Problém restart, nabíhání systému

Poradna a dotazy k operačním systémům Maemo a MeeGo

Příspěvekod padrino v úte čer 21, 2011 4:32 pm

Zdravím a prosím o radu.

S N900 jsem byl doposud velmi spokojen, cca jednou za 14 dní mi sice zmizely všechny z plochy všechny widgety, ale to jsem neřešil a nacvakal je tam znova. Telefon mi spadl i na zem a dále fungoval, občas se zaseknul při zapnuté navigaci. Naposledy se mi to stalo na dovolené. Řešil jsem to vždy restartem, ale tentokrát nenaběhl. Telefon se mi od té doby neutále restartuje, respektive mi naběhne jen pár zástupců na ploše, tak to celé začne blikat, cca 5 vteřin to vůbec na nic nereaguje a pak to asi 15 vteřin běží normálně a pak se samo restartuje a to pořád dokola - zase to samo naběhne......zkoušel jsem to připojit k PC v obou modech, ale nejdou mi stáhnout ani fotky, protože se ten telefon vždy sám vypne a nabíhá znova a znova.
Nevím co s tím a nerad bych přišel o data a hlavně fotky z dovolené. Domnívám se, že jde o nějaký softwarový problém, telefon vlastně kompletně nenaběhne ale vůbec nevím co s tím mám dělat..., nebo jak to vyřešit.
padrino
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N900

Re: Problém restart, nabíhání systému

Příspěvekod Potkan007 v úte čer 21, 2011 4:43 pm

Možná poradí někdo znalejší.
Zkus telefon připojit vypnutý k počítači, systém by ho měl najít jako velkokapacitní paměť.
Pokud tohle nepůjde, tak ho přehraj pomocí flasher 3.5. Pokud nebudeš přidávat soubor eMMC, telefon bBY MĚL být jako s továrny, ale s nedotčenou velkokapacitní pamětí. Vlastně ani moc šancí mimo risk přehrání nemáš, pokud ho není možné zapnout do provozuschopného stavu, tak je nedá hrát se systémem.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Příspěvekod rozik.l v pon čer 27, 2011 8:05 pm

Doporučuju zkusit jenom přetaktování přes flasher 3.5 - dvakrat me to zachránilo před kompletní reinstalací.
Nevim jestli to zabere přímo u tvýho případu jelikož já to tak řešil při podobný situaci, ale to se mi tel resetoval furt dokola bez naběhnutí menu. Jediný co mi to stihlo ukázat bylo logo nokia...
rozik.l
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N900 ke vší spokojenosti :-)

Příspěvekod padrino v pon čer 27, 2011 9:38 pm

Děkuji za rady,

já jsem konečně sehnal PC s win XP a zatím vyzkoušel to oživení přes Flasher 3.5, postupoval jsem dle návodu, vše proběhlo, ale telefon se restartuje dál. Měl jsem tam nejasnosti kolem bodu 6, kde je uvedeno: "6.Oba nakopírujte do složky "C:\Program Files\maemo\flasher-3.5". Já nevím jaké dva. Nakopíroval jsem tam ten z bodu 5 a jaký druhý?

Přetaktování bych mohl zkusit (nic jiného mi stejně nezbývá, protože ten prodejce co mi prodal telefon je z oprav nevrací, reklamace neuznává a zákazníci na něj podávají trestní oznámení), ale nevím jak přesně postupovat. Mohl bys mi poslat nějaký postup?
padrino
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod padrino v čtv črc 21, 2011 9:49 pm

Zdravím,

vyzkoušel jsem přehrání telefonu přes flasher 3.5 a podařilo se mi zachránit data.

To taktování přes flasher 3.5 co mi radil někdo výše jsem nezkoušl - nenašel jsem postup.

Telefon se však stále restartuje (i když ho připojím k PC jako PC suite), pokud ho připojím jako velkokapacitní paměť tak se přestane restartovat. Už nevím co s tím.

Hledám někoho, kdo by si s tím dokázal poradit a rád si přivydělá. Pokud možno z Prahy a okolí. Je to sice v záruce, ale jak jsem psal výše reklamovat nemůžu.
padrino
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Potkan007 v čtv črc 21, 2011 10:37 pm

Data jsou základ.
Pokud máš data z velkokapacitní paměti, tak jsi za vodou. Ta paměť je opravdu nějaká vadná. K formátování paměti v nastavení se asi nedostaneš, než to spadne, co?

Věřím tomu, že tohle téma by mělo pomoct:
Kód: Vybrat vše
http://forum.n73.eu/viewtopic.php?f=30&t=12926

Mělo by stačit podle návodu tady na flasher 3.5 přehrát telefon- znovu. Jednou s eMMC, podruhé samotný firmware a mělo by to být úplně čisté.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod padrino v čtv črc 21, 2011 11:30 pm

Dík, jen mě není jasné jak přehrát telefon s eMMc a jak bez - já postupoval podle toho návodu co je u Flasher 3.5 a tam se to na nic neptá a tak nevím jestli jsem to přehrál s nebo bez.

Ale úplně čisté to zatím není - po přehrání mi tam zůstalo spoustu dat.

opravdu to vypadá, že je nějaký problém s pamětí.

Do x terminálu se dostanu (pokud připojím k PC jako velkokapacitní paměť), ale nemám tam rotsh - protože když to zadám, tak mi to píše not found.
Jak ho tam mám dostat?

D.
padrino
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod padrino v pát črc 22, 2011 9:06 am

Mám ještě jeden dotaz:

stáhnul jsem i soubor vanilla a nakopíroval ho do složky flasheru, ale mám problém se spuštěním (dělám to pod win XP) když spustím flasher a zadám název souboru , tam na mě stále vyskakují okna s varováním pokoušíte se otevřít soubor BIN.... a já nevím co s tím dál.
padrino
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Potkan007 v pát črc 22, 2011 9:40 am

Stáhni eMMC, postupuj jako při flashování, do příkazového řádku (v Start/Programy/Maemo/Maemo Flasher 3.5/Maemo Flasher 3.5) zadej tohle:
Kód: Vybrat vše
flasher-3.5.exe -F RX-51_2009SE_10.2010.13-2.VANILLA_PR_EMMC_MR0_ARM.bin -f -R
, připoj telefon a drž U.
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod padrino v pát črc 22, 2011 10:44 am

Tak se povedlo - telefon je kompletně vyčištěný ( jen při flash vanilla je potřeba počkat na rozdíl od předešléhoflashe až proběhne průvodce nově rozpoznamý hardware a naistalují se ovladače na PC, teprve potom to reaguje).

Zjišťuji, že n900 je na mě příliš složitý....

Teď mě čeká opětovná instalace všeho.

dík, jsi fakt borec. :class:
padrino
Uživatel
Uživatel

Zpět na Poradna OS Maemo a MeeGo