Linuxový tablet Nokia N900 - základní info

Základní informace, parametry týkající se telefonů s OS Maemo a MeeGo

Linuxový tablet Nokia N900 - základní info

Příspěvekod prokop v pát čer 05, 2009 3:44 pm

Nokia N900 Rover
Není to sice Symbian, ale je to mňam...

Internetové tablety Nokia N770, N800, N810 a N810 WiMax asi řada z vás zná. Jsou to velice slušné stroje, ale dosud neměly vestavěný GSM modul, takže volat se dalo jen prostřednictvím VOIP protokolu přes WiFi sítě. Nokia ovšem připravuje do prodeje pod názvem N900 Rover nástupce populární N800 který už bude GSM modulem disponovat, takže by se snad mohlo místo označení "tablet" používat "komunikátor" či smartphone.

Obrázek

Nokia N900 Rover z rychlíku:
  • Operační systém: Maemo5 (jeden z Unixových klonů, mobilní verze Linuxů)
  • Procesor: OMAP 3430 500/600MHZ (stejný jako špičkový Palm Pre)
  • Graf. čip: Open GL 3D
  • RAM pamět: 256MB/virtuální paměť 768MB
  • Uživatelská paměť: 32GB + možnost rozšíření až na celkových 48GB pomocí paměťových karet
  • Rozměry: 111 x 597 x 182 cm
  • Váha: 180g
  • Baterie: 1320 mAh
  • Sítě: GSM, 3G, HSDPA/HSUPA, WiFi
  • Displej: dotykový, 3,5", WVGA 800x480 (pravděpodobně kapacitní OLED)
  • Klávesnice: virtuální + QWERTY (3 řady)
  • Browser: FireFox 3, podpora Flash 9.4
  • Foto: Carl Zeiss 5MPix, autofokus, 2xLED,
  • Video: 800x480, AVC/H.264 kodeky
  • Ostatní: výstup jack3,5 mm, TV výstup, GPS s podporou A-GPS, pohybový senzor
Na světový trh by se měla Nokia N900 Rover dostat prostřednictvím T-Mobile v červenci a T-MO taky uvažuje o speciálním datovém tarifu vázaném na prodej N900 - podobně jako je to u iPhone.
Volný prodej v Evropě se plánuje na říjen, cena zatím není známá - můj odhad je 12-15.000 Kč

------------------------
Pěkná hračka... včil mudruj. Má otevřený operační systém, dostatek výkonu a úložného prostoru, výborný prohlížeč, vypadá to na skvělý displej (na dotykáč zvysoka kašlu a tohle má aspoň na rozdíl od iPhone HW klávesnici) ....
Asi budu šetřit. Ale zase ta třířadová klávesnice... No nevím Obrázek

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Re: Linuxový tablet Nokia N900 - základní info

Příspěvekod Maikl v pát čer 05, 2009 4:43 pm

hm... jo tak tenhle si přidávám jako další šampionáta k Nokia N97. Vypadá dobře a klávesnice bych se až tak nebál, měl sem podobný mobily v ruce a rychle sem si na ni zvyknul. Ale zas úplně přesedlat pryč od symbinau by pro mě nešlo. Přinejhorším by to jistila stařičká n73 :D No tak teď, už jen doufat že cena za čas klesne aspoň pod 10 000 a je moje :lol

Jen takový menší rejpnutí - nezdá se mi tohle + možnost rozšíření o dalších 48MB pomocí paměťových karet. Nemělo by tam být spíš 48GB ? :D
Obrázek
Maikl
GamesUploader
GamesUploader

Model telefonu: Nokia N900

Příspěvekod prokop v pát čer 05, 2009 5:23 pm

joj..,, díky za upozornění. Chybička se vloudila :oops: , hned jí opravím.

