Nokia N9: První a poslední Nokia s Meego (teď už reálně)

Základní informace, parametry týkající se telefonů s OS Maemo a MeeGo

Nokia N9: První a poslední Nokia s Meego (teď už reálně)

Příspěvekod Smith.F v stř čer 22, 2011 11:21 am

Obrázek

Specifikace:
Kód: Vybrat vše
http://www.gsmarena.com/nokia_n9-3398.php

Musím říct, že se mi tahle hračka moc líbí. Kdyby tak na tohle Nokia vsadila namísto WP7...

Dřív Symb-magor, nyní Androiďák.
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: Samsung Galaxy S

Re: Nokia N9: První Nokia s Meego (teď už reálně)

Příspěvekod kostik1 v stř čer 22, 2011 12:57 pm

Tenhle kousek vypadá perfektně. Jen by mě zajímalo, jestli to vypouklý sklíčko nepodlehne dřív nějakýmu poškození. Nemá s tim někdo zkušenost?
A jestli jsem dobře sledoval, tak jsem zahlídl i Multi-touch, kterej mi na mojí N900 tolik chybí.
N900 - 20.2010.36-2 = PR1.3 - 32GB
kostik1
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N900 - 32 GB

Příspěvekod Potkan007 v stř čer 22, 2011 1:21 pm

Image

Obrázek

Image

Image

Prodejní balení:

* Nokia N9
* Nokia Fast USB Charger AC-16
* Nokia Charging and Data Cable CA-185CD
* Nokia Stereo Headset WH-901

HARDWARE píše:* 1 GB RAM (operating memory)
* ARM Cortex-A8 OMAP3630 1 GHz processor
* 16 GB or 64 GB of internal memory

* 3.9" 16:9 FWVGA capacitive AMOLED screen (854 x 480 pixels, 16.7 million colours)
* Scratch-resistant Corning Gorilla 2.5D curved glass, Anti-glare polariser

* Quad-band GSM/EDGE 850/900/1800/1900
* Penta-band WCDMA 850/900/1700/1900/2100

* 8 megapixel camera with Carl Zeiss optics
* Wide-angle lens, True 16:9 imaging
* Large lens aperture of f/2.2, Focal length: 3.77mm / 28mm
* Dual LED flash, Digital shutter
* Continuous autofocus
* HD quality video capture in 720p resolution at 30 fps
* True 16:9 video recording
* Stereo sound recording
* HD 720p video playback
* Dolby Mobile and Dolby Digital support
* Dolby Headphone for enhancing your music experience with headphones

* 3.5 mm AV connector
* High-speed USB 2.0 with micro USB connector

* GPRS/EDGE class B, multislot class 33
* HSDPA cat 10 maximum speed up to 14.4 Mbit/s
* HSUPA cat 6 up to 5.7 Mbit/s
* WLAN IEEE802.11 a/b/g/n
* NFC (Near Field Communication) for easy pairing and sharing
* Bluetooth 2.1 +EDR (Enhanced Data Rate)
* Capability to serve as data modem
* Micro SIM card
* Integrated GPS, A-GPS receivers

* Pure touch screen UI, all-screen front
* On-screen alphanumeric keypad and keyboard
* Dedicated power, camera and volume keys
* Integrated handsfree speaker

* Size: 116.45 x 61.2 x 7.6-12.1 mm
* Weight (with battery): 135 g
* Volume: 76 cc
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Příspěvekod vasikk v stř čer 22, 2011 9:32 pm

nevíte jak to má s RAM? Většinu bude tvočit zřejmě swap.Škoda,že nemá klávesnici,třeba se dočkáme brzy nástupce.
>>Jak zálohovat telefon<<
NEIGNORUJ PRAVIDLA A KOUKNI >SEM<
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA
Návody čti v klidu a pozorně
Je slušné popsat postup vyřešení problému
Chybové hlášky pište přesně

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: THL 5000

Příspěvekod Potkan007 v čtv čer 23, 2011 7:47 am

Tak na prvním řádku je psáno 1GB (to samé potvrzují i další stránky) plnohodnotné operační paměti. Teď jsem zkoušel hledat velikost swapu, ale na nic jsem nenarazil.
Popravdě řečeno fakticky nechápu, k čemu je 1GB RAM v mobilu dobrý. N900 má 256MB, možná i rozsáhlejší systém a nejvíc co kdy zabrala bylo 400MB.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Smith.F v čtv čer 23, 2011 10:32 am

