Flash firmware + čeština v telefonu, změna Product code

OS. 9.x telefonů

Flash firmware + čeština v telefonu, změna Product code

Příspěvekod šulda v pon úno 16, 2009 1:08 am

• Zde vám vysvětlím Jak aktualizovat firmware a co to obnáší.
  • Firmware mobilního telefonu je, jednoduše řečeno, jeho softwarová část řídící všechny funkce. Bez něho by byl přístroj pouze mrtvou hromádkou umělé hmoty. Důvodů k aktualizaci může být několik - výrobce odhaluje ve firmwaru chyby (koneckonců firmware je jenom program a žádný program není dokonalý), vydává opravené verze (někdy bohužel zase z jinou chybou :evil:) a čas od času přidá i nějakou novou funkci. Nový firmware ovšem není všelék - přidávání funkcí není příliš v módě zejména díky obchodní politice výrobce, neboť byste měli třeba o důvod méně proč si koupit nový telefon :) Zde se dozvíte jak na to :wink:

Všeobecný návod Flash FW pro podporované
    telefony Nokia pomocí Nokia Software Updater .

• Flash = upgrade/update/aktualizace
  • Reflash = přehrání verze FW stejnou verzí
  • Reflash použijte např. v případě že jste již provedli aktualizaci a chybí vám čeština takže po změně Product code (dále jen PC) uděláte Reflash FW, pokud jsou stejné verze, tím FW který češtinu obsahuje (toto je však širší problematika které se budeme věnovat níže) při všelijakých problémech s telefonem doporučuji místo Reflash napřed udělat formát >>Trojhmatem<< u kterého nehrozí zbytečné riziko umrtvení tel., je to rychlé a účinné, až když nezabere tak Reflash pokud není možnost aktualizace na novější verzi FW.

• Verzi FW vašeho přístroje zjistíte zadáním kódu *#0000# viz. >>Tipy & Triky<<

Obrázek

• Než začnete provádět flash FW tak si zjistěte svůj Product code který se nachází pod baterií, je sedmimístný, např. Code: 0529780 a důležitý pro to abyste si nenahráli FW bez češtiny!
    PC lze zjistit i pomocí NSS viz. Změna PC níže.

Obrázek

• Důležité je zjistit zda FW podle PC obsahuje jazyk vašeho regionu a nespoléhat se na to,že byl zakoupen u nás a češtinu obsahoval. K tomu použijte seznam PC.

Seznam PC které obsahují češtinu

Kód: Vybrat vše
    http://rapidshare.com/files/292445759/Product_Code.rar
    http://www.edisk.cz/stahni/55227/Product_Code.rar_2.29KB.html

• Jestliže máte PC jiný než jaký je v seznamu u daného modelu telefonu jedná se zřejmě o šedivku (tel. vyrobený pro jiný trh než je náš a proto neobsahuje český jazyk) dovezenou z ciziny a bude třeba změnit PC viz. postup níže. Ale není to pravidlo tak ho sem stačí napsat s prosbou o kontrolu a já se na to kouknu, nebo můžete použít program Navifirm kde jednoduše kliknete na model telefonu, pak na verzi FW a ukáže se vám seznam PC ;)
  • Češtinu obsahují PC které jsou označeny přímo CZECH nebo Euro3

Navi Firmware V.0.1.rar
    (74.78 KiB) 5189 krát

• Aktuální verzi FW pro daný PC najdete na stránkách Nokia kam do určeného políčka zadáte PC.

http://www.nokia.cz/ziskat-podporu-a-software/software/aktualizace-software-telefonu/can-i-update

Doporučené odkazy před aktualizací

http://www.nokia.cz/ziskat-podporu-a-software/software/aktualizace-software-telefonu/f-a-q

http://hunajatehdas.net/nokia/firmware/en/model:N73

• Stáhněte a nainstalujte NSU pokud ho ještě nemáte

http://www.nokia.cz/ziskat-podporu-a-software/software/aktualizace-software-telefonu