Celkem dost lidí uvažuje tak jako ty, apspoň podle toho co jsem se tak dočetl když jsem o tom hledal víc informací (ještě jich moc není). Považují je za srovnatelné a dokonce i podobné a taky nevědí jestli N97 nebo N900. Taky jsem se dočetl že Nokia chystá N99 - tu bych tipoval na Vánoce

Ale mně by ta třířadová klávesnice asi opravdu vadila. Stačí když píšu chvíli na E71 a chvíli na E61 a pár minut je to samý překlep a prsty mi automaticky na E71 hledají Ctrl+C/Ctrl+V :D .... a to jsou mezi nimi jen minimální rozdíly.
Na druhou stranu - pokud by tam byla virtuální klávesnice klasická " tak bych si snad.... možná i zvyknul na dotykáč.

A taky nesmíme zapomenout na českou lokalizaci, to byl kdysi jeden ze dvou důvodů proč jsem si nepořídil N800. Ale jestli jí bude T-MO distribuovat i u nás tak by tam CZ lokalizace být měla. A tuším že klávesnice pak bude zase QWERTZ místo QWERTY :D . Pro mě výhoda, ale pro většinu lidí asi nevýhoda.

EDIT:
Díky upozornění Xnovice jsem ještě jednou opravil ten údaj o paměti. Nejedná se o 32+48 GB, ale o 32 + 16GB.
Když jsem teď googlil v českých vodách, tak jsem narazil na spousty českých stránek kde je ten údaj taky chybně a píše se tam že uživatelská paměť je 32GB a dá se rozšířit o dalších 48 GB.
Jenže: "Storage is believed to be 32GB, with a memory card slot for boosting that up to 48GB"

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Xnovic v pát čer 05, 2009 5:35 pm

Hmm, nevypadá to špatně.. Ale zvykl jsem si na Symbian, nevím jak by mi Linux padnul... Zatím je můj favorit N97..
Čekat do Vánoc na N99 ? To si pak můžu rovnou do dalšího léta na N100, pak na N110 a takhle až do N15758635 (pravděpodobně první mobil od Nokie s hacknutým systémem rovnou od výrobce :D )
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Telefon : ASUS P750 (Windows Mobile 6.1 Professional)
Xnovic
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: ASUS P750

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v ned srp 23, 2009 4:46 pm

:D :D vypada to fakt pekne ... ale nevim ... ten maemo sa mi moc nepaci popravde... ja neviem ako vy ale ked som pozeral video na n810 tak uz mi to pripadalo akoby som pozeral video na nejaky cinsky šunt á la "ako to viac skomplikovat"... ja neviem... maemo je systemovo urcite flexibilnejsi ako symbian... ale na druhu stranu... pripada mi to podobne ako keby nokia dala do svojich mobilov windows mobile... proste .. uz to neni stara dobra nokia :? nuz casy sa menia a my sa musime menit s nimi... snad to bude stat za to ... (ale ten hardware laka uz teraz :mrgreen: ) som este zvedavy na N99

Edit: Btw k tej nokii N99 som nasiel "koncept" (neoficialny predpokladam)
Obrázek

A este jeden koncept:
Obrázek

Podla mna sa ani jeden nezhoduje so ziadnymi erami vzhladu mobilov dnesnej doby... a nie to este nastupcu N97
NOKIA N95-1 (RM-159) FW 35.0.002 Deep Plum + 4GB Kingston MicroSDHC HACKED! with HelloOX2
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N95-1, FW 35.0.002

Příspěvekod prokop v ned srp 23, 2009 6:37 pm

No, já jsem právě rád že i ta firma ze severu umí udělat něco jiného než telefony pro masy.
Ty osmistovky patřily k tomu nejlepšímu od Finů co jsem kdy měl v rukách (Finlandii ve skle nepočítám :D )

Ale jak jsi psal vedle: 100 lidí, 100 chutí. Důležité je to, že dneska lidi mají poměrně slušnou nabídku a dokonce i Nokia se pod tlakem konkurence začíná probouzet. I když asi nikomu nikdy nebude žádný telefon vyhovovat úplně 100%...

No a k tomu HW - sám o sobě to nemusí být žádný velký zázrak, záleží co na tom běhá. Ale myslím že Maemo je pro architekturu tohhohle OMAPu dost vhodný. Horší by to asi bylo kdyby Maemo běželo na Qualcommu se stejnými parametry.

