Flash firmware + čeština v telefonu, změna Product code

OS. 9.x telefonů

Re: Flash firmware + Čeština v telefonu změnou Product code

Příspěvekod venerea v stř dub 29, 2009 8:19 pm

Nokia 5800 red(šedivka).instalace přes FOTA.zkoušel sem původní product code i oba standardně funkční české pro red a blue verzi a píše mi balík není kompatibilní s telefonem.fw se stáhne,vše potvrdím,telefon se restartuje,objeví se instalace aktualizace,ale hned zmizí aniž by se hnula,tel. se restartuje a napíše tu chybu.neví někdo co s tím?
Punk as fuck
venerea
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod story v pon kvě 04, 2009 5:18 pm

Mám n73 pc 0541722 brandovaný vodafone pochpil jsem to dobře když změnim pc na 0539289 (ME) a nahraji nový FW tak bych z něj měl n73 ME? Není to moc velký risk nerad bych ho zlikvidoval,předem diky za rady.
story
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod šulda v pon kvě 04, 2009 6:15 pm

story: Pochopil jsi to správně :twisted: Každej flash je svým způsobem risk ale není se čeho bát. Pokud dodržíš vše co je psáno v prvním příspěvku tak by neměl být problém :wink:
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Příspěvekod prokop v pon kvě 04, 2009 6:17 pm

Vítej u nás.

Pochopil jsi to dobře. A risk už to dneska ani moc není - jestli to chápu dobře já tak novější verze NSU už dokážou obnovit přerušenou aktualizaci.
Aspoň si to tak myslím podle zkušeností některých uživatelů kdy v takovém případě po vyndání baterie a opětovném spuštění procesu aktualizace doběhla do konce. Taky už téměř zmizely prosby o radu při "umrtvení" telefonu během flashe nebo aktualizace.
V každém případě by se při aktualizaci nemělo nic stát pokud je akumulátor nabitý a nedojde k přerušení spojení PC-telefon nebo PC - Internet.

Pokud bys přesto měl obavy a máš telefon z oficiální distribuce pro náš region (tuším že podle PC ano, ale není to jisté - ten do telefonu mohl dohrát prodejce), tak přehrání v autorizovaném servisu stojí 200-400Kč (v záruční době je to zdarma)

EDIT:
Nojo, zas ten rychlík sulda :D . Ostatně tohle je jeho parketa a aspoň mi to potvrdil...

sulda: a to sem tu z mobilu a bez double kterej ti teď smažu :lol

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod ladisp v pon kvě 11, 2009 7:42 pm

Čaute hoši, můžu někoho požádat o reupload JAF 1.98.62.exe? Moc by se mi to hodilo, starý link nefunguje. Díky moc a zdarec.
ladisp
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod indigo v pon čer 15, 2009 3:57 pm

Jenom jeden takový malý postřeh ke změnám PRODUCT CODE.
Změnil jsem PRODUCT CODE a v záruční době reklamoval telefon kvůli potížím s optikou foťáku. A hle hned jim vyjel podle mého IMEIE, že jsem provedl 2x zásah do telefonu a že mám po záruce. Ono totiž pokaždé, když se aktualizuje telefon přes NSU tak jim to odesílá informace o vašem IMEI a product codu čili vidí změny. Taže jsem dostal nabídku, že mi za 500,-Kč přehrají product code sam zpátky a záruku mu uznají a foťák opraví. Což je fajn ale stejně mě to nasralo. :(
indigo
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Potkan007 v pon čer 15, 2009 4:27 pm

A co je to za servis, že dávají takové nabídky? Když zrušit záruku, tak snad zrušit, žádnou pokutu, ne? Alespoň jsem teda slyšel, že tim rušej záruku.
Jinak žádná novinka, já to tu psal už kdysi dávno, že mi řekli to samý o PC, ale nikdo mi nevěřil jak je to možný. Nakonec asi po půl roce se začalo řešit, že při změně PC to zjistěj.
Xiaomi Mi 9 128 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Příspěvekod indigo v pon čer 15, 2009 4:34 pm

No jsem rád že apoň tak, jinak bych platil 1500,-Kč za opravu foťáku.
Naposledy upravil šulda dne pon čer 15, 2009 8:02 pm, celkově upraveno 1
Důvod: Odstranění citace posledního příspěvku
indigo
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod šulda v pon čer 15, 2009 8:14 pm

indigo: Necituj prosím poslední příspěvek viz. můj podpis :evil:
Že se na změnu PC dá přijít už bylo debatováno vícekrát, ale špatnou zkušenost ze servisu téměř nikdo nepopsal. Bylo by dobrý popsat to detailně. Proč změna PC, jaký servis :?: To co píše potkan o pokutě je na místě :!: Jak někdo může zrušit záruku a pak jí za pjéťo znovu uznat :shock:
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod indigo v pon čer 15, 2009 8:41 pm