• Případné problémy s NSU řešte >>ZDE<<

• Udělejte si zálohu telefonu, nespoléhejte v tom jen na Nokia PC Suite! (je to prevít :evil: ) a zálohujte i ručně do compu. Nedoporučuji vracet kompletní zálohu, i když nebyly žádné problémy s chováním telefonu protože ty pak většinou nastanou, ale jen sms, kalendář, tel. seznam, poznámky, video, foto, hudbu. Kontakty zálohujte o to víckrát jak moc jsou pro vás důležité! Udělejte si ručně i zálohu karty a pak ji také zformátujte, pokud to neuděláte dopadne to >>Takto<<. Vše si pak vrátíte zpět a aplikace nainstalujete znovu. Zdlouhavé ale velmi účinné a kdo tak neučiní tak ho později čekají trable vedoucí mnohdy až k formátu trojhmatem kde je samozřejmě potřeba vedle formátu telefonu i formát karty :idea: Pro usnadnění můžete při instalaci aplikací použít >>AutoSisInstaller<<.
  • U novějších modelů N95, N82 atd. při aktualizaci o data na C: nepřicházíte
  • Ujistěte se že máte plně nabitou baterii, vloženu sim kartu, zvolen profil normální, vyndanou paměťovou kartu kvůli možnosti jejího zaheslování při aktualizaci FW.
  • Při aktualizaci si bude NSU ještě stahovat nový FW z internetu, velikost v MB záleží na modelu vašeho telefonu, a po jeho stažení začne instalace do vašeho tel. Telefon při samotné aktualizaci neodpojujte od kabelu, ani nevytahujte kabel z počítače...dobrá rada je, provádět aktualizaci telefonu na notebooku, pro případ, že by vypadla elektřina...
  • Připojte telefon ke compu pomocí USB kabelu dodaného s telefonem a zvolte připojení v režimu PC Suite. Spusťte NSU a řiďte se krok po kroku jeho pokyny které vás při aktualizaci povedou :wink:
  • K samotné aktualizaci nedávám screeny protože program NSU vás sám navádí :idea:
  • Pomocí NSU nedostanete do telefonu nižší verzi FW než kterou váš telefon obsahuje ani změnou PC! Při snaze o aktualizaci FW pro PC který nabízí nižší verzi než kterou máte, zobrazí NSU tuto hlášku:

Obrázek
  • Můžete pouze aktualizovat na vyšší verzi nebo udělat Reflash stejné verze.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

• V poslední době se kupí dotazy na to co dělat v případě který znázorňuje screen: Stává se to nejvíc po změně PC, ale i v jiných případech a pokud restart nepomůže řešte to >>ZDE<< (napřed ale číst!).

Obrázek

• Ještě se mi nestalo aby tuhle situaci nevyřešil restart (vyp./zap.) telefonu!

Často kladené dotazy při aktualizaci
  • Jak je to s aktualizací firmwaru a zárukou? Když si doma přes NSU přehraji firmware a budu někdy reklamovat, nebude to vadit? Popř. když se aktualizace nepovede, platí záruka a spraví mi telefon?
    Ano v obou případech platí záruka :wink:
  • Při aktualizaci se mi umrtvil telefon (výpadek elektřiny, odpojení USB při aktualizaci, vybila se baterie), nejde zapnout, objeví se jen logo NOKIA.
    V tomto případě je potřeba navštívit prodejce (pokud ještě platí záruka) nebo servis. Ze zkušeností doporučuji autorizovaný servis kde telefon vzkřísí pomocí Flash Boxu. Na opravu se vztahuje záruka a cena po záruce by se měla pohybovat od 150,- do 300,-kč :wink:
  • Lze přehrát brandovaný (operátorův) FW na čistý?
    Ano viz. změna PC níže :wink:
  • Provedl sem aktualizaci a nemám v telefonu češtinu.
    To znamená že si to tu nečetl/a a jak to napravit zjistíš taky dolejc. :roll:

Změna PC pomocí programu NSS

NSS není podporován od verze Symbianu 5th a výš. Pokud po aktualizaci FW v šedivce přijdete o češtinu je třeba flashnout do telefonu FW s češtinou, postup je stejný jako při hacku pomocí metody >>PNHT<< kdy stačí stáhnout v Navifirm daný FW a flashnout ho do přístroje přes JAF či Phoenix.