LeUKopLaSt3 píše:...uz to neni stara dobra nokia...

Prosím? To je ale opravdu nechutný překlep :!: :evil: :shock:
DOBRÁ :?: :?: :?: Co je probůh na Nokii dobrého?
(sorry... :lol:)

prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v ned srp 23, 2009 9:52 pm

Stara dobra nokia = n3310 :lol:

... ale nie... neviem preco ja som si nokiu oblubil :D :pivo

Prokop píše:
No, já jsem právě rád že i ta firma ze severu umí udělat něco jiného než telefony pro masy.

Tak co sa tyka telefonov pre masy - nikto nikdy v stereotypnosti svojich modelov neprekona sony ericsson :D tie mobily sa podobaju ako vajce vajcu len kazde je trosku inak prasknute :D
NOKIA N95-1 (RM-159) FW 35.0.002 Deep Plum + 4GB Kingston MicroSDHC HACKED! with HelloOX2
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v čtv srp 27, 2009 12:58 pm

Oficiální videoprezentce, doporučuju zhlídnout. "Volá maminka" mě nakonec dost slušně uzemnilo, prezentačku udělali fakt fajn. No, prokop má pravdu, tohle vypadá fakt mňam :)

Kód: Vybrat vše
http://www.mobilmania.cz/bleskovky/nokia-n900-tablet-operacnim-systemem-maemo-oficialne/sc-4-a-1123211/default.aspx
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod .:Generic:. v čtv srp 27, 2009 1:16 pm

To vypadá krutopřísně. Taková krabička by se mi líbila :)
.:Generic:.
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Galaxy SII

Příspěvekod Smith.F v čtv srp 27, 2009 1:26 pm

Jó, vypadá to zajímavě. Teď jen někde najít na ulici patnáct litrů a jdu do toho :D
I když.. asi ne. Z tohohle člověk vůbec netuší, jak vypadá aplikační základna a jestli to celé nemá nějakou skrytou chybičku, co by po čase začla pořádně s*át..
Dřív Symb-magor, nyní Androiďák.
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: Samsung Galaxy S

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pát srp 28, 2009 7:43 am

Bližší specifikace, ale fakt to vypadá na pecku. Škoda jenom tý ceny. Jinak máte taky ten pocit, že tohle snad ani nevyrobila Nokia? :shock: :lol:
http://www.mobilmania.cz/clanky/nokia-n900-linuxova-primadona-podrobne/sc-3-a-1123219/default.aspx

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod hanni v pát srp 28, 2009 10:59 am

Vyzera to celkom fajn..len chvilku potrva, kym bude dostatocna podpora pre tento system a cena tak isto "vyzera fajn" :D za taku cenu uz mam slusne PC alebo priemerny notas ..
hanni
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Nokia N8 Blue

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v pát srp 28, 2009 1:36 pm

no tak teraz sa nokia vytiahla... Co dodat n900 vyzera na najvydarenejsiu technicku novinku aku som kedy videl... Ten smapping je skvela vec takisto ako velkost displeja procesor fm vysielac skvela podpora webu prehliadac na baze mozilly atd... Co viac si moze clovek priat? Bral by som ju hned nerozmyslal by som ani chvilu
- mimochodom vsimli ste si fakt ze n97 poriadne este ani nevysla a uz sa nokia dostala znova o krok dalej? Ta vlajka jej dlho neostala... Samozrejme ked neberieme do uvahy fakt ze je to najlepsi symbianovy mobil...
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v čtv zář 10, 2009 1:03 pm

Tak teď u mě Nokia zabodovala, a to tak že velmi :radost

http://www.mobilmania.cz/clanky/nokia-nenecha-operatory-zasahovat-do-systemu-n900/sc-3-a-1123315/default.aspx

Žádná stupidní a kretésnská customizace od operátorů, tzn. žádná změna product code, abych nemusel mít i několik let starej firmware, žádný debilní motivy, aplikace a sračičky, který plácaj paměť a jsou vesměs k ho.nu :D Tohle se našim operátorům líbit nebude, resp. nejsvinštějším firmám na území republiky. Tak jestli tomuhle dostojej, tak je to fakt super. Však kdyby někdo skutečně tak moc toužil po spořiči s bublinkou, může si jí stáhnout a doinstalovat. A pak si rovnou dát pár facek :mrgreen: Hm, po tý antihackový politice, která byla vesměs hodně kvůli n-gagi, si tímhle značně vylepšili skóre.

