Flash firmware + čeština v telefonu, změna Product code

OS. 9.x telefonů

Flash firmware + Čeština v telefonu změna Product code

Příspěvekod Chuck Norris v ned pro 06, 2009 11:27 pm

To by mě tedy zajímalo čím to může být. Dva lidi, dva rozdílné telefony, na dvou PC, prakticky stejná zkušenost.... :t

K tomu FOTA:
Spíš bych si našel volný Wifi hotspot, určitě na něj někdy narazíš.
Jinak přes data od operátora je to taky za pár korun - Vodafone má jednorázové připojení na 24 hod za 17kč, O2 má na kartě možnost datování za 40 Kč/týden a jinak jsou oba operátoři na paušálech za 177 a 150 kč za měsíc. U T-MO spučasnou situaci neznám, ale cenově to bude +/- stejné. Jen to možná nepůjde v rámci Surf+ , nevím na jakém portu FOTA komunikuje - musel by to být na 80.

Další možností je servis - stojí to cca 200 KČ. A teoreticky to můžeš zkusit na záruku (určitě se ti přece telefon sám od sebe někdy vypíná a každou chvilku se restartuje 8) :) )
Chuck Norris
Chuck Norris fóra

Model telefonu: CHN 19-9®, 1GBRAM, 4TB μSDHC

N85 nemozem dokoncit stahovanie FW 30.101

Příspěvekod de_marco v pon pro 07, 2009 10:23 pm

Zdravím, mám problém, N85 mam asi 2 mes, konecne som na nej spojazdnil všetko co som ako tak chcel :D , /certifikacie, hack, navigacia, a asi 25 aplikacii .... / teraz mi PC zahlasilo novy FW 30.101 ked som ho dal stahovat.... zastasilo mi to na 145,1MB zo 164MB :help: , nedokoncilo to a potom pokracuje od 138.8MB zase do 145,1 MB , urobi to asi tak 3x a potom zahrasi chybu, ale neda ziadne riesenie... :help:

ak uz som preinstaloval Nokia sft. updater, aj pc suite , ak dam aktualizáciu uz potom zacne rovno na 138,8 MB zase iba do 145,1 MB a klasika 3x dookola a potom chyba.... poprosím nejaku radu.... :help:

a zaroven by som chcel vediet kde stahuje nokia soft updater tie aktualizácie lebo to neviem nikde najst / ani neviem kde hladat, mozno by pomohlo keby som cely ten subor vymazal, a nech sa to stiahne znovu a komplet cele.... len to neviem kde najst....
N 85, FW: 31,002, Hacked, microSDHC NOKIA 8GB
N 95, FW: 30.0.015, microSDHC NOKIA 8GB - firemna :-D
de_marco
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: N 85 + 8gb

Re: Flash firmware + Čeština v telefonu změna Product code

Příspěvekod šulda v úte pro 08, 2009 1:48 am

Nemusíš zakládat nové téma. Jedno o aktualizaci FW už tu máme. Myslím že to bude v Users/Appdata, ale zkus odinstalovat vše co má v názvu Nokia a pak spustit PC Suite Cleaner kterej si stáhni na stránkách Nokie, znovu ainstaluj hen ten oné bazmeky od Nokie a zkus aktualizaci. Jinak je hezký jak si nám popsal že ti to hodí chybu :roll: Doktor taky potřebuje vědět co tě bolí :idea:
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Příspěvekod moravmo55 v úte pro 08, 2009 7:08 pm

Takze jsem vyzkousel i aktualizaci FW pres FOTA, telefon se pripojil, nahlasil aktualizace, stahla se, napsal restart, vse se provedlo po restartu instalace aktualizace a opet zadrhel. Napsal, ze balicek neni urceny pro moje zarizeni a mam kontakrovat poskytovatele sluzeb :? Takze opet se aktualizace neprovedla. :help: :help: :help: ma jeste nekdo nejaky jiny napad nez servis? Predem pisi, ze pres phoenix mam strach delat update FW :t
Naposledy upravil šulda dne úte pro 08, 2009 7:55 pm, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraněna citace v další citaci!
moravmo55
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: Nokia N85

Příspěvekod šulda v úte pro 08, 2009 7:59 pm

moravmo55: Tady už je opravdu těžko co radit. O Phenix si napsal své takže zřejmě už jen ten servis a jejich box :t