Toto provádíte na vlastní riziko! Ale stačí číst a nebát se :wink:

K čemu může být změna product code dobrá?
  • První možností je, že máte dovozový telefon který není určen přímo pro český trh. V tomto případě při aktualizaci firmware přes NSU se vám do telefonu nainstaluje firmware, který neobsahuje češtinu, protože váš PC je určený pro jiný trh. Jednoduchou změnou PC však uděláte z vašeho telefonu telefon určený pro český trh a můžete vesele aktualizovat český firmware.
  • Další možností je nahrát si do telefonu nebrandovaný FW na místo brandovaného což je FW od Operátora který obsahuje určité prvky daného Operátora kterých se chcete zbavit nebo prahnete po nejnovější verzi FW kterou Operátor bohužel nenabízí.
  • Je také možno například z N73 Klasik udělat N73 ME. Telefony se mezi sebou liší drobnými rozdíly ve firmware, změnou PC však můžete z vaší "obyčejné N73" udělat N73 ME.
  • Jednoduché a pokud budete postupovat podle návodu neměl by nastat problém :wink:
  • Ke změně PC použijte ten který je pro váš telefon a najdete ho v Seznam PC které obsahují češtinu
  • Stáhněte si ze stránek autora program NSS a nainstalujte jej

http://www.b-phreaks.co.uk/index.php?main_page=page_2

• Po načtení stránky klikněte na "Nemesis Service Suite Beta 1.0.38.15"
  • Při instalaci nic neměňte a jen prostě instalujte až do konce.
  • Připojte telefon ke compu pomocí USB kabelu v režimu PC Suite.
  • Při práci s NSS mějte vypnuto Nokia PC Suite!
  • Spusťte NSS a klikněte vpravo nahoře na logo Lupa.

Obrázek

• Klikněte na ikonu "Phone Info"

Obrázek

• Do políčka "Product code" zadejte vámi požadovaný PC, zaškrtněte okénko "Enable". a klikněte na "Write".

Obrázek

• Políčko "Write" na pár vteřin zešedne.

Obrázek

• Po úspěšné změně se "Write" vrátí zpět, vy kliknete na "Read" a po probliknutí okna se objeví aktuální údaje a tak zjistíte jestli se PC opravdu změnil.

Obrázek

• Tímto je PC změněn a pokud ste použily správný PC můžete udělat aktualizaci bez ztráty češtiny, další odpovědi hledejte zasejc dolejc :wink:
  • Pro další kontrolu PC pomocí NSS (lze použít místo vyndání baterie a zjištění PC telefonu připojeného ke compu) otevřete program a opět klikněte na "Lupu", "Flash" a "Scan".

Obrázek

• V levém bílém poli se vám objeví aktuální PC.

Obrázek

Často kladený dotaz při změně PC
  • Přicházím změnou PC o záruku?
    Ano změnou PC (pokud se zjistí) přicházíte o záruku ale -> po aktualizaci FW se změněným PC jej stačí vrátit na původní a neměly by nastat problémy [Edit by prokop:Toto už dlouho neplatí. Servis už na změnu PC přijde i když je vrácen původní, má na to automatické nástroje. Prakticky to nemusí mít vliv na záruční opravu v autorizovaných servisech (přesto v jistých případech mít může), ale při uplatňování záruky u prodejce nebo odstoupení od kupní smlouvy téměř jistě narazíte].
    Je to hodně diskutované téma a vycházím jak ze svých, tak i ze zkušeností mnohých uživatelů -> Ti co přehrají operátorův FW na čistý a nastanou problémy s telefonem dejte ho do autorizovaného servisu a tam po tom nebudou pátrat, u majitelů šedivek bez origo záručního listu Nokia bych se vůbec nebál protože ho v autorizovaném servisu na záruku stejně nepřijmou ale můžou záruku uplatňovat u prodejce, který stejně musel udělat změnu (respektive v boxu přehrát FW s češtinou) PC aby telefon obsahoval češtinu, a ten by to měl řešit. U umrtvení telefonu při aktualizaci se o změně PC nezmiňujte (vůbec o tom nemluvte) a jiná závada je už o něčem jiném :wink:
Naposledy upravil šulda dne stř lis 23, 2011 1:08 pm, celkově upraveno 2
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: E7 Belle Refresh Hacked