Snad na každým videu, co jsem viděl, měli v spuštěných zároveň kolem 10 aplikací. Třeba počítají s tím, že lidi nebudou umět zavírat aplikace :D
Třeba je ten systém na RAM žravej.. no a nebo chtějí být prostě ready do budoucna. Někde jsem taky četl nějaký citát od Billa Gatese ve stylu "Je nesmysl, že by někdy někomu nestačilo 256kB RAM." :)
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod Potkan007 v čtv čer 23, 2011 12:21 pm

"640K ought to be enough for anybody". Třeba se to bude chovat jako Android. Ten potřebuje taky tunu RAM, protože si nechává programy v operační paměti, aby se příště spustily rychleji.

Při pohledu na ten systém je evidentní zaměření na masy. Extrémně jednoduché ovládání, naprosté potlačení všech linuxových znaků. Ale davy to tak chtěj a podle reakcí na internetu by mohla mít Nokie v případě nepodceněné podpory, softwaru a výhodné ceny slušně prodejný mobil.
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Smith.F v čtv čer 23, 2011 5:14 pm

Potkan007 píše:Třeba se to bude chovat jako Android. Ten potřebuje taky tunu RAM, protože si nechává programy v operační paměti, aby se příště spustily rychleji.

Tady si dovolím malinko polemizovat - nepotřebuje. Má celkem chytrý způsob uvolňování RAMky, když je potřeba - takže je to spíš tak, že si vezme kolik mu dáš a čím víc dáš, tím je vše rychlejší :idea:

Jinak si myslím, že kdyby takových mobilů vyhodili pět, odladili to a zařídili tomu vývojářskou podporu, má to velkou šanci prorazit. Ale tipuju, že to zazdí podobným způsobem jako N900 :?
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod Potkan007 v čtv čer 23, 2011 5:51 pm

Ano, tak nějak jsem to s tou RAM myslel, jenom jsem to psal ve spěchu ve vlaku z N900. Android jde provozovat i s malou RAM, ale čím víc, tím se víc roztáhne. Stejně se ale chovají i nové Windows a uživatelsky přívětivé linuxy.
Myslím, že na mobilmanii zmiňovali způsob jak je ten telefon složenej. Je to vlastně celej kvádr s vyřízlou přední stranou (obrazovka), přes tenhle jedinej otvor tam napěchujou součástky a zaklapnou obrazovkou, takže co se týká kvality zpracování- pevnosti těla, bude to opravdu bomba.
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Nokia N9: První Nokia s Meego (teď už reálně)

Příspěvekod prokop v čtv čer 23, 2011 6:28 pm

Mně taky vadí že to nemá normální ovládání :dolu: . Takhle u mě N9 nemá sebemenší šanci (leda že by se Ježíšek pomát :D )

Smith.F píše:je to spíš tak, že si vezme kolik mu dáš a čím víc dáš, tím je vše rychlejší

A co obráceně, to nezmíníš? Vezme si kolik mu dám, jenže právě že když mu nechám málo (resp systém mu nechá málo, já bych přece ukončovat chtěl), tak se zpomalí. Na rozdíl od Symbianu. Jenže abych mohl normálně ukončovat, tak potřebuju extra app. na ukončování... To se mi opravdu vůbec chytré nezdá :naughty
Prostě mi nějak nejde do hlavy, co je chytrého na tom, že pokud si spustím x-aplikací, tak si je nemůžu standardně taky sám zavřít, ale zavírá mi je odzadu "chytrý" systém až když potřebuje volnou RAM :roll: . Takže těch x-aplikací běží a běží, a žere a žere.... Energii, se kterou zrovna Android pořád ještě moc hospodařit neumí :?. Dost sranda je to v kombinaci s androidsky "chytře" vyřešeným připojením přes WiFi :D . To se pak člověk nemůže divit, že průměrný telefon s Androidem (notabene s CPU 1GHZ a výš) bez příslušných podpůrných aplikací při průměrné práci vydrží na jedno nabití sotva 1,5 dne, většinou ani to ne. Na Tabu to možná může být tak trochu podružné (no, jenže taky - jak dlouho se Tab nabíjí, že jo? :D ), ale na většině průměrných tel. s Androidem je to dost kritizovaná věc.... :roll:
Prostě mi to takhle řešené vůbec chytré nepřipadá. Když už, tak obojí - s tím že pokud jsem lempl a nebudu ukončovat ručně, tak ať za mě ukončuje systém . Ale v základu by určitě měla být možnost uživatelského ukončování. Takhle je ten multitasking jen poloviční. Nechápu proč tuhle kravinu od Iphonu odkoukaly i WM, Android, a teď zas prej WP... :roll: Podle mě telefon bez plnohodnotného multitaskingu nemá právo být nazýván "chytrým telefonem" či "smartphonem" . To je přece ten základ, především tímhle se přece "smartphone" liší od "hlupky" (nějak nechápu lidi co mají odvahu nazývat Iphone 1-3 "smartphonem":D )
To automatocké ukončováné systémem ale zas chybí Symbianu :D Jenže stejně je pro mě vždycky lepší hláska systému o plné paměti, ať si já sám vyberu co chci ukončit. No, ale zase jak to někdy nevyzpytatelně dělá Nokia&Symbian... to bych tu mohl popsat několik stran :D

