát... Tolik sms jsem nepropsal zaživot, natož to skladovat :D O převodu do txt bych moc neuvažoval, to bude horší. Radši bych silně zvažoval nad tím, jestli není rozumný to, co jsem ti napsal :wink:

SMS zvládne zazálohovat PC suite, ale ne jako formát txt. Dokud budeš mít PC suite, tak ti je bude zobrazovat jako text. Navíc, není problém na ni kliknout a dát otevřít v poznámkovém bloku, taky si s obyčejným 8 a 16bitovým kódováním poradí :wink:

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod šulda v sob lis 22, 2008 4:53 am

Souhlas s doktorem a jen dodám že když ty sms odstraníš tak zjistíš že ani ten formát nemusíš dělat :wink:

Doktor: Jo, to jsem nepřímo naznačoval taky :)
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod Blood-master v sob lis 22, 2008 12:47 pm

Neboj, vim, že při odstranění problémy zmizí. Ale na to jsem se neptal.

Prostě shánim programy, na co tam mám ty sms je jedno. Vy co je mažete, tak nikdy nezjistíte, jaký to je, když si prohlížíte staré smsky, a najednou si vzpomenete na tamto a na tamto. Bez toho už byste na to zapomněli, a nebo jen v útržkách. A ani nemusím říkat, že z odeslaných sms se dá docela poučit :lol:

Prostě, ž tam mám tolik sms, je jedno. Mě jde o nějaký programy.. :(
Blood-master
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod šulda v sob lis 22, 2008 1:02 pm

Konečně někdo kdo napsal proč má v tel. 2500sms. Jenom mě to stejně nepřesvědčilo o významu ale to už je jiná věc :wink:
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod Funferr v sob lis 22, 2008 1:14 pm

Presne tak smsky se daj pouzit jako jakysi denik a nechapu ty co se blbe vysmivaj tomu kdo ma proc tolik smsek... jeden clovek to tu dela obvzast rad.. za vsechno co ma nekdo jinak akorat clovek sprdne :? (uz jsem to musel napsat...

ale pokud mas tolik sms zazalohuj si je treba v best message storer do txt na E a pak si v tom muzes jednoduse vyhledavat...
Funferr
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N79

Příspěvekod šulda v sob lis 22, 2008 1:25 pm

Funferr: Jeden člověk je širokej pojem a pokud už si to musel napsat tak proč ne bez mlžení :shock: Máš snad strach? To už je potom lepší mlčet. Tenhle styl mi připomíná minulej režim :roll:
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod Funferr v ned lis 23, 2008 12:28 pm

kazdy kdo si trochu procte tohle forum tak ho pozna

sulda: úplně stejná odpověď, běž dělat polituku :lol:
Funferr
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N79

Příspěvekod Dr. Nebolí to v ned lis 23, 2008 12:48 pm

Funferr: no, tak tady jsme poradili 2, takže si logicky vyvodím, že asi myslíš mě. Pokud ano, nemusíme si hrát na schvávanou, mně o nic nejde. Ale skutečně v tom případě nechápu, koho jsem tu sprdl (lidi, víte vy vůbec, co je to někoho sprdnout? :roll: ) a navíc zazálohovat přes PC suite a pak pohodlně pročítat v PC, to je blbá rada :?: Na to, že kolabs telefonu si způsobujete právě tímhle, tak odlehčit telefonu převodem do PC suite, když sms jsou prakticky to jediný, co umí dobře zazálohovat, mi nepřijde jako špatnej nápad. Přímo o převodu do txt nic nevím, toť vše.