Origo servis Nokia v Ostravě.
Přišel jsem, že chci opravit foťák a že mám týden do konce záruční doby. V pohodě. Vzala záruční list podle něj jí počítač vyhodil, že jsem 2x provedl neautorizovaný zásah a že mi tedy nemůžou uznat záruku. Řekl jsem jim, že jsem musel změnit PC protože operátor upravený FW nevydal a že bych byl 100 let za opicema. Ale bohužel, že prý mi tímto padla záruka. A pak najednou, že když si u nich nechám znovu vrátit PC původní co je v záručním listu (500,-Kč) tak mi zadarmo opraví foťák což by stálo 1500,-Kč. Říkám, že zajdu domů a vrátím si ho sám a přijdu zítra :D , ale oni, že stejně je to už v systému, že při každé aktualizaci FW si to Nokia stahuje a ví tak o každém telefonu vše. Což nekecali protože jsem jim ten telefon nedal ani do ruky a přesto tohle vše věděli co tam mám za PC a kolikrát jsem ho měnil.
Je divné, že mi padne záruka a za 500,-Kč je najednou zase zpátky, ale na druhou stranu jsem rád, že aspoň takhle to půjde. Zítra zajdu ještě před tím, než to tam ponesu do jiného servisu a uvidím co bude tam.
indigo
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod šulda v pon čer 15, 2009 8:46 pm

indigo píše:Zítra zajdu ještě před tím, než to tam ponesu do jiného servisu a uvidím co bude tam.

Tak tohle prosím tě udělej a dej vědět 8)
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod indigo v stř čer 17, 2009 1:39 pm

Jsem vždycky po změně PC vrátil ten původní a nenapadlo by mě, že to někdo bude vůbec zkoumat. Jenže jim tam automaticky z počítače vyjel papír, s varováním, takže to mají asi takhle pořešené..nevím...zítra zajdu do jiného a když nepochodím, tak bohužel. Dám každopádně večer vědět.

Edit: Takže dneska jsem byl v tom servise, kde mi nabízeli tu opravu za 500,-Kč viz výše. A byl tam jiné přijímací technik a na nic se neptal a vyměnili mi vše v záruce zdarma. Takže je to fakt asi o tom, na jaké technika člověk narazí.
Naposledy upravil šulda dne stř čer 17, 2009 4:23 pm, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučení dvou příspěvků pod sebou v jeden.
indigo
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod šulda v stř čer 17, 2009 4:27 pm

Tak tohle sem čekal že se stane v tom jiným servisu a jak vidíš tak stačilo vyměnit servismana ve stejným servisu. A vo tom to je :lol: Tohle už se tu na fóru řešilo několikrát a ty jsi to teď potvrdil :wink:
Jinak opět viz. můj podpis o psaní příspěvků :evil:
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Instalace nového software

Příspěvekod honzix_x v sob čer 20, 2009 8:53 am

Zdravím,snažím se přeinstalovat software na N73 a pořád mi to píše v Nokia Software Updateru: Stažení aktualizace se nezdařilo .... a když už to začnu stahovat,taxe stáhne 100% a pak mi to zas vypíše tohle,jak je to možné ? je tam nějaká verze 3.0638.0.0.2 ale když sem vzal druhou N73 tak tam mám vyšší verzi,nějakou 4. .... a software mi jde bez problému přeinstalovat .... ještě podotknu,že ta,u které to nejde je od vodafone a má tam aji ty jeho schémata a tak ... může to být nějak bloklý od něj ?! zkoušel sem: *#7370# - Přeformátovat telefon, nutné potvrzení a taky: *#7780# - Tovární nastavení, nutné potvrzení ale ani jedno z toho nepomohlo,už se s tím drbnu přes už od včerejška od oběda a pořád nemůžu přijít na to,čím to je ... a zkoušel sem to nainstalovat aji na třech počítačích a taky nic ... jooo a když ještě to stáhne tu aktualizaci na potřebných 64,4 MB tak mi to napíše,že se to nezdařilo a že už sem se o to pokoušel třikrát ... a že mám usb kabel zapojit napřimo do pc a podobný,ovšem všechno splňuji .... :/ nevíte někdo prosím co s tím?? kdyžtak icq 190051759 .... děkuju moooc
honzix_x
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod šulda v sob čer 20, 2009 9:36 am

honzix_x : Vítej na fóru. Fóra jsou od toho aby se na nich řešily takovéhle problémy veřejně a ne na předávání ICQ kontaktů :idea: Jako první ti doporučím přečíst si viewtopic.php?f=1&t=5525 abys nezakládal zbytečně nová témata když máš jedno důležité určené právě pro tuto problematiku přímo pod nosem :idea: Flash firmware + Čeština v telefonu změnou Product code Takže přesouvám a příště prosím podle těch pravidel.

