Flash firmware + čeština v telefonu, změna Product code

OS. 9.x telefonů

Re: Nokia Software Updater

Příspěvekod Vlaďaz v stř črc 22, 2009 7:46 am

Pokouším se přehrát češtinu do šedivé N95 8GB. Po jistých trablích se mi podařilo upravit P.C. na 0550378 a NSU si stáhla aktualizaci FW 31.0.015. cca 130mb. Pak nastastala samotná instalace.Image
Ale již na samém začátku v telefonu zbělá displej a po pár minutách vyskočí hláška, jak oživit nereagující telefon.
Image
Poslechnu a situace se opakuje. Provedl jsem několikrát trojhmat, zkoušel různé verze PC suite, jiný port USB, ale stále to samé. Telefon zatím funguje normálně akorát stále bez CZ.
Naposledy upravil Vlaďaz dne stř črc 22, 2009 8:21 am, celkově upraveno 3
Vlaďaz
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N73, N86, htc EVO 3D

Re: Flash firmware + Čeština v telefonu změnou Product code

Příspěvekod šulda v stř črc 22, 2009 2:08 pm

Dovolil sem si to přesunout. Ono umístnil jsi to správně, vlastně to souvisí s obojím, zkusil si očistu PC od Nokie? Pokud ne tak v Odinstalovat nebo změnit program (vista), Přidat nebo odebrat programy (XP) odinstaluj vše co má v názvu Nokia. Stáhni si >>Nokia PC Suite Cleaner<< a spusť ho. Pak zkus znovu nainstalovat NSU a aktualizovat. Pokud ani potom nepůjde zkus jiný PC a v případě neúspěchu už asi zbyde jen servis :?
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Příspěvekod Vlaďaz v stř črc 22, 2009 3:45 pm

Očistec proveden, staženo nejnovější NPCS i NSU. A hned na začátku instalace NSU vyskočilo toto:Image
Odkliknul jsem to a instalace proběhla dál. Nyní připojím telefon a spustím flash a jsem zvědav...
Zkusit jiný PC je v tomto případě co? Product Code nebo Personal Computer? :) Předpokládám tu druhou variantu a už mám i domluvenou návštěvu i s rychlejším netem.

Edit: Stále stejný problém. Jdu navštívit kamaráda...
Vlaďaz
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod šulda v stř črc 22, 2009 8:46 pm

Za PC se omlouvám :oops: Myšleno jak si správně pochopil "počítač třeba u kámoša" :D Tu chybu už tu měl uživatel panoramixxx a není tu jak to vyřešil. Zkus google, je tam o tom dost. Věřím že na jiným PC ti to snad půjde.
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod Vlaďaz v stř črc 22, 2009 9:37 pm

Je to tam! N95 8GB FW 31.0.015 s CZ. Nepomohl však ani jiný počítač, ani jiný systém ( Vista ). Nakonec jsme stáhli NSU v angličtině z anglických stránek Nokia a ten to rozlouskl.
Vlaďaz
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Buchtič v ned srp 09, 2009 12:10 pm

Rozhodl jsem se sestře přehrát fw v její N73. Telefon hlásí verzi 4.0750.31.2.1 . Zjistil jsem, že existuje novější 4.0839.42.2.1 , viz hunajatehdas.net ovšem NSU mi píše, že mám nejnovější verzi. Při zadání product code na webu nokie, mě to vypíše, že nejnovější verze je 3.x . Lze to nějak obejít? Změnou Product code?
Buchtič
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Vlaďaz v ned srp 09, 2009 1:30 pm

Ano, lze to obejít. Zřejmě máš telefon brandovaný na firmware operátora a tak ti to tak hlásí. Změň si product code na 0529780 , nebo 0539289 pokud bys chtěl verzi ME.
Vlaďaz
Uživatel
Uživatel

Re: NEŽ UPGRADUJETE FIRMWARE - ČTĚTE!!!

Příspěvekod Labi v pon srp 10, 2009 6:34 pm

Ahoj mam problem přehrál sem software a šlo ta v aj tak mi doporučily změnit sérioví číslo a přehrát znova tak sem to udělal a šlo to a tak za 15min to chtělo restart nějakej svůj a jak sem to udělal tak od tý doby když ho zapnu tak svítí býle a už stim nic nezmužu nějaká rada PLEASE díííííkec :) :) :)
Mam N73me díííkec :)
Naposledy upravil šulda dne pon srp 10, 2009 6:39 pm, celkově upraveno 1
Důvod: Přesunuto
Labi
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Xnovic v pon srp 10, 2009 9:55 pm

Nejjednodužší bude servis.. Nevím, jaký si odborník, ale tohle je asi nejlepší cesta.. :wink:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Telefon : ASUS P750 (Windows Mobile 6.1 Professional)
Xnovic
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: ASUS P750

Po aktualizaci firmware telefon nefunguje...prosím o radu!!!