Smithi:
Mimo téma → Zobrazit
Mimo téma:Ještě vydrž, dělám na tom, ale mám teď málo času, a ještě se mi to dost zkomplikovalo :oops:

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod Zdenek444 v čtv čer 23, 2011 6:52 pm

N9 pěkná, ale teď jsem viděl video s N950 - a prostě nedokážu pochopit, že ten mobil nehodlají dát do prodeje :!: To je přesně to, co tu chceme - N9 s plnohodnotnou QWERTY klávesnící :(
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N79 FW 31.002

Příspěvekod Potkan007 v čtv čer 23, 2011 7:10 pm

Ano, to je taky pěkný kousek. I vzhledově mají vlastně hotový telefon, stačilo by zamaskovat pár šroubků a mohl by jít do prodeje. Škoda, že nemám známosti, nebo jméno- dostat tohle třeba jen na 24 hodin na testování (teda- vůbec si na to sáhnout!) by bylo skvělé. Porovnat to celé s N900, prohlédnout konstrukci, systém.
Asi jsem mimo, ale k čemu potřebuje developer 8MPx fotoaparát a QWERTY? Když už napíše nějaký program na focení, stačilo by mu VGA a QWERTY jako vývojový stroj pro telefon bez ní mi přijde taky zvláštní.
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod prokop v čtv čer 23, 2011 7:18 pm

Zdenek444 píše:prostě nedokážu pochopit, že ten mobil nehodlají dát do prodeje :!:

Prosímtě, co bys chtěl, jsi jak člověk co se o Nokii a Symbianu dozvěděl včera :D Už bys přece měl vědět, že soudruzi tam nahoře na severu vždycky nejlíp vědí, co uživatel chce, potřebuje, a co je pro něj to nejlepší :naughty . To je jak s tím dotykáčem - nechali se předběhnout Applem, ačkoliv to měli vymyšlené a v prototypech vyrobené dávno před ním. Jenže podle jejich marketingových chytrolínů to nemělo šance na prosazení, takže to uložili k ledu a teď si drbou hlavy....
(zapadá to vlastně do mojí teorie o diverzantech ve Fisku - prostě mají Jobsovy lidi v marketingu :D )

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod Smith.F v čtv čer 23, 2011 7:53 pm

ad N950: Tipl bych si, že tam narazili na nějakou pořádnou botu, prostě nějaký zádrhel, proč to nemůžou vypustit ven. Nejspíš nějaká pořádná konstrukční vada. Jinak to nedává smysl. I když.. u soudruhů ve Finsku je možné všechno.

prokop: ad Android:
Mimo téma → Zobrazit
Mimo téma:No, Samsung dává do svých mobilů Taskmanager defaultně. Vypisuje spuštěné aplikace, jejich využití RAMky, jejich využití CPU (s barevným rozlišením těch, co žerou hodně, málo a nic) a jedním klikem se dají zavřít.
A teď, co jsem tam hodil upravenou ROM s 2.3.3, tak jsem nepostřehl nějaké zpomalování při hledání chybějící.
Z počátku mě hrozně vytáčelo, že je na tom volná RAM tak bídně - ale co jsem se rozhodl to ignorovat, jsem šťastný muž :D