Jestli máš nějaký výtky, návrhy nebo konkrétní situace, tak bych tě požádal o soukromou zprávu, rád se poučím :wink:

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod cleric v stř pro 24, 2008 11:56 pm

Zdravím symbianisty,

nejdříve bych rád poděkoval všem, kteří se podíleli na vytvoření a přispívání do tohoto fora. Opravdu klobouk dolů. Vlastním telefon se symbianem rok a opravdu mi tohle forum prijde jako vynikajici zdroj pro řešení spousty problémů. Sice sem moc nepřispívám, ale vždy tu najdu řešení nějakého problému, který jsem kdy měl (a že jich nebylo málo :-))

Přejdu k problému. Vlastním Nokii E51 a včera jsem flashoval tel. novým firmwarem. Byl jsem tak trochu naivní a nepřečetl si tady na fóru postup před flashováním nového fw. Bohužel jsem zálohoval tel. pouze tím nejhorším způsobem a to jest NPCS :-(. Po flashování jsem pomocí NPCS obnovil zálohu tel. a vše vypadalo v pořádku (jen některé aplikace bylo nutno reinstalovat). Jenže po dnešním návalu sms jsem zjistil, že od některých lidí se po přijaté sms zobrazí jenom číslo dotyčného a né jméno :-(. Hledal jsem přičinu v duplikaci či jiných věcech, ale jak tak čtu, tak problém je s obnovou pomocí NPCS. Mám v telefonu asi 1500 sms, protože jsem je nikdy nemazal (nebaví mi to mazat a zkoušel jsem kolik telefon zvládne). Zkoušel jsem ještě jeden pokus obnovy zálohy a problém se zdál být vyřešen, ale bohužel se zase začalo zobrazovat pouze čislo u jiných lidí. Jsem tak nějak smířenej s formátem, protože by ho to ten telefon stejně už po roce potřeboval, ale nemám na to moc čas :(.

Těch 1500sms mám zálohované pomoci NPCS a když si je budu chtít někdy přečíst, tak si je pomocí NPCS přečtu (jak už psal Dr. Nebolí to) v PC a v telefonu je můžu smazat.

Teď tedy otázka. Pomůže mi vyřešit problém zobrazování jmen po příchozí sms tím, že veškeré sms z telefonu vymažu? Jen hledám nějaké dočasné řešení těch příchozích sms než se dostanu k formátu telefonu.

P.S. Jiné problémy po obnově pomocí NPCS jsem zatím nezaznamenal.

Přeji hezký 1. svátek vánoční :-)
cleric
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: E52 fw. 033.002

Příspěvekod šulda v čtv pro 25, 2008 8:06 am

cleric: Problém se sms už mělo spoustu lidí a z drtivý většiny to bylo právě množstvím sms takže když ty sms smažeš je vysoká pravděpodobnost že se problém vyřeší. O flash sis už přečetl a jestli budeš někdy formátovat tak si to prosím tě taky nastuduj :wink:
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod cleric v čtv pro 25, 2008 3:35 pm

to sulda: po vymazání problém vyřešen. Zprávy se samožejmě načítají rychleji, takže spokojenost. Btw o formátování jsem si přečetl moc pěkný článek od Prokopa, takže tam už mi snad nic nezaskočí. Takže všem díky :wink:

sulda: To sem rád a ještě je jeden pěknej článek tady >>Pravidla psaní příspěvků<< citace odstraněna

//prokop/:
Jestli je tím myšlený ten na Symbianfóru tak díky a těší mě že to někomu pomůže. Ale stejně ho musím upravit a taky dát sem, už to slibuju aspoň půl roku :oops: .
PS: ... Jsem prokop s malým "p" :twisted: .

2 sulda: :lol:

Cleric: omlouva suldovi i prokopovi :oops:
cleric
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: E52 fw. 033.002

Příspěvekod Semry v ned bře 29, 2015 11:17 am

Navážu lehce na téma. Používá někdo úspěšně program, který by jedou měsíčně převedl všechny SMS do nějaké zálohy v PC, kde by se v tom zpětně dalo vyhledávat? OviSuite to sice umí, ale to třídění je takové trochu nešťastné....
nemám rád dotykové displaye
Semry
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: E90 3600mAh Mug. + 16Gb + LD4W

Zpět na Obecné informace, parametry