Příspěvekod petia14 v stř srp 19, 2009 4:08 pm

Zdravím, prosím pomoc!! Jímá mě hrůza. Mám bazarovou n73 kupovanou přes internet od předchozího majitele. Od začátku měla pomalé odezvy a v poslední době se mi začala sekat, obzvlášť při focení a házet chybové hlášky o nedostatku paměti, štvalo mě to natolik, že sem začala přemýšlet o aktualizaci firmwaru. Když sem se pokusila vyhledat nový firmware přes Nokia Software Updater, nenašlo mi to nic. Prý není nic novějšího dostupné. Předtím sem ale četla článek, že je venku nový firmware na n73, 4ková řada. Já měla 3kovou. A ten článek byl už i docela old.Tak sem začala hledat, našla, že se u některých telefonů musí změnit Product Code a pak že nový firmware NSU najde. No tak sem si našla, jak se mění PC. Stáhla prográmek NSS, změnila PC a spustila NSU, k mému potěšení nový fw našel, dala sem aktualizovat a šla si dělat jídlo. Vrátím se, počítač se mi restartuje, koukám na telefon, ale telefon nic. Nereaguje. Říkám si, že by se vypnul? Došla mu šťáva? Zkouším ho zapnout. Nic. Teď dělá mrtvýho brouka a já nevím co s ním. Netušil by někdo, co s ním? Že mi neumřel nadobro? :cry: Prosím poraďte. Předem díky za každou reakci.
Naposledy upravil prokop dne stř srp 19, 2009 4:39 pm, celkově upraveno 1
Důvod: Přesunuto
petia14
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod šulda v stř srp 19, 2009 4:24 pm

Vítej na fóru. Někdo mi tvůj příspěvek přesunul před nosem :D (prokop byl rychlejší) Přečti si prosím první příspěvek tohoto tématu a najdeš v něm odpověď :wink:
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod prokop v stř srp 19, 2009 4:34 pm

Ahoj, vítej u nás.

Téma jsem ti přesunul sem a jak se tu hned na začatku v návodu píše, tak tě bohužel nepotěším :( . Tímhle způsobem "umrtvený" telefon v domácích podmínkách přivedeš k životu jen těžko :(
Občas se to sice někomu povede přes program Phoenix Service Software, ale pokud vím tak málokdy. Záleží totiž na tom v jaké fázi aktualizace došlo k chybě.

Jediná rada kterou ti umím dát: zkus telefon reklamovat v autorizačnim servisu Nokie, protože na tohle údajně Nokia poskytuje záruku. Ale k tomu je nutné mít záruční list, třeba i s prošlou zárukou, ale vydaný Nokií nebo autorizovaným distributorem (operátoři, Agora, MobilHouse... na další si teď nevzpomínám). Nebo musíš nějak prokázat, že telefon byl zakoupený v distribuci určené pro náš region .

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod petia14 v stř srp 19, 2009 5:35 pm

Děkuju za přivítání i za přesunutí :) chvilku sem se nemohla najít :D . Záručák bohužel od předchozího majitele nemám a netuším jak bych dokazovala, že je pro náš region. Za rady vám oběma ale zatím moc děkuju :wink: . Prográmek vyzkouším a uvidím. V nejhorším případě broučkovi uspořádám krásný pohřeb.
petia14
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod libca v čtv srp 20, 2009 7:59 pm

Pokud nemáš jak dokázat, že byl telefon určen pro náš trh, tak zajdi do servisu a na počkání, maximálně do týdne, záleží od toho ve kterém servisu, ti telefon oživí a nahrají nový fw za nějaký poplatek zhruba 300Kč
Nokia 3200, N70 black+2Gb, N73 black+2Gb,
5700 red+1Gb, N82 silver +2Gb Nokia
Fw: 30.0.019
libca
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: 5800XM, N96

Příspěvekod Xnovic v úte zář 01, 2009 7:34 pm

Ahoj..
Tak jsem si pořídil N97 od CZ T-mobile.. Z důvodu, že používam O2 a Vodafone jsem se chtěl zbavit customizace T-mobile..
Když jsem chtěl změnit PC pomocí NSS, tak mi NSS napíše : "Write new value... Error!"