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v pon zář 28, 2009 12:45 pm

chvalabohu konecne nejake plus od nokie... Se.em na operatorov ci sa im to paci ked ju nebudu predavat tak si ju kupim inde :D mimochodom slovenski operatori u nas tiez vedu co sa zdierania tyka (orange je katastrofalny - napr. Neexistuje zaväzná objednavka na pausalovy mobil treba bud cakat do aleluja kym vam zavolaju ze prisiel alebo behat po vsetkych orangeoch v celom kraji a pytat sa ci ho tam nemaju - skratka hroza)

Edit: inak ale v tomto pripade ma bude zaujimat lokalizacia

Edit2:
Som na 100% rozhodnuty...
Budem hladovat... A setrit :roll:
:lol:

Edit3:
tak sa pozrite ake video som nasiel na youtube... Novy Bounce na N900 ... tak pani som zvedavy... co poviete teraz na to ze n-gage 3.0 sa mozno nakoniec dockame??

Tu je lepsia ukazka aj s prepojenim cez TVout
http://www.youtube.com/watch?v=zBzUNe5ov_o&feature=related

A tu je este jedno vysokokvalitne HD video z youtube... hra sa vola Bounce Evolution
http://www.youtube.com/watch?v=nhsl5bOSk5Y&feature=PlayList&p=EA2E5F92ABC302B5&playnext=1&playnext_from=PL&index=2

- myslim ze nemusim hovorit ze hry na tento mobil v buducnosti asi daleko predsia cely iPhone aj keby vydali 3GSDHCMOPRABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUV iPhone verziu :D
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Smith.F v pon zář 28, 2009 3:45 pm

Je to pecka, hezky se na tu grafiku dívá.
Vypadá to jako jediný stroj na trhu, za který bych byl ochoten vyměnit svého miláčka. Stejně je ale všechno mudrování předčasné, dokud nebudou první (a nejlépe i sté) uživatelské zkušenosti.
Dřív Symb-magor, nyní Androiďák.
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: Samsung Galaxy S

Příspěvekod prokop v pon zář 28, 2009 4:16 pm

[OT]
> Smith.F:
A těch 32GB by ti mělo stačit. Hlavně tam pak kdyžtak nedávej kartu :lol: [/OT]

prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod rozik.l v ned říj 04, 2009 10:32 pm

Smith.F píše:Je to pecka, hezky se na tu grafiku dívá.
Vypadá to jako jediný stroj na trhu, za který bych byl ochoten vyměnit svého miláčka. Stejně je ale všechno mudrování předčasné, dokud nebudou první (a nejlépe i sté) uživatelské zkušenosti.

jj moje řeč, já chtěl ještě alespoň půl roku počkat. Ale bohužel jsem svou milovanou N82ku ztratil a teď hodně přemýšlím zda si koupit čtvrtou :D a nebo už změnit aparát když n82ka prostě u mě být nechce :( No uvidim až bude možnost si n900 ohmatat. Přece jenom po dotykáči nějak moc netoužim, ale ten linuch je linuch a když k tomu připočtu ještě ten v celku našlapanej hardware tak jsem na rozpacích! Myslim že první ohmat rozhodne :D
rozik.l
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N900 ke vší spokojenosti :-)

