Meego - flash firmware, čeština v telefonu

Základní informace, parametry týkající se telefonů s OS Maemo a MeeGo

Meego - flash firmware, čeština v telefonu

Příspěvekod stenda v ned čer 03, 2012 1:57 pm

Mohli byste mi poradit? Přišla mi do ruky nokia N9 koupená v zahraničí na ulici za směšný peníz. Co musím udělat abych ji dostal do češtiny? Stačí aktualizace sw od nokie nebo něco jinýho? Díky na rady.
Nokia C5-03, HackIt
stenda
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia C5-03

Nokia N9, poradite Fw?

Příspěvekod prokop v ned čer 03, 2012 5:39 pm

V zásadě by to u Meego mělo být podobné jako u Symbianu (Flash firmware + Čeština v telefonu, změna Product code) a Maemo (Maemo - flash firmware / oživení cihly). Ale tuším, že u Meego to soudruzi ze severu ošetřili podobně jako u S^3 telefonů.
Mrknu u Rusů, myslím že ti to mají dobře zmáknuté.

EDIT: Něco jsem u Rusů našel, ale nemám teď čas to studovat, a navíc může jít o konkrétní firmware s ruštinou. Takže jen orientačně, hlavně spolu s tim flashem Maemo pro inspiraci:
:arrow: WinFlasher
:arrow: DFL61_HARMATTAN_30.2012.07-1_PR_LEGACY_001-OEM1-958_ARM.bin
:arrow: 47613374_DFL61_HARMATTAN_30.2012.07-1.EURASIA_EMMC_EURASIA.bin
To jsou firmware, ale možná neobsahují CZ, jen EN + RU + možná další jazyky. Kdyžtak hledej na Nokia Care Suite.
A dál klasika: Navifirm a Phoenix (najdeš je v Hack PNHT metodou)

V jakém jazyku telefon je? Pokud v EN (což jsou snad všechny s vyjímkou některých asijských distribucí), tak bych to na tvém místě asi vůbec neřešil. Vždyť se jedná o celkem běžné výrazy, kterým rozumím dokonce i já (většinou :D ). Aspoň si pocvičíš EN, já sám mám vždycky aspoň jeden telefon v EN.

Co ten název, propánakrále? :roll: Upravil jsem ti ho , protože vůbec neodpovídal povaze dotazu :tyty:

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Flashujeme Nokiu N9 [Harmattan flasher]

Příspěvekod pyler v ned čer 03, 2012 6:09 pm

Ako na re-flash Nokie N9 pomocou Harmattan flashera ?

1. Stiahnite a nainstalujte Harmattan flasher
    z http://N9flasher.4shared.com

ImageImage
  2. Stiahnite si FW bin subor podla toho aku verziu (16 gb alebo 64gb) a farbu (Black, White, Cyan, Magenta) N9 mate ;)
    Nokia N9 PR 1.2 16 GB black
    Nokia N9 PR 1.2 16 GB cyan
    Nokia N9 PR 1.2 16 GB magenta
    Nokia N9 PR 1.2 64 GB black
    Nokia N9 PR 1.2 64 GB white
  3. stiahnuty FW bin subor "DFL61_HARMATTAN_30.2012.07-1_PR_LEGACY_001-OEM1-958_ARM.bin") premenujte na "n9.bin" a vlozte ho do C:\Program Files\Nokia\Flasher\
  4. Spustte Flasher ("Štart" => "Programy" => "Nokia" => "Flasher" => "Flasher")

Image

a napiste:
    Kód: Vybrat vše
    flasher -F n9.bin -f -R

=> Enter :)

Image
  5. Vypnite Vasu N9 a pripojte ju k PC. Drzte tlacidlo pre zapnutie tel. az kym Harmattan flasher nezdetekuje bootloader Vasej N9 a nezacne flashovat.

Kazdy navod co je na nete sa trosku lisi ale hadam vsetko bude OK aj s tymto navodom ;)

:arrow: http://pyler.wen.ru/N9_flashing.html
Naposledy upravil prokop dne pon čer 04, 2012 12:22 am, celkově upraveno 3
Důvod: Zbytečné linky v code, odstraněno červené zvýraznění, text zformátován. Červenou barvu používejte jen pro zvýraznění důležitých věcí a upozornění. Asi to dáme přece jen do pravidel, když málokoho napadne jaký je to typograficko-stylistický kopanec...
Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: nokia n97 mini

Re: Meego - flash firmware, čeština v telefonu

Příspěvekod pyler v ned čer 03, 2012 6:10 pm

Ctrl + C (smartmobil) => Ctrl + V (sem) :lotpot :class:

viewtopic.php?f=31&t=14177&start=0

added by prokop:Díky pylere, ušetřil jsi mi trochu práci :class: Teď v noci jsem se to chystal hledat i na smartmobilu, takže bych stendovi asi dal link.
A s tím že snad každý návod je trochu jiný, je to pravda - teď jsem jich po chvilce hledání po celém světě viděl hromady, a všechny se více či méně lišily. Podstata je ale u všech stejná.
Naposledy upravil prokop dne pon čer 04, 2012 12:06 am, celkově upraveno 3
Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: nokia n97 mini

Re: Meego - flash firmware, čeština v telefonu

Příspěvekod stenda v čtv čer 21, 2012 5:29 am

Dočetl jsem se že tel. je na mikrosim. Tento je na normální sim. Tel ukazuje 32Gb paměť což u orig je 16 nebo 64. Takže pěkná kopie. Pokus o Flash neúspěšný. Nic se nestalo. Za ty prachy žádná škoda. Díky za Vaší (promiňte zbytečnou) námahu. Čau
Nokia C5-03, HackIt
stenda
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia C5-03

Zpět na Obecné informace, parametry