Problém s firmware

Příspěvekod brachtom v úte úno 24, 2009 12:11 am

Před nějakou dobou jsem si nainstaloval PC Suite a Software updater, a přeinstaloval jsem si firmware bez problémů.
Nedávno jsem použil návod na hack symbianu odsud http://forum.n73.eu/viewtopic.php?f=4&t=6625 (ten úplně nahoře-QuickHackKit) a zprovoznil N-Gage hry
Nyní potřebuju zase přeinstalovat firmware, ale NSU mi vždy po identifikování telefonu, nalezení aktualizací a (někdy) stažení souborů napíše chybu "Spuštění aktualizace se nezdařilo" nebo "Aktualizace softwaru se nezdařila"
1. Zkusil jsem všechno od Nokie smazat, použít RegCleaner a znova nainstalovat = zase to samé
2. Naformátoval jsem HDD, zase nainstaloval PC Suite a Software updater, a furt to nefunguje.
Takže chyba není v PC ale v mobilu.
Už jsem to dříve dělal mnohokrát, tohle se mi stalo poprvé. :(
Nevíte někdo co s tím?

PS: Mám N73
Ericsson(cihla) - Nokia 3410 - Nokia 2300 - Nokia 3220 - Nokia N70 - Sony Ericsson K310i - Nokia N73 - Nokia E66 - Nokia 5800 XM - Nokia 3410 - Nokia E52
brachtom
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia E52

Re: Flash firmware + Čeština v telefonu změnou Product code

Příspěvekod prokop v úte úno 24, 2009 9:08 am

Píšeš že problém je v telefonu a ne v PC tak jsem ti post přesunul sem.
Pokud by za problém s aktualizací mohl hack tak ten 100% odstraníš formátováním trojhmatem. Nevím z jakého důvodu chceš aktualizovat/reinstalovat firmware ale pokud máš poslední fw tak by taky měl stačit formát trojhmatem.

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod šulda v úte úno 24, 2009 11:22 am

Jak píše prokop a já na hoře když není problém s v. FW a u N73 zatím v posledních v. nebyl tak proč reinstal? stačí formát. Pokud ho ale potřebuješ tak udělej před reinstalem FW formát a jestli to ani pak nepůjde tak zkus jiný počítač a zjistíš kde je pes zakopán. Osobně si myslím že na vině bude soft od Nokie i když formát HDD a stále stejný problém už je dost divný :wink:
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod brachtom v úte úno 24, 2009 3:21 pm

Díky za pomoc, použil jsem formát trojhmatem, a problém je zde furt, ale to nevadí.
Šlo mi totiž jenom o formát telefonu, nevěděl jsem že to jde i jinak než s NSU :oops:

Ještě mám dotaz, moje nejnovější verze FW nainstalovaná dříve přes NSU je 3.0638.002 (mám N73 od Vodafonu). Je k něčemu změna PC a instalace nejnovějšího FW 4.0839.42.0.1 ?

Edit: Můj PC je 0541722, ale v seznamu z prvního příspěvku je napsáno že tento PC je nabrandovaný, což je divné, protože brandovaný je, Vodafonem. :?) Každopádně na FW 4.0839.42.0.1 se asi dostanu jen přes program NSS. Má to cenu??

Edit2: Teď mi došlo že ten FW vlastně změnit nemůžu, takže nic. Nevadí. Z toho co jsem si teď tady na fóru přečetl to stejně nemá cenu
Ericsson(cihla) - Nokia 3410 - Nokia 2300 - Nokia 3220 - Nokia N70 - Sony Ericsson K310i - Nokia N73 - Nokia E66 - Nokia 5800 XM - Nokia 3410 - Nokia E52
brachtom
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia E52

Příspěvekod šulda v úte úno 24, 2009 5:18 pm

brachtom: PC 0541722 je brandovaný VF a v seznamu není Obrázeknapsáno že tento PC je nebrandový, jen jsou dva od VF vedle sebe a pak je (VF) aby to tedy pochopily všichni tak sem dal za oba (VF) :)
Na otázku změny FW už sis odpověděl takže pokud ti to takhle vyhovuje není co řešit ale přece jen reakce:
brachtom píše:Teď mi došlo že ten FW vlastně změnit nemůžu

Zkusil bych to na jiném počítači jak už sem se zmínil výš :wink:
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod nettse v stř úno 25, 2009 11:14 am