Edit: Můžeš mi prosím tě sdělit tvůj PC (product code) :?: VF má totiž nejnovější verzi FW stejnou jakou uvádíš že máš a na jeden PC to hlásí že není k dispozici žádný software :wink: Ale určitě si to tu přečti ať víš co je za možnosti protože pokud chceš zůstat u FW od vodníka nemá ani smysl zbytečně dělat reinstal.
btw: formát příště dělej trojhmatem viewtopic.php?f=6&t=33
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

N73 poškozený SW

Příspěvekod dark_stuff v úte čer 30, 2009 6:24 pm

Zdravím,
má přítelkyně má telefon Nokia N73. Poté, co jej připojila k PC, ji PC Suite nabídl aktualizaci SW telefonu. Po cca. 20 minutách jí aktualizační program oznámil, že došlo ke ztrátě spojení s telefonem a že aktualizace nebyla úspěšná. Jenže teď nejde telefon ani zapnout, dokonce se nerozsvítí display po připojení k nabíječce. Počítač po připojení ukazuje, že připojený HW nebyl rozpoznán. Je nějaká možnost, jak zřejmě poškozený SW telefonu přehrát, opravit či jinak zakouzlit, nebo mám přítelkyni zastřelit a telefon odevzdat mágům v servisu?
Naposledy upravil prokop dne úte čer 30, 2009 6:42 pm, celkově upraveno 1
Důvod: Přesunuto z extra topicu
dark_stuff
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod prokop v úte čer 30, 2009 6:59 pm

Vítej u nás :wink:
Jak teď vidíš, tak odpověď jsi mohl snadno najít v tomto Důležitém tématu, jen kousek nad tebou.

Přítelkyni nech žít :D a spolehni se na ty mágy v servisu :wink: .
Existuje sice jistá šance jak telefon oživit pomocí v domácích podmínkách, ale málokomu se to povede - záleží totiž na tom, v jaké fázi flashování došlo k chybě. Pokud jsi šťourálek tak se o to můžeš pokusit v PC programu Phoenix Software Service (v očích přítelkyně bys asi v případě úspěchu stoupl :D ). Ale podle toho, jaké zkušenosti uživatelů jsem četl, tak to moc nedoporučuju. Můžeš celkem snadno nadělat ještě větší škody.

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod britanie v pát črc 10, 2009 4:13 pm

Ahoj, včera jsem koupila N73, je úplně čistej a firmware verze 3.0638.0.0.1
PC je na seznamu- jak je psáno v prvním příspěvku. Na stránkách nokie jsem našla, že nejnovější firmware pro můj PC je 4.0735.3.0.2. Chci se zeptat, když budu aktualizovat- stačí nahrát pouze tento poslední?
Telefon jsem koupila v Mobil pohotovost a dali mi k němu ještě jejich záručák na 12 měsíců. Tam je ale psáno, že záruka nemůže být uznáná pokud mobilní zařízení není funkční v důsledku chybně provedené instalace. Znamená to tedy, že když se mi aktualizace nepovede, nepůjde to dát do servisu přes záručák? Díky za odpověď, popř. se omlovám za blbej dotaz- je to můj první telefon s OS. Díky
britanie
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod šulda v pát črc 10, 2009 4:27 pm

britanie: Vítej na fóru. Mobil pohotovost pokud se nepletu patří mezi ty ehm nedůvěryhodný (pokud je to jinak tak mě opravte). Záruka jen na 12měsíců a kolaps telefonu při aktualizaci nespadá do záruční opravy :shock: Ten telefon je nový :wink: Napiš mi prosím jaký máš product code pod baterií :?:
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod Potkan007 v pát črc 10, 2009 4:44 pm

No dovol! Já na ně nedám dopustit. Kupuju telefony jen u nich: nejsou to šedivky, reklamace pokud možno okamžitě, jinak během pár dnů, žádnej měsíc jako jinde. Vždy spolehliví, nevykecávaj se z problémů. Já jsem s nima opravdu spokojenej!

Telefon jsem koupila v Mobil pohotovost a dali mi k němu ještě jejich záručák na 12 měsíců

Takže podle mě bazarovej, tam se můžou i šedivky objev. Jinak táta a máma maj záručáky Nokia, já mám Agora.

edit: Záruka 12 měsíců na bazaráč, nebo jiný speciální (poškozený, vrácený, ...) podle mě, naše celá rodina má 24 a reklamace flashování se slovy "počkejte si prosím chviličku".
edit 2: Proč bych jinak kupoval N82 za 14, když byla šedivá za 9, žejo...

sulda: Já sem říkal opravte mě :oops: Měl sem za to že je to naopak :wink:

OK
.......Kupující má právo využít pro opravu věci také autorizovaný servis daný výrobcem.........