Příspěvekod Dr. Nebolí to v čtv říj 08, 2009 8:45 am

Velice hezký je to, opravdu to vypadá, že někdo alespoň z části začíná využívat schopnosti hardwaru Nokií (ostatně kromě Quake III nevim, která hra kdy dokázala naplno využít potenciál N82, kterej je větší než oblíbenýho Mošťáku). Teď hodně ale záleží na Nokii. Bude to pořád ta samá a tupohlavá Nokia, co bude prodávat hry draho a bude kolem toho dělat obštrukce, nebo zvolí evidentně dobrou taktiku Applu, bude nabízet hry doslova za pár kaček prostřednictvím webu rychle a jednoduše. Ovi Store je první krok, teď ještě doladit cenu. Kdybyste šli v Americe pracovat na hodinu na mizerně placenou brigádu, tak si vyděláte až na 4 hry. Tady byste na jednu n-gage java sra.ku museli makat třeba 3 hodiny. Applu se to vyplatilo, maj tržby jako hrom i přes nízkou cenu, a vývojáři jsou spokojení, že 90 % her na Iphone je kupováno, a ne kradeno. Pokud tohle Nokia nepo.ere, tak se budou vývojáři činit a bude se na co dívat. Konečně snad :)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v čtv říj 08, 2009 7:56 pm

mudro hovoris je to tak n900 ma doteraz najvacsi potencial tak dufam ze to zas nepos€ru... Ak to bude stat za to tak nie je o com rozmyslat moj buduci mobil mam vybraty :wink:
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod CornyCZ v ned říj 18, 2009 10:28 am

Tak už vím co si za takovejch 5 let koupím :D Zatim mi stačí moje zlato :oops: .
Nokia 6220 Classic fW: 5.15 (Hacked) + 4 GB Kingston Micro SDHC
Now:Nokia N82 Black fw: 35.0.002 (Hacked) + 16 GB Kingston Micro SDHC
CornyCZ
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N82 Black

Příspěvekod Huny v úte říj 20, 2009 10:09 pm

Nojo, Bounce Evolution je super. Co myslíte, půjde na N82, N95 8GB.. tahle hra? Myslíte že by se na nich rozjela? Dík za názory
Siemens M65 ► Nokia N73 ► Nokia N95 8GB Warm Black

Obrázek
Huny
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N95 8GB

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v stř říj 21, 2009 9:29 am

CornyCZ píše:Tak už vím co si za takovejch 5 let koupím

- hej ja to viem tiez .. to uz n900 bude stara haraburda :D to uz skorej nokia morph :D N900 planujem kupit o tristvrte roka mozno o rok :wink

Huny píše:Co myslíte, půjde na N82, N95 8GB.. tahle hra?

- vzhladom k softverovej a hardverovej vybave n900 mozem tvrdit ze si myslim ze urcite nie
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod AngelDied v pon říj 26, 2009 7:57 pm

mno tak nevím ale mne tímto nokia dost naštvala...člověk si našetří na N97 a oni mu po dvou měsících ukáží na veletrhu takou bombu...mno já se asi,,Zamiloval''...takže teď jen čekám jak se mi ozvou s reklamace N97(podle mne tam shořel procesor) mají čas do 1.11...takže uvidíme...zítra se skočím etě kouknout na poštu jestli ten balík vůbec doručili...ale už se na něj opravdu a srdečně velice těším...Maemo jsem zkoušel na předchozím tabletu(jen tak týden...okrajově)..ale mohu říct že symbian se prostě k tomu nemůže vůbec přiblížit...ale je to můj subjektivní názor.... :tyty:
AngelDied
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v pon říj 26, 2009 8:36 pm

maemo som sice este nevidel nazivo ale myslim si to tiez. Predsa len je maemo stvoreny na linuxe a to je OS pre pc takze sa da tvrdit ze n900 uz je fakt taky mini notas. A na rovinu - na notebooku sa pracuje lepsie ako na mobile :D ...problemom vsak bude softwarova databaza ktora je pre symbian 3rd da sa povedat obrovska (ci uz signed alebo unsigned app) ale na maemo 5 to tak skoro urcite nebude (si myslim) aj ked aplikacie mozno budu vznikat rychlo pretoze linuch je linuch a rozdiely v portovani a programovani app tam nebudu velke (ale nejake tam budu urcite). Bohuzial n900 je zatial len jeden model s maemo 5 co je oproti mnozstvu modelov so symbian 3rd zalostne malo. Navyse je drahy tym padom ho budu mat len nadsenci ako my. A tych je tiez zalostne malo a este menej je takych co by vedeli pre maemo 5 programovat. Vyplyva mi z toho len to ze aplikacii pre n900 asi nebude vela co je skoda. Ten potencial proste musi byt vyuzity je to bomba a bola by skoda keby sa to premrhalo.
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod code v pon říj 26, 2009 9:58 pm