Přečti si prosím >>Pravidla psaní příspěvků<< a citaci používej s rozumem :idea:
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod NeXteR v čtv pro 10, 2009 12:02 pm

dobry den mam takový problém s touto aplikaci možna je to telefonem nevím při aktualizaci mé n82 fw 30.0.019 na 31.0.016 se vždy program zadrhne při stahovaní aktualizace asi na 108.2 z 123.5 pak zas spadne na 90 a jede do 108.2 takhle to vždy uděla 3x a vyběhne mi okno že aktualizace nelze stáhnout nevíte nikdo co stím :help:
NSU mam nejnověší včera stažený a product code 0560989 a otazečka bude v tel CZ na tenhle product code ?
NeXteR
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N95 8GB

Příspěvekod šulda v čtv pro 10, 2009 12:26 pm

:welcome: Na to jestli tam bude čeština najdeš odpověď v prvním postu. Je tam seznam atd. stačí si to celé přečíst :idea: No a s tím problémem se teď roztrhl pytel a mám podezření na slavně proslulý SW od Nokie :n Ale abych jim nekřivdil, zkus vypnout firewall, pokud nezabere tak to všechno odinstaluj (vše co má v názvu Nokia) vyčisti pomocí PC Suite Cleanerem který si stáhneš ze stránek Nokie, čili >>ZDE<< a znovu nainstaluj. Taky můžeš zkusit jiný počítač.

Edit: Tak sem se koukl na zoubek tvýho PC a je to Euro3 takže čeština bude ;)
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod NeXteR v čtv pro 10, 2009 1:04 pm

díky moc za zjištěni produc codu vše od nokie sem dal prič pc sem vzal i nejakymy programy na vičištění ,ale stejně když zas pustím NSU tak začina od 93mb a zas se sekne na 108.2 nemuže byt neco s telefonem ? formatovanej je karta taky baterka nabita všechno jak ma bejt net mi de taky rychle

Edit: už si envim rady upně cely pc sem pročistit od nokia soft a stejně se mi po nainstalovaní NSU mi zašne stahovaní aktualizací na 90mb nevite nikdo umistění složek s Firmware v pc když se stahu rači bych to smaznul a stahnul znovu
Naposledy upravil šulda dne čtv pro 10, 2009 1:21 pm, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno
NeXteR
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N95 8GB

Příspěvekod šulda v čtv pro 10, 2009 1:25 pm

V první řadě bych tě chtěl poprosit o dodržování pravidel fóra viz >>Pravidla psaní příspěvků<<.
Zkus to na jiným PC. Telefon máš po formátu tak tam snad chyba nebude. Ten FW by měl z PC po odinstalaci a použití Cleaneru zmizet. Jinak ho zkus pohledat v Users/Appdata.
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod odonek v čtv led 14, 2010 7:38 pm

co mam dělat kdyz si chci provest reflash verze fw na stejnou kvůli češtině? NSU mi ukazuje tohle Obrázek
na vrchu je napsano ze se tomu problemu budete podrobněji věnovat ale nikde jsem to tu nenasel.ocenil bych nějakou reakci díky předem.
Naposledy upravil šulda dne čtv led 14, 2010 8:27 pm, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven náhled
odonek
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: N73

Příspěvekod šulda v čtv led 14, 2010 8:40 pm

:welcome:
Přímo nad stejným screenem je napsáno. "Při snaze aktualizace FW pro PC který nabízí nižší verzi než kterou máte hodí tuto Hlášku.
Je tam vše popsáno - jak si zjistit jaký mám PC, jak zjistit jaká verze FW je pro něj aktuální atd. :idea: Napiš jaký PC má tvůj telefon podle NSS a jakou v něm máš v. FW :?: A změna PC přes NSS pro případy jako seš ty tam přece je :shock:
Provedl sem aktualizaci a nemám v telefonu češtinu.
To znamená že si to tu nečetl/a a jak to napravit zjistíš taky dolejc.
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod Ha_Nocri v pát led 15, 2010 12:56 pm

Chtěl bych poradit ohledně formátu, popř. flashe nového FW. :help: Mám N73 s FW od O2, poslední dobou uvažuji o flashi na nejnovější nebandovaný FW. Po přečtení všech příspěvku ohledne tohoto tematu na tomhle foru, zvazuji take nad formatem trojhmatem... Zatim sem s FW docela spokojeny, jen me obcas stve ta customizace O2...Má tedy opravdu cenu prehrat FW na nejnovější včetně změny PC? Diky za radu... :t
Nokia 3410 -> Nokia 6070 -> Nokia N73 ( Deep Plum & White, FW 4.0839.42.0.1 )
Ha_Nocri
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: Nokia N73