Navíc ještě když se podíváš na nokia.cz, tak MP je jediný "zlatý partner" v Praze a pak má ještě pár dalších stříbrných poboček. :)
Xiaomi Mi 9 128 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod britanie v pát črc 10, 2009 5:03 pm

PC je 0541362- k telefonu mám jak origoš záručák od Nokie- datum nákupu únor 2007, tak mi k tomu ještě dali zaručák mobilpohotovost- na 12 měsíců...
britanie
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Potkan007 v pát črc 10, 2009 5:07 pm

Neni ten telefon bazarový? Tetička Googlová říká, že PC patří O2, tzn buďto telefon před prodejem dali na box, nebo máš telefon customizovaný pro kyslík.
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod šulda v pát črc 10, 2009 5:15 pm

britanie: Takže je to PC patřící O2. Takže je to na tobě. Pokud chceš aktualizovat tak se toho neboj. Případný kolaps při aktualizaci ti v servise opraví v záruce. Pokud ale nechceš FW od O2 musíš změnit PC viz. první příspěvek :wink:
britanie píše:stačí nahrát pouze tento poslední

Přes NSU nahraješ jen ten co ti nabízí pro daný PC :wink:
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod britanie v pát črc 10, 2009 5:30 pm

JJ je to O2. Tak teď jsem se v tom ztratila. Můžu teda aktualizovat na verzi co mi vyjela na stránkách nokie- tedy 4.0735.3.0.2 bez toho aniž bych měnila PC nebo ne? A bude ta aktualizace nějak zásadně užitečná?
britanie
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod šulda v pát črc 10, 2009 5:48 pm

Samozřejmě můžeš aktualizovat bez změny PC. Ta by připadala v úvahu jen kvůli získání FW bez customizace (na čistý FW bez věcí od O2) jak píšu výš. Zásadně užitečná podle mě bude. Tohle je poslední verze která zatím stála za to, podle mě 8)
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod britanie v pát črc 10, 2009 6:03 pm

O.k díky moc za trpělivost... doufám, že se povede a kdyby tak to MP vezme do servisu přes ten jejich záručák. Chtěla jsem se jich na to zeptat- ale nemožnost se dovolat. Ještě jednou díky...
britanie
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod šulda v pát črc 10, 2009 6:25 pm

Spíš bych při problému šel do autorizovaného servisu s origo záručákem :wink:
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod prokop v pát črc 10, 2009 6:50 pm

OT:
> k té Mobil Pohotovosti:
Časy se mění a už celkem dlouho se dá MP považovat za důvěryhodný obchod/servis. Její servis patří dokonce mezi autorizované.
Jiná otázka jsou ty použité telefony a taky ceny, které jsou u nových telefonů většinou vyšší než v jiných obchodech (myslím tím srovnatelné - tedy oficiální distribuci) . Podle toho, co vím od lidí z MP, je cena nových telefonů v MP pochopitelná (množstevní slevy u velkých distributorů), ale nechápu už proč nabízejí telefony za ceny cca o 500-2000 vyšší než jsou ceny u operátorů. Myslím tím opět srovnatelné - tedy necustomizované telefony.
Já být obchodník, tak si spočítám že díky malému množství objednaných telefonů nemůžu ostatním konkurovat a ty modely které mají operátoři v nabídce relativně levné, bych prostě neprodával.

>O doporučovaných servisech a obchodech v ČR připravuju úpravu tohototopicu. Mám pár osobně i jinými uživateli prověřených shopů/servisů v ČR, ale chybějí mi ty slovenské. Proto bych byl rád kdyby mi slovenští uživatelé poslali tipy na spolehlivé shopy a servisy v SK . Hlavně ty shopy, protože známé autorizované servisy mají své pobočky i na Slovensku a do toho "přehledu" už je mám zahrnuté.

prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod britanie v pát črc 10, 2009 7:00 pm

No s originál záručákem v autorizáku asi moc nepochodím- protože datum koupě je uvedeno únor 2007. Takže ten mi je už na nic.. takže kdyby nastaly problémy- zamíř přimo do MP

Edit: Jo a ještě jedna věc (omlovám se že je to ve špatném toppic) ale když už je to zde rozjetý. V krabici byla přibalena nabíječka, která je ale nefunkční- na konektoru je znatelné promáčknutí- to asi na reklamačku neuhraju? Vím, že stojí kolem 100- ale ...
Naposledy upravil šulda dne pát črc 10, 2009 7:13 pm, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno
britanie
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod šulda v pát črc 10, 2009 7:17 pm

Sakryš ten únor 2007 mi vyklouzl při jiné práci z hlavy :oops: Takže jak píšeš a s tou nabíječkou, kup si novou :P
Nepiš nám prosím dva příspěvky pod sebe viz. Pravidla v mým podpisu :wink:
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

PředchozíDalší

Zpět na Obecné informace, parametry