Na netu jsem našel, že stačí mít v PC nainstalovanou starou verzi PC Suite do verze 6.83, proto jsem se rozhodl, že ho nainstaluju na svém druhém čistém PC, kde PC suite předtím nikdy nebyl.. Pokus o změnu PC skončí buď stenou hláškou, nebo i několikrát zamrznutím telefonu..

Nevíte někdo co s tím..??
Xnovic
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod šulda v úte zář 01, 2009 7:55 pm

No tak na N97 určitě ne verzi 6.83. Když vyšla tahle verze tak kde byla N97 :idea: Nejlépe nejnovější ovladače z NPCS a samozřejmě nejnovější verzi NSS. Největší problém nastává právě těma šachama v PC.
1)V PC kde se ti nedařilo si měl zkusit vše od Nokie odinstalovat a vyčistit Cleanerem např. NPCS Cleaner nebo Reg Cleaner a novou instalaci aktuálních verzí.
2) Pokud si měl možnost udělat to na nedotčeným PC tak tuplem aktuální verze.
Já to aktualizuji pravidelně a zatím sem neměl problém takže to taky asi bude jak kdo má PC v pořádku nebo nepořádku.
Zkus v tom nedotčeným PC zaktualizovat NPCS. NSS předpokládám máš nejnovější 1.0.38.15 :?:
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod Xnovic v úte zář 01, 2009 8:01 pm

Tenhle návod jsem našel na netu, co jsem četl, tak dost lidí má problém na N97 změnit PC..
Ještě to zkusím vyčistit a uvidíme.. Otevřené okno to jistí..
Xnovic
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod šulda v úte zář 01, 2009 8:14 pm

Já zase vím o dost lidech co se jim to povedlo až s aktuálními programy a patřím mezi ně protože sem si to samozřejmě vyzkoušel :wink:
Těch návodů na netu bylo a je mraky. Vzniklo to ale kvůli tomuto: Vyšla nová verze NPCS, lidi zaktualizovali a nešel jim změnit PC, tak vrátili zpět na starší verzi a zase to šlo. Kdo nebo co za to může? NSS :!:
Její verze byla funkční např. s pěti verzemi NPCS a dál už ne, tak vznikali všelijaký paskvily návodů a někteří lidé si tak kvůli tomu zaplácali počítač že už ani žádný cleaner nepomohl a spousta jich udělalo reinstal OS. Takže jak píšu, stačí jen postupně aktualizovat a vše jede bez problémů. Na N97 musí být nejnovější NSS protože starší s ní nekamarádí a nekamarádí s ní ani staré verze NPCS :P

PS: např. teď už se ti v tom bývalým nedotčeným PC může stát že se ta hodně stará verze pokadí s novou :?
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod Xnovic v úte zář 01, 2009 8:23 pm

Tak jsem čistil.. Od všeho nové verze.. A nic.. Za chvíli jedu do práce, tak tam budu mít zase co dělat..
Snad tam najdu ,alespoň jedno PC bez Nokia PC Suite..
Xnovic
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod šulda v úte zář 01, 2009 8:32 pm

Já teda ještě nezkoušel brand, třeba si to opové ošetřili a proto ti to nejde :lol:
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod Vlaďaz v úte zář 01, 2009 9:52 pm

Ne,ne. Operátor tak silný nebude. Podobný problém jsem měl s onou N95 8G na začátku stránky. Bohužel jsem tu jen na skok z telefonu a více info mám v počítači. K tomu se ale dostanu nejdříve ve čtvrtek. Ale tuším, že jsem tehdy našel nějakou alternativu NSS a snad to bylo i zde na fóru. Už to přesně nevím,těch komplikací tehdy bylo moc.

sulda: Však to s tím operátorem bylo myšleno tak jak vypadá ten smajlík :lol:
Vlaďaz
Uživatel
Uživatel

Re: Flash firmware + Čeština v telefonu změna Product code

Příspěvekod Ada_CZ v čtv zář 17, 2009 12:15 pm

Ahoj, prosím o radu..