Příspěvekod šulda v pát led 15, 2010 2:20 pm

:welcome: Jestli to má nebo nemá cenu bude na tobě. Pokud je FW v pořádku tak se musíš rozhodnout jestli se chceš zbavit brandované verze od O2. Já osobně sem s nejnovějším FW u N73 spokojen a taky sem se zbavil brandu od TM. Změny PC se bát zřejmě nemusíš protože záruka ti už asi stejně neplatí? Co se týká formátování tak >>Formátování vnitřní paměti a pam. karty, zálohování<<
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod Ha_Nocri v pát led 15, 2010 5:09 pm

nakonec jsem se odvazil k tomu zkusit to přehrat... a vsechno probehlo OK, telefon funguje jako driv, nastesti bez customize O2... THX :)
Nokia 3410 -> Nokia 6070 -> Nokia N73 ( Deep Plum & White, FW 4.0839.42.0.1 )
Ha_Nocri
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: Nokia N73

Příspěvekod odonek v sob led 16, 2010 4:24 pm

takze...nejdriv jsem si preinstaloval fw na nejnovejsi verzi a necetl si vse na teto strance.potom jsem zjistil ze nemam cestinu.tak jsem si vse precetl.dle navodu jsem si změnil PC protoze mam sedou misku jak tomu myslim tady rikate.a chci ted udelat flash verzi stejnou jakou uz mam to jest tou nejnověší abych cestinu ziskal ale nsu mi pise ze uz nejnovejsi mam.a ted nevim prave co dal v clanku je to popsano podle me jako reflash ale nenasel jsem podrobne vysvetleni.jestli se stim vubec da neco dal delat to prosim porad díky.clanek jsem cetl peclive dle meho usudku potrebuji reflash mozna se milim nevim...
Naposledy upravil šulda dne ned led 17, 2010 7:38 pm, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraněna zbytečná citace
odonek
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod šulda v ned led 17, 2010 7:40 pm

Ale člověče jak ti pomoci když nečteš a neodpovídáš na mé otázky :evil:
šulda píše:Napiš jaký PC má tvůj telefon podle NSS a jakou v něm máš v. FW
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod odonek v pon led 18, 2010 10:44 am

dobře omlouvam se... podle NSS je PC - 0541722 a podle NSU je verze FW 4.0839.42.0.1.
Naposledy upravil .:Generic:. dne pon led 18, 2010 11:26 am, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněna citace, PRAVIDLA
odonek
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod šulda v pon led 18, 2010 5:46 pm

Přesně tohle je v prvním příspěvku popsané. Stačilo zadat PC na stránkách Nokie a ukáže ti to:
Latest available software for Nokia N73, product code 0541722
Verze: 3.0638.0.0.2 čili nižší verzi než jakou máš v mobilu, proto tě to nikam nepustí.
Změň pomocí NSS PC na 0529780 který je v prvním příspěvku na seznamu PC a nabídne ti to možnost reflash FW ;)
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod odonek v úte led 19, 2010 12:38 pm

super díky.moc jsi mi pomohl uz vse funguje jak ma :class: takze jeste jednou díky šuldo!
odonek
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Rusnak-COBRA v stř led 20, 2010 1:45 am

dnes som nasiel navod na zmenu product code cez JAF... keby bol zaujem tak skopčim, ak teda autor dovoli
Rusnak-COBRA
Potrebujete pomoc? Ozvite sa kde ma najdete :D

Symbian & MeeGo fan, skor cestny funkcionar par for vratane Nokioteca

ZBIERAM MOBILY - stare, rozbite a pokazene... POTESTE MA AJ VY ;)
zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Jolla, BB Z10, N950, N9, Peak

Příspěvekod prokop v ned led 31, 2010 5:36 pm

Opravdu ti NSU nenabízí tuhle možnost co je na screenshotu v návodu?

Obrázek

Sorry, ale o tom dost pochybuju. Řekl bych, že to nepřehlížíš v topicu, ale v návodu, nebo přímo v NSU.

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod prokop v ned led 31, 2010 6:42 pm

hmm... :t :t Abych se přiznal, tak flashování fw jde mimo mě, ale podle toho screenshotu mě napadá, že snad tvůj telefon má operátorský Product Code a současný firmware jsi tam (ty, nebo snad předchozí majitel či servis) dostal jeho změnou. A teď je tam možná zase zpátky ten operátorský. Porovnej tedy kdyžtak skutečný Product Code s těmi co jsou v tom seznamu Product Code ke stažení.
Bohužel pravděpodobně největší (nejen)zdejší kapacita na flash firmware - šulda - se tu asi teď z osobních důvodů nějaký čas neukáže. Ten by ti asi položil dvě-tři otázky a bylo to jasné...