Stejně tak na baterku si nestěžuju - Galaxy S mi vydrží rozhodně víc než N82 (a to jsem poctivě ukončoval co nepotřebuju). Přes noc mi zmizí reálné 2% baterky. Když jsem si párkrát pustit ve vlaku film, BDRip (poměrně vysoká kvalita), ubylo mi mi 1% každých 10 minut - na tohle jsem zíral jak na zázrak. Když občas tak nestíhám, že používám telefon skoro jen na telefonování, vydrží mi klidně 5-7 dní. Magorské používání pochopitelně znamená ráno vytáhnout z nabíječky a večer vrátit (myslím, že neexistuje chytrý telefon, pro který to neplatí).
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod blackkapu v pát čer 24, 2011 5:27 pm

Klávesnice je škoda, ani mi nevadí psát na displeji, ale vadí mi když píšu dlouhý text a celý ho nevidím, protože mi klávesnice zabere velkou část displeje. Naproti tomu je zase telefon bez klávesnice pevnější a tenčí. Přesně tak to dělá Apple, iPod Touch 4. generace se nedá ani pořádně ovládat díky malé tloušťce a ať chceme nebo ne každý chce být úspěšný jako Apple.
Dle mého N9 v černé barvě vypadá super, ale nevím jestli si ji koupím. Musela by stát do 10 000Kč a mít stejně jako Maemo integrovaný facebook a skype přímo do zpráv. K tomu ještě bych byl rád za lepší provázání se službami Live od Microsoftu a dlouhou výdrž na baterku.
blackkapu
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: Nokia N900

Příspěvekod Smith.F v stř čer 29, 2011 9:35 am

http://www.mobilmania.cz/clanky/elop-s-n9-u-nokie-meego-konci-my-se-ptame-proc-nazor/sc-3-a-1316625/default.aspx

Elop je dement. Resp. je to nastrčenej Microsofťák a Nokie je mu volná. Jiný vysvětlení nemám.
Nebýt jeho, tak tu máme N950 i N9 s příslibem dalších do budoucna, podporou vývojářů apod. A rychlejší upgrady S^3. Obojí se mohlo postavit na nohy. Takhle jen pokračuje pád..

//added by prokop/:
takže jsem si dovolil upravit název tématu, přidal jsem tam jedno slovíčko...
"Nokia N9: První a poslední Nokia s Meego (teď už reálně)"
Člověk se nestačí těm kokosům divit :roll: :wall: :n :dd:

//Smith/: Ne ale fakt, tohle nemá obdoby. Vyjde poměrně slušný telefon s kvalitně vypadajícím OS a on prohlásí, že i kdyby to byl sebelepší trhák, nic dalšího nebude.
1. Už ta samotná myšlenka je dementní - když to bude trhák, je pěkně stupidní se na to vykašlat.
2. Oznámit to před vypuštěním telefonu do prodeje?!?!?
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Re: Nokia N9: První a poslední Nokia s Meego (teď už reálně)

Příspěvekod pyler v pon zář 19, 2011 3:51 pm

http://nokiamania.mobilmania.cz/201109193326/nokia-n9-dorazi-za-tri-tydny-predobjednavejte
Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: nokia n97 mini

Příspěvekod tomasek123 v pát bře 30, 2012 11:43 pm

No tak i já se mohu zůčastnit této diskuze.
sice je to trochu mimo ale jak tu je v jiném tématu jsem rád že do N9 nenacpali Androida. z více důvodů ale právě Meego, a pro ty co to ještě nevědí a nečetli tak nokia připustila že by Meego mohlo nahradit v Low-Endech Simbyana právě Meegem. to znamená že tato platforma ještě není až tak mrtvá.

zde je originál zdroj:
http://www.slashgear.com/new-nokia-meego-duo-tipped-for-next-billion-28220380/

a zde mobilmania:
http://dotekomanie.blog.mobilmania.cz/2012/03/meego-stale-zije/

a jen se budu modlit aby to tak dopadlo protože nástupce N900 bych už potřeboval. bohužel není nic na trhu co by my jí nahradilo. kromě N950 :(
Samsung Galaxy Note 2, room: CriskeloRom V10 - 4.1.2 , XXDMB2 , - zkušební
Samsung Galaxy Note 2, room: Omega v11 - Jelly Bean 4.1.2, UBDLL3
Nokia N900 - Láska je věčná té se nikdy nezbavím
tomasek123
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N900+N7100

Příspěvekod pyler v sob bře 31, 2012 10:12 am

to budu uz meltemi zariadenia, nie meego ...
Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: nokia n97 mini

Zpět na Obecné informace, parametry