Mám N95-1 zauktualizovaný na verzi 30.0.015, ale kustomizovaný Vodafone.
Rád bych flashnul generic FW, ale narazil jsem na problém... v tématu o změně PC jsou v txt souboru k dispozici dva PC bez kustomizace.. Problém je, že pro ně je dostupná aktualizace 31.0.017 a o tu nemám valný zájem.. Je nějaká šance donutit NSU aby flashnul znovu stejnou verzi? (při změněném PC a tedy nekustomizovanou?)
Zkoušel jsem nainstalovat starší verzi NSU a přepsat nsu_version.dll aktuální knihovnou. Ale stejnak mi to předhazuje ten nejnovější FW 31.0.017...
Ada_CZ
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: n95 fw 30.015

Příspěvekod šulda v čtv zář 17, 2009 12:36 pm

Na nižší verzi tě NSU nepustí, je to psáno v prvním příspěvku :idea: Nekustomizovaný FW je ve verzi 31.0.017 stačí :?: A verze FW nezáleží na NSU ale na PC.
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod Ada_CZ v čtv zář 17, 2009 1:24 pm

Cituji z prvního příspěvku:

"Pomocí NSU nedostanete do telefonu nižší verzi FW než kterou váš telefon obsahuje ani změnou PC! Při snaze aktualizace FW pro PC který nabízí nižší verzi než kterou máte hodí tuto Hlášku."

"Můžete pouze aktualizovat na vyšší verzi nebo udělat Reflash stejné verze."

Kterou z těchto vět máš na mysli?
ad a) Nechci tam dávat nižší než telefon obsahuje
ad b) CHCI udělat reflash stejné verze.

Jak jsem psal, vyhovuje mi verze 30.0.015, ale rád bych se zbavil Vodafonu,... - nevím proč jsi v té větě impertinentní :?:
Ada_CZ
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod šulda v čtv zář 17, 2009 2:17 pm

Připouštím že se v tom dá ztratit protože to je drobet jiná situace, pochopit se to dá ale taky. Tak polopaticky. Pro productové kódy s češtinou je aktuální verze FW 31.0.017 a verze 30.0.015 je už nižší a starší takže přes NSU to neuděláš protože prostě jde jen aktuální verze FW. Pokud trváš na verzi 30.0.015 tak máš jedinou možnost přes Phoenix ale pozor spousta lidí už s ním umrtvilo telefon.
PS: a prosím česky :mrgreen:
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod Ada_CZ v čtv zář 17, 2009 4:30 pm

Tušil jsem, že je to takhle.. V tom 1. topicu je jasně řečeno, že se nedá podflashovat... Ale moje situace zcela vyloučena nebyla..
Tož ale nejsem magor.. :) to už bych tam dal raději FW31 než užít cr@cký Phoenix:)

Nechám si vodafona zatím
Ada_CZ
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Olod v čtv zář 17, 2009 9:53 pm

Zdravím všechny, mám menší problém u svého telefonu. Po ztrátě své E51 jsem po bratrovi zdědil N73 a první věc co sjem udělal byla aktualizace FW přes NSU. Bohužel až po ní jsem zjistil, že telefon je šedivka a čeština je fuč. Chtěl bych se zeptat, jestli je možná změna PC a aktualizace na český firmware, když ten, co mám v telefonu teď, je vyšší verze než nejnovější český. Předem díky :) :wink:
Olod
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod šulda v pát zář 18, 2009 3:42 am

Olod: Nazdar. Začal jsi výborně. Tohle je opravdu typická věc která je popsána v prvním příspěvku :roll: Přesto: sice se ptáš na něco co je tu popsáno ale co takhle napsat o jakou verzi FW jde :idea: Pokud jsi si jistý že verze kterou máš je vyšší než ta co je nabízena pro PC s češtinou je tvoje otázka zbytečná :idea: Napiš mi tu verzi, něco mi říká že..... Vyšší FW je jen pro Taiwan a Hongkong.
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod Olod v pát zář 18, 2009 8:30 am

Moje verze FW je 4.0747.31.0.1.....omlouvám se za zbytečnou blbost, teď se koukám, že českej je 4.0839.42.0.1, takže neumím počítat :evil: .....každopádně díky :wink:
Olod
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod bear0707 v pon zář 28, 2009 7:33 pm

mam jeden dotaz...zmenil som product code na E61i s 0551822 na 0546781...lenze ked idem na NSU tak mi ukazuje ze najnovsi FW na zmeneny product code s cestinou je 2.6633.65.01.....tak co teraz...ja mam sedivku s londyna s FW 3.0633.69.00....cize potrebujem asi novsi NSU alebo sa mam ucit anglicky???...Inac som nahrany.... :?
bear0707
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: 6220c,Hack-Hellox 2.03,8gb.

PředchozíDalší

Zpět na Obecné informace, parametry