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod Rusnak-COBRA v ned led 31, 2010 7:34 pm

aj ja predpokladam ze bol prehraty FW a opatovne zmeneny product code.
radsej ho teda skontroluj, pripadne ak je iny ako EURO3 tak ho znova zmen a vpohode prehraj cez NSU FW
Rusnak-COBRA
Potrebujete pomoc? Ozvite sa kde ma najdete :D

Symbian & MeeGo fan, skor cestny funkcionar par for vratane Nokioteca

ZBIERAM MOBILY - stare, rozbite a pokazene... POTESTE MA AJ VY ;)
zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Jolla, BB Z10, N950, N9, Peak

Příspěvekod šulda v úte úno 02, 2010 5:13 pm

DeepTranceR: Změň PC na 0563985.
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

čeština

Příspěvekod v.e.n.c.a.k v sob úno 06, 2010 1:52 pm

zdravim, stáhnul sem si nový firmeware 4.0839.42.0.1 a sem bez češtiny :o ...prosím o radu jak jí dodatečně nainstalovat nebo jak to udělat, kde najít jiné verze aktualizí s češtinou..díky
v.e.n.c.a.k
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: n73

Příspěvekod hanni v sob úno 06, 2010 2:48 pm

Dam Ti dobru radu...precitaj si pozorne prvy prispevok tejto diskusie od suldu na prvej strane. Keby si si ho bol precital skor, nemusel si mat telefon bez cestiny.
hanni
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Nokia N8 Blue

Příspěvekod karotka v stř úno 10, 2010 7:04 pm

Ahoj, mám N96 ( PC 0580229 )samozřejmě s češtinou, koupenou přímo v obchodě Nokia na Smíchově, telefon by teda neměl být brandovaný a verze FW je 12.045. Nedávno jsem našel na stránkách nokia novou verzi 30.033, tak jsem si chtěl nahrát update, ale NSU mi tvrdí, že nová verze není k dispozici. Koukal jsem na seznam co byl nahozen na začátku a PC je pouze jedno a navíc je jiné než mám já, a NaviFirmware mi N96 vůbec neukazuje. Je teda možný, že jsem koupil v Nokii obchodě šedivku? Pokud teda změním PC na to co je v tom seznamu ( N96 [RM-247] - 0543717 ), tak by měla aktualizace být dostupná? Díky za odpověď.
karotka
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: Nokia N96

Příspěvekod šulda v čtv úno 11, 2010 7:03 am

Navifirm N96 samozřejmě ukáže. Když sem zadal tebou uvedený PC na stránkách nokia.cz (link v prvním příspěvku) tak výsledek = Omlouváme se, ale pro tento produktový kód není k dispozici žádný software. Navifirm neukazaje v. FW kterou uvádíš. Napsal jsi v. FW a PC správně :?: podívej se pod baterii na PC a ještě ho ověř v NSS (návod v prvním příspěvku). PC 0543717 nabízí verzi 20.050. A tady máš screen z Navifirm. Euro3 obsahuje češtinu.
ScreenShot1.JPEG
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod karotka v čtv úno 11, 2010 10:36 pm

Ahoj, překontroloval jsem PC i FW a je to tak jak jsem psal. Nicméně, změnil jsem PC na ten jak jsi radil (Euro 3 - 0567001) a pak jsem bez problému updatoval. Dík
karotka
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: Nokia N96

Update firmware E66 - problem

Příspěvekod Maikeee v pát úno 12, 2010 10:30 am

Dobry den,
mam E66 s PC 0570405 je koupeny u T-mobile. Vcera jsem udelal update firmwaru (pres Nokia Ovi Suite) z 200xxx na 300xxx. Ale nelibi se mi, jak tam jsou ty veci od T-mobile, tak jsem zi zmenil PC na 0557960. Jak chci dat znova aktualizovat firmare, tak mi to nenajde dalsi, i kdyz podel PC by mel najit verzi 400xxx. Nedokaze mi nekdo poradit :t ??

Napada me jedine to, ze ten firmware 300xxx je novejsi jak 400xxx, ale prijde mi to jako blbost.
Naposledy upravil prokop dne pát úno 12, 2010 12:32 pm, celkově upraveno 1
Důvod: Přesunuto z extra tématu
Maikeee
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: Nokia E66

PředchozíDalší

Zpět na Obecné informace, parametry