Hoši, mam takovej menší dotaz, existuje i downgrade? Respektive dostat z vyšší verze menší? Totiž, updatoval jsem, a abych to udělal, tak jsem samozřejmě musel změnit i product code (respektive, mám telefon od Vodafonu, takže oni to měli bloknuté updatování fw...), takže jestli to náhodou nejde nahodit starší verze. Pokud ano, budu rád. Důvod? Potřebuju vyměnit telefon, záruku mam, takže po třech opravách musí buď vrátit peníze nebo vyměnit telefon. Děkuji.
HTC EVO 3D X515m, Android 2.3.4, 1.20.401.8

Předešlé:
Nokia C6-00, v 40.0.021
Nokia N96 16Gb, v 12.043
Nokia N73, v 4.0839.42.0.1, RM-133
nettse
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia C6-00

Příspěvekod šulda v stř úno 25, 2009 11:43 am

Jde to pomocí Phoenix ale drtivá většina lidí hlásí smrt telefonu :?
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod nettse v čtv úno 26, 2009 10:57 am

Jo, takže je taková šance 1:10 ... tak to nerisknu, to fakt ne, telefon fakt nezahodim =) Ale děkuji za odpověď =)
HTC EVO 3D X515m, Android 2.3.4, 1.20.401.8

Předešlé:
Nokia C6-00, v 40.0.021
Nokia N96 16Gb, v 12.043
Nokia N73, v 4.0839.42.0.1, RM-133
nettse
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia C6-00

Příspěvekod šulda v čtv úno 26, 2009 12:14 pm

nEttsE`: Ta šance je tak nějak ale kdo to umí tak si to chválí. Pokud je ale takhle umrtvenej tak to spraví flash box v servisu :wink:
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod lukas26 v čtv úno 26, 2009 1:04 pm

přesně tak a když ho umrtvíš touhle cestou, tak by ti neměli přijít snad ani na změnu PC...ale to si nejsem úplně jist...
lukas26
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: iPhone 4S 16GB

Příspěvekod MeinTeil21 v sob úno 28, 2009 6:56 pm

mam dotaz a kdyz jsem debil a to s tim NSS jsem neudelal pred tou aktualizaci tak tam dostanu cestinu jak?
MeinTeil21
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod hanni v sob úno 28, 2009 8:07 pm

urobis to teraz :wink: zmen Product Code a nahraj FW znovu, bude cesky
hanni
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Nokia N8 Blue

Příspěvekod šulda v sob úno 28, 2009 8:14 pm

MeinTeil21: No v něčem s tebou souhlasím protože se ptáš na to co je v prvním příspěvku napsáno
:idea: Máš tam k tomu návod :!:
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod dech v sob bře 07, 2009 12:12 am

tak pánové dnes jsem zkusil změnit PC n79. NENDE TO :-(. NSS mi při zadání PC a kliknutí "write" napíše vlevo dole "write error". nemá to něco společného s nějakým hacknutím mobilu? já sem teda o hackování mobilu cosi už kdesi četl, ale vubec mi z toho nebylo jasné proč se musí některé mobily hackovat. pokud máte tip jak vyřešit mou error tak pište. dik
btw. PC jsem si zadal tento podle těchto stránek

edit: tak už jsem si přečetl proč hackovat-abych se dostal do jakých si složek, ale nebylo tam nic s novým FW, takže předpokládám, že hack nemá nic společného s novým FW...takže stále-jak pak vyřešit ten můj problém se změnou PC?dik
edit2: PC měním proto, protože jsem si (bohužel) koupil foun určený pro jiný trh a když dám aktualizovat FW tak to napíše chybu , že ten aktualizační balík není kompatibilní s telefonem...
N73 dříve....nyní N79
dech
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod šulda v sob bře 07, 2009 5:46 am

dech: S N79 nemám ještě zkušenost ale i jiní hlásí stejný problém, pokud to nejde s aktuálním softem PC Suite a NSS bude to možná stejné jako u Nokie 5800XM tak bych zkusil stejnej postup :wink: Výsledek nám prosím napiš.
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod dech v sob bře 07, 2009 11:10 am

