Nefunguje nabíjení

Poradna a dotazy k operačním systémům Maemo a MeeGo

Nefunguje nabíjení

Příspěvekod kyrias v čtv led 13, 2011 5:28 pm

hoj chtěl by jsem se zeptat :(( mám nokii N900 a dnes se mi stalto že když sjme přišel normálně domu tka sjem to píchnul na nabíječku,tel byl úplně vybitej.začne mi svítit tak oranžová kontrolka jako že se to nabíjí napíše se mi nápis nokia že se to zapíná kontrolka jako obvykle při nabíjení blíká a během pár sekund se vypne a tel se mi zapne pouze málo kdy ale když se zapne kontorlka se už ani nehne zkoušel sem ho i jen tak nechat nabít když kontorlka neblikala ajen svítila také nejde :(( prosím mohl byste mi někdo poradit co z tím? :(( :( :(
Naposledy upravil prokop dne čtv led 13, 2011 5:44 pm, celkově upraveno 1
Důvod: upraven hloupý název tématu - používejte prosím rozum, nebo aspoň dodržujte pravidla fóra.
kyrias
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: N900

Re: NABÍJENÍ !!!

Příspěvekod Potkan007 v čtv led 13, 2011 5:48 pm

Co jsi s telefonem dělal a co jsi instaloval naposledy- tedy před vybitím? Nějaká aplikace asi dělá neplechu.
Přijde mi to jako hodně málo pravděpodobné, ale je možné, že telefon v době vybití prováděl nějakou systémově důležitou operaci, sám od sebe snad systém nespadne.
A nebo mě ještě napadá jedna možnost. Kdesi jsem četl, že starší kousky N900 (já zatím musím zaklepat) mají problémy s microUSB konektorem- zezačátku byl nějak blbě přidělaný na desku a telefon nejde pořádně nabít, v horším případě ti zůstane konektor nasunutý na nabíječce.

Zkusil bych nabíjet bez paměťovky a na nabíječce zapnout, to dělá divy.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Re: Nefunguje nabíjení

Příspěvekod tomasek123 v ned led 16, 2011 2:33 pm

je také možné že a to bych vyzkoušel dát nabijet přímo ze sítě ne přes PC a počkat cca 15-30 min.
může to být baterii je uplně vydundaná a někdy se stává že trvá déle než se zmátoří.
popřípadě ji vyndat a nechat chvíli vyndanou a pak znova vrátit a dát nabijet ale nezapínat aspoň 30min.
Samsung Galaxy Note 2, room: CriskeloRom V10 - 4.1.2 , XXDMB2 , - zkušební
Samsung Galaxy Note 2, room: Omega v11 - Jelly Bean 4.1.2, UBDLL3
Nokia N900 - Láska je věčná té se nikdy nezbavím
tomasek123
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N900+N7100

Nefunguje nabíjení

Příspěvekod .epic. v stř zář 07, 2011 3:29 pm

cau mam problem se sony ericssonem J20i vecer sem ho este neromlne nabijel pak sem ho este aktualizoval asi a pulnoci mi naskocila cbyba v nabijeni. pote sem ho uz nemoohl nabit pres nabijecku ale pres pc se mi normalne nabijel . pres nabijecku to sice ukazuje na ze se nabije ale na ale kdyz si dam stav telefonu tak se baterka nenabiji . taky kdyz je napojen na nabijecku tak vypadava jakoby se vypinal a zapinal proud muzete mi nekdo poradit ??

//Potkan007: Omlouvám se, ale telefony od SE se zde neřeší, zkus to jinde.
.epic.
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: sony ericcson J20i

Nefunguje nabíjení

Příspěvekod Kemik v ned lis 06, 2011 2:43 pm

Problem s nabijenim...uz se mi to stalo v minulosti asi 2x prehral jsem software, ale nepomohlo to..Asi to podle me budu chyba v USB konekteru, jak se zminoval Potkan nekolik prispevku predtim..Jde mi nabijet jen z USB, kdyz zkusim normalni nabijecku, tak se nekdy chytne, ale spis ne..Koupil jsem i novou nabijecku (to same), takze chyba bude asi v konekteru..Telefon uz neni v zaruce, nevite nejake nahradni reseni, at nemusim dobijen jen z USB???
Kemik
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N73,Nokia N900,Nokia N79

Příspěvekod Potkan007 v ned lis 06, 2011 3:27 pm

Dala by se vymyslet externí nabíječka na baterky, ale to znamená vypnutej telefon. Jinak mě teď nenapadá jak to obejít, zkus ten konektor profouknout, prošmejdit štětečkem, zajet do konektoru takovým tím na čištění uší namočeným v technickém lihu. Zkus do toho třeba 20x připojit a odpojit kabel aby se seškrábala oxidace z kontaktů.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Příspěvekod WeXi v ned led 22, 2012 3:59 pm

U n900 vam nepomoze ani USB port ani nic , mne sa stalo to iste dal som nabijat do siete blikala kontrolka ale ako nahle som vytiahol tak prestalo zavybroval telefon logo nokia a uz sa nezapol ale je tu su dve riesenia :

- kup si novu nabijacku ( moj problem bol zo zaciatku tu sice nabijalo telefon blikal na orange ale nenabilo ho )
- prefleshuj telefon (potom blbo aj s novou nabijackou tak som prefleshoval telefon a uz to nbezi v pohode )
WeXi
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N900 ---> 10 Mhz

Příspěvekod next20 v ned dub 07, 2013 1:07 pm

Škoda, že sem potom nikdo nenapíše, jestli to nějak rozchodil a jak!!! :cry:
next20
Nový uživatel
Nový uživatel

Nefunguje nabíjení

Příspěvekod scorpion14 v čtv úno 13, 2014 2:50 am

Ano to nejste sami žadné aplikace sem neinstaloval ani se nestahovaly nahlásilo vybita baterie tak sem ji dal taky na nabíječku a nenabijel se a ještě ani do ted pokaždé co to připojím se začne nabijet a par sekund nato napiše nenabiji nebo nedostatek energie ale zajimé je jen v tom že jak ho připojim pomoci usb tak se taky nenabiji ale normalně se přes Win dostanu bez problemu a do všech složek tak do ted nabijim přes draty střihnute od stare nabiječky :D
scorpion14
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod fpolocek v čtv úno 13, 2014 5:51 pm

scorpion14
Proč odpovídáš na skoro rok starý příspěvek?
Siemens CX75 -> Nokia 5300 XpressMusic -> Nokia 6210 Navigator -> Nokia 5800 XpressMusic -> HTC Desire X -> Sony Xperia E4g -> Google Nexus 4 (nyní rezervní) -> BlackBerry Z30
fpolocek
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: BlackBerry Z30

Zpět na Poradna OS Maemo a MeeGo