Závislost rychlosti telefonu na frekvenci procesoru

Základní informace, parametry týkající se telefonů s OS Maemo a MeeGo

Závislost rychlosti telefonu na frekvenci procesoru

Příspěvekod Potkan007 v úte čer 21, 2011 7:38 pm

Někteří lidé mi neustále pokládají otázky na způsob "O kolik se zrychlí můj telefon, když ho přetaktuji na xxx MHz". Proto jsem vzal nejdéle se načítající aplikaci na mém mobilu (Open Office), mnohokrát jsem přetaktoval mobil a pečlivě jsem pozoroval, jak dlouho bude telefonu trvat úplné načtení. Měřil jsem Nokií 1100, první stisk byl zároveň se zmáčknutím ikonky a druhý ve chvíli, kdy se OO.o úplně načetl- po úplném načtení krátce problikne.
Musím se podělit o závěr. Pro mnohé z vás bude překvapení, že dvojnásobná frekvence neznamená dvojnásobnou rychlost. Mě osobně zaujalo, že má procesor v telefonu skoky nárůstu výkonu (550-600 MHz a 850-900MHz), ale i že rychlost v rozsahu 700-850MHz je téměř stejná.

Image

Budu rád za diskuzi. Na tohle téma budu určitě odkazovat dost lidí.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Re: Závislost rychlosti telefonu na frekvenci procesoru

Příspěvekod Smith.F v úte čer 21, 2011 8:16 pm

Budu hodně offtopic, ale ty čísla.. to je fakt kolem minuty? :shock:
Já jen, že standardní Office sada se mi na Galaxy S spouští prostě hned (říkejme tomu zlomek vteřiny) a jedna s megacool hyperanimacemi, tak ta se spouští celých 5 vteřin (během kterých si říkám, jak je ten můj telefon pomalej) - nic delšího mimo her mě nenapadá.

Tím nechci trollovat ni frajeřit, fakt mě to zaráží...
Jinak si teď říkám, že bych taky někdy mohl zkusit tohle měření s taktování - jen by to bylo náročný, protože Android si s RAMkou hospodaří po svém a standardně si části nedávno spuštěných programů nechává v RAM pro rychlejší spuštění.
Dřív Symb-magor, nyní Androiďák.
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: Samsung Galaxy S

Příspěvekod Potkan007 v úte čer 21, 2011 8:27 pm

Ano, jsou to časy kolem minuty. Asi jsi ještě neslyšel o OpenOffice.org. Je to naprosto plnohodnotná konkurence MS Office na poli stolích počítačů a já na N900 spouštím právě tu stolní verzi. O tom vypovídá i hodně přes 100 zabraných MB po zapnutí kancelářského balíku. Vybral jsem tuhle aplikaci právě kvůli tomu, že je náročná a běží v emulaci, protože se tu daj hezky srovnat časy- v hodnotách kolem vteřiny by se mi hodně blbě měřily rozdíly.
Jinak je samozřejmě telefon rychlý jako konkurence.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Příspěvekod Smith.F v stř čer 22, 2011 11:12 am

Už jsem zticha :) Já myslel, že je to nějaká verze pro Maemo - když je to emulovaná plná verze, pak je to jasný :)
Dřív Symb-magor, nyní Androiďák.
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: Samsung Galaxy S

Zpět na Obecné informace, parametry