no jo pánové, ale když mi nejde stáhnout ten JAF PKEY Emulator v5.0 z toho poje****ho MEGAUPLOADU....dyt to je tak zasif**** web...proc to normalne nemuze byt ulozene na uloz.to nebo edisk.cz nebo na necem co funguje. tyk v tom navodu chybi tato vec: kdyz instaluju JAF 1.98.62.exe tak se mi to rekne ze mam jinou verzi usb cable a esi chci naistalogat tu verzi z toho JAF 1.98.62.exe nebo esi nechat tu co mam....co mam zvolit?
N73 dříve....nyní N79
dech
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod šulda v sob bře 07, 2009 11:26 am

dech: Cable USB bych nainstaloval tu co nabízí z ten program a z megauploadem ti nepomůžu páč nejsem u PC a nemám čas ale místo držkování si zadej název toho emulátoru do Google a na 99,99% ho najdeš i jinde
:idea:
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod dech v sob bře 07, 2009 12:38 pm

je to nutné mít jaf pkey 4 nebo 5 verzi? totiž tyto verze se mi nějak nedaří stáhnout-všechno to je na foorech plnych zaheslovanych zip, nefunkcnich odkazech....proste nasel jsem jaf pkey verzi 11 - vadi to necemu? ptam se pred tim nez neco udelam, prootoze rozhodne nechci usmrtit svuj foun.. ...jezis to je patalie...

edit: tak sem to "riskl" s tou 11....no rozdil byl akorat ve slovicku "go"-zmeneno na "open" ,jinak navod sedel i na tu 11. kazdopadne se mi zda ze jsem PC zmenil, ale kdyz sem dal aktualizaci pres FOTA tak to zase udelalo to same jako kdybych ten PC mel spatny. tak ja uz su z toho taky spatny...ted jeste zkousim pres NSU,ale pochybuju ze se neco zmeni...edit2: nezmenilo, hergot ale tak to je divne ne? kdyz jaf pkey mi nacte PC ten ktery je s cestinou....da se nejak jinak zjistit jaky mam PC nez pres NSS nebo JAF pkey?...protoze v tom bych si myslel ze je stale problem
btw. PC který zadávám je: 0565728, ted sem tam zkusil dat jeste 0556217 a taky nic-neaktualizuje se nový FW, po restartu founu naběhne normál obrazovka a akorát mi sdělí že to nemám aktualizované. včem jiném by byl problém než ve změně PC?....uz z toho šílím...
N73 dříve....nyní N79
dech
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod šulda v sob bře 07, 2009 3:22 pm

dech: U těhle novejch telefonů nemám zatím zkušenost ale co napsat jakou v. FW máš :?: Oba co udáváš nabízejí v. 11.049. PC máš správný :wink:
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod dech v sob bře 07, 2009 4:29 pm

no mám 10.046 z 7.10.08
co mě hlavně štve na současném fw je to, že si ten pacholek sám přenastaví datum podle nálady...takže mi pak "projdou" upomínky budíky...
N73 dříve....nyní N79
dech
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod masasak v sob bře 07, 2009 6:25 pm

sulda
Hochu suldo si bůh... díky za návod... Mám nokii N81 a přes program NSS nelze přehrát PC ale přes ten program co je na nokii 5800X? to valí... sem ti hafo vděčnej že už mám svýho mazla zas upe v pohodě... Ať žije www.n73.eu a všeci v něm :radost
Nokia N-gage + 1 Gb karta (RIP) + Nokia N81 + 8Gb Micro SDHC
masasak
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod dech v sob bře 07, 2009 7:10 pm

mohl bys prosímtě uploadnout ty 2 odkazy z megauploadu někam jinam? edisk nebo uloz.to ? dik. totiz me ten jaf pkey nefunguje na N79 a nevím jestli je to tím, že mám jaf pkey verzi 11 protože v tomto návodu je zmiňována verze 4 nebo 5.
N73 dříve....nyní N79
dech
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Tomas P. v sob bře 07, 2009 7:32 pm

dech píše:mohl bys prosímtě uploadnout ty 2 odkazy z megauploadu někam jinam? edisk nebo uloz.to ? dik. totiz me ten jaf pkey nefunguje na N79 a nevím jestli je to tím, že mám jaf pkey verzi 11 protože v tomto návodu je zmiňována verze 4 nebo 5.