LeUKopLaSt3: CO se tyce toho softu, ses trochu vedle.. Nokia pred timto telefonem vydala 3x tablety, ktere jeli na verzich Mameo 4 a starsi, cili aplikaci je relativne dost. A prekopat jem, nebude zas takovy problem.
E71 fw 300.21.012 (šla docela těžce hacknout - NÁVOD) + 16GB microSD NOKIA
code
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: E71 fw300.21.012

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v pon říj 26, 2009 10:09 pm

ved prave maemo 4 a starsie to viem ale neviem ake su tam rozdiely ak su take ako v pripade symbianu 2nd a 3rd tak ti tie aplikacie moc nepomozu popravde :D . Ale stale je to linux takze snad sa najde niekto kto by to "prekopal" :D
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod rozik.l v úte lis 03, 2009 9:13 pm

LeUKopLaSt3: Aplikacích bych se nebál, že by jich mělo být málo. Toho jsem se bál taky, když jsem měnil N70 za N73 a to bylo aplikací na N7trojku žalostně málo. A netrvalo dlouho a rostl počet aplikací tak rychle, že houby v lese by se mohli stydět :D Vím že symbian a meamo je úplně něco jinýho ,ale tím že je to postavený na Linuchu tak obavy nemám. Obavy mám z dotykáče kterýmu moc neholduju. A tak to bude ještě těžký rozhodnutí jestli opět koupit N82 nebo N900. Každopádně čekání s N 6310i je tak trochu nekonečný a mám chuť ty Finy trochu popostrčit :D

Edit: Jo ještě jestli se rozhodnu pro N900 tak mě bude asi nejvíc mrzet, že budu horko těžko hledat forum který by se alespoň trochu vyrovnalo tomuto foru co je pro symbian jako takovej... A to nemluvim o hanniho seznamu a prokopovejm překladům, rad a podobně... Ostatním moderátorům fora se omlouvám že je nezmiňuju, i když i těm děkuju za spoustu rad a návodů!
Toť asi vše zmého řiť vstupu :D
rozik.l
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N900 ke vší spokojenosti :-)

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v úte lis 03, 2009 10:12 pm

ja prave koli tomuto foru budem dalej pouzivat n95 hlavne ako testovaci mobil, mobil pre vedecke ucely, poker v systemovych zlozkach a bunjeejumping suborov bez lana :D ... Dotykaca sa nebojim kedze n900 ma schopnu hw klavesnicu... Praveze v tom vidim vyhodu prehliadanie webu bude pohodlne a povedome (cez firefox? Uplne genialne :D ) ... Zaujimaju ma tlacitka klavesnice - neviem to iste ale vyzeraju ako tie notebookove s makkym stiskom - ak su take tak je to uplna pecka maximalny komfort... No a co sa tyka aplikacii - ak pan boh da a najde sa vela maemo maniakov tak by v tomto smere mohli vznikat zaujimave veci... Este otazka - ak je maemo open source znamena to koniec trapnym certifikatom? Lebo hackovat n900 mi prijde zlozite a okrem toho na mobil takeho potencialu mi nejake idiotne certifikaty budu asi maximalne vadit...
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Maikl v úte lis 03, 2009 11:30 pm

Jelikož Mameo je úplně odlišný systém od symbianu a je to linux ve kterém žádné takové "serepetičky" nikdy nebyly. Tak mohu vklidu prohlásit, že certifikáty nebudou a hack taky ne když to je open source. Jen jsem zvědavej až to dostane někdo z rusů do ruky co stím vymyslí :-D
Obrázek
Maikl
GamesUploader
GamesUploader

Model telefonu: Nokia N900

Další

Zpět na Obecné informace, parametry