REUP požadovaných souborů

:arrow: JAF PKEY Emulator v5.0
http://new.flyshare.cz/stahni/29238/OGM_JAF_PKEY_Emulator_v_5_reup_by_Tomas_P..rar
http://www.quickshare.cz/stahnout-soubor/38801:ogm_jaf_pkey_emulator_v-5_reup_by_tomas_p-rar_3MB

:arrow: v4.0
http://new.flyshare.cz/stahni/29239/pkey4_reup_by_Tomas_P..zip
http://www.quickshare.cz/stahnout-soubor/38803:pkey4_reup_by_tomas_p-zip_3MB
My mobile history:
Motorola T2288>Siemens C25>Nokia 3510i>Nokia 5300>>>
Nokia N82 (black) - 2GB Sandisk - fw 31.0.016 - GPS: Nokia Maps 2.0 + Nokia 3120-FW 5.91
Tomas P.
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod dech v sob bře 07, 2009 7:58 pm

tak ani ta V5 nefakčí...tedy ono to vypadá že jo-že se mi ten PC změní, možná, že se opravdu změní, ale prostě se mi neaktualizuje nový FW....končím...na jediné co můžu čekat je nová verze NSS která bude podporovat N79...ináč je to už psycho
N73 dříve....nyní N79
dech
Uživatel
Uživatel

Re: Nokia Software Updater

Příspěvekod Tomas P. v stř bře 11, 2009 6:01 pm

Zdravím, hledal jsem tady na foru, jestli tu není podobné téma a nic jsem nenašel. Kamarád si aktualizuje FW u N82. Akorát mu to vyhazuje pořád hlášku viz. obr: Zkoušeli jsme to dát do všech USB portů a pořád to samé: Asi u 13min do dokončení, se mu ta hláška objeví. Telefon je fukční.. (zatím :D )
Díky za kažý tip :wink:
Image

EDIT// Díky suldo... A velice se omluvám, jsem tu zatím nový a můj kamarád hledal špatně.. Ale to mě neomlouvá... Ale díky za vztřícnost.

Edit2// Tak už to mám vyřešený :) Stačilo, jak mi Sulda poradil přes SZ, že mám udělat trojhmat a už kamarád machruje s 31.... verzí fw :D Mám Ti vzkázat, že moc děkuje Suldo :wink: A já taky děkuji za pomoc :radost
My mobile history:
Motorola T2288>Siemens C25>Nokia 3510i>Nokia 5300>>>
Nokia N82 (black) - 2GB Sandisk - fw 31.0.016 - GPS: Nokia Maps 2.0 + Nokia 3120-FW 5.91
Tomas P.
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod 498721117 v ned dub 26, 2009 12:47 pm

chtěl jsem nainstalovat novou verzi softwaru na n73 a při to se mi vytrhnul usb kabel a telefon už nejde zapnout co s tím poraďte někdo prosím
498721117
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod šulda v ned dub 26, 2009 1:01 pm

498721117: No vida už ses vymáčkl, ptal sem se tě už u tvojeho prvního postu.
498721117 píše:se mi vytrhnul usb kabel

Sám se asi nevytrhl ale když už se tohle stane tak je telefon takzvaně "mrtvý" a co v takovém případě dělat :?: Číst člověče :idea: Máš to v prvním postu "Často kladené dotazy při aktualizaci" :evil:
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod ony v ned dub 26, 2009 7:04 pm

ahoj, prosím mohl by mi někdo poradit jak přeinstalovat operační system v N95? mám verzi 31.0.017 ale je v angličtině program PCsuit mi ho nedovolí přeinstalovat nahlásí mi současnou verzi adá tam pouze zkusit znovu nebo ukončit přeinstalovat jsem nenašel.Stáhl jsem si program NSS zde jsem udělal vše jak je v návodu prošlo to
v pohodě ale nokia software updater mi ho nedovolí přeinstalovat.Díky za radu
ony
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod šulda v ned dub 26, 2009 10:37 pm

ony: PC jsi tedy změnil na český. U N95 se s tímhle nepotkávám bohužel poprvé :? U některé to jde a u jiné ne. Pár vytrvalců to zkoušelo tak dlouho až se jim to povedlo. Mohl by si sem prosím tě dát screen jak to u tebe vypadá když připojíš telefon s českým product codem k počítači a spustíš NSU a pak s tím originálním :?:
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Další

Zpět na Obecné informace, parametry